Bilhassa evli hanimlar bakabilir mii

Eşimin kendinden çok emin olması rahatlatmıştı benim endişelerimi. Bir tane olumlu evlilik örneğim yoktu büyürken. Çok aşıktım, yine de acaba doluydu kafam. Bazı insanlar bilinmezlikten daha çok rahatsız olur diğerlerine göre. Sorun gördüğünüz örnekler ya da nişanlınız değilse belirsizlik korkusu olabilir. 20 yıl yalnız yaşadıktan sonra benim için büyük karardı. İyi ki evlenmişim. Umarım siz de öyle dersiniz yakında 🙏
Endişe duymanız sevgilinize olan sevginizle alakalı olmak zorunda değil.
Yapi olarak evhamlı, endiseli biriyseniz mesela evlilik sürecinde bundan tamamen sıyrılamazsınız.
Bende de bazı endişeler olmuştu evlilik sürecinde ama 10 yıldan fazladır evliyim ve mutluyum.

hayatının baya değişeceği bir karar alırken kaygı yaşanan normal, sorgularsın. Aynı evin içinde resmiyette evli olarak yaşamak başka şey. Kafana esince çekip gitme sorumluluğu bırakma şansın yok.
Zatenlk sene boşanma oranları çok yüksektir kaygılar gerçeğe dönüşürse evlilik biter kaygılar yersiz çıkarsa güzel güzel devam eder birlikte yeni insanlara dönüşüp büyürsünüz.
Genel kaygılı bir insan olarak ben de benzer şeyler yaşadım, aynı evde yaşayan bir tek değişiklik resmiyette olacak bir sürü arkadaşım da benzer kaygılar yaşadı. Normal
Ne anlatmak istediğimi anladiniz ve ben de bu yönde düşünüyorum belirsizlik özellikle ve de evhamlı bir yapıda olmak. Çoğunlukla yaşanan bir durum demek ki. Bu eleman senin ayaklarini yerden kesmiyor boşan, minvalinde bir cevap vermeyip hislerimi anlayip yaşadığınız deneyimleri paylaşmanız degerliydi tesekkur ederim

Hem ağlarım hem giderim lafı varya heh işte ben aynı öyleydim annemden babamdan ayrıldığım için ağladım ama eşimle evlenip biran öncede aynı evde yaşamak için can atarak koşa koşa gittim:)

İnsanın sevgiden heyecandan stresten gözü bişi görmez o an bence:)

Tabiki korku yada stres olur ama dediğim gibi sevgi ve heyecan bunları bastırır normelde sizi bilemedim ben.

3 haftalık evliyim ve onun öncesinde de 9 yıllık bir ilişkimiz vardı. Yani ben de çok kararsız stresli evhamlı birisiyim ama eşimle evlenirken hiç tereddüt etmedim. İlişkinizde güven problemleri yaşadığınız oluyor mu hiç? Eğer hiç sebep yokken böyle düşüncelere kapılıyorsanız sevgilinizle evlenmeseydiniz daha iyi biri olabilir miydi ya da bundan daha iyi nasıl olurdu ki diye kendinize sorun. Evlenip ayrılmak da dünyanın sonu değil dert etmeyin eğer aranızdaki sevgi bağına güveniyorsanız sorunların üstesinden gelebilirsiniz her ilişkide inişli çıkışlı dönemler oluyor.

Ben de yaşadım. Evet aslında insanın hayatında verdiği en önemli kararlardan biri bu doğru. Çok istememe rağmen çok da korktum. Hatta evlenmeden bir gün önce kaçmayı bile hayal ettim (cidden değil de hayal şeklinde). Öyle korktum yani. Fakat korktuklarımın hiçbirini yaşamadım. O bağlamda evlilik güzelmiş aslında dedim. Ama korkmadıklarımı, daha doğrusu aklıma gelmeyenleri yaşadım. "Tüh bilseydim evlenir miydim" dedim. Ama neticede eşimle iyi anlaştığımız için ve birbirimizi sevdiğimiz için mutluyum diyebilirim. Size de mutluluklar dilerim.

İyi geceler hanimlar. Seneye dugunum var. Yakında da nişan. Biz erkek arkadaşımla uzun zamandır birlikteyiz. Herhangi bir sorunumuz yok. Ona karşı ilk günkü gibi çekim hissediyorum ve gerçekten seviyorum. Ama gelin görün ki içimde evliliğe karşı inanılmaz bir korku var. Ne korkusu derseniz herhangi bir şeye karşı değil, genel. Evlenme kararı vermek dünya üzerindeki en zor karar değil mi? Bir tek bana mı böyle geliyor. Herkes patır patır evleniyor ki binlerce konu okuyoruz ortada bir sorun varken bile insanlar koşa koşa evlenebiliyorken ben elle tutulur bir sorunum olmasa dahi bir yanım mutluyken diğer yanım çok düşünceli. Evliliğe her zaman bu gözle baktım yeni bir şey değil. Gerçekten insanın doğumumdan ölümüne kadarki süreçte sanki en önemli kararmıs gibi geliyor bana. İşler ciddilestikce korktunuz mu? Bu hisleri yalnız ben mi yaşıyorum? Düğün gününü iple çektim, bir an önce evlenmek istedim hiç böyle senin anlattigin gibi hisler yaşamadım diyen var mi?
Nisanlandim ve bu korkuyu nikah günüme kadar iliklerimde hissettim. Hem çok isteyip hemde bir o kadar istememek. Evlendim ve bitti şuan 3. Yılım dolacak seninde inşallah korkuların son bulur. Aklında ne varsa hayatında ki insanla paylaş seni sadece o rahatlatabilir.

Düğün gününü iple çektim, bir an önce evlenmek istedim hiç böyle senin anlattigin gibi hisler yaşamadım diyen var mi?
Ben 💁🏻‍♀️ bu şekilde korkularınız var ve emin değilseniz ilişkiye karşı şüphelerimiz var demektir. Tekrar gözden geçirin çünkü bu süreç çok keyifli hele ki sevdiğin insanla bir hayatı paylaşmak müthiş neden korkasın ki. Ayrıca ömründe en önemli karar diye büyütmeyin olmazsa anlaşamazsanız boşanırsınız illa ki tüm evlilikler ömür boyu sürmüyor. Tabi ki kimse boşanmak için evlenmez ama olmazsa boşanırım esnekliği bırakınki kendinize bu şekilde insan ömrünün en önemli kararı stresi yaşamayın

İyi geceler hanimlar. Seneye dugunum var. Yakında da nişan. Biz erkek arkadaşımla uzun zamandır birlikteyiz. Herhangi bir sorunumuz yok. Ona karşı ilk günkü gibi çekim hissediyorum ve gerçekten seviyorum. Ama gelin görün ki içimde evliliğe karşı inanılmaz bir korku var. Ne korkusu derseniz herhangi bir şeye karşı değil, genel. Evlenme kararı vermek dünya üzerindeki en zor karar değil mi? Bir tek bana mı böyle geliyor. Herkes patır patır evleniyor ki binlerce konu okuyoruz ortada bir sorun varken bile insanlar koşa koşa evlenebiliyorken ben elle tutulur bir sorunum olmasa dahi bir yanım mutluyken diğer yanım çok düşünceli. Evliliğe her zaman bu gözle baktım yeni bir şey değil. Gerçekten insanın doğumumdan ölümüne kadarki süreçte sanki en önemli kararmıs gibi geliyor bana. İşler ciddilestikce korktunuz mu? Bu hisleri yalnız ben mi yaşıyorum? Düğün gününü iple çektim, bir an önce evlenmek istedim hiç böyle senin anlattigin gibi hisler yaşamadım diyen var mi?
Bilinçli insanların korkması bana takdir edilmesi geliyor. Mükemmel bir sevgililik geçirip aynı evin içinde tamamen farklılaşanlar çok fazla. Ya da işin içine aileler girince ki tavırlar. Sevdiğine ve sevildigine eminsen korkularını bastır ama her zaman b planın olsun. Kimse boşanmak için evlenmiyor. Herkes ömür boyu mutlu bir yuva umuduyla evleniyor. Sınır çizmek ,en başta herşeyin konuşulması bana göre en büyük etken. Örneğin benim eşimle ilk kararimiz aileler ne derse desin evimizin içine yansimayacak ve ailelerimizin cekistirmesi olmayacak. Herkes muhattabiyla sorunu çözecek eve yansimayacak. Annen bana bunu dedi, kardeşin surat astı, yengene yemek yapıldı vs vs hiç muhabbeti geçmez.

Tam da bahsettiğiniz gibi şeyler yaşadım ve hala ben nasıl bu tongaya düştüm diyorum😂
Bunun partnerinizle değil sizinle alakalı olduğunu zaman içinde anlayacaksınız.
Bazı insanlar evliliğe uygun değildir, belli ki siz de onlardan birisiniz.
Eğer sevgilinizin baskısı, ısrarı ya da hayat biçimi için evlenecekseniz, yapmayın.
10 sene önceye gitsem kendimi tokatlardım.

Çoğu insanin hayatinin en heyecanli dönemleridir belki ama benim için hayatimin en stresli dönemiydi nişanlılik dönemi hele düğüne yakın öyle strese girdik ki ikimizde 3 4 kez nisan atmak istedik. Ama esimi taniyordum asla tamamen uyumluyuz diyemeyiz iki farkli cinsiyet en başında ama kendi kendimize sorun çıkarmaya başladık, sanki hic tanımıyor gibi kafalarimizda saçma sapan kurgular. Ama direndik düğünden sonra geldi geçti

Bence gayet normal. Tüm hayatinizi bir kisiye baglamak üzerinesiniz.
Biz esimle nikah gecesi kavga edip nikaha küs giden ciftiz 😂 Gecen ay 9 yilimizi doldurduk 😂 Yani bazen hersey masallarda gibi omasa, iyi bir son bula biliyor.
Umarım çok mutlu olursun 🧿

Bence gayet normal. Tüm hayatinizi bir kisiye baglamak üzerinesiniz.
Biz esimle nikah gecesi kavga edip nikaha küs giden ciftiz 😂 Gecen ay 9 yilimizi doldurduk 😂 Yani bazen hersey masallarda gibi omasa, iyi bir son bula biliyor.
Umarım çok mutlu olursun 🧿
Biz balayında kavga ettik yahu adam orda bile ders çalıştı hâlâ 3 yıldır çözülmedi bu kavga ikimizde hakliyiz diyoruz

3 haftalık evliyim ve onun öncesinde de 9 yıllık bir ilişkimiz vardı. Yani ben de çok kararsız stresli evhamlı birisiyim ama eşimle evlenirken hiç tereddüt etmedim. İlişkinizde güven problemleri yaşadığınız oluyor mu hiç? Eğer hiç sebep yokken böyle düşüncelere kapılıyorsanız sevgilinizle evlenmeseydiniz daha iyi biri olabilir miydi ya da bundan daha iyi nasıl olurdu ki diye kendinize sorun. Evlenip ayrılmak da dünyanın sonu değil dert etmeyin eğer aranızdaki sevgi bağına güveniyorsanız sorunların üstesinden gelebilirsiniz her ilişkide inişli çıkışlı dönemler oluyor.
26 yaşındasınız 17 yaşında çocuk yaşta aldığınız kararın gençlikte sürmesi ne ilginç, gözünüzü açıp birbirinizi bulmuşsunuz, gençlik heyecanları olmamış. insan değişir fikirleri değişir yaşla beraber farklı bakabilir.
Mutluluklar dilerim

Ne anlatmak istediğimi anladiniz ve ben de bu yönde düşünüyorum belirsizlik özellikle ve de evhamlı bir yapıda olmak. Çoğunlukla yaşanan bir durum demek ki. Bu eleman senin ayaklarini yerden kesmiyor boşan, minvalinde bir cevap vermeyip hislerimi anlayip yaşadığınız deneyimleri paylaşmanız degerliydi tesekkur ederim
Bende kaygı ve panik problemi olan birisiyim. Evlilik fikrine bende büyük bir değişim olarak bakıyordum hayatımda yeni bir pencere sanki çok çok farklı bir aşamaya geçmek gibi geliyordu. Genel anlamda hayatımda ufak büyük değişimlerin hepsi korkutmuştur beni. Evlilikte öyle geliyordu haliyle. (İlişkimde eşimle hiçbir problem yoktu bu sadece kaygılı yapılı kişiliğimin endişeleriydi) şimdi dönüp baktığımda (4yıl oldu) sanki doğduğumdan beri eşimle birlikteymişim gibi geliyor. Hiç alışma evresidir değişiklik korkusudur gibi durumlar akla gelmiyor. Ve bence sizin düşünceniz de gayet normal geldi bana

Bazı insanlar evliliğe uygun değildir, belli ki siz de onlardan birisiniz.
Bazen ben de böyle dusunuyorum bir insanın hiç mi düğün gelinlik kına album vs hevesleri olmaz nişani bile konseptsiz dümdüz nenem usulü istiyorum özen gostermeyecegimden değil de hevesim yok böyle şeylere😁

Bazen ben de böyle dusunuyorum bir insanın hiç mi düğün gelinlik kına album vs hevesleri olmaz nişani bile konseptsiz dümdüz nenem usulü istiyorum özen gostermeyecegimden değil de hevesim yok böyle şeylere😁
Ben de öyleydim ya. Ömrünü düğün için yaşamayan insanlar vardır. Hatta tanıdığı bir kalabalığın içinde gerilen bu kalabalığı sevmeyen insanlar vardır.
Gelinlik hayalim hiç olmadı misal millete garip geldi gittim aldım sade bir şey giydim. Millet ne detaylara ne detaylara boğuşuyor bence buna enerji harcamaya gerek yok.

İster istemez bir korku olur,ortada belirgin bir şey yok ,evlilik insan hayatında bir eşik noktası içinizde yaşadıklarınız olağan.Bunun üstesinden gelemeyecek kadar yoğun yaşıyorsanız terapi alın,Belkide sizin görmekten kacindiğiniz şeyler var ozbenliğiniz uyarıyor,bilemeyiz .....

Ben kendi düğünüm için kuzenlerim yana yana elbise ararken ‘ oh neyseki ben gelinlik giyeceğim de böyle bir derdim yok’ demiştim. Beyaz bir şey işte ne olursa olsun🤣🤣 Prosedürler beni çok yoruyor, evlilik sürecinde olan insanlara da hep acırım, böyle şeyler hiç bana göre değil. Neyse ki evlendim , atlattım o süreçleri kurtuldum🤣🤣

X