Bebek Beslenmesi Benim oglum minicik oglum ;)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaslar selam
Normal kosullarda bebeginin ivir zivir herseyine bdvde konu acanlara sinir olurum ama simdi aynisini ben de yapacagim:KK66:
Bilen bilmeyen herkes birseyler yazsin cok sevinirim
6 aylik bir oglum var
Deli gibi meme duskunu, psikopat gibi surekli emmek istiyor, boyu kilosu normal, dun doktora gittik, gecen ay yogurttan basla demisti doktorumuz lakin benim oglan yogurdu gorunce kafasini bile ceviriyor o derece nefret ediyor

Simdi yogurda meyve karistir dedi doktor
Arti bir ogun sebze corbasi ver dedi
Ama yok
Benim oglan istemiyor yemiyor, bir kasik bile yok almiyor yani
Zaten uyku sorunumuz da var iyice yiprandim
Naparsam yapayim olmuyor , iyi bakamiyorum ona gibi hissediyorum
Geceleri yanima yatirarak emziriyorum oyle zar zor uyuyor, bazen iki defa kalkiyor bazen daha fazla
Yemesi dert uyumasi dert
Uyku egitimi defalarca denedim ama yok ben inat o benden de inat kime cektiyse :KK66:
Aglatarak denedim , yatir kaldir yontemini denedim bana misin demiyor
Uyku derdimize bir de yemek yememe eklendi ben artik iyice cinnet gecirecegim
Bana bir akil verin sizler nasil baktiniz bu meleklere naapmak lazim?

biraz ac birakin emzirmeyin yemek zamanida komple onlugunu giydirin sandalyesine oturtun, altina da musambasini serin (illa dokup sacar) onune koyun yemegini elleriyle illaki dalip bir deneyecektir. Illa corba vermeniz gerekmaz sebzeleri iyici haslayarak verebilirsiniz, soyle damakta ezilecek kivamda elleriyle tutup agzina goturecek kivamda. Tabi surekli gozetim altinda olsun bunlar. Pure edilmis ezilmis gidalarla baslayinca cocuklarda cigneme sorunu oluyormus ileride diye duydum ama bilemiycem..

biraz ac birakin emzirmeyin yemek zamanida komple onlugunu giydirin sandalyesine oturtun, altina da musambasini serin (illa dokup sacar) onune koyun yemegini elleriyle illaki dalip bir deneyecektir. Illa corba vermeniz gerekmaz sebzeleri iyici haslayarak verebilirsiniz, soyle damakta ezilecek kivamda elleriyle tutup agzina goturecek kivamda. Tabi surekli gozetim altinda olsun bunlar. Pure edilmis ezilmis gidalarla baslayinca cocuklarda cigneme sorunu oluyormus ileride diye duydum ama bilemiycem..
Hmm ilk kez boyle bir oneri aliyorum cok mantikli
Denemeye deger
Cok tesekkur ederim

Bu mesajları da içini karartmak için yazmadım, yanlış anlama önünde sonunda kendine yetecek kadar yiyor, pes etmiyceksin, arada dellenip sinir krizleri de geçirebilirsin ama sonu güzel olacak merak etme.

Biraz daha geçsin verirsin eline meyve ekmek kendi kemirir öyle öyle alışıyorlar.

Aman ev batmasın diyen ben şimdi yesin de her yer harita olsun diyorum :)

Bu arada bebeğin çok tatlı maşallah :)

Bu mesajları da içini karartmak için yazmadım, yanlış anlama önünde sonunda kendine yetecek kadar yiyor, pes etmiyceksin, arada dellenip sinir krizleri de geçirebilirsin ama sonu güzel olacak merak etme.

Biraz daha geçsin verirsin eline meyve ekmek kendi kemirir öyle öyle alışıyorlar.

Aman ev batmasın diyen ben şimdi yesin de her yer harita olsun diyorum :)

Bu arada bebeğin çok tatlı maşallah :)
Cok tesekkur ederim Allah razi olsun
Konuyu acmadan once icim kararmisti ama simdi el birligiyle beni rahatlattiniz gercekten, herkesin onerilerini deneyecegim akil akildan ustundur neticede benden daha tecrubelisiniz hic yanlis anlar miyim :KK66:

Zaten birinciden ağzımın payını aldım ben :KK70: hafızam silinmeli önce, daha çok erken ilerde belki
Aynen:) önce unut bir 3 sene bilemedim 5 -10:KK70: eşim birde bana diyor birde kız olsun tabi canım neden olmasın iki tane gelinimiz olacak bir 30 sene kadar sonra diyorum:KK70:

Bu çocuk sorgusu da nedir anlamadım
Belki Allah nasip etmiyo ?
Birinci olunca susarlar sandım
İkinciyi soruyolar
Genelde kendi iki çocuklu olanlar
Diyorum sen 3.cüyü yapınca :KK70:

Özel hayattan, kişiye göre değişeceğinden anlamıyorlar napayım artık saldım bende anlaıdkları gibi konuşuyorum artık

Ayy telefon saçma yazmış düzelttim:KK51:

Bu çocuk sorgusu da nedir anlamadım
Belki Allah nasip etmiyo ?
Birinci olunca susarlar sandım
İkinciyi soruyolar
Genelde kendi iki çocuklu olanlar
Diyorum sen 3.cüyü yapınca :KK70:

Özel hayattan, kişiye göre değişeceğinden anlamıyorlar napayım artık saldım bende anlaıdkları gibi konuşuyorum artık
Kus öldü be beybisi demek lazim :KK66:

Arkadaslar selam
Normal kosullarda bebeginin ivir zivir herseyine bdvde konu acanlara sinir olurum ama simdi aynisini ben de yapacagim:KK66:
Bilen bilmeyen herkes birseyler yazsin cok sevinirim
6 aylik bir oglum var
Deli gibi meme duskunu, psikopat gibi surekli emmek istiyor, boyu kilosu normal, dun doktora gittik, gecen ay yogurttan basla demisti doktorumuz lakin benim oglan yogurdu gorunce kafasini bile ceviriyor o derece nefret ediyor

Simdi yogurda meyve karistir dedi doktor
Arti bir ogun sebze corbasi ver dedi
Ama yok
Benim oglan istemiyor yemiyor, bir kasik bile yok almiyor yani
Zaten uyku sorunumuz da var iyice yiprandim
Naparsam yapayim olmuyor , iyi bakamiyorum ona gibi hissediyorum
Geceleri yanima yatirarak emziriyorum oyle zar zor uyuyor, bazen iki defa kalkiyor bazen daha fazla
Yemesi dert uyumasi dert
Uyku egitimi defalarca denedim ama yok ben inat o benden de inat kime cektiyse :KK66:
Aglatarak denedim , yatir kaldir yontemini denedim bana misin demiyor
Uyku derdimize bir de yemek yememe eklendi ben artik iyice cinnet gecirecegim
Bana bir akil verin sizler nasil baktiniz bu meleklere naapmak lazim?
Ben 3,5 yaşıma kadar emmişim,5 yaşıma kadar da ara ara zorlamışım annemi.ne var emse Alla Alla :KK53:

Bana da birde kız olsun diyorlar, o iş siparişle oluyormuydu diyorum:KK53: sonra da benim kuzularım bana yeter Allah evlat hasreti çekenlere versin bemimkilerede can sağlığı versin diyorum,Amin ler hava da uçuşurken konu kapanıyor :KK48:

çoğu aynı canım benim bebiş yoğurdu once yedi sonra reddetti meyve ve meyve suyuyla başladım sonra yavaş yavaş yoğurdu denedim yedi ...

Bismillahirrahmanirrahim :KK70:
Veleddalin amin.
Annem dikiş kursuna gidiyormuş,ben de ortalıkta koca çocuk koşuyorum oynuyorum sonra da meme diye tutturmuşum.Kurstaki ablalalar da utanayım da istemeyeyim diye,koca kız olmuşsun hala ne memesi vs diye bana baskı yapmışlar.Bende de dil o zamandan belliymiş pabuç gibi olacağı ,siz şişkosunuz annem zayıf demişim ve bastırmışım hepsini :KK53:

X