Bharara iddianameyi yeniledi... Sarraf soruşturması Türkiye’ye yürüyor

Parti icinde ort bas ettiler cok ustu kapali bir cümle. Ikinci cumlede de hepsi bu isin icinde diyorum. En tepeden en asagiya kadar. Hepsine tek tek dokunuyordu iste
O kadarını bilemem. O dönem çok takip edemedim, hatta hem akp,hem cemaat ikisine de çok kızmıştım. Sonradan iyi örttü üstünü akp,iyi yönetti algıları, hala şaşırıyorum o dönem bitmediyse daha da hangi olayla biter. Boşuna dememişler öldürmeyen acı güçlendirirmiş.

Adam kara para akliyormus. Adam altin kaciriyormus. Adami Turk savcilari elinde bavul dolusu paralarla yakaladi. Operasyonlari bir gunde durdurdular, Savcilari bir emirle surduler, adamin bavul dolusu kara parasini faiziyle geri odediler. Turk halkinin vergileri ile.. Iste Yeni Turkiye'de adalet.. Sonra da her ulkenin adaleti boyle islesin diye aglamalar.. Bizim saldigimiz adami onlar nasil yargilar?

Rezil.. Rezil.. Rezil.. Rezil.. Rezil..

Ben yazmaktan biktim, bazilari okumaktan bikmadi. Hala ayni terane.. Bizim dolandiricimizi, bizim rusvetcimizi, bizim kara para aklayicimizi Amerikan adaleti nasil yargilar? Hep bize garezlerinden..Yanddi gulum keten helvam, ne kaddar da Turkiyenin aleyhine bir durum bu.. Ya simdi ucu bizim kiymetli bakanlarimiza kadar giderse? Ya bizdeki butun rusvet alanlarin ipligi pazara cikarsa? Batar guzelim ulke.. Cunki biz onlarsiz yapamayiz ki, bizim gecmisimiz de, kaderimiz de onlarin bekaasina bagli. En cok da dinimiz, ya bu dolandiriciyi, yolsuzu, rusvetciyi koruyan, servetine servet katmakla mesgul boyyuk dindar milletvekillerimiz zan altinda kalirsa halimiz nice olur? Din elden gider yav..

Halbuki biz rusvetcilerimizle, kara para aklayicilarimizla, altin kacakcilarimizla hep birlikte uyum icinde yasamaya alismistik.. Misler gibi dinimizi husu icinde yasiyorduk. Ey Amerika, niye mis gibi giden arabamiza tas koyuyorsun, ey munafik!

Kabahatine bak sen Amerikanin.. Biz mukafatlandirdik, adamlar yargiliyor.. Nasil Tayip'i bile dinlemez, nasil yargilar? Halbuki Rizanin tutuklandigini duyar duymaz kosmadik mi Amerikaya? Karsilamaya bile gelmediler be yav.. Ayip valla..

Bugunun dindarlari dolandiricilari korumak icin ulkesindekileri vatan hainligi ile, vatani sevmemekle sucluyor.. Hirsizi arsizi korumanin adi vatan sevgisi, muslumanlik mi oluyor? Peh...

Birgun Turkiye bu kadar aciz hallere dusecek deselerdi inanmazdim. Artik Tayyip gibi bir CBnimiz olduguna, AKP gibi bir iktidarimiz olduguna utanmayi bir tarafa biraktim, "dindarim" diyerek hala pesinden gidip, yapildigi iddia edilen yolsuzluklari, dolandiriciliklari onlara isin ucu degmesin diye yargilamaktan kacan, kendi baslarina belgesiz, kanitsiz, ona buna pislik atarak aklamaya calisanlarla ayni milletten oldugum gercegi daha da bir dokunuyor. Onlar pisliklerin ustu ortulsun, sorgulanmasin, yargilanmasin, yargilayan tuuu kaka ilan edilsin istiyor diye ben de mi kokusmus bir ulke ferdi olmak zorundayim yav?
Hepsini yargilasinlar insallah, hepsinin ipligi pazara ciksin, rezil olsunlar..Turkiye yargilayamadi, kendi kendilerini lafla, lafta akladilar, yapanlar da yargilayamayanlar da dunyaya rezil olsunlar..

Son düzenleme:

Hepsine katılıyorum.

Amerika'yı günahım kadar sevmem ama takdir ediyorum ülkeleri için ne gerekiyorsa yapıyor. Katiyen savaşları sunları bunları savunmuyorum. Ülke görev, bilincinden bahsediyorum.
Bu adamı zamanında aklayıp paklayanlar üstünü örtmeseydi üstüne ödül vermeseydi iyiydi. Eşinin göz yaşlarıyla yaptığı şov, Türk bayrağı temalı konuşmasında kendilerini nasılda mağdur gösterdiler. Hırsıza suçluya hırsız suçlu diyemediğimiz şu dönemde ABD'nin bu işe karışmasına müsade etmeden kendileri yargılasalardı ABD'nin arka planda şuan yapmaya çalıştıklarına zemin hazırlamamış olurduk. Yeni ve güçlü Türkiye'nin yöneticileri bir zahmet bu işi Abd'nin eline bırakmasaydı. Maalesef ülkece bizi küçük duruma düşürdüler. Başkalarının adaletine muhtaç edenler utansın...

O değil de Muammer Güler ne zaman Sarraf'ın önüne yatacak, hala yatmadı. Ayıp değil mi söz verip yatmamak. Bak adam tutuklandı hala yatamadın gitti.

Atatürk'ün dünyaya şanla şerefle duyurduğu Türk adını şimdi neyle duyuruyorsunuz. Her gün yeni bir rezilliğinize uyanıyor dünya. Yok dünya Türkiye'nin önünde eğiliyormuş muş, bi gidin be, rezil olduk, resmen ortadoğunun geri kafalı, terörün bitmediği, güvenilmeyen, kanın durmadığı, hırsızın cirit attığı, hırsıza kol kanat gerenlerin yönettiği ülkesi olduk. O şanımızı şerefimizi ayaklar altına alındı. Gidin siz görgüsüz Arap kralları ile kolkola girin. Sizin tevafuğunuz onlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…