Beynim Ambole Oldu

eylxuxl79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
235
2
:bbo::bbo: Merhaba arkadaşlar;
Daha önceleri yaşadığım düşükte sonra doktorum bende aşagıda yazdığım testleri istedi.
PROTEİN S AKTİVİTESİ
ANTITROMBIN III
FAKTOR 5 LEIDEN PCR
DNA İZOLASYONU PREFERIK KAN
REAL TIME PCR
PROTEİN C ANTİJENİ
HOMOSİSTEİN
Sonuclarına ve referans aralıklarına gelince herşey harika degerlerim normal hatta faktör 5 leiden de demiş ki NORMAL:HOMOZİGOT NORMAL( mutasyonu taşımıyor).
Eşimin doğu görevi nedeniyle cizrede bulunuyoruz ben bu testleri d.bakırda yaptırıp cizrede olan dr uma gösterdim ve bana hamile kaldığın an bana geleceksin dedi ve testlerim içinse ne kadar normal degerler olsada ben bu sefer riske atmayacağım ve sana iğneye başlayacağız dedi ( kan sulandırıcı) Evet 4 haftalık hamile olduğumu ögrenir ögrenmez başladık bu iğnelere claxeane 6.00 vuruluyorum hergün bir tanede bebe aspirini içiyorum artı günde 2 şerden 6 tanede progestan içiyorum. Şimdi kafamın karışmasına gelince pazartesi günü 8 haftalık oldum ve bulunduğumuz yerde başka bir özel dr olduğu ultrasonunun 4 boyutlu olduğunu duydum çevremdekiler becerisi tecrubelerini o kadar methettiler ki hadi dedim kalp atışlarını daha gelişmiş bir cihazla izleyeyim dedim söylediğimde oldu onca endişeme rağmen yüce rabbimin sayesinde bebeğimin kalp atışlarını gördük. Doktor herşeyin normal ve sağlıklı olduğunu söyledi bende kullandığım ilaçları ve durumumu anlattım bana dediği tek şey derhal iğneyi kes ve progestanı günde 3 yap dedi bebe aspirini iç ama iğneni kullanma dedi biz bu iğneleri en az 5 düşük yapanlarda başlatıyoruz ve tam tetkikler yaptırıyoruz dedi bana bir zararı yok ama kullanmanda boşa dedi aspirinlede devam edebilirsin dedi. Kafamın içi vicdanım onun söylediklerini yapamadı ne yazıkki eşimde ısrarla -kullanma canına yazık her yerin morardı bak normalmiş herşey diyor ama aklıma ilk dr soktu bunu bende ilk 3 ayı bir göreyim diyorum bir aylık daha yazdırdım iğneyi kullanıcam korkuyorum kullanmasamda başına bişey gelirse bencilce ama kendimden daha çok önemsiyorum bebeğimi morarmak bana vız geliyor yeter ki o sağlıklı olsun... :emir_bebek:

eylülcüğüm bence kullan en azından 3 ayı dolduranadek kullan bak ben 6 düşük yaptım bana bu testler 4.düşükten sonra yapıldı daha önce yapılmış olsaydı belki bu kadar bebegiğimi kaybetmezdim senin kullandığın iğnenin aynısını bende kullandım bide diyarbakırda hangi doktora gittin ben diyarbakırda olduğum için belki tanırım doktoru o yüzden sordum

Bende Olsam Kullanirdim Herhalde Bebğimi Hiç Bir Anlamda Riske Atmak Istemezdim...bence Bu Iğneleri Yazan Doktoruna öteki Dr.un Söylediklerini Ilet Belki O Kesebilir O Zaman...

Eylülcüm,

Bende olsam kullanırdım, bebişe bir zararı yoksa devam et bencede.
Daha önce bir düşük olmuş zaten, riski alma hiç. Sıla ne güzel yazmış, allah sağlıkla bebeğine kavuştursun umarım

Sılacım ben d.bakır asker hastanesine gittim fakat orası bana sadece testler yaptırdı. İğneyi kullanmamı isteyen cizredeki kadın doğumcu doktorum. içimi rahatlatın, fakat hergün bu iğneyi vurdururken eşimin yüzüme acıyarak ve boşuna canını yakıyorsun bak doktor kes dedi demesi beni üzüyor biliyorum beni düşünüyor ama ne bileyim ben aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum.

Sılacım iğneleri bende kullandım demişsin faydasını gördün mü? Doğum nasıl oluyor normal/sezeryan? dediğin gb 3 ayı görmek istiyorum valla canım benim bir şikayetim yok faydası olduktan sonra hergün sabırla yaptırırım.

bende bilsem nasıl bir rahatsızlığım olduğunu bana açık açık sende kan pıhtılaşması var demediler sadece düşüklerden yola çıkarak ihtimali göze alarak ben bu iğneleri kullanmaya başladım canım.

X