Beta hcg değeri ?

Merhaba gittiniz mi ultrasona merak ettim ? Benim doktorum ayın 9unda çağırdı kanaman olmadığı sürece problem yok dedi ama içim içimi yiyor beklerken
Ayın 6 ultırasano girdim karından baktılar kese göründü 5 haftalık görünüyor dedi kalp atışları için 2 hafta sonra tekrar git dedi senin nasıl geçti gittin mi inşallah güzel haberler veremin hep birbirimize

Aaa harika çok sevindim bende dün gittim kese göründü 5 haftalık dedi 2 hafta sonra kalp atışı için çağırdı

Aaa harika çok sevindim bende dün gittim kese göründü 5 haftalık dedi 2 hafta sonra kalp atışı için çağırdı
Gerçekten çok sewindim kalp atışı içim gidincede yazar mısın hemen hemen aynıyız sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim cümlemize

Gerçekten çok sewindim kalp atışı içim gidincede yazar mısın hemen hemen aynıyız sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim cümlemize
Amin inşallah önce pazartesi tekrar çağırdı doktorum haftalık kontrol için sonraki hafta ancak duyarız dedi kalp atışını yazarım tabiki

Merhaba. Ben 10 nisanda son adet oldum. 18 mayısta test yaptım pozitif kan verdim 875,4 gün sonra tekrar kan verdim 4048 dün yani 25 mayısta doktora gittik sadece kese ve yolk var dedi, tekrar kan istedi 11.660 çıktı beta, bu değere rağmen ultrasona göre 4+4 hamilelik. Az değil mi? Tecrübeli anneler yardımcı olur musunuz. Bir kızım var ondan sonra bir düştüğüm var şimdi yine düşecek diye korkuyorum. Ama beta bu kadar yüksekten kese bu kadar küçük olur mu (6.9mm)

Hanımlar neden size sürekli kan testi yaptırmanız söyleniyor bilmiyorum ama, kan testinde hamilelik anlaşıldıktan sonra kendinize bir kadın doğum uzmanı bulursunuz. 6. Haftanızda gidersiniz, keseyi görürsünüz, 1-2 haftaya çağırır kalp atışını duyarsınız. Bu kadar test yapıp indimi çıktımı yüksek mi diye stres yapmak gerçekten gereksiz. Bu değerler kişiden kişiye o kadar değişiyor ki, bu normal bu değil demek imkansız. Kendinizi sürecin akışına bırakın

Değer yüksek olduğu için kendi doktorum muayene çağırdı ve ilk test hariç diğer iki testi kendi istedi değer yüksek olduğu halde bebeği karından ve alttan göremedi çünkü, sadece beta değil ekstra Bi kaç değer daha istedi hatta beklicez haftaya kadar dedi ve insana korkuyor merak ediyor başka aynı durumu yaşayıp tecrübesi olan biri var mı diye de araştırmaya sormaya başlıyor. Bi şeyler ters ya da farklı olduğu zaman oluyor bu telaş, ilk gebeliğim de tel kan testiyle kızımı kucağıma aldım mesela hamilelikte hamlileğe değişen Bi durum bu ve doktorun istediği testlere bırakın bekleyin demek ne yazık ki hoş Bi yaklaşım olmuyor

Ben en son beta sonucumu gördüğümde 281 di sonra bi daha istemedi kontrole gittiğimde kese gözükmüştü hatta boş kese gözüktü 3 hafta sonra yolk gözüktü. Keseyi gördükten sonra betanın bir önemi kalmıyor bakmaya gerek yok demişti doktorum. Artık kesenizin boyutu ve bebek oluşumu önemli betadan ziyade

Sanırım ters bişeyler den şüphelendi 3.kez beta istedi. Bebeği göremeyince. Beta artmaz ya da azalıyor mu diye bakmak istemiş olabilir hayırlısı bakalım, benim kızımdan sonra 1 düşüğüm var onda da herşey normaldi kese küçüktü düştü. O yüzden tedirgin oluyorum. Onda kalp atışı falan da daha erken duyulmuştur, betayla göre hesaplarsak beta daha düşüktü o yüzden sizlere danışmak istedim. Çok teşekkür ederim

Siz kalp atışınını ne zaman duydunuz acaba

Siz kalp atışınını ne zaman duydunuz acaba
Henüz duyamadım bana başta beta az artmış gibi dediler burada yorumlarda sonra araya bayram girdi 10 günü geçti sanırım gitmem tekrar gittiğimde kese gözüktü (3 hafta önce)
2 hafta önce gittiğimde kese büyümemiş sağlıksız gibi duruyor dedi doktor. Geçen hafta gittiğimde kese büyümüş bebek yok boş olabilir dedi. Bugün gittim yolk kesesi yeni oluşmuş geç döllenme dedi 10 gün sonra ancak duyarız kalp atışını dedi :) yani doktorlar aslında çok strese sokuyor insanı. Bi kanama vs olmadığı sürece bekleyebildiğimiz kadar beklesek daha iyi

Çok şükür diyelim o zaman inşallah miniğinin kalp atışlarını da hayırlısıyla duyarsın dualarım seninle ve tüm bebiş isteyen kalplere çok haklısın doktorlar telaşla konuşuyor, ya da kestirip atıyor stres oluyoruz iyice. İnşallah buradan güzel haberlerimizi de paylaşırız

Anlıyorum sizi ama istediği kadar testini istesin, sonuç itibariyle o da beklemek durumunda. Değer yüksek bebeği göremedik diyip tekrar kan aldığında sonuç değişmeyecek zannımca. Sizi strese sokmuş belli ki. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Strese sokma konusunda çok haklısınız.. Muhteşem bir düşük hikayem olduğu için böyle bişeye gerek duydu bilemiyorum. Bazı durumlar da beta kendiliğinden düşmeye başlıyo ondan istemiş olabileceğini düşünüyorum. Çok teşekkür ederim Rabbim hayırlısını versin cümlemiz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…