Ben sigarayı bırakamam...

Madem bırakamazsın arkadaşım aldır o çocuğu!!!!! Sus diyorum kendime, sus, tut çeneni, susayım yoksa öyle ciddi kalp kırıcam ki!!!! Allahım sen kullarına akıl fikir ver. Sen anne olmayı hakeden kullarını gör yarabbimmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

günde 3-5 sigaraya izin veren doktorlara sasıyorum :1shok:
insan karnındaki minicik varlığı nasıl zehirler :uhm:

bu bebeği pek istemiyorsun anlaşılan,keşke korunsaydın,millet neler yapıyo bebk sahibi olmak için,bırakamam ne kelime ya ,anlayamıyorum seni,ben bu bebeğim sağlıklı olsun diye yapamayacağım şey yoktur,yemediğim şeyleri sırf bebek için yiyiyorum,ne kadar iğrensem de,kusura bakma biraz sert çıktım ama hakettin doğrusu,senin için sigara mı önemli bebk mi önce bunun kararını ver sen?

ben hamile olduğumu öğrendiğimde anında bıraktım hamile olan bayanların öncelikle çok çabuk bırakmasını diliyorum kendinizide bunalıma sokmayın ben tiksindiğim için bıraktım kokusu midemi bulandırıyor inş içen bayanlarında öyle olur

Son düzenleyen: Moderatör:
plesantadan geçen bişey daha var kafein...
ben kahve,cola bile içmiyorum arkadaşım bence okadarda zor değil bende sigara kullanıyodum ama o minicik canlıya bunu yapamam hem o belgeseli izlesen eminim sende etkilenirdin mutlaka izle ve o hamile bayanın yanında içilen sigaranın dumanından bile ne kadar rahatsız olduğunu gör bebişin vicdanen içemiyceksin!!!

bebeğin hayırlı olsun umarım sağlıkla dünyaya gelir ...
hamileliğin en kritik olduğu dönemdesin ya aslında sana bunları yorum yazan tüm arkadaslarım söylemiş benimde söylemem birşey ifade eder mi bilmiyorum......
ben de 8 haftalık hamileyim günde 1.5 paket sigara içiyordum hamileliğimi 2. haftada evde testle öğrendim o anda inan ki elimde sigara vardı ve çift çizgiyi görünce sigaraya devam edemedim.. içimdeki canlıyı sırf zevkim için zehirleyemem diye düşündüm 1.5 ay oldu yanımda bile sigara içildiğinde sinir oluyorummm.....
bu arada bir şey olmaz diyenleri de anlayamıyorumm cok yakın bir arkadasım da senın gıbı bırakamam dedi ve hamileliğinin belirli dönemlerinde sigara içti şimdi bebeği kronik astım ve sürekli hastanelere taşınıyorlarr ......
karar senin ya zevkin için içtiğin sigaralaar ya da sağlıkla dünyaya gelecek bir bebek

canım dogumuna az kalmıs hala ıcıyorsun sanıyosam
bazı doktorlar stresın bebege daha cok zarar verdıgını soyluyor
benım kuzenımın doktoru gunde 5 tane ıcmesıne ızın verıyordu

bir kere daha paylaşmıştım burada
benim arkadaşımın bebeği sadece sigara içtiği için öldü
Lütfen burada o kadar çok anne olmak isteyen kişi var siz sigaradan bahsediyorsunuz sigara içmediğim için bilmiyorum belki sizi anlayamayabilirim
İnsanlar hasta olduğu halde bebeğe zarar vermesin diye ilaç içmiyor siz sigarayı düşünüyorsunuz Annelik fedakarlıktır sizinde ilk fedakarlığınız sigara olacak

ben sıgarayı bırakalı 4 ay oldu
ınanın okadar rahatımkı nefes aldıgımı hıssedıyorum
eger ıcseydım bebısım ıcımde cırpınıcaktı nefessız kalıcaktı belkıde :KK43:

Sözüm hamileliği boyunca sigara içen veya yanında içilmesine izin veren tüm bayanlara... Hem ona danışma şansınız olmadan, ona sormadan bir canlı dünyaya getirmeye yelteniyorsunuz hem de anne karnında ve doğduktan sonraki sağlığını hiçe sayıyorsunuz. Sırf sigara içmek yüzünden anne karnında doğumuna yakın hayatını kaybeden, prematüre doğarak yaşama şansını yitiren veya doğduktan sonra daha minicik olmasına rağmen akciğer rahatsızlıklarıyla uğraşan ne kadar bebek var biliyor musunuz? Sırf siz kendinize hakim olamıyorsunuz diye bu bebeklerin sağlığını, ki bu bebeklerin oluşumuna siz karar verdiniz, hiçe saymanızı inanın hiç ama hiç anlayamıyorum. 3 aylık bir bebek annesiyim ve kızımın en ufak ağlamasında perişan oluyorken, acaba sıkınsıtısı nedir diye endişe ediyorken, bazı şeylere bile bile lades diyen sizleri ciddi anlamda kınıyorum. Umarım annesi sigaradan kopamayan bebekleri Allah korur ve böylece biz annelere verilen yavrusunu koruma güdüsü böyle annelere bırakılmak zorunda kalınmaz.

ozur dilerim ama sigaranin bebege ne kadar zarar verdigini bilmiyorsunuz galiba.allah korusun sakatlik riskini arttiryor.allah korusun ya bebegin bu sigara yuzunden bir hasarla dogarsa.nasil bakacaksiniz bebeginizin yuzune.ne diyeceksin ona.tekrar ozur diliyoru boyle konustugum icin ama ben yillar sonra tedavilerle hamile kalan biriyim ve sizler boyle yapinca cok uzuluyorum.

her sigara ictiginde bebegeni dusun ne kadar rahatsiz oluyor.ve sigara icmedigin zaman yine bebegini dusun ne kadar mulu olacak mesela bazen onu simart ve bir parca cikolata ye.

artik bizleri dinleyip dinlememek senin elinde

sigarayı bırakamayan insan hamile kalmasın...
doğurmasın.
bu kadar basitÇok üzgünüm çoook
sigaraya izin veren doktorunda diplomasından şüphe ederim...
doğan çocuğunuzun ağzına ttutuşturun bakalım sigarayı içsin 3 tane...
nasılsa 3 tanesi kana karışmıyomuş:kızgın:
böyle bi saçmalığa inandığınıza inanamıyorum:kızgın:
vicdan rahatlatmaya çalışmaktan başka bişey değil bu:kızgın:

Bırakın hamile iken içenlere sigara içenlere çok kızıyorum .. Hatta dışarda kafelerde yanımda sigara içildiğinde kızıp kalkıp gidiyorum. Olmaz bu kadar bencillik ya. kendinizi zehirlemek istiyorsunuz anladık peki bizi zehirlemeye ne hakkınız var. Hele bi de o dumanaltı odalarda gözgözü görmezken orada sigara içmeye çalışanlara ne diyeyim. Biraz acımasız oldu belki ama ne yapalım kusura bakmayın doğrusu bu.

Hanımlar 5 haftalık hamiş oldğmu öğreneli 5 gün oldu. ve bugün doktorum kesinlikle sigara içmeyeceksin dedi...ben günde 1 paket sigara içen biriyim ve hiç bırkmayı düşünmüyorum dediğim bi anda bırakmaya mecbur kaldım... Yoğun iş temposuyla çalışsamda mutlaka sigara için ayıracak vakit buluyorum. 3-4 aylık olunca bırakırım die düşünüyodum ama ne yapıcam ben? bırakamam die düşünüyorum. Gerçekten bu kadar küçükken de bebeğe zararı var mıdır?

bende 37+1 hmileyim. hamile oldugumu evde yaptıgım testten öğrendim. ilk yaptıgım testi saklayıp bir sigara yakmak oldu. bu mutlu haberi eşime vermeden önce sigara yaktım. insanın kafası çok karışıyo bi anda. hamilelik konusunda beni en çok korkutan sigarayı bırakma düşüncesiydi. ben sigaraya tapıyordum. bırakalı 32 hafta oldu ve rüyamda sigara içmediğim tek bir gece yok. ama öyle birşeyki bir hayal etsene bebeginin hareketlerini hissetmeye baslıosun hergün seni tekmelio sonra bir anda hersey duruyo ve onu kaybediosun yada doğum yapıosun ama karsında kalp hastası solunum yetmezliği olan bir bebek ve bu senin bebegin. ve senin yüzünden bu durumda. insan kaldıramaz ya. ben sigara içen arkadaşlarımla bile arama mesafe koydum. degil sigara içmek sigara içilen ortama bile girmiyorum. eger içen birinin yanına gideceksem sigara içmeyecegi konusunda şart kosuyorum. 28 gün sonra kızım kucagımda olucak ve ben ona süt verirkende sigara içmiycem. ne bileyim belki abartı ama karşısındada içemem diye düşünüyorum. evimdede içirmiyorum ve içirmeyide düşünmüyorum. evet kahve ve sigarayı çok seviyorum ama kızımdan daha çok degil. bence sende bırak. ve bebeginin hareketlerini hissedipte hamileliği daha yoğun duygularla yaşamaya baslayınca inan hiç aklına bile gelmiycek.:CüvCüv:

Bebeğimin gelmesine hemen hemen 3 hafta var...Söylediklerinizde çok çok haklısınız,ben hala sigarayı bırakmadım maalesef...Ve gün yaklaştıkça vicdan azabım artıyor...Korkularım artıyor...İçimde hissettiğim her hareketinde sen bana bu duyguyu yaşatrken ben sana bunu yapmamalıyım die çook kızıyorum kendime...Ne desem boş biliyorum ama nerden dönersem kar...İçmicem...3 hafta kalmış olsa bile

X