Bıktım....

mahsunmenekse

Ada Maria :)
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
749
7
39
bugün babamla tartıştım nedeni niçini önemli değil önemli olan beni anlamadığı ve anlayamayacağı çevremdeki tüm erkeklerden nefret ediyorum . . herşeyden ve herkesten bıktım hıncımı yazarak çıkarıyorum çok sıkıldım artık . . .

canım belkı sebebınıde yazsan dahada acılır...bıraz daha rahatlarsın...
babana kızıpta butun erkeklerden neden nefret ettın kı...

Hele bir dur canım azıcık soluklan,nedeni olmayan yada önemli olmayan bir durumsa neden bu kadar sinirli ve öfkelisin..
Azıcık sakin ol bakalım,mantıklı düşünelim.Sonra bu lafları ettiğin için çok ama çok pişman olursun.Öfke ile kalkan zararlı oturur!!

ne fark ederki cnm hepsi aynı babamda olsa aynı sevgilinde olsa aynılar işte herşeyin istedikleri gibi olmasını istiyolar senin fikrine önem veren yok !

ne fark ederki cnm hepsi aynı babamda olsa aynı sevgilinde olsa aynılar işte herşeyin istedikleri gibi olmasını istiyolar senin fikrine önem veren yok !

Farkeder mutlaka canımşutarafagitti
Mesela benim babamda sinirlidir ve herşeyin kendi istediği gibi olmasını ister.
Ama eşim hep fikrimi alır ve hatta hep benim istediklerimi yapar.sırnaşık şey Bence genelleme yapıpda kendini daha çok üzme

Farketmez olurmu hiç,arasında dağlar kadar fark var aslında!!
Babandır saygı duymalısın ama düşüncelerini dile getirmelisin.benim babamda sabit fikirliydi yani onun gözünde siyah ise sadece siyahtır değiştiremezdin.Bende ona göre hareket ederdim
Ama şimdi eşim o zamanlar sevgilim ile gayet rahat düşüncelerimi dile getirirdim.Beni dinlerdi..
O iki doğrultuda bende orta yolu bulabilirdim.
Bence sende bir pireye yorgan yakma,sakin ol ve sinirinin, öfkenin kurbanı olma..Nede olsa söz konusu olan atamız babamız bizlerin büyümesine yetişmesine ve bizleri kimseye muhtaç etmeyen insan.İyide olsa kötüde olsa baban canım baban!!!!

Son düzenleme:

belkide benim karşıma çıkanlar hep öyledir bilmiyorum ama sıktı artık çok hemde CADIARZU

belkide benim karşıma çıkanlar hep öyledir bilmiyorum ama sıktı artık çok hemde CADIARZU

Kaç yaşındasın bilemiyorum ama canım benim.Hep büyüklerimiz derya ki bende derim baba ocağı!!!
Baba ocağının tadı hiç bir yerde yok,o sıcaklık,o ailevi duygular hiç bir yerde yok!!Ben evlenip ayrıldım halen babam ile bazı anlaşamadığımız noktalar yok değil ama bana kızsada bana ağır laflar etsede sonuçta benim babamdır.Hayat deneyimlerinden keşke yararlansaydım, onu keşke zamanında daha çok dinleseydim.Onun bana yapma dediklerini keşke yapmasaydım.Keşke onun üzülmesine izin vermeseydim,onu keşke hiç ama hiç üzmeseydim.Şu arkadaşını hiç hareketleri açısından beğenmedim fazla samimi olma desede ben inadına o arkadaşımla gizlide olsa görüşürdüm ve sonuçta arkadaş kazığı yer ve oturur ağlardım keşke babamı dinleseydim derdim.
Yani canım babalarımıza Allah uzun ömürler versin.İnsan bazı şeylerin değerini kaybettikten sonra anlar ya bende babacığımın değerini maalesef kaybettikten sonra anlayanlardanım:a015:

Son düzenleme:

neden diye sormuyacam sana...
elbet kötü şeyler yaşamışsın ki bu kadar nefret ediyosun....
seni en iyi anlayan benim...
rabbim yardımcın olsun...:çok üzgünüm:

Evet belkide senin karşına çıkanlar öyledir ama sen doğruluğunu hiç bozmamaya çalış canım. Mutlaka senin karşınada seni anlayacak birileri çıkacaktır.kaydirigubbakcemile5
Her şey gönlünce olsun canıma.s.

evet herkes sevmek zorunda degil ama bunun cok iyi bir nedeni olmasi gerekiyo

maalesef kadının her zaman 2. sınıf olduğu hatta bazı bölgelerde afedersiniz ama davardan bile değersiz olduğu bir ülkede yaşıyoruz..
babana bunun için kızma, çünkü bu sadece senin babana ya da karşılaştığın erkeklere has birşey değil sadece, toplum olarak nasıl yetişiyorsak öyle devam ettiriyoruz...

bi kerede kendınde kusur gör baskasında arama neden herkes acaba ? guldurdun ya benı :)

hala bişiler diyip duruyosun ?ben kusurun gerektiği kadarını görüyorum kendimde ama ailemde olan şeyleri sen nerden biliyosun da yorum yapıyousn ne hakla?komik olan sensin emin ol!ve artıkbenimle ilgli bişiler yazmaktanda vazgeç

Canım şunu anlıyorum ki hayatta insanın annesi babası ve kardeşinden daha yakını yok. Gerçekten baba ocağı gibi yok. Tırnağımıza birşey olsa ilk onların içi sızlar... Bazen babalarımız baskıcı olabiliyor. Gerçekten art niyetleri yok. Kızlarını kendince dış dünyaya karşı koruyup kolluyorlar. İnsan benim gibi gurbette olmadı mı anlamıyor...

haklısın cnm bunun çok iyi farkındayım inan ki ama tekbişey varki onu hazmedemiyorum etmeyeceğimde asla söylemeye bile dilim varmıyo o yüzden bende kalsın lütfen :1no2:

ben sizi anlıyorum, baba ile ilgili iletişim problemlerine hiiiçççç girmeyelim..... ama tek tavsiyem olabilir.... dinleyin ama duymayın böyle durumlarda .. aşağıya bir dörtlük yazacağım ama ne olur yanlış anlamayın hani babanızın aklıyla iligili bir değerlendirme değil...ben bu felsefeyi uyguluoyrum ve yourlmuyorum artık kendimi anlatmaya çalışmıyorum kimseye...
Necip Fazıl Kısakürek demiş ki:

Ne anlatırsın renkleri ince ince köre
Konuş insanlarla akıllarına göre .....

canım benim yaaa
bende dün babamla ilgili sıkıntımı yazmıştım :çok üzgünüm:
neden anlamıyorlar bizi neden,neden insanca alıp karşılarına konusmazlar
inan bende cok bunalıyorum
ama söleseydin neler olduğunu daha yardımcı olmaya çalışırdık

bilmiyorum cnm ya benim babam hiç bişekilde karşısına alıp kızım şöyle böyle diye konuşmadı konuşmazda bişeyim mi var derdim mi var nerdeeeee . . .benim babam üniversite mezunu ama hiç hiç fark etmiyo okumuşu okumamışı . . .kızıyosunuz bazen biliyorum ama ben bunları söylüyorsam bu babamı sevmediğim anlamına gelmez. aksine çok seviyorum ama benden çok uzakta babam anlaşamıyoruz ve artık deli oluyorum beni anlamamasına fikrilerimi umursamamasına ki ben tek çocuğum bide ya :a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…