Bereketli Bir Ömür

Onlarin yerine bebek kitaplari egitici kartlar vs alip doldur
Kizininda bir alani olsun.
Var kiiii 3 Yaşa kadar eğitim setleri almışım hamile iken
Kütüphanenin %60 ı tamam inşallah bir boş gün bulursam da Excel yapacağım kitaplarım için. çok kitap ayırdım onları da elden çıkarırsam muhteşem olacak bir raf sadece yeni alıp okunacak var ve kendime söz veriyorum Haziran’a kadar kitap almak kesinlikle yasak bana.
Önündeki ıvır zıvır süs eşyalarını da kaldırdım.

Teşekkür ederim:) heyecan yaptım olursa ilk kez satış yapmış olacağım :)
Satışı bilmiyorum ama bu ayıklama süreci de çok heyecanlı oluyor. Şu dolaplara baktım mı, bazayı ayıkladım mı vs vs .. baktığın yerlere tekrar bakıyorsun fazladan bir şey kalmış mı diye...

Kitaplar 18 saatimi falan aldı sanırım diğer yerleri düşünemiyorum :) bir de galiba bir şey eleyince diğerlerinden vaz geçmek de kolay oluyor.

Kitaplar 18 saatimi falan aldı sanırım diğer yerleri düşünemiyorum :) bir de galiba bir şey eleyince diğerlerinden vaz geçmek de kolay oluyor.
Aynen öyle oluyor. Ben kitaplığı en sona bırakmıştım en kolay olandan başlamak en mantıklısı. Kıyafetler, oyuncaklar, mutfak eşyaları şeklinde. Hatta en başta stok eşya dediğim hiç kullanılmayan ama hep saklanan eşyalardan başladım. Evlendiğimden beri bir defa bile kullanmadığım eşyalar çıktı. Evden 25-30 tane seccade tespih falan çıktı düşün:)) kalem kalem yazsam güleriz valla:)) en son kitaplığa sıra geldi iki tane kitap çıktı çıka çıka:)) ona tam olarak hazır değilim demekki:)

Cok guzel olmustur eminim sus esyasi yakismaz zaten kutuphaneye cok fazla :)
Kirtasiyeleri ne yaptin :)

Ben de en sona bırakmayı düşünüyordum ama o odada Farklı dağınıklıkta vardı nasıl giriştim anlamadım :) kıyafet sadece şal eşarp vs var çok dağıttım o konuda kafam rahat ama o bahsettiğin kısım çok zor :/ annemden dolayı biraz kapışacağız bir çeyizde 25-30 seccade neden olur ya kafaya bak sanki cami cemaati gelecek bi kere evde 30 seccade serecek yer Yok

Cok guzel olmustur eminim sus esyasi yakismaz zaten kutuphaneye cok fazla :)
Kirtasiyeleri ne yaptin :)
Eşime hiç bahsetmedim akşam geldi bu oda parlıyor gibi ampul mü değişti dedi kütüphane kısmına dikkat etmeden. Ben bu eşyaların enerji emdiğine emin oldum artık :)

O oda da 2 kısım daha var beni zorlayacak biri kırtasiye biri hobi malzemelerim.

SiZce bir odaya girince her şeyini bitirip çıkmak mı mantıklı yoksa mesela yarın mutfağın bir bölümü yatak odasının bir bölümü gibi büyük kısımları yapıp detayı sonraya bırakmak mı?

Ne kadar ferahladi degil mi.Kaliteli bir iki tane sus her zaman daha iyidir.

Kirtasiye icin siradan olanlari elemelisin ve almamalisin.
Hobi malzemelerinin ne oldugunu bilmiyorum hersey atilmaz neleri atabilirsin iclerinden.

Bence odayo bitirmek yerine istedigin gibi hareket etmelisin.Ilk etapta atamadiklarini iki uc gun sonra atabilirsin degisik odalarda is yapmak daha guzel bence.

Bir yerde oda oda gitmekten ziyade aynı işlevi gören şeylerin aynı zamanda elden geçirilmesinden bahsediyordu. Mesela kıyafetler hurçlara konup birkaç odaya dağılmış olabilir. Özellikle ev büyük değilse çok oluyor bu. Yatak odamda mutfak eşyası var benim mesela:))

Bir de kıyafet şal/eşarp var diyorsun ama tek tek elediğinde neler çıkacak göreceksin. Çoraplar, iç çamaşırları, evde giyilen kıyafetler (her eskiyeni ev kıyafeti yaptıysan muhtemeldir), ayakkabılık, ev terlikleri, zayıflayınca giyerim kıyafetleri:)) aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sonra mutfak dolapları, kaç tane plastik leğen çıkıyor gerek var mı yok? Kullanılmayan kase bardak tabak vs. Ne bileyim banyo dolabından bile kaç tane havlu çıktı eskimiş. Birikiyor yani bir şekilde. Ki ben de evimi sade bilirdim. Evet büyük eşyalar konusunda çok sade ama şu ıvır zıvır şeylerden ruhum daralmış-mış:)

Kırtasiye malzemelerinde öyle yapacağım inşallah ve artık doydum sanırım almayacağım inşallah :)

Hobi malzemeleri de mesela bir battaniye beğeniyorum gidip 20 renk ip alıyorum, bi atkıda yün farkı oluyor onun 20 rengini alıyorum seri tam olmazsa olmuyor ya da rengi başka yünden kullansam olmuyormuş gibi saçma sapan bir takıntı. Ya da kanaviçe yapacağım benzer ton olmuyormuş gibi modeldeki ton neyse onu alıyorum gibi saçma sapan takıntılarım var. Hangilerini eleyebilirim bilmiyorum ama ilk olarak düzen sağlamam şart her yerde bir şey var.

Ben de değişik sıkılmadan daha iyi olur diye düşünmüştüm ama emin olamadım :)
Ya minimalizmle ilgili her yerde tüm kıyafetleri bir yere yığınla başlıyor ama o benim için imkansız çünkü kızım huysuzlanabilir ve o dağ yerinden 2 gün kalkmayabilir o yüzden bana uygun olan dar alanları dağıtarak yapmak :)

Yok canım ben de öyle yapmadım. Zaten bir kıyafeti eline alınca anlıyorsun işe yarayıp yaramadığını. En son ne zaman giydin? İçinde ne kadar rahatsın? Bu kıyafetin alternatifi kaç kıyafet daha var? Bunları sorup sorup eledim ben. Her şeyi yığmaya gerek duymadım parça parça gayet güzel ilerledim.

Çorapları sık elerim :) şu an gayet ideal seviyede iç çamaşırları elenebilir, eskiyeni ev kıyafeti yapma gibi bir huyum yok çok şükür :) annemin aldığı en az 20 misafir terliği postalanacak :)
Mutfak düşünmek bile istemiyorum oradan çok şey çıkacak :/
Banyo da eski hiç bir şey Yok ama kullanmadığım küçük havlu çok bir kısmını verip diğerlerini eskiyen yerine kullanmak için kaldırabilirim :)
İyi oldu bu örnekler yol gösterdi :)

Hep okuyup dinlediklerim öyleydi de o yüzden dedim benim sadece gelinliğim var onu da eşim vermemi kabul etmiyor onun yüzünden aldım zaten yoksa kiralardım :/

Çorap şöyle çıktı benim; çorap çekmecesinde sürekli giyilenler zaten aktifler ve zamanı geldiğinde eleniyorlar. Kaçan çorabı atmak gibi. Ama mesela hiç giymediğim patikler ve örme çoraplar çıktı. Hediye geldi el emeği diye yıllarca saklanmış. Üşürsem giyerim dediğim ama aslında rahat etmediğim için hiç giymediğim külotlu çoraplar çıktı. Yani aslında giydiklerinden değil “bir gün giyerim” dediklerinden daha çok eliyor insan.

Hep okuyup dinlediklerim öyleydi de o yüzden dedim benim sadece gelinliğim var onu da eşim vermemi kabul etmiyor onun yüzünden aldım zaten yoksa kiralardım :/
Ben çok anlam yüklemiyorum o yüzden gelinliğim yok. Ama sen onu sona bırakabilirsin. Ona gelene kadar başka şeyler çıkacaktır evden.

Örnek olarak son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar, süresi dolmuş garanti belgeleri/faturalar, işe yarar umuduyla saklanan kablolar/şarj makineleri, vestiyer çekmecesi gibi ele geçen ıvır zıvırların konulduğu çekmeceler... bunlara bakabilirsin. Bir de mesela benzer şeyleri aynı yerde toplamak da işe yarıyor, örneğin iki kolonya varsa evde ikisini tek şişede birleştirip boş şişeyi atmak gibi.
Aklıma geldikçe yazarım daha:)

Ben onları bir ara çok bunalmıştım dantelli havlular, tülbent sadece temizlik yaparken takarım onlarda düz oyasız, oyalı bir iki tane bıraktım kalan hepsini, patik misafir isterse diye iki tane bıraktım diğerlerini hepsini topladım anneme verdim o açıdan rahatım :)

Ben çok anlam yüklemiyorum o yüzden gelinliğim yok. Ama sen onu sona bırakabilirsin. Ona gelene kadar başka şeyler çıkacaktır evden.
Ben de yüklemiyorum da işte eşime evlendiğimden beri belki 10 kere sordum en son belki kızım nikahında giyer dedi (hiç sanmıyorum ) ama sustum artık Dursun bakalım :)

Evet o ıvır zıvırlar her yerde var onları toplamak mantıklı ama onların öncesinde şu kutulara karar verip alayım da ölçe ölçe alacağım şuna şunu koyacağım diyerek o zaman daha rahat olacak elemek ve yerleştirmek inşallah
Yaz tabii çok iyi oluyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…