Bharara iddianameyi yeniledi... Sarraf soruşturması Türkiye’ye yürüyor

Öfff... Bel altı öyle vurulmaz.
Bugüne kadar ne paylaşıp paylaşmadığını takip etmiyorum, yazdığın şeyi irdeleyip "heaaa alıntı yapmııış" demek zorunda da değilim. Ama sen belirtmek zorundasın! Bu kadar basit.

Tekrar söylüyorum sana hırsız demedim. Alıntı mı çalıntı mı diye sordum.

Niyet okuyuculuğuna başlamışsın yine. Sihirli kürene sor bakalım şu an aklımdan senin için ne geçiyor?

Hadi hayıllı forumlaaaarrr...

Yav ABD bizim menfaatimiz için niye yargılasın. ABD'ye ne bizden. Varsa, bizdeki suçları için biz yargılmadık, ABD niye yargılasın. Adamlar kendi ambargoları için yargılıyor. Burada kimse canımm ABD bak bizim hakkımızı nasıl da savunuyor demedi ki, o sizin anladığınız.

Bu meseleden senin ülken değilde cebini doldurma hırsıyla buna göz yumanlar zarar görebilirdi sadece. Yukarda yazdıklarını kabul ettiğine göre birilerinin Zarrab ın önüne yatarak bu ülkeyi kaosa sürüklemiş olabileceğini de kabul ediyorsun sanırım.

Elbetteki zorundayim sephore arri sadece alintimi bubyazindiye saygili bi sekilde sorabilirdin calintimi diye eklemene gerek yoktu ..sade onsekilde sorsaydin tamamen haklisin diyebilrdim. HayAllah kurem seni goremiyorum sen aslinda yogmusun yoksa..............marily monroe yapma o taraftayiz olunmasingerekenntaraf --turkiyenin yapmadigini yapiyor vb. Bunlari okumamis olamaz balmgibide eger ucu TURKIYE ye dokunsa sevinilecek gibi bi izlenim olustu bende ...ha dokunmaai gerekiyosa dokunur orasi ayridaa.bu bizim hayrimizami olur

Bu kutucuklardaki paralar Reza'nın kaçırdığı vergiler olmasın sakın valla pek öyle iddianamelrin detayını filan bilmiyorum. Benimki bir bakış açısı, nazarımda herşey mümkündür.

olunması gereken taraf diyen benim.. ne diyeyim Amine dolandırdıysa benim ülkemi mi dolandırdı, varsın seninkini de dolandırsın mı diyeyim? Ağaoğlu'nun dediği gibi madalya mı takılmalı diyeyim :) Türkiye'nin yapmadığını yapmıyor mu? yalan mı söyleyeyim.. kaldı ki bu ülkede suçu olan varsa yargılanmasından daha normal ne olabilir? ben tam olarak neden korktuğunu anlamadım.. ne olsun mesela?

Bu kutucuklardaki paralar Reza'nın kaçırdığı vergiler olmasın sakın valla pek öyle iddianamelrin detayını filan bilmiyorum. Benimki bir bakış açısı, nazarımda herşey mümkündür.
İddialardan biri o,işlerini Halk bankası üzerinden görmüş.
Amine, bizden tam olarak ne istiyorsun. Bu adamın çarkını döndürmek için birilerine rüşvet verdiği iddia ediliyor. Varsa öyle bir şey rüşvet alan adam, rüşvet veren adam suçlu değil, bağlantıların ortaya çıkmasını söyleyen ben miyim suçlu? Bak ben diyorum ki bu adam suçluysa ceza almalı, masumsa da insanların kalbine hiçbir şüphe düşmeden beraat etmeliydi.
Eğer bu dediğim olsaydı, ülkenin menfaatine halel gelmezdi. Geliyorsa da sorumluyu bu forumda aramayacaksın.

konudaki herkesler siyasetle işli dışlı, bir olayı ben anlamadım sanırsam.

Şimdi soruşturma Türkiye'ye yürüyor diyor haber başlığında, ama içeriğinde çok da bu konuyla ilgili bilgi yok.
Neler olabilir.
diyelim 17 Aralık davası ile ilgili bir çıkarım oldu, TR de etkisi ne olacaktır. Zaten yasamız var, onların durumu bizi bağlamıyor. E halkın da umurunda değil zaten. Umurunda olan kişilerin de ABD nin kararına ihtiyaçları yok, kafalarında şüphe yok zaten.
Ben anlamadım, getirisi/götürüsü ne olacak?
Sevindirin şu Allahın kulunu da be, azıcık bilgilendirin :)

Şunu anlatamıyoruz sanırım.. Beğenelim ya da beğenmeyelim aynı geminin içindeyiz.. Bugün Kilis de bombanın altında kalıp ölen insanlardan bir eksiğimiz ya da fazlalığımız yok.. hepimizin yarınının ne olacağı meçhul.. o yüzden "ucu bize dokunsa sevinirsiniz" geyiğini bırakın bir tarafa.. Bu kadar halt ile suçlanan adam bizden nasıl beraat ile geçti onu tartışalım..

Ben anlamadim bsurada Amerikan adaletine b.k atan arkadaslar neyi savunuyor?

Reza sucsuz da Amerika onu haksiz yere mi paket etti?

Yoksa Reza orada suclu ama burada kahraman mi?

Ya da Reza'nin Türkiyedeki arastirilmayan ustu kapatılmış iliskilerinin aciga cikmasindan mi korkuyorlar?

Bu adam Turkiyede de gozaltina alındı. Bir sürü bakanla bi dunya tapesi çıktı. Sen layigiyla yargilayamadin bir de utanmadan plaket verdin. Yetmedi arlanmadan Turk bayragi fonuyla tvlere cikarttin. Montaj ayağına tüm suçların üstünü orttun.

Sonra da Amerikan adaletine guvenmiyorum. Senin ulkende adalet mi kalmis da Amerikaninkine guvenmiyorsun?

Cok acayip valla.

Elbette, ucu kendilerine dokunmasın diye yapmış olabilirler.

Haşa B.k atmak ne haddime. benimki kişisel bir düşünce, bir bakış açısı...

Adamın önüne yattılar. Çünkü işin içinde kendileri de vardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…