Bıktım bunaldım kafamı dinlemeye ihtiyacım var

Eşimin anksiyetesi var sürekli bişey olacakmış takip ve taklit ediliyormuş hissi var. Biraz ileri derecede doktorla konuştuğumda çok zor bi hasta olduğunu karakter olarakta çok zor olduğunu söylemişti zaten.
Bende okb ve anksiyete oldum evlendikten sonra. Üzüm üzüme baka baka hesabı oldu biraz. İdare etmeye çalıştıkça kendimden kaybettim.

Siz neden her şeyde kendinizi kayinvalideniz ile karsilastiriyorsunuz?
Siz eşisiniz o annesi. .
Bir de eşinize. .zıkkım ye , defol gibi kelimeleri kullandıkça aranızda huzur da kalmaz saygı da..
Ben kavganın kısa halini anlattım. Zaten bir kaç gündür çekişmeli gidiyordu aramız sürekli ufak şeylerden kavga huzursuzluk çıkarıp gerizekalı salal gibi kelimeler kullanıyordu bende artık kullandım. Ben durduk yere çirkin ağızla konuşmam kolay kolay.
Eşimin annesi ile kıyaslama biraz takıntı gibi bişey oldu çünkü onlar kendini benimle yarıştırıyorlar mesela kilomu mesela ev işlerini yada yemek yapmalarını. 40 yıldır mutfakta olan biri ile 2 yıldır mutfakta olan birini kıyas yapmaları saçmalık ama yapıyorlar. Mutfak konusunda tabiki benden iyiler buna ne diyebilirim. Ama benimde onlarda iyi olduğum konular olduğunda kabullenmiyorlar kendilerine ğayıwbir noktada buluyorlar

Bu odunları ilk önce biz anaları sonra yine biz karıları boyle asalak yapıyoruz biliyorsunuz değil mi. Kendi değerinizi bilin.
30 yaşındaki adamın ayağına çorap giydiren 70ine merdiven dayamış bir anne ilişkisinden bahsediyoruz.
Ultra öküz. Ne yapsam ne iş söylesem bahanesi var yada bi daha söylemesin diye elinin ucuyla yapıyor e ben tekrar dönüp oraya el atmak zorunda kalıyorum ve bi yeri yaparken başkasını bozuyor ağzımı bari yormayayım diyorum vazgeçtim ellemesin ayak altında olmasın yeter diyorum.

Ahhh ya 2 senede kendini hasta etmişsin resmen bu adamla. Evet evlilik iyi günde kötü günde evet destek olunmalı ama bu karşındaki adam hiç iflah olacak bir tipe benzemiyor, ya psikolojin daha da bozulursa

Ahhh ya 2 senede kendini hasta etmişsin resmen bu adamla. Evet evlilik iyi günde kötü günde evet destek olunmalı ama bu karşındaki adam hiç iflah olacak bir tipe benzemiyor, ya psikolojin daha da bozulursa
Zaten eski psikolojim olsa çoktan bırakıp gitmiştim net. Artık insan içine çıkınca konuşamıyorum dilim dolaşıyor mesela heycanlanıyorum saçma bi şekilde

demeyin ,yaptığı hiç bir şeyi onun gözü önünde düzeltmeyin. En büyük hatamız burada başlıyor. Çok beğenin çok hoşunuza gitsin yaptıkları.Oylece de kalsın. Size yardım etmeyecek evde onun payına düşecek işleri yapacak . Çünkü ev işleri sizin göreviniz değil. Bana yardım eder misin yok olmamalı. Siz ona yardım edin gerekirse. o yapmıyorsa siz de yapmayın. Huzuru düşünmesi gereken tek kişi siz değilsiniz. Kocam benden özür dilerken kalk yemeği yap acıktım diyecek o tencereyi kafasına geçiririm. Yapsın o da yesin siz de. Bakın onlar da senin benim gibi insan, bir birey. Onların pipisi fazlaysa kutsallaştırmaya gerek yok zira bizim iki memişimiz var biz daha kutsalız. İşin şakası bir yana siz kendinize değer vermezsenin fatma nın eşinizin vermesini beklemeyin.

Annesine laf attiniz diye zoruna gitmis demkkei beyfendinin de

bana düsmez ama hic aranizda saygi kalmamis gibi zikkim kökünü ye fln , Ben düsmanima söylemem bu lafi .

Bence çalışmaya başlayın. Kadın çalışıyorsa erkekler 180 derece değişiyor. Bunu çevremde de kendimde de gördüm. Hem size iyi gelir kafanızı toplarsınız hem de eşinizin hal ve hareketlerine göre tekrardan evliliğinizi gözden geçirirsiniz. Şu anda ailenizin yanına gitmek bir çözüm değil.

Bu anlattığım sadece o anlık bir kavga önceside günlerdir Sudan sebeplerden kavga çıkardığı için bende sabır kalmadı.
Ben kolay kolay ters ve kırıcı konuşmam. Gerçekten çok sinirlenmem gerekiyor.

Doğrudur ama söylediklerin kanunen boşanma sebebi bir sorun olursa nafaka konusunda falan mağdur olma diye dedim

Anca sabun bitince yokluğunu hisseder.

Bunları düşünen ve yazan sizseniz, o zaman neyi bekliyorsunuz ?

Bence adam seni bosamali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…