Beni oyalıyor mu? Sizce nasıl davranmalıyım?

Kanun sizden yanayken davanın reddedileceği duruma getireceksiniz. Eşiniz de bunun için uğraşıyor bence. Ben sizinle mutlu yuvasına devam etmek isteyen bi adam göremedim. Aksine adam fırsat bu fırsat deyip şartlar koymuş hangi hakla yapabiliyor bunu onu da anlayamadım. Bence hiç barışmayın. Baba bebeği görmesi gerekn zamanlarda görsün yeterli. Daha fazla ileri gitmeyin düzelmez bu iş. Sizi boyunduruk altına almak istiyorlar ailecek. Oyuna gelmeyin.

Yalnız öyle çekişmeli davan varken kafana göre barışma anlamına gelecek işler yapamazsın. Avukatına da danışmışsındır. Ortak hayatı yeniden kurarsan davan reddedilir bilgin olsun
Kendileri ben doğum yapınca hastaneye geldi o zaman biraradaydık birkac gun, bebeğimizin hastane kontrollerine gidiyoruz, ailesi görmek isteyince onlara gidiyoruz. Bebek için bir iki etkinliğimiz oldu, tam barışma beraber yaşama falan söz konusu degil ama barışma yolundayız diye konuştuk sadece. Ayrı evlerde yaşamaya devam ediyoruz.

Tabi ki ben zorla göstermiyorum kendileri isteyince götürüyoruz. Biraz da barışma yolundayız diye ılımlı davranmaya çalısıyorum.

Tam bir barışma söz konusu değil zaten ayrı yasamaya devam ediyoruz

Ah şu paranın gòzu kör olsun daha 1 2 yıllık evlilik degermiydi?

Altınlari vermiyor sizce bu sebeple boşanmalı mıyım?

Bebeğim babasız kalsın istemiyorum ve bazı şeyleri düzeltebiliriz gibi geliyor. Ben olumlu davranırsam o da öyle davranıyor bu süreçte maddi manevi desteği var bebekle de ilgileniyor çok sık görmese de. Sadece altınlarımı geri vermiyor. Sizce boşanmalı mıyım?

Yakın tuttuğu evden ayrıldım ben zaten ve tutarsa artık uzaktan tutmak zorunda kalıcak. Neden barışmayı dusunuyorum cunku bu sene çalışmiyorum annemin evindeyim ve annem maddi açıdan hic destek olmuyor. Eşim bebegin tum ibtiyaclarini karsiliyor bana bir miktar para da yolluyor. Annemin evinde mutlu degilim. Bu yuzden bari ev tutsun diyorum. Altınları bırakmayın mı diyorsunuz?

Eşim altınların kadına ait oldugunu kabul etmiyor. Benim annem bilezik yaptı akrabalarım besi bir yerde taktı deyip ve sayma bahanesiyle hepsini beni itirerek aldı sadece bana takılan birkaç çeyreği geri verdi. Kendi kasama koydum diyor da yalandır, muhtemelen annesinde. Bu sene çalısmıyorum bebegimi emzirmek durumundayım ve annem maddi açıdan hic yardımcı olmuyor. Bebegin ihtiyaclarini aliyor para gönderiyor ama şu an hemen ev tutmuyor ve altınlar konusunda kesinlikle ikna olmuyor. Sizce altınlarımın pesine düşmeli miyim boşanma pahasına?

Altinlari vermeyecek ortak hesap olsa bile cekilebiliyor karsinin haberi olmadan bilginiz olsun ortak kasa diyorsaniz bildigim iki kisiden biri kasayi acabilir
Ben bir kişi diğer kişinin haberi olmadan kasa açılamaz diye biliyorum. Emin misiniz?

Evet tabi ki hırsızlık bu yüzden dava açtım zaten. Beyaz esya ve mobilyaların hepsini evlenmeden önce onlar aldılar. Bu yüzden hak iddia edemiyorum ancak 4 bilezik 4 besi bir yerde ve 40 civarı ceyrek altını ellerinde tutuyorlar. Ve asla geri vermiyor. Bilezikleri dugunde takarım dedim onu bile kabul etmiyor. Alıp kaçar diyor heralde. Inanın cok dil döktüm ama asla ikna edemedim. Evet avukatım alma şansınız var dedi. Mesajlarda kaçamak cevapları var ve bir şahidim var ancak %100 ispat edemiyorum. Altınlarin bende oldugunu iddia ediyorlar. Bunu onlar da ispat edemedikleri için %50 şans var. Altın haricinde aslinda uzlasabiliyoruz. Altınları almadan barışmayın mı diyorsunuz?

Ah kuzum ya. Rabbim seninde bebeğinin de yardımcısı olsun. Sart koşacak pozisyonda olan sensin. Hem seni 3 aylık evliyken vede hamileyken evden kovmuş birde düzel diye sart mı koşuyo. O xaman sen bi yerlerde ben hatalıyım mesajı vermişsin. Mahkemede hepsini zaten alırsın hakim düğünde takılan gelinin deyip veriyo. Azıcık arastırma yaptıysa zaten bu altın benden cıkacak en iyisi esime şimdi vereyim evliliğim kurtulsun der. Bence önce avukatınıza danısın sonra her şeyi net bir şekilde konuşun. Ve aile terapisine mutlaka basvurun. Kaynanın da oglunun yuvası yıkılmış eşyalarını nasıl içi almış. Allah yardımcın olsun inşallah

Boşan o adam seni suçluyorsa altınlarını rüyanda görürsünayrı ev açmasıda şüpheli.bebeği göstermemek gibi birşey olamaz yalnız o onunda bebeği hiç o toplara girmeyin bebeği şantaj malzemesi olarak kullanmayın.

Altın haricinde bircok konuda uzlaşabiliyoruz ancak bana taktıkları takıların bana ait oldugunu kabul etmiyor...Cok dil döktüm asla geri vermiyor ayrıca altınlar sende diyor ve inanın psikolojim cok zarar gordu. Annem bir sey takmadı, beyaz esya ve mobilyaları onlar aldılar diye kendinde bunu hak gordu. Güvenim cok kırıldı..Bu sene calismiyorum, annemin yanındayım. Emekli ve bana maddi olarak yardımcı olamıyor. Kendisi bir miktar para yolluyor diye onunla iyi geçinmek zorunda kalıyorum. Iletisim kurmak zorunda kaliyorum. Sizce ev tutsa dahi altınlarımın pesine dusmeli miyim?

Amin cok tesekkur ederim Altınların mahkemede %100 bana verileceğini bilsem keske fakat avukatim ispat yuku bizde dedi ve kacamak cevapli mesajlari sundum 1 sahidim de var. Yine de %50 şansım oldugunu hakim kararı oldugunu söyledi. Videolar fotograflar hepsini sundum. Orda ne takılmis hepsi belli. Yazılı dökümanım da var. Adam cok özguvenli zaten o bilezikleri biz yaptık sana ait degil kafasında. Mahkemede kaptırmaktan da korkmuyor. Evimden ayrilirken altınları aldigimi iddia etmisler. Bunu net ispatlayamiyor mesajlarda surekli istedigim var onun da kacamak cevabı var. Avukatım bunlar yeterli delil dedi. En azından yarısını alırsınız dedi. Esyaları annesine vermis ne yapsaydım nereye koysaydım dedi. Annesinin almasi cok sacma evet ben bir fincanimi kullanamiyorum annesi eşya delisi cok degişik bir insan..Sizce bu durumda ne yapayım, ev tutarsa altınlarin pesine düşmeyeyim mi?

Mesele altınlar olmamalı. Güveninizi kırmış ve bunu telafi için bir çaba sarfetmiyor mesele bu. Bu durumları konuştunuz mu yapıcı ama kendine güvenen bi dille. İnsanlar değişmez diye bişey yok bence değişir. Bizim evliliğimiz inanılmaz sorunluydu bebeğimizi kaybettik ikimizinde kafalar yandı. Ne birbirimizle ne birbirimizsiz yapamıyoduk. Bi defa dava actım. Eşim beni çok defa terketti. Ama terapi bize çok iyi geldi. Eşime aylarca dil döküp anlattogım şeylere ben deyince ikna olmuyodu psikiyatrist deyince ikna oluyodu. Aile faktörü olunca bazı erkekler ailesinin dediğini dogru sanıyo. Aile danışmanlığı talep et. Mahkemedende isteniyo galiba.

Adam altınlari vermiyor zaten vermez de..Elimde mesajlar var 1 şahidim var ama hala bir korkusu yok. Mahkemede alamayacagimi dusunuyor. Ev açması süpheli tabi bir duruma bakalim edelim, normallesme kolay olmuyormus bu normallesme tam ne demekse..Hayır bebegi görür de şu surecte alip annesine ablasina o akrabası şu akrabasina goturmek istemiyorum. Ben taviz veriyorum sırf barısma surecindeyiz diye sabrediyorum, görmek istiyorlar götürüyorum ama ev muhabbeti yok. Altın muhabbeti hic yok. Yuvamı da dagitmak istemiyorum. Altın meselesi yuzunden bosanma asamasina geldik zaten. Her ne olursa olsun pesine düşmeli miyim?

Bu şartlarda evladım için birleseyim en azından maddi sorunum olmasın dersen her şeyi göz ardı etmek zorunda kalabilirsin. Allah bi yola koymuştur. Dua edicem senin için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…