Beş Vakit Namaz Kılanlar...

se
tam kılmak için niyetleniyorum sürekli bişeyler çıkıyo su soğuk diyorum, eşarbını aç çorabını çıkar zoruma gidiyo napabilirim lütfen yardım edin bilipte yapmamak en günahı farkındayım ama inanın çok zorlanıyorum :KK43:
seytanın ugrasması canım meydan verme o ınatla kılma desın sen ınatla kıl tavız verme ucu kacarsa hepsı gıder

Üniversitedeyken birgün ders çalışırken bir şiir yazmıştım ALLAH'A içimden yalvarıyordum sizlerle paylaşmak isyedim arkadaşlar...

Huzura geldiğimde dökülecek bir bir günahlar,
Neye yarayacak o zaman ahlar ve vahlar,
Dökülen yaşlar temizleyebilecek mi?
Kendini bildiğinden beri işlediğin günahlar,

Binbir perdeye gizlesen de saklayamazsın.
Sen sana şaşanları anlayamazsın
Eğilip ekmek ufaklarını toplayamazsın,
Sen meyve verip çiçek açamazsın.

Gönül koyma, bükme başını,
Ağlama yutkunma binbir düğüme karşı,
Unutma aydınlatır tüm gizlilikleri,
Yar olan yaradan nurlandırır istersek bizleri,

Yazarı: aaynaa

Saygılarımla.....
Şiiirim de kimsenin dikkatini çekmedi sanırsam beğenilmedi

Adetim bittince inşaallah düzene oturturum cübbeli ahmet hocanın bir videosunu izledim gerçekten izlemeye devam edeceğim daha fazla etkileneyim diye

ay başım biitti yeniden namazıma başladım sizinkiler nasıl gidiyor?

Uğur koşar diye bir yazar bir programda namaz kılmak isteyen ama vesveselerden kılamayan birisine "şeytan kılma diyor Allah kıl diye emrediyor sen hangisini seçersin şeytanın verdiği vesveseyimi yoksa Allah'ın kıl emrinimi" ilk önce bunu düşünmeliyiz .

Ben 3 senedir kılıyorum devamlı Allah kabul etsin başlayınca bırakamıyorsunki çünkü bir vakiti kılmayınca vijdanın rahat olamıyor.

Birşey gelmesini beklemeyin beklediçe şeytan kazanıyor başlıyacağım inşallah deyin ve başlayın.

Rabbim kabul etsin inşallah

Uğur koşar diye bir yazar bir programda namaz kılmak isteyen ama vesveselerden kılamayan birisine "şeytan kılma diyor Allah kıl diye emrediyor sen hangisini seçersin şeytanın verdiği vesveseyimi yoksa Allah'ın kıl emrinimi" ilk önce bunu düşünmeliyiz .

Ben 3 senedir kılıyorum devamlı Allah kabul etsin başlayınca bırakamıyorsunki çünkü bir vakiti kılmayınca vijdanın rahat olamıyor.

Birşey gelmesini beklemeyin beklediçe şeytan kazanıyor başlıyacağım inşallah deyin ve başlayın.

Rabbim kabul etsin inşallah
evet çok haklısınız inşallarh daim etsin namazlarımızı

Ben de kılmak istiyorum sürekli başlıyorum iki üç gün iyi gidiyor ama sonra zorlaşıyor bir bakıyorum ipin ucu kaçmış :KK43: Bir de ben açığım normalde baştanaşağı giyin çıkar derken bilmiyorum nedendir bir bakmışım bırakmışım bana bir çare gösterir misiniz yapabileceğim bir şey var mı bu konuda?
Onun çaresi yok senin nefsinle savaşın sen hep şükürle başla duayla başla duayla bitir gününü her namazda Rabbine bir sonraki davete icabet etmek için dua et namaz sonrasi.birde hep aklinizda olsun bizi yaratan Rabbim için hiçbirşey yapmadigin günün ertesine sana rizik veren yine o dur hic geç diye düşünme vaktinde kalk ibadetini yerine getir Rabbim daim etsin..

gunaydın bayanlar bende yıllardır ara ara namaz kılıyorum ama hep huzursuzum sımdı 2 haftadır basladım vaktınde kılmaya calısıyorum cunku calıstıgım yerde zor oluyor bazen sadece farzı kılmak zorunda kalıyorum sorun olurmu rabbım kabul edermı bılmıyorum:KK43:

gunaydın bayanlar bende yıllardır ara ara namaz kılıyorum ama hep huzursuzum sımdı 2 haftadır basladım vaktınde kılmaya calısıyorum cunku calıstıgım yerde zor oluyor bazen sadece farzı kılmak zorunda kalıyorum sorun olurmu rabbım kabul edermı bılmıyorum:KK43:

Asla Rabbim kabul eder mi diye şüpheye düşme canım, hep eder diye düşün, şeytan o konuda vesvese veriyor. Tabii ki tam kılsan daha iyi olur, sünnetler de çok kıymetli, inşallah Allah yardım eder hepsini tam kılabilirsin.

Bende geçen yıl başladım. Sabah namazına kalkmıyorum :KK43: ilk 6 ay düzenli kıldım sonra ne olduysa bir kaç ay hiç kılmadım.
O kadar düzenli kılıyordum ki, şuan yine kılıyorum ama o düzeni sağlayamıyorum, kazaya bırakıyorum kimi zaman :KK43:
Hayret ediyorum bazı insanlara ezan okunuyor hiç bekletmiyorlar, ah bende bunu başarsam

Asla Rabbim kabul eder mi diye şüpheye düşme canım, hep eder diye düşün, şeytan o konuda vesvese veriyor. Tabii ki tam kılsan daha iyi olur, sünnetler de çok kıymetli, inşallah Allah yardım eder hepsini tam kılabilirsin.
benım gonlumde hepsını kılmaktan yana ama bazen yetısemıyorum okunmadan hemen farzını kılıyorum Allahım ınsallah hepımızın ıbadetlerını kabul eder

tam kılmak için niyetleniyorum sürekli bişeyler çıkıyo su soğuk diyorum, eşarbını aç çorabını çıkar zoruma gidiyo napabilirim lütfen yardım edin bilipte yapmamak en günahı farkındayım ama inanın çok zorlanıyorum :KK43:

Canım o abdeste başlamadan önceki şeytanın fısıldaması, kılmamana üzülebiliyor olman da Allahu tealanın rahmeti... Abdeste başlayınca Allah c.c. yardım eder inşaallah. Eğer namaz kılan birileri varsa beraber hareket etmeniz, birbirinizi teşvik etmeniz kolaylık sağlar diye düşünüyorum. Bir de evden abdestli çık, kalabildiğin kadar abdestli kalırsın.
Allahu teala cümlemizi huzuruna varmaktan, secdeye başını koymaktan mahrum etmesin. Kalplerimizi karartan günahlarımızı affetsin.

Yine namaz kılmaz oldum hamilelik heyecanından sonra hüznü çöktü kan testi olumsuz çıktı kendimde değilim ama bir düzene oturtamadım namazlarımı

Yine namaz kılmaz oldum hamilelik heyecanından sonra hüznü çöktü kan testi olumsuz çıktı kendimde değilim ama bir düzene oturtamadım namazlarımı

Canim böyle zamanlarda daha cok sarıl namaza duaya çünkü kalbin daha ferah olacaktir..

Seytan seninle daha cok ugrasiyor cunku bir kilip bir kilmadigin icin seni caydirmak için sana turlu turlu oyunlar buluyor..

Allahima binlerce şükürler olsun namazimi kilarim..
Sanada tavsiyem hayatini namaza gore uydur..
Önceliğin namaz olursa her işin hayr olur..
İnsallah birakma canim..
Arada versen içine kuşku düşürme yine basla yine başla..
Huzur namazda..

Canim böyle zamanlarda daha cok sarıl namaza duaya çünkü kalbin daha ferah olacaktir..

Seytan seninle daha cok ugrasiyor cunku bir kilip bir kilmadigin icin seni caydirmak için sana turlu turlu oyunlar buluyor..

Allahima binlerce şükürler olsun namazimi kilarim..
Sanada tavsiyem hayatini namaza gore uydur..
Önceliğin namaz olursa her işin hayr olur..
İnsallah birakma canim..
Arada versen içine kuşku düşürme yine basla yine başla..
Huzur namazda..
haklısın adetim bitsin başlayacağım inşaallah ALLAH'IN izniyle sadece şeytan değil çevremdeki yakın akrabalar da şeytanlık peşinde canımı sıkıyorlar onun için çok dua etmem lazım

X