Bidaha doğurmaktan korkutan travmatik doğum hikayem

Merhaba çok geçmiş olsun, ben de hamile iken kan sulandırıcı kullandım ve ameliyattan 3 gün önce kullanmayı bıraktım , yaşadığınız şeyler halisülasyon gibi geldi bana ama yine de haklı olabilme olasılığınız yüksek, doktorlar korktukları için olayı geçiştirmiş olabilir, bir dahaki gebelikte profesyonel güvenilir bir hastahane ve doktorların yanında doğu yapın, her doğum aynı değildir, yengemin ilk genel anestezili doğumu kötü iken sonradan spinal doğumu daha kolay oldu , iyice toparlanana kadar çocuk düşünmeyin derim ...

Anestezi yanlış dozda verilmiş gibi geldi bana , ameliyat sırasında uyanmanız bu yüzden...

Ufak bi kitle aldırmıştım mememden. Genel anestezi ile yarım saatlik ufak bir operasyondu. Benim de çok uzum sğre uyumayayım diye sanırım narkozu az vermişlerdi. Ameliyatın sonlarına doğru bilincim yerine gelmişti. Konusmaları duyuyordum bulanık belli belirsiz. Sonra gpzumu açamadım paniklememek için sakinleşip once parmaklarımı oynatmaya çalıstım. Başardığımda aa uyandı bu dediklerini hatırlıyorum. Nefes alamadım sonra boğazımdan bişey çektiler. Hemen ardından gözümü açtım. Gozumu actığımda bi erkek asistan ve bi kadın doktor birlikte muhabbet ederek dikiş atıyorlardı hoşgeldin bitti bizim işimizde tam zamanında uyandın dediler. Yoo dedim ben siz dikmeye başlarken uyandım duydum sizi ama konusamadım. Yok artık daha neler deyip güldüler...
Sizin ameliyatınız sezaryen yani kat kat kat büyük ve çok daha ağrılı bir ameliyat. İnsan o an acı ile ve narkoz etkisi ile gercekle hayali birbirine karıştırabilir.. Evet narkoz az gelmiş size ama kankaybetseniz doktor bu bilgiyi mutlaka verirdi. Hastadan neden saklasın böyle bir bilgiyi? Annem bir dünya ameliyat oldu. Hep ekstra ne kadar kan verildi vs bilgi verdiler ameliyatlardan sonra. Hatta kalp krizi geçirdi. Doktor açık açık gelip hastanın kalbi durdu 2-3 saniye kadar sonra şok verdik çalıştırdık dedi bilgilendirdi. Ameliyatlarda komplikasyonkar gerçeklesebilir hersey olabilir doktorlar bunlar gizlemezler. Gizlemeleri için bir nedenleri olamaz zaten.

Anlıyorum sizi ama tekrar uyusturma diye birsey olamazki zaten siz o an anestezi altindasniz. Uyanik oldugunzun aci cektiginizin farkinda degiller neden tekrar uyuştursunlarki sizi

Eşinizin bencil biri olduğunu düşündüm okuduğum kadarıyla. Hem olumsuz tecrübe ve korkularınıza rağmen özele gitmek istemiyor hem de çocuk diye tutturuyor mu yani? Inanılmaz gerçekten.

İlk gebeliğimde detaylı ultrasonda prof kan sulandırıcı kullanmalısın dedi...Doguma 1 ay kala bıraktırmıstı doktor..

Aynı sekılde bende doktorumun düşüyor..Düşüyorr diye anestezi doktoruna bağırdıgını hatırlıyorum...Ve basımda duran anestezi doktorunun önüne bakkk önünee bak sen dediğini..

Sonrası ağzıma hap verdiler çiğneyemedim..Ağzım gitmişti..Kulaklarımda dayanamayacak kadar büyük bir çınlamalar ve kapkaranlık uçuşan bişiler..

Sonra hapı alttan attık demişler çıktığımda bi de bu haplara ek ücret aldılar bizden düşünün...İçemediğimede ,attıklarınada...

Sonra ben amelıyat masasında bir anda kusmaya başladım...Doğumda kusulduğunu hiç duymamıstım...Beni çıkarıyorlar ama bitmişim..Sedyede kusmaya devam edıyorum..Eşim elinde kusma şeysiyle odama kadar eslık etti...

45 dk zangır zangır titredim ben...Elime su bardagını veremıyorlardı o derece...Üstümü ört diye bagırıyordum esıme..Ne varsa örtmusler ört diye bagırıyordum..Ceketini de cıkarıp atmıstı ..Üzerim koca bir dağdı..

Sonrası uzun süren bir depresyon sürecim oldu...Ama tekrar çocuk sahibi olmayı istiyordum..Çünkü bu olayın bu doguma özgü oldugu kafasındaydım ve nitekımde bu doğruydu...

Özel hastaneydi hemde..Sonrası 2.evladımda tam teşekküllü araştırma hastanesinde doçent doktora özele gittim...

İnanırmısınız bana sezeryanda ugusuk olmasaydı belden asagım ben yuruyerek cıkardım amelıyathaneden...

Ben o yüzden özel hastane olayını kapattım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…