Bilhassa evli hanimlar bakabilir mii

melissaalice

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2024
158
437
28
İyi geceler hanimlar. Seneye dugunum var. Yakında da nişan. Biz erkek arkadaşımla uzun zamandır birlikteyiz. Herhangi bir sorunumuz yok. Ona karşı ilk günkü gibi çekim hissediyorum ve gerçekten seviyorum. Ama gelin görün ki içimde evliliğe karşı inanılmaz bir korku var. Ne korkusu derseniz herhangi bir şeye karşı değil, genel. Evlenme kararı vermek dünya üzerindeki en zor karar değil mi? Bir tek bana mı böyle geliyor. Herkes patır patır evleniyor ki binlerce konu okuyoruz ortada bir sorun varken bile insanlar koşa koşa evlenebiliyorken ben elle tutulur bir sorunum olmasa dahi bir yanım mutluyken diğer yanım çok düşünceli. Evliliğe her zaman bu gözle baktım yeni bir şey değil. Gerçekten insanın doğumumdan ölümüne kadarki süreçte sanki en önemli kararmıs gibi geliyor bana. İşler ciddilestikce korktunuz mu? Bu hisleri yalnız ben mi yaşıyorum? Düğün gününü iple çektim, bir an önce evlenmek istedim hiç böyle senin anlattigin gibi hisler yaşamadım diyen var mi?

İyi geceler hanimlar. Seneye dugunum var. Yakında da nişan. Biz erkek arkadaşımla uzun zamandır birlikteyiz. Herhangi bir sorunumuz yok. Ona karşı ilk günkü gibi çekim hissediyorum ve gerçekten seviyorum. Ama gelin görün ki içimde evliliğe karşı inanılmaz bir korku var. Ne korkusu derseniz herhangi bir şeye karşı değil, genel. Evlenme kararı vermek dünya üzerindeki en zor karar değil mi? Bir tek bana mı böyle geliyor. Herkes patır patır evleniyor ki binlerce konu okuyoruz ortada bir sorun varken bile insanlar koşa koşa evlenebiliyorken ben elle tutulur bir sorunum olmasa dahi bir yanım mutluyken diğer yanım çok düşünceli. Evliliğe her zaman bu gözle baktım yeni bir şey değil. Gerçekten insanın doğumumdan ölümüne kadarki süreçte sanki en önemli kararmıs gibi geliyor bana. İşler ciddilestikce korktunuz mu? Bu hisleri yalnız ben mi yaşıyorum? Düğün gününü iple çektim, bir an önce evlenmek istedim hiç böyle senin anlattigin gibi hisler yaşamadım diyen var mi?
Yaşadım.. deli gibi severken iş ciddiye binince çok gözüm korktu. Hele evlilik gününün yaklaşması daha da stresliydi.

Normal olduğunu düşünüyorum. Toplum olarak evlenmeye müthiş anlamlar yukluyoruz. Sonu boşanma olduğu zaman müthiş tepkiler veriyoruz, insanlar ister istemez korkuyorlar- hata yapmak istemiyorlar. Eğer kafanız netse nişanlınizdan eminseniz içiniz ferah olsun

İşte ben tam olarak yalnız olmadığımı bilmek mutlu etti suan
Aslında ben şöyle yorumluyorum bugün şuanki tecrübemle ; evlilik kesilmemiş bir karpuz gibi tamam herşey iyi hoş ama biz anda kalamıyoruz süreci düşünüyoruz kontrol mekanizmamız devreye giriyor. Emin olamıyoruz ya da sorumlulukların artacak olması içten içe kemiriyor.

Bilmiyorum tam da anlamlandıramıyorum ama kocama şunu dediğimi hatırlıyorum keşke hep sevgili kalsaydık 😆😅

Aslında ben şöyle yorumluyorum bugün şuanki tecrübemle ; evlilik kesilmemiş bir karpuz gibi tamam herşey iyi hoş ama biz anda kalamıyoruz süreci düşünüyoruz kontrol mekanizmamız devreye giriyor. Emin olamıyoruz ya da sorumlulukların artacak olması içten içe kemiriyor.

Bilmiyorum tam da anlamlandıramıyorum ama kocama şunu dediğimi hatırlıyorum keşke hep sevgili kalsaydık 😆😅
Karpuzun en önemli kısmı da içi olduğuna göre baya haklıyız bence😁

Eşimin kendinden çok emin olması rahatlatmıştı benim endişelerimi. Bir tane olumlu evlilik örneğim yoktu büyürken. Çok aşıktım, yine de acaba doluydu kafam. Bazı insanlar bilinmezlikten daha çok rahatsız olur diğerlerine göre. Sorun gördüğünüz örnekler ya da nişanlınız değilse belirsizlik korkusu olabilir. 20 yıl yalnız yaşadıktan sonra benim için büyük karardı. İyi ki evlenmişim. Umarım siz de öyle dersiniz yakında 🙏

hayatının baya değişeceği bir karar alırken kaygı yaşanan normal, sorgularsın. Aynı evin içinde resmiyette evli olarak yaşamak başka şey. Kafana esince çekip gitme sorumluluğu bırakma şansın yok.
Zatenlk sene boşanma oranları çok yüksektir kaygılar gerçeğe dönüşürse evlilik biter kaygılar yersiz çıkarsa güzel güzel devam eder birlikte yeni insanlara dönüşüp büyürsünüz.
Genel kaygılı bir insan olarak ben de benzer şeyler yaşadım, aynı evde yaşayan bir tek değişiklik resmiyette olacak bir sürü arkadaşım da benzer kaygılar yaşadı. Normal

Endişe duymanız sevgilinize olan sevginizle alakalı olmak zorunda değil.
Yapi olarak evhamlı, endiseli biriyseniz mesela evlilik sürecinde bundan tamamen sıyrılamazsınız.
Bende de bazı endişeler olmuştu evlilik sürecinde ama 10 yıldan fazladır evliyim ve mutluyum.

En önemli karar diyemeyiz ama tüm hayatı etkiliyor. Bir söz varya insanı rezil de eder vezir de diye hah işte evlilik tam da böyle birsey. Seçtiğiniz kişi yaptığınız evlilik sizi yükseklere çıkarabilir maddi manevi sevgi yani tüm boyutları ile düşünün ama tam tersi de olabilir en kötüsü ise yanlış bir seçim sizi depresyona hatta düşünmek bile istemiyor psikolojim hastalıklara kadar götürebilir. İşte bu kadar geniş bir spektrum varken ortada o yüzden evlilik çok ciddiye alınması gereken bir iş. Bu yüzden bazı insanlar sevgi değil mantık evliliği yapıyor. Size suan basit gelebilir bazı durumlar anlıyorum ama evlilik kurumunu düğüne indirgemek hata olur . Aileleri ve doğacak cocuklari hic işin içine bile katmadim suan :)

X