Beni oyalıyor mu? Sizce nasıl davranmalıyım?

gunbatimiveben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2022
206
103
33
Ben Nisan ayında eşime çekişmeli boşanma davası açtım. O da karşı dava açtı. 9 aydır ayrıyız. Şu an annemin evindeyim. Dava açtığımda 3 aylık evliydik. Bu davayı açmamın baş sebebi dugunde takılan altınlarımı elimden zorla alması ve defalarca istememe ragmen geri vermemesiydi. O zaman hamileydim ve şu an oğlumuz 2 aylık ve bebegimiz için bir barışma sürecimiz olsun, yeniden deneyelim istedik ancak ben hala altınlar konusunda esimi ikna edemiyorum, ortak kasaya koyalım diyorum kabul etmiyor, yeni bir ev açılması gerekli cünkü kiradaydık ve ben uzaklastırma aldırdığım sırada evimden çıkmıştım o da evi boşaltmiş fakat bana 5-6 ay duruma bakalım. Sen bazı konularda değiştigini göster ona göre karar verecegim deyip belirsiz konusuyor. Istedigi sey annesi ve ablasına surekli hürmet etmem. Ailesine 2 dk mesafede ev tutmustu. Anne ve ablasına cok bağlı biri ve bu konuda sıkıntı yasamıştık. Hala beni sucluyor. Kasım ayında ön duruşmamız var. Ben sürekli bebegimi gösteriyorum, hatta ailesine de götürüyorum barışma sürecindeyiz diye onlar da her türlü ihtiyacını karsılıyor, soyledigine göre barışmamızı da istiyorlar ama hemen ev açmaması beni oyalıyor mu diye düşündürüyor. Ailesi bebegime her seyi alıyor ama barışmamiz icin caba gostermiyor. Annesi kocamı yanına almis gayet mutlu mesut yaşıyorlar. Rahata erdiklerini dusunuyorum. Beni oyalıyor mu sizce? Ön durusmaya kadar bebegimi göstermezsem, mesajlarına cevap vermezsem ne olur? Nasıl davranmalıyım?

Konuya bir şey diyemiyorum şu an yani oyalama vs bilemedim yok gibide. Ama ikinizden bir parça olan evladınıza sadece sizinmiş gibi hitap edip o şekilde bir hak iddia edemezsiniz. Bebeğinizi babasına göstermemenizin belki sizi çok mutlu eder. Eşinizi/alesini o çocuğu görmek isterkenki heveslerini görmek ve sonucunda göstermemek size büyük bir haz verebilir ama çok yanlış. En başta bebeğinize haksızlık bu. O masum ve ne olursa olsun babasını görmeli onunla vakit geçirmeli. Lütfen çocuğunuzu silah gibi kullanmayın.

Peki ya evlilik birliği icinde altınlarımı çalması kendi kasasına koymasına ne demeli? Bu sekilde güven nasıl sağlanır? Ortak kasaya koy diyorum kabul etmiyor. Altınları alınca beni evden kovdu zaten. Oyalama olmadıgını nerden biliyorsunuz?

Bu adam ailesinden kopamayacak bellki ki bu bosanmak için bir sebep ama
Bebekle ilgilenmeleri de güzel ileride çocuğunuz anne yada babasız da kalmasın derim iyi düşünün.
Şiddet aldatma vs. Yoksa evliliğinizi kurtarmaya bakın.

Sizce beni oyalıyor mu diye kendiniz sormuşsunuz bende fikrimi beyan ettim şimdi de oyalama olmadığını nereden biliyorsunuz diyorsunuz o zaman bu sekilde sormayın. İsterseniz eşinizi karşınıza alıp sorunların çözülmesi için düzgünce konusun yok olmuyorsa bırakın cocugunuz babasıyla görüşsün ama siz hiç muhattap olmayın ve ne istiyorsanız mahkemede talep edin.

Adam ev acmak icin 5 6 ay istiyor. Eski evimize aldigi mobilyaları beyaz esyalari da evi bosaltinca annesine verdi..Altınlari geri vermiyor..Sizce kurtarilmaya deger mi?

Adam ev acmak icin 5 6 ay istiyor. Eski evimize aldigi mobilyaları beyaz esyalari da evi bosaltinca annesine verdi..Altınlari geri vermiyor..Sizce kurtarilmaya deger mi?
Kocanız bunları yapmışken , üzerine nasıl taviz verip şımarttınız ki bir de barışmak için size şart koşabiliyor?
Ve evden bu sorunlar nedeni ile ayrılırken şimdi ne düzeldi ki tekrar denemek istiyorsunuz
Yapmayın hanımefendi, ne bebeğinize ne kendinize bunu yapmayın.
Nafakanızı tazminatınızı altınlarınızı yasal olarak isteyin ve anası ile boşanamayan bu adamı bari siz boşayın

Yalnız öyle çekişmeli davan varken kafana göre barışma anlamına gelecek işler yapamazsın. Avukatına da danışmışsındır. Ortak hayatı yeniden kurarsan davan reddedilir bilgin olsun

5-6 ay sonra ev kurmak demek boşanma davasına kadar bekleyeceksiniz demek Themiscan in dediği gibi siz barışma yoluna girip karşılıklı adımlar atarak eşinizin boşanma davasında elini guclendiriyorsunuz. Bu gidişle davanızın reddedilme imkanı var. Ailenizde kimse yok mu size destek olacak onların karşısında duracak.

Sen bazı konularda değiştigini göster ona göre karar verecegim deyip belirsiz konusuyor.
Asıl değiştiğini göstermesi gereken kişi eşiniz. Altınlara haksız yere el koyarak sizin güveninizi kaybetmiş, ama hiç geri kazanmaya çalışmıyor. Üstüne de üste çıkıp "Hadi bakalım beni geri kazan" diye sizi teste sokuyor.

Bu kadar bencil bir adamla boşanmaya karar vererek en doğrusunu yapmışsınız, neden barışmaya çalışıyorsunuz?

Adamı şımarmtışsın ya. Adam da bensiz yapamıyor durumu oluşmuş.
Hayatının en özel zamanını mahveden ana oğul ablaya fazla iyi davranmışsın. Sen hamileyken lohusayken neler yapmış pislikler. Ben olsam asla muhatap olmam. Bebeğimi de annesine ablasına göstermem. Baba da mahkemenin belirlediği günlerde görür.
Sen nelerle uğraşırken o ev eşyalarını annesine taşımış pes

Adam niye hersey benim istedigim gibi olmali diye sart kosuyor sanki siz ona yalvariyormussunuz gibi altinlari sahipleniyor neden ona muhtacmis gibi bir izlenim cizdiniz ev konusunda altin konusunda oyaliyor tabiki sizi eziyor ona mahkumsunuz sartlarini kabul etmek zorundasiniz oyle dusunuyor. Siz neden altinlarimi verirsen ve uzaktan ev tutarsan batisirim noktasina gelemediniz ve bu duruma gelmeden barismayi nasil dusunebiliyosunuz anlamaidm

Bunca şey olmuş, bir de bu herif mi sana şart koşuyor barışmak için? Düzeltmek için kılı bile kıpırdamıyor, anasıyla bi güzel ittifak da kurmuş dipdibe, oh ne âlâ.
Altın, para değil mevzu, burdaki davranışlar kişilik hakkında bi ton bilgi verir, göremiyor musun ne kadar düşük ve tehlikeli insanlar? Nasıl güveneceksin bunlara? Ana kuzu olmasını söylemiyorum bile, başlı başına ayrılık sebebi.
Resmen sen çabalıyorsun şu an, yapma Allah aşkına, değer mi şöyleleri için?

Altinlari vermeyecek ortak hesap olsa bile cekilebiliyor karsinin haberi olmadan bilginiz olsun ortak kasa diyorsaniz bildigim iki kisiden biri kasayi acabilir

Resmen hırsızlık yaptığı. Hem altınları hem eşyaları çal. Üstüne şart göster. Değiştiğini ispat etmesi gereken siz değilsiniz. Kendi evladının hakkını yiyor. O altınlarla belki bir ev alacaktınız çocuğun güvencesi olacaktı. Kendin evladından çalan esirgeyen adam.
Avukatınız ne diyor altınlar için? Eğer boşanarak altınları eşyaları geri alma şansınız varsa boşanın alın. Barışmak isterse de eşyalar altınalr sizin tasarrufunuzdayken karar verin. Böyle olmaz.
İyi bir avukatla görüşün.

Bosanirsan zaten altınları sana vermek zorunda. Ortak kasaya bile razı olmuyor. Kanunen bile senin onlar. Senden mal kaçıran bir de aileme hizmet et diyor. Hem senin malını elinden alıp hem de sana bana ve aileme hizmet edeceksin desem ne cevap verirdin? Hadi ordan dalga mı geçiyorsun sen altinlarimi ver derdin değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…