Bebek Beslenmesi Benim oglum minicik oglum ;)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
3 cocuk hey masallah
Allah nazarlardan saklasin ne sabirliymissin
Rahmetli ilk kızım 7buçk ay kolik sancılarıyla geçti, 2.kızım 5buçuk ay, 3. Kızım 3buçuk ay. İçlerinde tek yemek yiyen bu.
Bikere daha olursa onnki 40ında geçicek galiba kolik patlamaları hepsinde 2ser ay azaldı :)
Bak bıdır bıdır olunca bunlar geçünce bebeği özliceksin. Bizamanlar kara bi turna vardı o demişti dersin :-)

ayyyy, benim ikinci geliyor ya en büyük korkum da bu.

geçen oğlumu kv de bırakıp gezmeye çıktım, eltim var bebeğiyle.
eve geldim, benimki çekti beni bir köşeye, "anne meme istiyorum" diyor.
ki hiç meme dememiştim ben ona, bilmiyor normalde yani, "süt süt" derdi emzirirken.
"yok artık oğlum sen bebek misin" dedim de o bir günlük olay, şimdi kardeşini her gün görecek.
ne yapmak lazım :KK17:
Bir tanidik meme artik kardesinin sen de emersrn o ac kalir buyuyemez diye ikna etmisti ilk cocugunu
Gercekten zor ama cocuklar cabuk ikna olur belli bir yasta

"Senin cocugunun en sevdigi yemek ne?" sorusuna,uzun sure dusunup;
"Hicbir yemek galiba" diye cevap vermis biri olarak önerim yok maalesef..
Allah kolaylik versin diyip cikiyorum konudan. Biraz daha dusunmem lazim.
Dusun gel canavarim ben burdayim:KK60: soyleyeceginiz her kelimeye ihtiyacim var ama kurban olam meme demeyin vallaha ben tiksindim:KK70:

ayyyy, benim ikinci geliyor ya en büyük korkum da bu.

geçen oğlumu kv de bırakıp gezmeye çıktım, eltim var bebeğiyle.
eve geldim, benimki çekti beni bir köşeye, "anne meme istiyorum" diyor.
ki hiç meme dememiştim ben ona, bilmiyor normalde yani, "süt süt" derdi emzirirken.
"yok artık oğlum sen bebek misin" dedim de o bir günlük olay, şimdi kardeşini her gün görecek.
ne yapmak lazım :KK17:

valla ne kadar sakınsanda elbet görüyorlar.. güzel güzel anlatmaktan başka yapacak birşey yok.. o bebek bendeki süt bebek sütü artık vs vs uydurman lazım birşeyler..

Annem biz yaklaşık 4 aylıkken (3 de olabilir) un çorbası içirirmiş, zaten ek gıdaları çok kolay almışız. Abim çok iştahlıymış annemin sütünü sömürür üstüne kutu kutu ek mama yermiş :KK70:
6 ay kadar emzirmiş, daha ne yapacaktım 2-3 yıl emzirip askere kadar mı emzirseydim diyor haklı kadın, anne sütünü almışız işte.
Ben herkesin hayalini kurduğu bebekmişim, çay tabağı kadar mama, iki damla süt, tüm gün uyurmuşum ağlamazmışım da, artık annem dayanamaz gelir uyandırırmış seveceğim diye :KK76:
Ayyy ne guzel masallah
Umarim cocugun da sana benzer ileride :KK66:

valla ne kadar sakınsanda elbet görüyorlar.. güzel güzel anlatmaktan başka yapacak birşey yok.. o bebek bendeki süt bebek sütü artık vs vs uydurman lazım birşeyler..

of bak dertlendim şimdi, darkmore darkmore dan daha dertliyim, o yüzden konusunu sabote etmek hakkım :)

hep zaten ilk bebekle beni gördüğünde ne yapacak acaba diye düşünüyorum, çünkü çok duygusal bir çocuk. hastaneye gelsin mi gelmesin mi, direk evde mi görsün? ayyyyyyy

anlattığım olayda da elti ile kv ye gıcık oldum ayrıca, sonuçta bu çocuk da yeni bıraktı memeyi, başka odaya gitseler ölürler miydi.

Rahmetli ilk kızım 7buçk ay kolik sancılarıyla geçti, 2.kızım 5buçuk ay, 3. Kızım 3buçuk ay. İçlerinde tek yemek yiyen bu.
Bikere daha olursa onnki 40ında geçicek galiba kolik patlamaları hepsinde 2ser ay azaldı :)
Bak bıdır bıdır olunca bunlar geçünce bebeği özliceksin. Bizamanlar kara bi turna vardı o demişti dersin :-)
Bir yere gitmek yok hepimiz burda olacaz ama :KK66:

of bak dertlendim şimdi, darkmore darkmore dan daha dertliyim, o yüzden konusunu sabote etmek hakkım :)

hep zaten ilk bebekle beni gördüğünde ne yapacak acaba diye düşünüyorum, çünkü çok duygusal bir çocuk. hastaneye gelsin mi gelmesin mi, direk evde mi görsün? ayyyyyyy

anlattığım olayda da elti ile kv ye gıcık oldum ayrıca, sonuçta bu çocuk da yeni bıraktı memeyi, başka odaya gitseler ölürler miydi.
Ah canim benim konum senin konun ne demek
Valla sirf lohusa ziyaretine gelenlerden nefret ettigim icin ikinci cocugu yapmicam :KK66:

Arkadaslar selam
Normal kosullarda bebeginin ivir zivir herseyine bdvde konu acanlara sinir olurum ama simdi aynisini ben de yapacagim:KK66:
Bilen bilmeyen herkes birseyler yazsin cok sevinirim
6 aylik bir oglum var
Deli gibi meme duskunu, psikopat gibi surekli emmek istiyor, boyu kilosu normal, dun doktora gittik, gecen ay yogurttan basla demisti doktorumuz lakin benim oglan yogurdu gorunce kafasini bile ceviriyor o derece nefret ediyor

Simdi yogurda meyve karistir dedi doktor
Arti bir ogun sebze corbasi ver dedi
Ama yok
Benim oglan istemiyor yemiyor, bir kasik bile yok almiyor yani
Zaten uyku sorunumuz da var iyice yiprandim
Naparsam yapayim olmuyor , iyi bakamiyorum ona gibi hissediyorum
Geceleri yanima yatirarak emziriyorum oyle zar zor uyuyor, bazen iki defa kalkiyor bazen daha fazla
Yemesi dert uyumasi dert
Uyku egitimi defalarca denedim ama yok ben inat o benden de inat kime cektiyse :KK66:
Aglatarak denedim , yatir kaldir yontemini denedim bana misin demiyor
Uyku derdimize bir de yemek yememe eklendi ben artik iyice cinnet gecirecegim
Bana bir akil verin sizler nasil baktiniz bu meleklere naapmak lazim?
Valla sütün varsa ne güzel emzir.Yoğrdu normal sütten yaparsan yemez. onukendi sütünden yapman lazım.Allaha şükret 2 kez kalkıyormuş.benim arkadaşın bebeği 40 dakikada bir gece uyanıyo.ayrıca 2 yaşına kadar sadece anne sütü versen bile yeterli.mamaya gerek bille yok.

Gecen haftasonu gorumcem evlendi
Kinasi dugunu derken benim oglanla perisan olduk, kalabalik ortama goturmek istemedim diye anneme biraktim meme meme diye agla agla ici disina cikti cocugun
En son dugun gunu esime darkmore da gitsin gelinle beraber dediklerinde esim patladi yav siz manyak misiniz darkmore bebek emziriyor gidemez kimseyle diye :KK66:
Zaten cok sorunlar var esimin ailesiyle kv daha oglumu gormedi bile

Meme manyagiymis seninki de
Gul gibi corba iste yesene dimi ama yok bizde sans yok
Ben de dun yogurt corbasi yaptim buyuk oglan (babasi:KK66: ) sever belki oglan da yer diye
Babamz yedi oglumuz yok :KK53:
doktorumuz corba olarak tarhanayida ilk zamanlarda ver dedi onu sevdi salca yag tuz koyma bir dene..ancak suan bu ek gidalari tadimlik ver doyumluk olmuycak bi iki cay kasigi zorlama bu sefer yemekten sogur.. yumurta sarisinin dortte biriyle basla bi hafta sonra tamamini ver tabi severse.benimki sevmiyo muzla elmatla yada az pekmezle karistiriyorum birde ebemiz hangi aylarda ne yiyebilir ciktisi verdi onu takip et tadimlik basla.ama cogunluk anne sutu tabiki.yogurdu kendinmi yapiyorsun ben hic hazir vermedim.bu arada iyice acikinca tatkari dene.bizdede uyku hic duzenli degil sallayip ve emerek uyuyor

Son düzenleme:

hastaneye gelmişti benimki.. ama babaya çok iş düşüyor .. çocuk kendini unutulmuş hissedebiliyor .. bizde farkında olmadan bazı mesajlar verebiliyoruz.. kaç yaşında ilki.. ben 2. doğmadan 6 ay önce kreşe başlattım..

Canım acaba diş falan çıkarma zamanına denk gelmiş olmasın. Benimki alt 2sini patlattı ama yemeği seven çocuk yemedi düşün :)
Yok canim dis mis hep bakiyorum damak dogdugu gunku gibi duruyor
Disi de cikmaz bunun :KK66: cikarsa da memeyi hatir hutur yer artik hepimiz kurtuluruz:KK51:

Valla sütün varsa ne güzel emzir.Yoğrdu normal sütten yaparsan yemez. onukendi sütünden yapman lazım.Allaha şükret 2 kez kalkıyormuş.benim arkadaşın bebeği 40 dakikada bir gece uyanıyo.ayrıca 2 yaşına kadar sadece anne sütü versen bile yeterli.mamaya gerek bille yok.
Oyle mi dersin? Kendi sutumden yapsam sacma olur diye dusunduydum ama

benim doktorum ilk yogurt

doktorumuz corba olarak tarhanayida ilk zamanlarda ver dedi onu sevdi salca yag tuz koyma bir dene..ancak suan bu ek gidalari tadimlik ver doyumluk olmuycak bi iki cay kasigi zorlama bu sefer yemekten yumurta sarisinin dortte biriyle basla bi hafta sonra tamamini ver tabi severse.benimki sevmiyo muzla elmatla yada az pekmezle karistiriyorum birde ebemiz hangi aylarda ne yiyebilir ciktisi verdi onu takip et tadimlik basla.ama cogunluk anne sutu tabiki.yogurdu kendinmi yapiyorsun ben hic hazir vermedim.bu arada iyice acikinca tatkari dene.bizdede uyku hic duzenli degil sallayip ve emerek uyuyor
Yogurdu gunluk inek sutunden yapiyorum canim
Bir de keci sutunden yapmayi deneyecem belki onu sever

hastaneye gelmişti benimki.. ama babaya çok iş düşüyor .. çocuk kendini unutulmuş hissedebiliyor .. bizde farkında olmadan bazı mesajlar verebiliyoruz.. kaç yaşında ilki.. ben 2. doğmadan 6 ay önce kreşe başlattım..

doğumda 3 yaşını doldurmuş olacak.
babası ilgilenir çok, şimdiden o da hazırlanıyor zaten.
ikimiz de çok önemsiyoruz, çünkü geçekten duygusal bir oğlumuz var, içine kapanabilir.
keşke sinirlenip dışarı atabilecek bir çocuk olsa.
kreşe gidiyor ama lohusalık boyunca evde kalsa daha iyi olur diyorum ben, hani kardeşiyle ilişkisi kuvvetlenir gibisinden.

ben de darkmore darkmore gibi ziyaretçilerden korkuyorum aslında.
ilk çocukta ona yükleniyorlar, aç doymuyor şu bu vs diye, ikinci de de muhtemelen ilk doğana "senin pabuç damda" vs saçma salak espriler yapacaklar kesin.

Ya ben duzenli bebeklere sasiriyorum
Herhalde yaradilislari oyle
Koyuyormussun yatagina uyuyormus yok yeaaa diyorum icimden benimki yapmaz
Kiyaslamak en nefret ettigim sey ama insan imreniyor ister istemez

Hiç unutmuyorum günlerden pazar'dı kızım 65 günlüktü. Doktorumuz 2 aydan sonra gece uyanmazsa besleme demişti. Cumartesi akşamı saat 10 gibi uyudu, sabah uyandım hala uyuyor. Sabah saat 9 oldu eşim uyandı baktık hala uyuyor, saat 10 oldu artık bakmaya korkuyoruz endişelendik. Ve saat 11'de uyandı :) Şuan 17 aylık 17 gece uykusuz kalmadım çok net söyleyebilirim. Fakat bunun kesinlikle annenin bakımıyla ilgili olduğunu düşünmedim. İyi bakamıyorum gibi,hissediyorum demişsiniz ya o yüzden söyledim.

Sizin yaşadıklarınızı anlayamam , sadece her bebek bambaşka bir hikaye, farklı karakterler vs. Allah yardımcınız olsun, çok şükür ki sağlıklılar.

X