beslenme

şimdiye kadar bebeğimin çorbalarını tel süzgeçten geçiriyordum yalnız kıymada vermeye başlayınca problem oldu.kıymalar pütürlü kalıyor çorbada oğlumda ağzına gelince öğürüyor kıp kırmızı oluyor sanki nefessiz kalmış gibi çok korkuyorum. 7 ay 3 günlük oldu sizce normal mi dr umuz artık pütürlü vermelisin demişti. sizin bebekleriniz ne tepki veriyor

canım azar azar ver kaçığı doldurmadan.Benimki de böyle yapıyordu ama yavaş yavaş alıştı.Dikkatli ver bir iki hafta içinde alışacak.Kıyma sert geliyor sen istersen içinde biraz ekmek ufala o yümüşacık oluyor bebeğin daha kolay kabul eder.
:enbuyukkk:Evet annelik en zor görevdir rahatlıkla söyleyebilirim.

fikriye canım ya ekmeği ekle demişsin hem kıyma hem ekmek dahada pütürlü olmaz mı ben anlayamadım canım söylemek istediğini kusuruma bakma biraz daha detay versen bu benim için çok önemli ben biraz bu konuda korkağım sanırım oğlumu öyle görünce elim ayağım dolanıyor geceleri kabus görüyorum okadar yani:çok üzgünüm:

sene bende kıyma vermeye başladım benimkilerde çıkarıyor kıymayı ama ikinci seferde daha iyi yediler canım sen hiç şimdiye kadar pütürlü şeyler vermedinmi?ben hep çorbalarına ekmek koyarım pütürlü şeylerde başlarda ögürüyorlar ama sonra alışıyorlar benimkiler pütürlü olduğu için değil kıyma sert gekdiği için istemiyorlar

sene bende kıyma vermeye başladım benimkilerde çıkarıyor kıymayı ama ikinci seferde daha iyi yediler canım sen hiç şimdiye kadar pütürlü şeyler vermedinmi?ben hep çorbalarına ekmek koyarım pütürlü şeylerde başlarda ögürüyorlar ama sonra alışıyorlar benimkiler pütürlü olduğu için değil kıyma sert gekdiği için istemiyorlar

çok denedim şimdiye kadar ama her seferinde beni korkuttu öğürüyorkıpkırmızı oluyor sulu kısmını içiyor kıymalar ağzında bekliyor. meyveyi cam rendeden geçiriyorum o da pütürlü ama sorun olmuyor muzunu çatalla eziyorum ondada problem yok. mercimek tanesi kadar balık vereyim dedim mahvoldu çocuk çok korktuk babamızda bana kızdı bu da işin cabasıÇok üzgünüm çoook

Seneciğim sebze çorbasının içine biraz ekmek koy önce ounla alışsın daha sonra kıymayla alıştırırsın.sen daha önce pütürlü vermişsin zaten kıyma set geliyor ondan öyle yapıyordur.Sen önce elle vermeye çalış minik minik yap pirinçin yarısına kadar küçük olsun.Yavaş alışacak.Şimdiya kadar verdimiz gıda pütürlü olsada yumuşaktı kıyma ise sert.Çok açken verme çünkü çiğnemeden yutuyorlar.Biraz yesin sonra vermeye dene.

Seneciğim sebze çorbasının içine biraz ekmek koy önce ounla alışsın daha sonra kıymayla alıştırırsın.sen daha önce pütürlü vermişsin zaten kıyma set geliyor ondan öyle yapıyordur.Sen önce elle vermeye çalış minik minik yap pirinçin yarısına kadar küçük olsun.Yavaş alışacak.Şimdiya kadar verdimiz gıda pütürlü olsada yumuşaktı kıyma ise sert.Çok açken verme çünkü çiğnemeden yutuyorlar.Biraz yesin sonra vermeye dene.

sağol canım ya dediğin gibi deniycema.s.

kızlar tereyağı arasıra veriyorum.Çorbalara muhalebilere eklediğim var ama sabah kahvaltısına hiç vermedim siz nasıl veriyorsunuz.Ceviz tok tutar vbe gün boyunca iştahsızlık yapar onun için bebeklerre sabah vermesek daha iyidir.Ceviz çok enerci verir.2*3 günde bir kaşık yeterlidir.Bunu bir arkadaşımız yazmış bende hatırlatıyım dedim.

tereyağını kahvaltısına ekliyorum bir çay kaşığı kadar hergün veriyorum onun dışında başka bir yerde kullanmıyorum.ceviz tok tutar deniyor ama bebeğimde böyle bişey olmadı o nedenle hftada 4 kez kahvaltısına ekliyorum. gerçi ben badem de veriyorum her sabah kırıp tahta havanda ikisini dövüyorum bir tatlı kasığı kadar oluyor.

X