Bharara iddianameyi yeniledi... Sarraf soruşturması Türkiye’ye yürüyor

Amerika Irak'a demokrasi getirdiği gibi bize de getirecek lütfen hayallerimizi yikma. Ay lav yu amerika

En gozde ulken ...evet offoce evet...bi ulkemiz gozde olamadi sende nedense...tabiki kendine gore nedenlerin cok cok tabiki...ama ulkenin senin benim ulkemin disaridan bi savcinin adaletine nasi guveniyosun..o ne ozguven o

En gozde ulken ...evet offoce evet...bi ulkemiz gozde olamadi sende nedense...tabiki kendine gore nedenlerin cok cok tabiki...ama ulkenin senin benim ulkemin disaridan bi savcinin adaletine nasi guveniyosun..o ne ozguven o

Lamelif lütfen amerikaya laf yok. Bizi kurtaracaklar onlar.

benim ülkem elbette ki gözdem ama dışarıda yaşıyorsam.. kişisel algılama Amine ama sizin zihniyettekilerle aynı yerde yaşaya yaşaya tercihlerimi sorgulayalı çok oldu.. neyse bu kişisel bir konu.. kaldı ki evet, adaletine güveniyorum.. neden biliyor musun? orada "sen benim kim olduğumu biliyor musun" geçmiyor be Amine.. Kravat, Allah demek, rızası var falan da olmuyor.. Kaldı ki beni bırak, bizim ülkemiz de çok güveniyor.. o yüzden yakalanır yakalanmaz kanun çıkarttılar, dış ülkenin olayları bizi bağlamaz diye :)

Marliyn yazmis yukarida Amine bir okusan. Korkmayin Amerika bize demokrasi falan getirmiyor yani...

Yok kızmıyorum, abd nin çizgisi belli,ne olduğu ortada. Ben kendi ülkem adına konuşuyorum. Abd herzaman hak peşinde değil,hiçbir ülkenin olmadığı gibi.işine geldiği gibi davranacak.Bu olayın da kendi ülkem lehine çözülmesini tercih ederdim.

Kıtaları ipek bir kumaş gibi keserdik biçerdik. Kelleler damlardı kılıcımızdan. Bir biz vardık cihanda, bir de küffar...
Zafer sabahkarını kovalayan bozgun akşamları. İhtiyar dev, mazideki ihtişamından utanır oldu. Sonra utanç , unutkanlığa bıraktı yerini, '' BEN AVRUPA'LIYIM'' demeğebaşladı, ''ASYA BİR CÜZZAMLILAR DİYARIDIR.''
Avrupalı dostları acıyarak baktılar ihtiyara ve kulağına: ''hayır delikanlı,'' diye fısıldadılar, ''sen bir az-gelişmişsin.''
Ve Hristiyan Batı'nın göğsümüze iliştirdiği bu idam yaftasını, bir ''nişan-ı zişan'' gibi gururla benimsedi aydınlarımız...
( Cemil MERİÇ - Bu Ülke )

Cemil Meriç bugünü görmüş sanki. Bu da şu konuda dursun bari

Anlıyorum ama sorun şu ki bu olay TR lehine artık çözülemez, o imkanı Reza apar topar çıkarıldığında kaybettik. Kendimiz düştük, kendimiz ağlıyoruz artık.
Adam ABD'yi dolandırmış, bunu da TR ve birkaç ülke daha üzerinden yapmış. O zaman gel kardeş aç hesaplarını bakalım bu değirmenin suyu nereden, deseydik bu iş bizim lehimize çözülürdü.
Bizim bıraktığımızı onlar kaptı. Şimdi de ABD'de yakalamasaydı, neden? Neden yakalamayacak?Adam ABD'nin İran ambargosunu delmiş, bırakırlar mı adamı?

bu değirmenin suyu nereden kim diyecekti marlyn? :) adam milli kahramandı, bir supermandi bizim ülkede..

Düşmez kalkmaz bir Allah. Kibirlenmeyeceksin. Böbürlenmeyeceksin. Önce insan olacaksin. Insanca yasamayi ogrenecek ogreteceksin. Gecmisinle kibirlenip hindi gibi kabarmakla dönmüyor bu devran. Geriye degil önüne bakmak lazim.

Ok yaydan çıktı diyosun. Belkide abd bunları kendi destekledi sonra da ipini çekti.bilmiyoruz ama bildiğim bişey var ki hiçbirşey göründüğü gibi değil.

Yalnız Cemil Meriç'in demek istediği o değil. Ama neyse konu disina cikmayalim şincik

Bugüne kadar konunun çeperinde yer alan bir takım spekülatif isimler ve hadiseler, bazı siyasi isimlerin de karıştığı yolsuzluk iddiaları ile beslenen sansasyonel siyasi tartışmalar, bu önemli sorgulamayı bugüne kadar perdelemişti. Ancak bu sıra dışı parasal akışta sıkça adı geçen Rıza Sarraf’ın 19 Mart’ta ABD’de tutuklanması, yeniden işin odağındaki asıl meseleye, Türkiye’nin ABD’nin parasal gücüne karşı kısa süreli başkaldırısının nedenlerine ve olası sonuçlarının Türkiye’ye olan etkilerine odaklanılmasına vesile oldu.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, ABD’de Rıza Sarraf ve diğer iki kişi adına açılan dava ABD Başkanı’na “ulusal güvenliği ve dış politikasına yönelik sıra dışı ve olağanüstü tehditlerin üstesinden gelme” yetkisi veren “Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası”na aykırılıktan açıldı. Başka bir ifade ile bu davada ABD’nin ulusal güvenliğine ve çıkarları hilafına, Türkiye’nin İran için bu ülkeye ekonomik ve mali destek vermek amacı ile almış olduğu tasarruflar sorgulanacak. Aslında isim, tutuklanma yöntemi ve zamanlaması gibi ayrıntıları bir kenara bırakırsak çatışmanın merkezinde Türk-ABD ilişkilerinin parasal güç dengesinde Türkiye’ye yöneltilmiş kızgınlık ve hesap sorma ihtiyacı olduğu açık bir şekilde görülüyor.

Mesele davanin ne oldugu degil agirima giden tavriniz ...ariyorum tariyorum okuyorum ama yok yok yok hep ulkemiz adina ya utaniyosunuz ya utaniyor ya utaniyorsunuz hic hemde hic sevmiyorsunuz en azindan ben boyle hissediyorum...alinti yapmistim ama olmadi sanirim...marily monreo ..office..depresif polyana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…