Doğuma Hazırlık biberon konusunda yardım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
tupperware nin biberonunu ve mama kabını aldım.özelliği antibakteriyel olması ve içinde hiç birşeyin bozulmaması.plastik gibi bir görüntüsü var.örneğin annem tupperwarenin peynir kabını kullanıyor.Peynir içinde hiçbir zaman bozulmuyor.bunun oyuncakları bile var.Yinede okadar abartmamak lazım çocuk hiçmi mikrop almayacak.ama biberon için iyi.mama kabı da bir yere giderken iyi.3 bölmeli içine koyduklarını uzun süre bozulmadan saklarsın

Ben ne biberon ne de yalancı emzik aldım.. Annem aldırmıyor.. nasıl alışırsa öyle gider diyor.. birde biberona falan alışırsa seni emmez diyo.. suyu bile kaşıkla ver diyor.. şaşırdım kaldım..

Kadıncağız benden çok çektiği için tasvip etmiyo özellikle yalancı emziği.. Gecenin bi yarıları ezmik aramak için bakkal çakkal dolaştıkları bile olmuş..2 yaşına kadar emzikle gezmişim de :)

canım bence bir biberon ve emzik elinin altında bulundur çünki
doğumdan sonra dışarı çıkıp alışveriş yapma şansın uzun bir süre olmuyor ne alırsan o yararına oluyor ben hamileyken her şeyi almıştım iyikide almışım elimin altında bulundu.
benim kızım doğduğundan beri hem biberon kullanıyor hemde beni emiyor bence kaşıkla beslenen bebekler daha kolay emmeyi bırakıyor zira kaşıkla emmeye uğraşmıyor lık lık yutuveriyo oysaki biberonla emmeye uğraşıyo en azından anne memesi gibi...
sana biberon olarak kendi kullandıklarım ve tavsiye edebileceğim öncelikle dr.brawns,avent ve chicco ben bunlardan çok memnunum hava akışları çok güzel...
sağlıklı doğum dilerim canım...

Ben ne biberon ne de yalancı emzik aldım.. Annem aldırmıyor.. nasıl alışırsa öyle gider diyor.. birde biberona falan alışırsa seni emmez diyo.. suyu bile kaşıkla ver diyor.. şaşırdım kaldım..

Kadıncağız benden çok çektiği için tasvip etmiyo özellikle yalancı emziği.. Gecenin bi yarıları ezmik aramak için bakkal çakkal dolaştıkları bile olmuş..2 yaşına kadar emzikle gezmişim de :)

canim annen kesinlikle hakli. ben yurtdisinda yasiyorum ve emzirmayi dusunen anneler icin biberon kesinlikle tavsiye edilmiyor. cunku 1 sise versen bile hersey en basina doner tum emzirme problemlerini yasarsin dediler. en azindan ilk 6 hafta tanistirilmamasi gerekiyormus. arkadasimda da gercekten birebir yasadik, 1 sise vermisti sadece ama sonra tekrar memeye tekrar alistirana kadar cani cikti.

emzigi ise bilmiyorum. en azindan ilk 6 hafta onu da vermeyi dusunmuyorum.

bir de dr brownun da cam olanlari var. bir de ben evenflo'nun silikon koruyucularindan aldim. camin etrafina takiyorsun hem tutarken kaymiyor hem de dusse bile cok riski degil.

henuz biberon almadim. ne olur ne olmaz diye 1 tane buyuk boy 1 tane kucuk boy cam biberon alacagim.

canım ben anne memesi baslıklı chicko nun cam biberonunu aldım anne memesi baslıklı oldugu için anne memesinide unutmuyor bebek
bide daha sonraki kullanumlarda rahat olsun diye tupperwer in mama kabı biberonı kasıgını falan aldık saglık acısından en uygunları bence bu
bende henüz yalancı meme ne alacagım bilemedim ?:uhm:

anne sütü am biberonda verilmiyor dikkatinize kızlar.

ben avent ve dr brown kullanıyorum çook memnunum. bunun yanında wee de kullanıyorum ama hava aldırmadığından çok da iyi değil.

evde beş biberon var dr.browns wee nuk bebedor hangisinden memnun olduğumu sorarsanız hiçbirini kızım tutmuyor :KK43:(alıştıramadım emziği emiyor ama nuby tavsiye ettiler birde ama almadım henüz

evde beş biberon var dr.browns wee nuk bebedor hangisinden memnun olduğumu sorarsanız hiçbirini kızım tutmuyor :KK43:(alıştıramadım emziği emiyor ama nuby tavsiye ettiler birde ama almadım henüz

canımbendede nuk ile chicco var kesinlikle chiccoyu tavsiye ederim kauçuk uçlu olanlarını hem kolik yapmıyor ve ucu aynı anne memesi şeklinde bana herkes biberon kullanırsan emmeyi bırakır dedi ama maşllh kızım bırakmadı çünkü öle diğer biberonlar gibi ucu çok akıtmıyor bebeğin aynı memedeki gibi çekmesi gerekiyor.mesela nuk aldım ucunu hiç beğenmedim çok akıtıyor kızımın genizine kaçıyor.ayrıca silikonlar sert kauçuklar yumuşak.ben emziktede kauçuk kullanıyorum.

bende ortodontik nuk cam biberon aldım..cam daha saglıklı kesinlikle..

Bu biberonları çok duydum hangi mağazalarda satılıyor?

Bu konuda ben de çok düşündüm, araştırdım...
Sonunda Dr. Brown's un antikolik biberonlarının en iyisi olduğuna karar verdim.
Biberonun içindeki çubuk şeklindeki aparat, bebek sütü içerken hava yutmasını ve gaz oluşumunu önlüyor.
Patentli bir ürün...
Dünya çapında pek çok ödül almış...
Cam değil, polikarbonat ama ben yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı tercih ettim.
İncelemeni tavsiye ederim..

bende biberon yalancı meme yada mama kabı almadım kullanmam gibi geliyor şimdilik ama bakalım bir doğsunda

dsc05846r.jpg

dsc05848p.jpg

ben çok araştırdım kızlar ve nuby aldım ...

işte özellikleri...

# Özellikleri : Doğal Dokunuş (NT) Biberonlar %100 silikondan üretilmiştir.
# SIKILABİLEN BİBERON; Yumuşak silikon yapı, annenin biberonu hafifçe sıkarak özellikle yeni doğan bebeğin beslenmesine yardımcı olmasını sağlar.
# Doğal dokunuş biberon emziği anne göğsünün doğal şekline ve boyutuna sahiptir.
# Emzikteki ve silikon tabandaki çift havalandırma sistemi biberona hava girmesini sağlar.
# Bu çift sistem bebeğin yuttuğu hava miktarını azaltır ve emme için daha az çaba harcamasını sağlar.
# Sadece kapağı değiştirilerek yeni bir ürün elde edilir. Özel amaçlı uçlardan biri takılarak (su oluğu, kaşık uç ya da pipet) biberon suluk ya da kaşıklı biberon olarak kullanabilir.

Temizleme Şartları :
# Biberon kapak kısmı çıkarıldıktan sonra kaynatılabilir ve mikrodalgaya girebilir.bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

herkesin bebişlerini sağlıkla kucağına alabilmelerini diliyorum....:içelim:

Ben kizimda avent ve nuk kullandim
Nuk'un cam siseside var.
iki markada cok kullanisli tavsiye derim

X