Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Tabii pisman olup tovbe edip baska namazlari kazaya birakmamak da lazim. Hem kazalari kilip hem tovbe etmeli.

benim okuduğum yerlerde farklı yazıyor olabilir her hocanın görüşü farklı olabiliyor ama ben tövbe ettim evet 24 yaşındayım kaza oruç ve namaz borcum benimde var bende çok nafile oruç ve namaz kılıyorum borçlarımda var ama vakit buldukça kaza etmeye çalışıyorum düzenli yapamıyorum kazalarımı ama ben birkaç hocaya sorduğumda nafile oruç ve namz kılabileceğimi ve sevabını alabileceğimi söylemişlerdi hatta bir hocam demişti ki kişinin namaz borcu varsa ve vefat ettiyse nafile ibadetlerinede bakılıyormuş tabi bunu Allah (c.c) bilir dilediğine merhamet eder gene kılmaya çalış derim ben öyle yapmaya çalışıyorum

2 gündür sabah namazına kalkamıyorum. Telefon calıyor ama duymuyorum kendimi kotu hissediyorm of

2 gündür sabah namazına kalkamıyorum. Telefon calıyor ama duymuyorum kendimi kotu hissediyorm of
Üzme canını düzene oturur kalkılmıyor evet hele sabah namazının sevabını en az alacak ümmet olacağız ama bizler inşallah kalkan ve bu sevabı alanlardan oluruz inşallah AMİN

Üzme canını düzene oturur kalkılmıyor evet hele sabah namazının sevabını en az alacak ümmet olacağız ama bizler inşallah kalkan ve bu sevabı alanlardan oluruz inşallah AMİN

Inşallah ccanım . Ben geç yatıyorum o yüzden uyku daha ağır geliyor maalesef.

amin canım dualarınızda bizleride unutmayın mümin kulun mümine duası makbuldür
inşallah canım sizde dua edin ben hayırlısıyla bebek istiyorum hayırlı sağlıklı eli ayağı düzgün tam imanlı kursaklı evlatlar herkesin yanında bana da nasip etsin MEVLAM...
dün hap kullanmaya başladım bir yandan da kpss ye çalışıyorum seneye nasip olursa gireceğim ders çalışıyorum hayırlısıyla atanırın inşallah

ah
evet ben de geç yatıyorum ders çalışıyorum uykuya dalmam zor oluyor kafa çok dolu oluyor kalkamıyrum
ah bilmemiyim benimde 10 aylık bir kızım var gece geç yatıyoruz uyumuyor cadı arkadaşında dediği gibi 3 kez kevser suresını okuyorum nıyet edıp oyle kalkıyorum çok işe geriyor gerçekten yatarkende uykuya dalıncaya kadar ayetel kursi ve kelımeyı tevhıd çekıyorum bırde bakmışım uyumuşum

inşallah canım kalbindeki güzel muratların kabul olsun atanırsın bebişinide kucana alırsın bol bol Meryem süresini oku çok arkadşım o sayede hamile kaldı yanlış bilgi vermiyeyim ben duaya çok inanirim 41 hurmaya okuyorsun suyada okunuyormuş galiba bu halde çok fayda gören arkadaşım oldu tabi tedavilik bir durum varsa zaten dr. gidiyorsundur.

sorun yok ama hamile kalamıyorum canım dün klomene başladım Meryem suresi okudum canım 41 gün ama bakalım 3 ay olmuş olacak okumam bu ay hamile kalabilirsem bakalım ALLAH bilir hayırlısı diyorum

Her kacirdiginiz namazi birinden borc para almissiniz gibi dusunun. Yillar gecmis ve birikmis borclariniz diyelim. Siz o kisiye gidip ya inan ki cok pismanim bir daha senden borc almayacagim dediginizde ona olan borcu odemis olmuyorsunuz degil mi. O sizin borcunuz olarak kaliyor. Namaz konusu da oyle. Pisman olmak cok guzel tabi ki ama odemek de lazim. Farz namazlari kaza etmediginiz her an o gunah katlaniyor ayrica. Tovbe etmek yetiyor kaza etmeye gerek yok diyelim ama siz kaza ediyorsunuz kaybedecek neyiniz var? Kaza etmek gerektigi halde tovbe ettim kazaya gerek yok diyip kaza edilmezse o gunahlar katlana katlana artmaya devam edince kaybedeceklerinizi dusunun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…