Aile Planlaması Bi bakar mısınız 🌹

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kaplumbik

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2019
1.558
3.406
30
Merhaba hanımlar adet düzensizliğimden ve kistimden dolayı doğum kontrol hapı kullanmam lazım . Buraya girip araştırmak istedim ama girmez olaydım bir kaç kişide pıhtı atmış kesinlikle kullanmayın yazmışlar . Kullanmakta tereddüt ediyorum. Yıllar önce de kullanmıştım adet düzensizliği için bişey olmamıştı çok şükür . Ama sorum şu o zaman kullandığımda olmadı ama şimdi tekrar kullanmaya başladığımda o pıhtı riski var mıdır . Pıhtı gibi bir durum olsaydı ilk kullandığımda ortaya çıkar mıydıııı . Kafamda deli sorular 😰🤣 bilgisi olan yardım edebilir mi acayip tırstımmmmm

Merhaba hanımlar adet düzensizliğimden ve kistimden dolayı doğum kontrol hapı kullanmam lazım . Buraya girip araştırmak istedim ama girmez olaydım bir kaç kişide pıhtı atmış kesinlikle kullanmayın yazmışlar . Kullanmakta tereddüt ediyorum. Yıllar önce de kullanmıştım adet düzensizliği için bişey olmamıştı çok şükür . Ama sorum şu o zaman kullandığımda olmadı ama şimdi tekrar kullanmaya başladığımda o pıhtı riski var mıdır . Pıhtı gibi bir durum olsaydı ilk kullandığımda ortaya çıkar mıydıııı . Kafamda deli sorular 😰🤣 bilgisi olan yardım edebilir mi acayip tırstımmmmm
Oncelikle gecmis olsun bende dogum kontrol hapi kullaniyorum yaklasik 2 senedir adet duzenligi sagliyor pihti atiyor denildigine pek kulam asma derim ben doktoe kontrolunde kullandim gebelikten korunmak amacli adet gunlerimde ciddi anlamda duzelme oldu bende aslinda bi yandan korkuyorum birakmayi dusunuyorum birazda cocuk istedigimden bu haplar rahim kanseri meme kanseri vb seylerden koruyomus bi cok yerden arastirdim bi cok kez jinekolog videolari izledim doktorumda hala kullanmamda da bi sakinca gormedi bu ay adet gunumde sapma yasadimsadece bu kadar zamanda ilk baslasigimda doktor sigara kullanmamaya dikkat et demisti iciyosan bile azalt demisti pihti atmasina neden oluyomus ama doktorun diyosa kullan diye bi bildigi vardir bi cok kontrolden geciyosun cunku oyle bi ihtimalin olsaydi doktor sana kullan demezdi gecmis olsun 🤗

Yaa çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız evet hem hormon testi hem de kan testi yapıldı sonra yazdı . bide praloktin yüksekliğinden dolayı dostinex kullanıyorum düşer inşallah . Bende az da olsa sigara içen biriyim ama şimdi bu hapa başlıcam diye sigara bile içmiyorum😂 valla 6 yol önce de kullandım adet düzensizliğinden ama şimdi araştırınca yan etkilerini görünce korktum kaç gündür düşüne düşüne bi hal oldum sanki içsem bana da bişeyler olcak hissediyorum psikolojik sanırım 🙄😊

Ama sana tavsiyem burada arastirma sadece he insanlarin tecrubeleri var dogru ama sen bu haplari bide internetten arastir jinekolog doktorlarini bi dinle izle o zaman daha rahatlicaksin bence o senin hissetigin psikolijik hani ilac ya sonucta ondan oyle dusunuyosundur ben bunca zamandir kullaniyorum gebelikten korunmak icin doktor kontrolunde bende korkuyorum bazen ilac sonucta diye bu haplarin icinde kadinlik hormonlari varmis sadece ostrojen ve progestron.Sen yine doktorun dedigini yap adetin duzene girdigi zamanda birakman gerekiyosa birakirsin 😊

X