Bilmeden araba almak

Mutlulukolsunartik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020
358
507
38
Eşimden ayrıldım .Hayatımda hiç araba kullanmadım .Küçük denemeler dışında .Ama bende hep bı hırs bu araba konusu .Abime soyledim diyorki 100.000 TL'lik bir araç al .Şu anda evde aldığım için mümkün değil ama anlatamiyorum .Bende bugün bı arkadasimi gittim aldım yanıma netten bir araba beğendim .45.000 TL'lik bir araç .Hyundai Accent düz vites .98 model birarac .Hidrolik direksiyon var.Expere sokmadim ustaya gösterdim .Motor ssaglam .Ve adama kapora bıraktım .Kimsenin haberi yok .İçim bir tuhaf aldıktan sonra söylemeyi düşünüyorum.Cok mu cilginim bilmiyorum.Ama kimseden birşey bekleyemiyorum .Kullanmak için hoca tutacağım .İyi mi yaptım bilmiyorum.Dua edin.

Yanınızdaki arkadaşınız arabadan anlayan biriyse iyi yapmışsınız.
Kazasız belasız kullanın.

98 model araç 23 yaşında oluyor. 15 yaş üstü benim bildiğim çok problem çıkartır. Ben ailemden ve ya çevremden bilen birine danışmadan bir usta lafı ile böyle bir hareket yapmam.

şöyle de bir usta hikayesi anlatayım; araba alacağımız zaman arabayı ailece görüştüğümüz, çok iyi bildiğimiz ustamıza götürmüştük, bir tek kapıda boya var dediydi, sonra ortaya çıktı arabanın bir tek kapısı boyasızmış :)

Exper raporu almak önemli bence.Bir de 2 yıllık 2. el arabalardan 70-80 bin TL'lik vardır.
Kuzenim çok güzel bir arabayı 110.000 TL'ye aldı.
45.000 TL'ye 23 yıllık araba almaktansa biraz daha para biriktirip 80-90 binlik iyi bir araba almak daha mantıklı

Büyük çılgınlık bu yaptığınız. Moral bozmamak için konuşmayacağım. İnşallah hayırlısı budur, kaza bela görmeyin inşallah

Expere götürmeden almayın derim eşim ataba alım satimi yapar expere baktirmadan ne alır nede satar. Bu işler böyle 45.000 az para değil.

E devletten hasar kaydı sorgulama gibi bir özellik gelmişti galiba bir bakın derim internete.
ne hasar kaydı olsun, arabada değişmeyen yoktur ki...

Hakkınızda hayırlısı olsun, başınıza iş almışsınız.
20 sene üstü araç hurdadır neredeyse, muhtemelen km olarak da araç ömrünü doldurmuştur.
Satıcı nasıl bir sevap işlemiş de aracını alacak biri denk gelmiş dedim, üzgünüm.
O araçta öğrenip birkaç aya elden çıkarmaya bakın, umarım zarar etmezsiniz.

Değişen bir iki parca var ama bir an önce öğrenmem lazım .

Güzel ama... Araç çok yaşlı. Bu da tamircilerle sanayide araç çekicileriyle bol bol muhatap olmak demek. Daha genç ve eksperi yapılmış bir araç almanı tavsiye ederim.

Onun dışında bir kadının araba sahibi olması kadar güzel birşey yok. Resmen özgürlüğünü kazanıyorsun. Mesela ben arkadaşıma gidip zamanı unutup bazen gece 3 e kadar dedikodu yapıyoruz, atlıyorum arabaya dönüyorum. Nasıl geri döneceğim sorunu yok, minibüste tek kaldım derdi yok, son araba kaçta kalkıyor düşünmek yok. Allah bütün kadınlara araç sahibi olmak nasip etsin

O araba coptur,siz acemisiniz basedemezsiniz,bu arabayi almayin,benim surucu kursum var brn bile almam oyle bir araba,konuya hakim olmama ragmen
once gidip bir hocadan ders alin kullanmayi ogrenin ,borcunuzda hafifler kendinize gore bir arac alirsiniz

Bilmeden alınmaması gereken şeylerim başında araba gelir. Bin türlü hile hurda var. Km oynamasından tutun, fiyatı düşmesin diye kaskoya işletilmeyen gizli kapaklı tamir ettirilen kazalar oluyor. Yaşını geçtim de adam akıllı kontorl ettirmeden almak da kumar.

98 model çok eski ana kazasız belasız olur inş llah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…