Bebek Beslenmesi Benim oglum minicik oglum ;)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Aynen aynen
Eline saksiyi alan geliyor erkek kadin cocuk hurraaa diye
Pis elleriyle bebek sevmeler
Gerizekali espriler
Yok doymuyor bu cocuk aaaaa sutun de azmis bilmem ne
Dok benzini cak kibriti at ustlerine

Ne guzel masallah bebisinize
Guzel hikayeler duymak inan moral veriyor, cok mutlu oluyorum, darisi basima insallah
omurleri uzun olsun saglikli olsun insallah hepimizin melekleri

seninki değişik olmuş ama normalde bebekler bu aylarda normal süt istemiyo.anne sütünden yapılanı yiyolar.

off benim büyük oğlan gibi desenize.. içine atıyor sonra farklı tepkilerle dışa vuruyor.. küçük öyle değil kıskandığını anında belirtiyor.. büyük bir şekilde kıskanılmaması gerektiğini biliyor ama yinede kıskanıyor içten içe..
sürekli konuşmak anlatmak gerekiyor..
bana kalırsa düzenini bozmayın çocuğun..
gelen giden gerçekten çok dangalakça konuşabiliyor ne yazık ki.. gelmeseler daha iyi aslında..

yoğurt sevmiyorsa Israr etmeyin tiksinmesin 15,20 gün sonra tekrar denersiniz bir gün yemediklerini bi bakıyorsun ertesi gün yiyiyorlar yada tam tersi sevdiği şeyi yemeyi birden reddetmeye başlıyorlar akıl sır ermez bu bebeklere zaten 6 aylık diyorsunuz daha tadımlık yemesi lazım öyle Kaşık Kaşık yemesini beklemeyin ana öğünü hala anne sütü 16 aylık kızımda yemeği sevmezse hemen yakama yapışıyor emmek için havuç Brokoli Tarzı sebzeleri buharda yiyebileceği yumuşaklığa gelene kadar haşlayıp parmak kalınlığında doğrayıp eline verseniz bebekler kendi yemeği seviyor boğazına Kaçar diyede korkmayın sakın çok güzel öğürüp çıkarıyorlar sadece gözünüz üzerinde olsun yeter, uyku meselesine gelince kızım daha yeni yeni 3,4 saat deliksiz uyuyor gecenin yarısını bizim yatağımızda geçiriyor zaten uyku eğitimi her bebeğe sökmüyor

maalesef eşimin ailesinde kıskandırarak sevme ayrı bir hobi.
şimdiden bilendim bak!

benim oğlum doğduğunda büyük kuzeniyle çok dalga geçtiler ailecek, ben düşün kendim lohusayken bebeğimi bırakıp çocukla ilgilendim. yengecim falan diyerek çocuğun yüzünü güldürdüm.

Yogurda ara vereyim o zaman corbalari deneyeyim
Sonra da sebze vereyim eline bakalim napacak
Cok tesekkur ederim tavsiyeler icin

darkmore bu arada uyku teknikleri için Tracy Hogg okumuş muydun,
bazı kişiler önermese de oğlumda yöntemleri çok işe yaradı.

çok küçükken pış pışlayarak uyutuyordum.
1 yaş civarı yatır kaldır yöntemini denedim.
ilk bir kaç gün zor olsa da bir hafta sonra ağlamadan uyuyan moda geçmişti.
ama uzun saatler hala uyumuyor, eskiden emmeye kalkardı, şimdi tuvalete kalkıyor.
bebekken 3 saatte bir muhakkak uyanırdı.

Okudum canim ya
Bir ay boyunca da denedim bana misin demedi
Inatci evlat

Sutunuz yetiyorsa çok zorlamayin. Yettiğini nasıl anlarsınız. Az da olsa her ay kilo alır. Anne sutu yetmiyorsa sert top top kaka yapar. Bazı bebekler sevmiyor ek gıdayı ne zaman isterse o zaman başlayın. 20 ml inek sütü deneyerek başlayın eğer ağız çevresi kizariyorsa çok ağrısı gazi oluyorrsa ara verip tekrar denersiniz. Eğer sevdiyse ve dokunmuyorsa gün gün artırarak devam edersiniz. Günde bir tavla zarı büyüklüğünde yumurta sarısı ile devam edip gün gün artirirsiniz. Yine tuzu çıkartılmış beyaz peynir tavla zarı buyuklugunden artırarak devam edersiniz. 9. Aya yaklaşınca tarhana, yayla ve süzme mercimek başlarsınız. 10. Aydan sonra da sizinle birlikte ev yemekleri yiyebilir ve kıymalı çorbalara geçebilirsiniz. Tabi her bebek bir değil bazisi sevmiyor yemeyi. Allah yardimciniz olsun.

yas farklari kac olacak birde cinsiyetleri ne.ben dogum yaptigimda yan tarafta yatan arkadasin kizi oldu diger kizi yani bebegin ablasida hastanede iki gun kaldi.geceli gunduzlu..ama abla oyle ilgili alakadar annesine yardim bile etti. bebegi oksuyor opuyor sariliyor.annemle biz sasirdik.abla uc yasinda falan anca.benim bir bebegim olursa kizimla kardesinin tanismalari kesinlikle hastanede olacak.cunku gordum direk evde goren kardes buda nerden cikti diye kiskanir.bu arada annede sezaryan agrisi olmasina ragmen ablayada ayri ilgi alaka gosterdi.kardesini elleme opme dokunma hic demedi izin verdi kaynasmalari icin .bu arada kadinin 4.kiziymis en son olan.bunlarda benden olsun.

güzel bilgiler sağol.
doğumda oğlum 3 yaşını doldurmuş olacak.
ikincinin cinsiyet belli değil.

emzik almaz uyumaz, kime çekmiş bu çocuk
demek ki eşin ya da sen baya çektirmişsiniz annelerinize
Esim guya cok yaramazmis, gerci benim
Kv sozune guven olmaz
Annem cok cekmis benden ama yemek ve uyku konusunda degil cok huysuzmusum

İki cocucugumda da utopyaydi hala ütopya. :)
Hele ki geçen gün parkta pusetinde 1 saat oturan 10 aylık civarı tosuncugu gorunce. :) Benim küçük 2 yılda toplasan 1 saat oturmadı pusetine. :)) Bir yerleri kopmuş gibi agliyordu. Uyku meselesini hiç soylemeyim. Felaket :))

Esim guya cok yaramazmis, gerci benim
Kv sozune guven olmaz
Annem cok cekmis benden ama yemek ve uyku konusunda degil cok huysuzmusum

ha ha o zaman annelerin ahı çıkıyor.
kusura bakma ama ben usluymuşum, eşim de öyle,
e oğuluş da uslu olmuş işte, sebep belli

Amin canim
Cok tesekkurler hemen not aliyorum bunlari da Allah razi olsun

O kadar bahsettim bari resmini de avatara koyayim dedim kizlar tanistirayim cumle icinde gecen meme manyagi oglum budur

Bizim ki kullanmadı ki hiç
Ayağa kalkıyo daha bağlamadan, baplarsan indirene kadar ağlıyo
Aman huysuzsa herşeyde arıza çıkarıyolar bence
Bireon, emzik, bebek arabası vs. alayı arıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…