Beyaz Kremsi akıntı (kokusuz) gebelik mi yoksa adet belirtisi mi

Konepone

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2022
219
223
29
Merhaba ben bu ay bir hafta geç yumurtladığım için adet tarihim bir hafta ileri attı otomatik olarak. Bu durumda adetime 11 gün var ufak tefek yaşadıklarımı belirti olarak saymak istemiyorum geçen aylarda bu yüzden çok üzülmüştüm. Yalnız iki gündür ayakta durdukça kasıklarım ağrıyor akabinde beyaz akıntım geliyor. Bugün ise akıntı daha yoğunlaştı krem gibi bir hal aldı afedersiniz ama hiç de kokmuyor ( enfeksiyon sanmıştım çünkü). Yani bana bu adet belirtisi gibi geliyor. Sizce bu ay da gebelik bekleyenlerden elenmiş miyimdir. ? Bugünkü akıntıdan sonra gebelik beklemek yerine umutsuzluk hissediyorum. Siz ne yorum yapabilirsiniz ?

Akintiya takilip böyle dusunmeyin 1 hafta sonra erken gebelik testi yapin. Ben bi hamileligimde su gibi akintim varken diger hamileligimde kupkuruydum bide hemen olmuyor bazen akinti gebelik haftasi büyüdükçe oluyor genelde.. benimde yumurtlama uzerinden

Yumurtlama uzerinden 5. Günüm ve hafif akintm artti ama sanirim birazda kaşıntım var ufak bi enfeksiyon olabilir akıntıya takilmayin bence

Yumurtlama uzerinden 5. Günüm ve hafif akintm artti ama sanirim birazda kaşıntım var ufak bi enfeksiyon olabilir akıntıya takilmayin bence
Haklısınız galiba, zaten gebeliğe yormuyorum yaşadığım hiçbir şeyi artık. İnsan bi süre sonra her şeyi gebesizliğe yoruyor benim de sizin gibi 5/6 gün falan gebelik için çok erken olduğunu bildiğimden sanki adetim geliyor gibi hissediyorum. Peki o akıntı kokulu olsa idi enfeksiyon mu sayılırdı ?

Evet sari yesil kasintili olsa enfeksiyon beyaz süt kesigi gibi olan mantar enfeksiyonu oluyor genelde. Yumurta aki kivami uzayan akinti yumurtlama dönemi akintisi. Benimde az denecek kdar bi kaşıntım var sanirim enfeksiyon olabilir.. çünkü sperm vajinal florayi bozabiliyor arada bu sekilde oluyorum

Gebelige demedimde gebe olmamaya yormayin bence Bir hafta sonra test yapin bende yapicam onumuzdeki cumartsi pazar

Merhaba ,konunun üzerinden geçmiş ama açıkçası ben de bu konu hakkında yapılan yorumlar var mı acaba derken rastladım.Benim de ilk defa bu ay bebek denemelerimin ardindan yumurtlama akıntısı olmadığını düşündüğüm bir akıntım var aşırı derecede duru ve losyon ya da süt kıvamında diyeyim ne olabilir bu kadar çabuk hamilelik belirtisi olabilir mi bilmiyorum sizin durumunuz nedir?

gebelik oluşmaya başlayınca malum bölgede akıntı artışı oluyor, benim de öyleydi zaten akabinde adet günüm yaklaşınca hamile olduğumu öğrendim. Tabi bu kesin hamilelik belirtisi diyemem ama hamilelik yok da denilmez bence. Biraz daha bekleyin gününüz gelince test yapın umarım hamilesinizdir

Teşekkürler yorum için inşallah öyledir.Beklemek de zor napalim beklemekten başka çare yok

Aslında konu açılmışken şunu soracaktım normal şartlarda zaten akıntı oluyor her birimizde ama yumurtlamadan sonraki dönemdeki diğer adete kadar olan rutin alıntılarla hamile kaldıktan sonraki akıntılar birbirinden farklı mı bunu anlayamadım açıkçası bana kalırsa benimki adete yaklastigim icin rutin akıntım ama bilmiyorum ki hamilelikte nasıl oluyor?Mesela sıvı mi berrak mi beyaz mi sarı mi ?Çok soru sordum ama

Evet evet kesinlikle adet yaklaşınca olan akıntı gibi. Ama kişiden kişiye değişebilir tabi de kendimden gözlemlediğim kadarıyla adet öncesi akıntı artılı adete çok yakın zamanda oluyordu bir iki gün öncesi gibi ama gebelik akıntısı 4-5 gün önceden başladı. Akıntım arttı ve afedersin ama normalde hafif bir kokusu olur akıntının bu gebelik akıntısının hiiiiç kokusu yoktu bende. Şuan 13. Haftadayım akıntım hala devam ediyor günde iki bazen üç çamaşır değişiyorum ama enfeksiyon kapmış olabilir miyim diye kontrol ettiğimde hala kokusu yok. ( afedersiniz gerçekten)

Benim bu ay neredeyse hiç bitmedi akıntım beyaz akıntı var en önce su gibi akan bir haldeydi şimdi adete yaklaştım zaten ama yine beyaza döndü koku yine yok 4 günüm kaldı beklediğim tarihe ama cidden adet gününü beklemeden test yapayım düşüncesiyle her sabah kalkıp sonra vazgeciyorum çıkmazsa üzülürum diye adetime henüz 10 gün varken sanki adet olacakmisim gibi belirtiler oldu bacak ağrısı ancak adet günümde olurdu eskiden artık kafam karıştı bekleyeceğim ama sonra da adet olacağım gibi de bir his var içimde ama yine de sanki değişik bir şeyler oluyor vücudumda gibi de seziyorum her şey karmaşık anlayacağınız çok teşekkürler yorumunuz için sağlikli bir şekilde kucağınıza alırsınız inşallah bebeğinizi

Çok sağol çok teşekkür ederim. Ben dört gün kala test yapmıştım silik çift çizgi çıkmıştı. Başta inanmamıştım hatta her sabah tekrarladım gittikçe koyulaşınca kan verdim ve gebe olduğumu öğrendim. Yani nasipte varsa olur diye düşünün. Erkenden test yapın ya da yapmayın diyemem ama test işini strese dökmeyin derim. Yani içinizden erken yapmak geliyorsa yapın gitsin sonucuna üzülecek kadar kendinizi bağlamayın. Ne de olsa adet günü yine o sonuçla karşılaşacaksınız. Yaniiii test yapmak istiyorum ams sonuçtan korkuyorum kafasıyla kendi içinizle mücadele ederseniz bu sefer adet düzeniniz stresten şaşacak, adetleriniz şaşarsa yumurtlama döngünüz de şaşar o zaman da planlamanız dilediğiniz gibi olmayabilir

Haklısıniz düşünürken zaten 4 güne indirdim süreyi bu kadar dayandım en azından 4 gün daha işe gidince oyalanirim çok çok teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Yumurta çatlayınca losyon beyaz akıntı mı olur benim her yumurtlama dönemim son günü beyaz losyon akıntı oluyor özellikle ilişkide

Adet öncesi akıntıyla aynı mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…