Benim Derdim Bambaşka

En güzel yaşlarım bitti gitti göz yaşlarıyla hiçbir şey gönlümce olmadı çok canım yanıyor

Önce bu ruh halinden sıyrılmalısın, hepimizin var geçmişe dair unutamadığı olumsuzluklar ama 27 yaş hiçte geç kalınmış bir yaş değil inan. Yabancı dilin ne durumda, yurtdışına çıkma düşüncen var mı? Avrupa olmasa bile Dubai, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde İnşaat sektöründe deli paralar dönüyor. Önce ne yapmak istediğine karar ver, sonra uygulamaya geç.

27 yaşındayim 21 yaşında evlendim daha yeni kariyer hayatına atıldım sana motive olur mu bilmiyorum ama bence 27 yaş normal yani benim katıldığım eğitimlerde 60 küsür yaşında bir kadın vardı hayran kalmıştım enerjisine kendimi 18 gibi hissediyorum ruhum genç diyordu hep :) ayrıca okuyup bitirmene çok sevindim sence bu pozitif bir şey değil mi? Hiç okumayan mezun olmayanlar var. Kendi için hiç adım atmayanlar var. Yavaş yavaş yoluna sokarsın inşallah ailenin böyle yapmasına çok üzüldüm mutlaka terapilere git aksatma insan herkesle böyle şeyler konuşamıyor ama orda güvenip anlatabiliyorsun rahatlarsın.. iş bulursun merak etme üç kuruş beş kuruş ayrımı yapma gerçekten iş iştir ben eşimle temizliğe bile gittim yıllarca fast Food Restaurantlarda süründük evimizi kurana kadar :) ah ne günlerdi karşına Allah güzle insanlar güzel fırsatlar çıkarsın tez vakitte

Reactions: Gao
Çocukluğunuzda yaşadıklarınız acı veriyordur. Ona bir şey diyemeyeceğim. Geri kalanı ise neredeyse herkesin geçtiği yollar. İş sizde bitiyor. Geçmişinize suç atmayıp önünüze bakın. Geçen geçti, bir şeyleri geçmişte değiştiremezsiniz ama anda ve gelecekte değiştirmeniz sizin elinizde.

İlk maaşımı alakasız alanda ücretli öğretmenlik yaparak sizin yaşınızdayken kazandım, kısa süreliydi. Aradan neredeyse 10 yıl geçti, kariyerim benim açımdan berbat halde ama sonunda hayallerime yaklaştım. Yaşa takılsam çoktaan pes etmem lazımdı. 50'sine de gelsem geç kaldım diyemem. Mimar Sinan bile 49 yılında köprü yapımıyla mimarlığa ilk adımı atmış. Bizim neyimiz eksik

Ailesi kısıtladığı halde arkadaşı olanlar çok. Bana bahane gibi geldi bu. Doğru çevrede arkadaş arayın. Yönünüz yanlış olmalı ya da sizde sıkıntı var.

Daha yeni mezun sayılırsınız. Elbet iş bulursunuz. İş ilanlarında genel olarak istenen koşullar varsa o eksikleri toparlayın. Gerekirse yüksek lisans yapın. Eğer içinizde kaldıysa tıp için hazırlanın. İsteğiniz varsa yapılamayacak şey değil. Bana da arada tekrar TYT'ye gir perileri geliyor

Yaşımın geçtiğini düşünüyorum tüm güzelliklere çok geç kaldığımı
aaa kız ne yaşının geçmesiii delirdin mi en güzel yaşlardasın kendi mesleğinde iş bulursun bakarsın tatlı bi adamla tanışırsın o olmazsa bir sürü arkadaş edinirsin gezersin tozarsın ekonomik özgürlüğün olduğunda da aile evinden uzaklaşabilirsin hayatta yapılacak o kadar çok şey var ki... kendini umutsuzluğa kaptırma lütfen

Derdiniz bambaşka diye okudum yo bambaşka değil.İsi hemen bulmamaniz olası aramaya devam edin.Aile baskısından kaçmak için yan yollara sapmayin.Ayaga kalkın ağlamayı bırakın iş aramaya hız verin.En güzel yaşlar 60 da bile bitmez yaşayıp nefes aldığın her gün güzel km gibi yaşlara takıntı yapmayın.Hem niye hayat size gülsün borcumu var mecburmu.Birseyi çok istiyorsanız önce duygusal olarak kendinizi toplayacak ve katılasacaksiniz.Dunya mantık ve anlama üzerine kurulu duygular sadece bunun sosu.Bu fikre gelmek zorundasınız ancak o zaman gülecek yaşayacak ve kendine acımayacak bir insana donusursunuz.Kusira bakmayın boş teselliyi kendim sevmediğim için kimseye vermiyorum.

İngilizce çalışmaya yeni başladım kursa kaydoldum.Hedefim kendi ofisimi açmak bunun için sermaye gerek önce birkaç sene başka yerlerde çalışıp daha sonra kendi ofisimi açmak istiyorum

Bilmiyorum hiç bir şehri gezemedim maddi durumumuz hiç yoktu daha sonra hiç arkadaş edinemiyorum uyumsuz gibiyim

20 lik 21 22 lik çıtır olmak çok güzel giyinip teklif almak isterdim hiçbir şey başaramadım

Bilmiyorum hiç bir şehri gezemedim maddi durumumuz hiç yoktu daha sonra hiç arkadaş edinemiyorum uyumsuz gibiyim
Hayata bakış açınız biraz farklı, belki de benimki farklıdır.

Fark ettiğim şu ki kısıtlanan veya maddi durumu kötü olan insanlar genelde bunlara özeniyor. Bana tuhaf geliyor açıkçası. Bu düşünce yapısında olan insanların da mutlu olduğunu görmedim pek. Emellerine ulaşsa da tatmin olmayacaklar gibi. Çaresi ne bilmiyorum.

18 yaşına kadar hor görüldüm aile içi şiddet akran zorbaliklari falan ben kız olduğumu unuttum daha sonra okumak için babamı senelerce ikna edip öyle üniversite okuyabildim babam okutmak istemiyordu

Bence mutsuzlugunuz tamamen ailenizden kaynaklanıyor. Zehirli şarmaşık gibi bir durum, aradan sıyrılması çok zor. İs arayaşina aktif bir şekilde devam edin farklı şehirlerdeki iş ilanlarına da bakın. Yaşınız henüz gencecik inanın hiç birşey için geç kalmış degilsiniz. Ben 37 yaşındayım, Avrupada çok başarılı bir eğitim hayatım oldu ve şu an Türkiye'de seviyemin altında bir işte çalışıyorum ama isyan etmiyorum çünkü çalistığım alanda kendimi geliştirmek bana iyi geliyor. Kendimi daha önce asla bir egitmen olarak düşünmezken ara sıra eğitmenlik yapıyorum mesela ve Ingilizcem örneğin önceleri B1 seviyesindeyken C1 seviyesine kadar gelişti. Bu işe ama benim mesleğim bu değil deyip burun kivirsaydim kendimi gelisteremeyecektim. Bir gün Türkiye'de denkligimi alma hayalim var ne olursa olsun bu hayalimi bir gün gerçekleştireceğim yaşım kaç olursa olsun. Bunun umudu bile bana kendimi mutlu hissettirmeye yetiyor. Sizde umutlu olun lütfen henüz herşeyin başindasiniz. Gerekirse seviyenizi altında bir işe girersiniz ilk etapta ama inanın içinizde azim varsa mutlaka kendinizi daha ileri yerlere taşiyacaksiniz. Hepimizin hayatında bizi mutsuz edecek şeyler oluyor önemli olan bir köşeye çekilmek yerine bunun üstesinden gelmeye calışmak.

20 lik 21 22 lik çıtır olmak çok güzel giyinip teklif almak isterdim hiçbir şey başaramadım
Ortalama insan ömrünün 76 olduğu bir dönemde sadece 10 sene için yaşamak ve kalan yılları ah vah diyerek yaşamak denin tercihin tabi.
Biz ne desek boş. Takmışsın kafana 20 ler diye. Ortalama ekonomide kaç kişi 20 lerini keyifler içinde geçiriyor ?

Sorun ergenlikten kurtulamamış ruh haliniz.
22 lık çıtır gibi giyinmek, teklif almak istermiş ama yaşı 27 ymiş sjsjsj
Bi de bayıl istersen Feriha

Yapma bunu kendine umutsuz olma Allah büyük isyan etme güzel günler daha gelmemiştir belki bilemezsin ki.kimsenin hayatı sorunsuz dertsiz değil Allah çaresiz dert vermesin. bundan sonra gülsün inşallah yüzün. Allah sevdiği kulunu sınarmış hem. sen hayata sımsıkı tutun elindekilerle mutlu olmaya çalış olmayan şeylere üzülmek yerine olanlara sevin şükret.

Ay neden yaşın geçsin? Tam zamanı her şeyin.
İş arkadaşımın üniversite puanı çok iyi olmasına rağmen ailesi asla il dışına yollamamış. Kendi memleketinde okumuş. Okuduğu bölümün kpss alım puanları 60-70 ken bitirdiği sene 92-95 arası olmuş. Neyse 28 yaşında atandı 29 yaşında mükemmel bir evlilik yaptı. Şimdi de ülke ülke geziyor. Silkelen bakalım ağlamayla birşey eşse edilmez. Nerde kaldıysan ordan devam etme vakti şimdi

Teşekkür ederim Benimde puanım iyiydi ailem şehir dışında okutmadi acılirim diye sonunda korktukları oldu zaten çünkü ben tesettürlü olmayı hiç istemedim .Aile içinde de çok ezildim arkadaşlar içinde de suskun bir tip olduğum için sağlık sorunları da çok yaşadım ama dediğiniz gibi.Nerede kaldiysam oradan devam etme vakti

Çok teşekkür ederim gerçekten çok büyük zorluklar yaşadım hem sağlık sorunlarım oldu hem ailede herkes beni ezdi hepsinin stres topuydum

Bu yaşına kadae yaşadıklarından mutsuzsun, şimdi bir bu kadar da geçmişi düşünüp hayatını mahvetmek mi istiyorsun? Mühendissin, Almanya mühendis arıyor, git bir senede Almanca öğren göç ve hayatını kökten değiştir. Baskıcı ailene hiçbir şey söyleme bir sene dil çalış ve her yere cv gönder.
Yurt dışını istemiyorsan Türkiye’de büyük küçük her yere cv bırak işkura kadar git bırak başvur. Deneyim kazan. Sonrası gelir.
Geçmişi düşünmek sadece acı verir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…