Beyaz bir yüz için

kızlar bu japonlarda beyaz yüz istiorlar.hepsi pürüzsüz beyaz lekesiz bir cilt peşindeler.onlarda bu işlemi gerçekleştiren yüz beyazlatıcı maskeler var.geçen japonyadan almak istedim ama cesaret edemedim yapmaya.çünkü hiç ingilizce yazmıyodu hepsi japoncaydı.anlıyacağınız cesaret edemedim.

canim keske alsaydin. Japonya urunleri guvenilirdir. Ayni avrupa birligi gibi belli sartlara uymayan urunleri satmazlar keske alsaydin yaaa dunyaca unlu japon kozmetik markalarinda bile tek kelime ingilizce yok malesef

ya çocuk qibi duruyo pespembe qüneşte fln direk yanaklarım ortaya çıkıo sinir oluyorum..:KK43:

illa hesap sorcaksınız kız böyle istiyor size nee =D
ben nemlendirici üstüne beyaz pudra sürüyordum canım ama pudranın zararlarını okuyunca bıraktm..
beyaz göz altı kapatıcısı fondoten filan al...
bende alcam paralanmayı bekliyorum :)

fondöten daha zararlı değilmi cnm yaCADIARZU

bende buğday tenlıyım valla hıc gerek yok bole selere aydınlık bı goz makyajı yap oda cok hafıf kusurlu yerlere azcık fondoten seftalı tonu allık ve ruj tamam dır

Pudrayı hafif sulandırıp yizine fondöten tarzında uygulaya bilirsin.. bi arkadsm sölemisti bunu. kuaförlerde uygluanırmıss :)

illa hesap sorcaksınız kız böyle istiyor size nee =D
ben nemlendirici üstüne beyaz pudra sürüyordum canım ama pudranın zararlarını okuyunca bıraktm..
beyaz göz altı kapatıcısı fondoten filan al...
bende alcam paralanmayı bekliyorum :)

pudranın ne zararı varmış ki ?

arap kızının cilde zarar verdiğini duymuştum bilginize..

ya çocuk qibi duruyo pespembe qüneşte fln direk yanaklarım ortaya çıkıo sinir oluyorum..:KK43:

kılcal damarların ön plandadırda ondan öyle hemen kızarıyosundur.bende hiç sevmem kırmızı yanakları.eskiden sınavlarda heyecan yapar çıktığım zaman bende kızarırdım öyle ve çok sinir olurdum.sırf bu yüzden sınavlardan hoşlanmazdım ya:)beyaz tenli olduğum için oluyordu.ama sende normaldede oluyorsa kılcal damarlar üst deriye yakın olduğundandır.aslında eczanelerde satılan nemlendiricilerden biri tam senin cildine uygundu ama hangi markaydı ya hatırlıyamadım şimdi.bioderma olabilir galiba.sen bir araştır nette hemen karşına çıkar zaten.sonuçta nemlendirici kullanıyosundur onu al kullan umarım faydasını görürsün

Son düzenleme:
kılcal damarların ön plandadırda ondan öyle hemen kızarıyosundur.bende hiç sevmem kırmızı yanakları.eskiden sınavlarda heyecan yapar çıktığım zaman bende kızarırdım öyle ve çok sinir olurdum.sırf bu yüzden sınavlardan hoşlanmazdım ya:)beyaz tenli olduğum için oluyordu.ama sende normaldede oluyorsa kılcal damarlar üst deriye yakın olduğundandır.aslında eczanelerde satılan nemlendiricilerden biri tam senin cildine uygundu ama hangi markaydı ya hatırlıyamadım şimdi.bioderma olabilir galiba.sen bir araştır nette hemen karşına çıkar zaten.sonuçta nemlendirici kullanıyosundur onu al kullan umarım faydasını görürsün

hatta şuan bile ogünlerden kalma bir antipati olsa gerek.çok solgun yüzler hoşuma gider hep.iskandinav kadınları gibi beyaz ve soluk olmak isterim hep ve makyajdada pembe ve kırmızı tonları sevmem her zaman şeftali ve bronz allık tercihim olur oda çok çok hafif sürersem:KK9:ha bu arada makyaj yapınca yine kızarıyorsan bir önerim daha olacak.benim sarışın bir arkadasım vardı onunda yüzü sürekli kızarırdı.makyaj yapmadan önce yeşil bir kapatıcı sürüyordu yüzüne sonra fondoten uyguluyordu.o zaman kızarmıyordu hiç:KK34:

kızlar ben de kil maskesi ve gülsuyu derim, çok uzun zamandır yapıyorum böle ama öle kalıcı bi beyazlık deil, daha çok aydınlanma gibi oluyo ve doğal duruyo, çeşitli makyaj hileleriyle de aslında yapılabilir, her tarafı maske gibi bembeyaz yapmazsınız gölgelerle doğal bi görünüm sağlanabilir...

beyazlatıcı nemlendiricilerden kullanabilirsin, loreal'de var örneğin...

valla bnm yüzüm bembeyaz bazen aynaya bakınca hortlak görmüş gibi oluyorumm yani pek güzel bişiy deil

ten rengi çok da önemli değil bence. cildi daha koyu yapmak için sarımtırak bronzanlar kullanmak, solaryumla yapay bi bronzluk elde etmek ya da tam tersi koyu bi boynun üstüne bembeyaz bi yüzle dışarı çıkmak hoş gelmiyor bana. cildin doğal rengi ne olursa olsun sağlıklı duru ve parlak oldu mu ister açık ister koyu bebek gibi duruyor. tabi lekeler varsa onlara kimyasal açıcılar kullanılabilir. ben çok açık tenliyim bi ara kışın kendimi koyu koyu bronzanlara boyayıp yazın da deli gibi güneşin altında yatardım. o fotoğraflara bakınca çok komik geliyor şimdi :) arkadaşların da bahsettiği gibi pirinç maskesi veya ypğurt maskesi faydalıdır cildine. ben de arada estimi yaparım. ha çok istiyorsan illaki ben bembeyaz olucam diye o zaman dekolteyle beraber pudralamayı unutma :)

Nemlendirici kullan . Birde ben yüzümü sabun ile yıkıyorum . Yüzüm temiz duruyor . Bu arada Arap sabunu çok mu beyaz yapıyor ? Bir de geçici mi ? Nasıl kullanmak gerek ?

haftada 2 kez domatesin suyuna az miktarda un dökerek macun haline getirip yuzume suruyorudum . Sürdüğüm karışımı 4 dakika bekletip yıkıyordum. kullandıgım dönemde cildimin daha beyazladıgını farkettim . Ama ben beyaz tenli biri oldugum için bu kadar kolay olmuş olabilir.. Daha bugdaya yakın tenlerde ne kadar basarılı sonuc verir bilemiyorum :S

X