Beş Vakit Namaz Kılanlar...

namazlarımız ne alemde arkadaşlar

hayırlı günler canm

çok şükür namazlar iyi giidyor

arada fire versemde

hala sabah namazını oturtamadım

ramazan dolayısıyla hep uykulu geziyorum

sabah kalkmakta zorlanıyorum mecbur kalmak zorundayım işe gelmek zorundayım

İyigünler Allah I'n bütün güzellikleri üstünüzde olsun kızlar bende razmazan aynında başladım namaza bende arada kılamıyorum o yuzden cnm sıkılıyor kızıyorum kendine namaz hakkında ve dini konularda cok şey öğrenmek dini ve islamımı daha cok bilmek öğrenmek iştiyorum öğrendikçe mutlu oluyorum diyor a bu boyleymiş felan diyorum kendi bilgim ile karslastıyırum :)

İyigünler Allah I'n bütün güzellikleri üstünüzde olsun kızlar bende razmazan aynında başladım namaza bende arada kılamıyorum o yuzden cnm sıkılıyor kızıyorum kendine namaz hakkında ve dini konularda cok şey öğrenmek dini ve islamımı daha cok bilmek öğrenmek iştiyorum öğrendikçe mutlu oluyorum diyor a bu boyleymiş felan diyorum kendi bilgim ile karslastıyırum :)
O zaman ben sana bi bilgi vereyim belki biliyorsundur ama olsun ikindinin sünnetinde ve yatsı namazının sünnetinde 2.rekatta oturduğumuzda ettehiyatü, salli ve barik okunuyor 3.rekata kalktığımızda besmele çekilip sübhaneke okunuyor daha sonra eüzubesmele çekilip fatiha ve daha sonra zammı süre okunuyor ben bu bilgiyi 2 yıl oldu öğreneli daha önce sadece ettehiyati okur kalkardım . canım bilgilendirmek istedim

O zaman ben sana bi bilgi vereyim belki biliyorsundur ama olsun ikindinin sünnetinde ve yatsı namazının sünnetinde 2.rekatta oturduğumuzda ettehiyatü, salli ve barik okunuyor 3.rekata kalktığımızda besmele çekilip sübhaneke okunuyor daha sonra eüzubesmele çekilip fatiha ve daha sonra zammı süre okunuyor ben bu bilgiyi 2 yıl oldu öğreneli daha önce sadece ettehiyati okur kalkardım . canım bilgilendirmek istedim
sagol cnm benim teşkkürederim bende aynı senim gibi yapyordum simdi ogrendim nazam dualarımı :)

sagol cnm benim ama benim merak etim konu su simdi biz kılamadımız namazları sonra kılıyoruz ya o nasıl kılıyoruz:)
Şimdi kılmadığın namazların sadece farz namazlarını kaza edebilirsin sünnetin kazası olmaz şimdi:
Sabahın farzı 2 rekat;
Öğlenin farzı 4 rekat;
İkindinin farzı 4 rekat;
Akşamın farzı 3 rekat;
Yatsının farzı 4 rekat ve vitirde sana farz olduğu için onuda kaza ediyorsun oda bildiğin vitir namazı gibi kılıyorsun .

bu namazların başında niyet ettim Allah rızası için en son kazaya kalmış sabah, öğlen, ikindi, akşam, yatsı veya vitir namazının farzını kılmaya diyorsun namaza başlıyorsun .(niyet ederken ister en son kazaya kalmış yada ilk kazaya kalmış diyebilirsin benim bi akrabam var o da hoca ben ona sormuştum en son kazaya desen daha iyi olur demişti bende öyle kılıyorum tabi o da arada her zaman değil )

ALLAH DAİM ETSİN NAMAZLARINI CANIM

Hayirli cumalar kizlar..
Takip ediyordum yazmak buguneymis bende namazlarimi kilmaya calisiorum ama hep seytan galip geliyor calisiyorum gunduz zaten kilamiyorum aksam da bazen evet bazen hayir malum eve git yemek yap ye yat uyu oluo sabah namazini da sahura kalkarsam kilmaya calisiyorum.Dun niyet ettim bir yasin okuyayim diye uyumusum :KK43:

Hayirli cumalar kizlar..
Takip ediyordum yazmak buguneymis bende namazlarimi kilmaya calisiorum ama hep seytan galip geliyor calisiyorum gunduz zaten kilamiyorum aksam da bazen evet bazen hayir malum eve git yemek yap ye yat uyu oluo sabah namazini da sahura kalkarsam kilmaya calisiyorum.Dun niyet ettim bir yasin okuyayim diye uyumusum :KK43:
namazımızı kılalım arkadaşlar sende düzene koyarsın inş canım dün eşim bana bir şey dedi her şeyi şeytanın üzerine atıyoruz fakat kendi nefsimizi suçladığımız yok biraz kendimiz de ihmalkarlık yapıyoruz şeytan ahirette ben Yarabbim sana bir kez karşı geldim fakat bu kulların benden daha çok karşı geldi birbirimizi bazı şeylerde uyaralım destekleyelim sohbet havasında yazışalım yoksa eksik bilgilerimizle asla ve kad a vaız vermiyoruz o bizim işimiz değil ama ibadetlerimiz ramazanla sınırlı kalmasın yoksa ömür çabuk geçiyor

X