Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Abdestimi aldım namazımı kıldım bakalım hayırlısı arkadaşlar

darısı bizim başımıza inş.

canım ne güzel anlatmışsın

namazın bir bahanesi olmaz

inş.yarın sabah namazına kalkarımmm

darısı bizim başımıza inş.

canım ne güzel anlatmışsın

namazın bir bahanesi olmaz

inş.yarın sabah namazına kalkarımmm
canım sabah namazına kalkamadım diye diğer vakitleri ihmal etmeyin ben de kalkamıyorum ama diğer vakitlerimi de önemsememek yapmıyorum

Namazın bahanelerinden birisi de, henüz genç olmaktır. Gariptir ki, ibadete ve namaza daha bir şevkle sarılmamızı sağlaması gereken gençlik, bazen engelmiş gibi gösterilir. Hatta nefsimiz ve çevremiz, “Daha gençsin, yaşlanınca kılarsın” diyebilir.

Halbuki yaşlanıncaya kadar yaşayacağımıza dâir kimin garantisi var? Kim Azrail’le sözleşme yapmış ki? Ölüm genç ihtiyar dinliyor mu?

Diyelim bize özel olarak garanti verildi, 100 sene yaşayacağız. Namaza ne zaman başlayacağız? Ölçü nedir? 60 yaşında mı, 80 mi, 90 mı, yoksa ölmeden bir gün önce mi?

Peki ergenlik çağından itibâren yaptıklarımızın hesabı sorulmayacak mı bize? Allah, “Ey yaşlılar, namaz kılın” mı diyor, yoksa “Ey iman edenler, namaz kılın” mı diyor?

İslâmı yaşamak yaşlıların işi mi? Peygamberimiz (sav), her insanın Allah huzurunda gençliğini nerede geçirdiğinden hesaba çekileceğini buyuruyor. Bu gerçekleri bildiğimiz halde nasıl olur da ezan okunurken ilgisiz kalabiliriz?

Evet genç olmak, bizi namaza dört elle sarılmaya sevketmelidir. Çünkü gençlik, hayırlı işler yapmaya en güzel vasıtadır. Gençlikteki enerji, faaliyet, gayret, güç ve kudret, yaşlanınca bulunamaz. Bu enerji ve heyecanı, Allah yolunda değerlendirmek gerekir.

canım sabah namazına kalkamadım diye diğer vakitleri ihmal etmeyin ben de kalkamıyorum ama diğer vakitlerimi de önemsememek yapmıyorum

canm yok en azından farzı kılarım hiç kılmamaktan iyidir bence

ben bir öğlen namazını kaza yapıyom diğerleri ezan okununca hemen kılıyorum eğer ertelersem kalıyorrr

ben kuran kerim okuması bilsem sana yardım ederdim ama bilmiyorum

geçen yıl baya elif cüzünü bitirmiştim bir sürü olaylar olunca ara veemiştim yine başlamak istiyom bakalım

İnşaallah öğrenirsin canım ben de büyük bir Kuranım var açık açık yavaş yavaş okuyordum şimdi hızlandım kuzum sen de en kısa zamanda öğrenirsin canım inşallah namazlarımızı düzenli kılarız burada birbrimize duacı oluruz şimdi ders çalışıyorum vaktim oluyor çoluk çocuk olsa bu kadar birbirimizi motive edemeyiz canım Ramazan da yaklaşıyor canım duacı olalım birbirimize

harikasın canım benim ayakta alkışlıyorum seni çok güzel anlatmışsın her şeyi .
Namaz kılan yaşlıyı severim. Namaz kılan gence aşığım. demiş Hz. ALİ.
ne güzel bi cümle değil mi ?

Günaydın

hayırlı cumalarınız olsun

dün sabah ve öğle namazların kazasını yaptım

ikindi+akşam+yatsı tam kıldım

ama bugun sabah kalkamadım eve gidince öğle sabah yine kaza yapılacakkkk diğerleri tam kılarım allahın izniyle

çok huzurluyum namazımıkıldığım içinnn

herkesin namazlarını rabbim kabul etsin inş.

arkadaşımın kardeşi için dua bekliyorum sizlerden arkadaşlar

ALLAH KABUL ETSİN CANIM

Allah kabul etsin canımnım

Allah kabul etsin canımnım
Cansu bir yakın arkadaşımın gönlü güzel arkadaşımın kardeşi rahatsız yukarda link attım ellerinde bilinmedik yaralar çıkıyor ben birazdan dualara başlayacağım zaten de sen de Bir tane bile Ayetel kürsi okursan sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…