Bende sorun var mi yok mu hala anlayamadim

zuhal turan

Rabbena lekel hamd
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2008
966
76
40
arkadaşlar benim merakımı gidermemde yardımcı olurmusunuz lütfen,

bizim 1 yıl çocumuz olmamışken geçen sene doktora gittik ,doktor hiç bişi demeden tedaviye başlayalım dedi bizde kabul ettik,eşim doktora bir sorununun olup olmadığını sormuş doktor spermiyograma göre yok demiş bana yapılan hsg,hormon tahlilleri sonucuda normal çıktı,fakat doktor yinede tedaviye başladı,ganopene ve prengly iğnesiyle 3 ay tedavi gördüm sonuç yok ,sonra göbekten iğne tedavsine geçelim dedi bizde bir problem yoksa biraz ara verelim dedik 1 yıl geçti üzerinden ,benim anlamadığım benim bir sorunum yoksa dr bana nenden tedavi uyguladı yani sorunu olmayan çiftlerde kadına uygulanan bu tedavi normal mi,gebelik kolay olsun diyemi yapıldı bunu merak ediyorum bu tedaviyi gören arkadaşlar size dr bir probleminizin olduğunu söyledi miCADIARZUCADIARZUCADIARZU

canım yasadığımız seyın adı açıklanamayan infertilite diye gecio yani açıklanamayan kısırlık.Her sey normal ve su an ki teknolojıdekı bılınen sebeplerden herhangı bırı değil,ılla kı var bı sebebi ama su an bılınmıo.Çoğu kadında bu boleymıs zaten.Anlayacagın işimiz Allah'a kaldı bıraz.Ben de 5 ay hap tedavısı ardından bır ay puregon iğne denedim.ve ara verdim eylül gibi aşılama deneyeceğm.Bence sen de aşılama yaptır.Aynı durumdayız...
Ben bi aşılama yaptırıp ara vereceğim yne olmazsa.
Çünkü devlet bızım gıbı açıklanamayan infertilite de 3 yıllık evlilik istiomuş..Ben daha 1.5 yıllık evlıyım.
Allah bize de bebek nasip eder umarım...

ben de eylülde tekrar gidicem eşimle doktora aşılama yapılır bana da büyük ihtimal ozaman haberdar edelim birbirimizi inşallah bu yıl bizimde yüzümüz güler arkadaşım

canım doktor ilaçlarla kolaylaştırmak için vermiş.ganophone yumurtlama ilacı.acaba yumurtaların büyümüyomu?büyüseydi göbekten iğneye geçmezdi.canım sende yumurtlama problemi var galiba.bak bendede var ben klomen kullanıyorum.ilk başta günde 1 daha sonraki aylarda günde 2 tane ve günde üç taneye çıkardık doktor eğer bu ayda büyümezse yumurtaların iğneye geçecez dedi.sonra klomeni günde 4 taneye çıkarında yumurtalar büyüdü.şimdi iğneye geçmedik daha.işallah allah gerektirmezde.sende stres yapma.stres gebeliği çok etkiliyor.bi başka doktora gidin bence.tek doktorda takılmamak gerekli.allah tez zamanda sana ve isteyen kim varsa banada nasip etsin.

ben de eylülde tekrar gidicem eşimle doktora aşılama yapılır bana da büyük ihtimal ozaman haberdar edelim birbirimizi inşallah bu yıl bizimde yüzümüz güler arkadaşım

Umarim guler canim ,sen rahim filmi cektirdin mi?Ben de hap tedavisi bitince istemisti...
Bu sene bitmeden hayirli haberleri bi alsakkkk..:teytey:

teşekkür ederim yabangülüm tedaviye başladıktan sonra adet düzensizliği başladı bende eşim sormuş neden adetleri düzensü diye doktora doktor stresten olabilir demiş 1y ıldır adetlerim çok düzensiz ondan sonra gittğimiz doktorda hormonların ve rahim filmin normal dedi ama ona tedavi olmadım,eşinin canavar spermleri yavaş dedi,kendi doktorumuza kaldıysa erşey gülük gülisatndı

ayacan aynı şekild benimde hsg hap tedavisinden sonra çekildi dediğim gibi onda bir sorun yok,inşallah eylülde başlayacağımız tedavi netice verir,ben ankaradayım bu kez bi hacettepe prof. un gitmeyi düşünüyoruz hayırllısı bakalım.

teşekkür ederim yabangülüm tedaviye başladıktan sonra adet düzensizliği başladı bende eşim sormuş neden adetleri düzensü diye doktora doktor stresten olabilir demiş 1y ıldır adetlerim çok düzensiz ondan sonra gittğimiz doktorda hormonların ve rahim filmin normal dedi ama ona tedavi olmadım,eşinin canavar spermleri yavaş dedi,kendi doktorumuza kaldıysa erşey gülük gülisatndıa.s.

asyaa.s.can aynı şekild benimde hsg hap tedavisinden sonra çekildi dediğim gibi onda bir sorun yok,inşallah eylülde başlayacağımız tedavi netice verir,ben ankaradayım bu kez bi hacettepe prof. un gitmeyi düşünüyoruz hayırllısı bakalım.a.s.

ahh canım ya bu stres yokmu.eşin için ilaç filan vermedimi.spermler yavaşsa.bu sorun halledilir ya.

hayır doktorumuz ona tedaviye gerek görmedi canım,ama ben ona keçi boynuzu kürü içirmeye başladım birkaç ayda böyle denicem burdai arkadaşlar taviye etti inşallah tedaviye başlamada olur çünki ben çok etkileniyorum artık pisikolojim kaldırıyo doktor filan.

yabangülüm sende durumlar nasıl ?

ya benimde eşimin testlerinde azosperm yazıyor ama doktor ilaca gerek yok bu sonuçla hamile kalırsın dedi.ben tedavi görüyorum.klomen tedavisi.henüz dah tam olarak 2 aydır sonuç alabildik.doktorum çok mutlu.ama 2 aydır daha tık yok.4 yıldır olmuyor benimki 5 e giriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…