Ben sigarayı bırakamam...

vallahi ben 6 senedir 2 pakete yakın içiyodum evlendim bebk istedik hemen bırakamdım ama günde 2 ye 3 e düüşürdüm heniz hamile değilim olmak için herşeyimi verirdim uğraşıyorum.hatta yumurtlamadan sonra hiç içmiyorum regl olana kadar herşey beyinde bitiyo eşim 3 paket içiyo halen ama yanımda içemiyo artık ben bıraktı diye.bence sen bi sigaradan daha güçlüsün hem ramazan da onca saat içmeden nasıl duruyoruz demekki bi amaç varsa oluyo....canım kendine güven ben bırakabilirim de emin ol bırakırsınnnn

bizim bi komsuu
dokuz ay boyunca sigara ictii
ve bi kizi olduu
simdi bir gorr gozleinin alti sis sis hafif biseyde kipkirmisi oluyo ve morariyorr
kizinin rengide sapsari olecek gibii
drr al marifetin begendinmi demis
annesinee

bende senin gibi tiryakiydim ama bebeşim bana sigaradan nefret ettirdi :hooray: yanımda bile kimseye sigara içirmiyorum çook tiksindim ben :dance:. inşallah sende tiksinirsin sigaradan

içinde o minik meleğe kıyabiliyosan iç arkadaşım. Ama o miniğin hiçgünahı yok..Misss gibi gelsin dünyaya.. ben eşim kızdığı halde ondan gizligizli iş yerine geldiğimde içiyorum. Ama (inşallahh) eğer bebek olursa tek tek parçalarım sigaraları bebeğime KIYAMAM. Sende kurtulmuş olursun busayede...:1hug:a.s.

Eşimle ikimiz sigara içiyorduk. Eşimin spermiogram değerleri kötü çıkınca eşim doktor tavsiyesi üzerine sigarayı bırakmak durumunda kaldı. Ben de ona destek olmak , daha sağlıklı olmak ve hamiş kalırsam bebeğimi zehirlememek adına sigarayı bıraktım. 36 gün oldu hiç sigara içmedik. :nazar: Ben unuttum bile. Bir pakete yakın içerdim. 9 senedir içiyorum. 20 yaşımdan beri. Aklıma bile gelmiyor. Eşim 1 paketten fazla içtiği ve 15 senedir içtiği için zorlanıyor ama bebiş için değer diyor. Biz daha bebişimiz olmadan bu kadar çaba serfediyoruz. Sen bu şansı yakalamışsın. Bence ona zarar verecek şeylerden uzak durmalısın. Sana verilmiş bir mükafata bunu yapmamalısın. Pişman olacağın şeyler yapma derim. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. a.s.

Sigara bırakılır.Bırakamam diye birşey yok.ilk 3 ay ve son güne kadar her an gebelikte çok önemli ve bebeği zehirlemeye hakkınız yok aksine ona iyi bakmakla yükümlüsünüz.Hamile kalmak da kolay bişey değil herşey baştan düşünülmeliydi.

Hanımlar 5 haftalık hamiş oldğmu öğreneli 5 gün oldu. ve bugün doktorum kesinlikle sigara içmeyeceksin dedi...ben günde 1 paket sigara içen biriyim ve hiç bırkmayı düşünmüyorum dediğim bi anda bırakmaya mecbur kaldım... Yoğun iş temposuyla çalışsamda mutlaka sigara için ayıracak vakit buluyorum. 3-4 aylık olunca bırakırım die düşünüyodum ama ne yapıcam ben? bırakamam die düşünüyorum. Gerçekten bu kadar küçükken de bebeğe zararı var mıdır?

meltoo öncelikle hayırlı olsun bebişin , umarım sağlıkla kucağına alırsın :)
ben hamile kalmadan önce günde 2 paket sigara içiyordum ve maalesef pat diye sigarayı bırakamadım , açıkcası sana cevap yazan diğer arkadaşları okumadım çünkü neler yazdıklarını tahmin edebiliyorum.. ancak gerçekten tiryaki isen bebek için bile bırakmak çok zor çünkü vücut başka şekide tepki gösteriyor sigarasızlığa , ben içmediğim zamanlarda aşırı agresif oluyorum , o kada sinirliyim ki herşeye saldırasım geliyor , bu konuyu pek çok doktorla konuştum.. en son karısı da hamile olan bir doktor kendi karısının günde 7-8 tane sigara içtiğini söyledi , içmediği takdirde yaşadığı sinirle bebeğe daha fazla zarar verdiğini belirtti..Açıkcası sana burdan iç diyemem , sonuçta bir tanesi bile zararlı bebeğe , ancak içmediğin takdirde bebeğe daha çok zarar vereceksen günde 5 taneye kadar içebilirsin diyor benim doktorum..
Ayrıca içtiğin sigaranın dumanı plasentayı geçerek bebeğe ulaşmıyor , yani bebeğin ciğerlerine giden bir duman yokmuş , bebeğe zararı sigaradan senin kanına bulaşan sigaranın içindeki kimyasal maddeler senin kanından plasentaya gidiyor , orda kanın temizlenerek kordonla bebeğe geçiyor ama o kan temizlenirken sigarnın zararlı maddeleri tamamen temizlenmiyor ve zehri bebeğe yine geçiyor yani.. tüm bunları göz önüne alarak kendi kararını kendin ver hayatım.. sonuçta keşke hiç içmesek ama içeceksen de abartmadan içmeye çalış , mesela ben sigarayı yakıp kültablasına bırakıyorum , kendi kendine yanıyo dumanını da başka yere gidecek şekilde ayarlıyorum ama onun orda durması bile psikolojik olarak beni rahatlatiyor , kendine bu tarz yöntemler bularak azaltmayı deneyebilirsin..

vallahi ben 6 senedir 2 pakete yakın içiyodum evlendim bebk istedik hemen bırakamdım ama günde 2 ye 3 e düüşürdüm heniz hamile değilim olmak için herşeyimi verirdim uğraşıyorum.hatta yumurtlamadan sonra hiç içmiyorum regl olana kadar herşey beyinde bitiyo eşim 3 paket içiyo halen ama yanımda içemiyo artık ben bıraktı diye.bence sen bi sigaradan daha güçlüsün hem ramazan da onca saat içmeden nasıl duruyoruz demekki bi amaç varsa oluyo....canım kendine güven ben bırakabilirim de emin ol bırakırsınnnn

canım bence sen kocana da bıraktır ya da en azından azalttır günde üç paket sigara ne demek? Allah bebişlerimizi bize bağislasın ama kocalarımızı da basımızdan eksik etmesin di mi?

bende tiryakiyim şuan hamişlikten şüpeleniyorum kesin olarak bilmediğim halde azaltmaya başladım bunu yavruma yapamam kesin hamişsem kesinlikle bırakırım ilerde vicdan azabıyla nasıl yaşanır bilemiyorum...eğer hamişsem bu süpriz olucak planlı bi hamilelik olsaydı 1 yıl önceden bırakmayı düşünüyodum lütfen içme o meleğe bunu yapma annesi olurmu?? inşallah sağlıkla alırsın kucağına....

SIZE="3"]içine tütün sarılmış o adi kağıt parçası ,size anne diyecek mis kokulu bir bebekten kıymetli ise için..[/SIZE]

ne güzel demişsin arkadaşım.ellerine yüreğine sağlık...
hiç kusura bakmayın arkadaşlar.hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren sigarayı bırakmayan,içmeye devam eden hiç kimse anne olmayı hak etmiyor.
kendinize istediğiniz zararı verin.buna kimse karışamaz.ama kalbi atmaya başlayan,sırf konuşamadığı için yapma diyemeyecek olan minicik bir canlıya nikotin yüklemeye hakkınız yok.
bazı şeylerden fedakarlık edemeyecekseniz yapmayın bebeği.
hiç kendinizide kandırmayın yok 3 tanesi zarar etmez,yok kana karışmıyo yok bilmem ne.fukara avuntusu bunlar.sizlerde bunun farkındasınız.
millet mumla arayıp bebek bulamazken 3 dakikalık zevkiniz için karnınızdaki veya kucağınızdaki canlıyı zehirlemeye hakkınız yok...
doğduktan sonra takın bakalım minicik bebeğin ağzına sigarayı.nasılsa kana karışmıyor:dilcikar:

canim benim basta tebrik ederim Allah saaglikli sihatli bebegini kucagina almayi nasip eder,bende sigara kullaniyorum hamile oldugumu duydugum anda birakamadim birden olmadi bebegim olacagini duydugumdan 2 hafta sonra biraktim daha dorusu sigradan tiksndim ve simdi düsünüyorumda iyikide icmemisim.canim insallah sende sigaradan tiksinirsin. birakmaya calis lütfen bebegini düsün en azindan doguncaya kadar. Allah yardimcin olsun

Hanımlar 5 haftalık hamiş oldğmu öğreneli 5 gün oldu. ve bugün doktorum kesinlikle sigara içmeyeceksin dedi...ben günde 1 paket sigara içen biriyim ve hiç bırkmayı düşünmüyorum dediğim bi anda bırakmaya mecbur kaldım... Yoğun iş temposuyla çalışsamda mutlaka sigara için ayıracak vakit buluyorum. 3-4 aylık olunca bırakırım die düşünüyodum ama ne yapıcam ben? bırakamam die düşünüyorum. Gerçekten bu kadar küçükken de bebeğe zararı var mıdır?

bende gebeyken sigara içiyordum annemlere gittim 5 aylık hamileyken komşumuz geldi sema abla (allah ondan razı olsun)bana anne sigara içerken bebegin anne karnında aldığı ohali anlattı şöyle demişti anne dumanı her içine çekişinde bebek içerde çırpınıyor sanki onu boğuyorlar kaçmaya çalışıyor ellerini kollarını sallıyor demişti ve ben o dakikadan itibaren bir daha ağzıma vurmadım ben hiç tiksinmedim aksine canım çok istiyordu ama bebeğime bunu yapma hakkım yoktu ona zarar vereceğimi bile bile o zehiri içemezdim ki bende iradesizin biriyim yani vallaha ben bıraktıysam sen rahat bırakırsın bu saatten sonra sen seninhayatın zevklerin diye bişey yok herşey bebişinin sağlıgı için allah onu sana bağışlasın bide sağlığı için allaha dua ederken (allahım sigara içiyorum ama sen benim oğlumu sağlıklı bir şekilde doğmamı nasb et mi diyosun ) ben evim de bile içirmiyorum
ANNE OLACAKSIN BEBEGİN İÇİN BIRAKMALISIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iradesizliğine, kendine hakim olamayan biri olmana, bir zehire karşı koyamamana gerçekten çokk üzüldüm. ama senden çok o zavallı bebişe üzüldüm. daha bırak anne olmayı evli bile değilim, amaa insanın içinde bebek taşıyor olmasının ne kadar mükemmel olabileceğini tahmin edebiliyorum, insan zarar gelmesin diye hamileyken minnacık şeylerden bile sakınır, sen ZEHİRi bırakamam diyorsun. :kızgın: kendini düşünme keyfin bilir, hastalıklarla kanserle istediğin gibi uğraşırsın ilerde, ama o küçücük bebişi zehirlemeye hakkın yok senin. :kızgın: yavrun o senin ya inanamıyorum yani nasıl sigaraya kendi yavrundan daha çok değer verebilirsin!!!!!!! sigara hayati birşey değil(hatta hayat ve sigara kelimeleri aynı cümle içinde bile çokkk saçma oldu), tamamen keyfi birşey. kendi 'keyfin' için bebeğini zehirlemezsin herhalde dimi?

inşallah bırakırım diye birşey yok, bırakmak zorundasın. günde 3 tane zararsızmış diye birşey de olmaz, kötünün iyisidir ancak o kadar. hakim ol kendine, bebeğin için!

sert olduğunun farkındayım, kusura bakma demicem. okuyunca belki ne dediğinin farkına varırsın...
:kızgın::kızgın::kızgın:

Son düzenleyen: Moderatör:
allah kucağına almayıda nasip etsin ama bunu sorgulaman anlamsız eğer bizim içme dememizle bırakıcaksan içme arkadaşım...bebek senin hayat senin bunun bilincinde olman lazım bebeğin için yapacağın bi fedakarlık olaral gör ki diil aslında kendin için sağlıklı bir çocuk için geleceğe yatırım yapıcaksın...bende 1 paketten aşağı içmezdim ama öğrendiğim an bıraktım doğumdan sonra yine içicem biliyorum ama bebeğime zarar wermeyi vicdanım kaldırmıyor bunun 1 tanesi 5 tanesi 1 paketi yok hepsi aynı etkiyi yaratıyor.bırakamam diye şartlama kendini hamileyim ve içmiyorum de bitsin inan bukadar kolay

Heey tatlım sen meleğinin kalp atışlarını gördün duydun mu?? Görmeden hayal et canım o senin yavrun sende ANNESİN artık..

Kıyamazsın onaa.. Miniciiik melek o senin yavrun tutunmaya çalışıyo annesine sıkı sıkı. Sen ne yersen ne içersen onla besleniyo annesi. Ben öğrendiğimde bıraktım tiksinmedimde hatta bir hafta zorlandım amaa oooooohhhhhhhhhhhhh meleğimin maşallahı var Allahıma bin şükür tertemiz. Şimdi karnımda kımıl kımıl kurban olurum ona. İçersen vicdan azabı çekersin. Bu daha kötü arkadaşım. Doğru kararı vermen dileğiyle Muck..:1hug:

Son düzenleme:
ben de tiryakiydim ta ki hamile oldugumu ogrenene kadar..ne kadar da zorlansam da bebegimi düsünüp biraktim..cunku birakmak zorundaydim,bebegimi tehlikeye atamazdim kendi zevkim icin...bazen canim istiyor ama o an kizim geliyor aklima ve hemen kafamdan atiyorum sigarayi...tmm biliyorum sigarayi birakmak cok zor ama imkansiz degil isteyin yeter ki...

Sigaradan kurtulmak isteyenler bu yöntemi deneyebilir.

30 yıllık gunde 3 paket sigara içen bir tiryakiydim.bioplus moraterapi yöntemi yle 45 dakikalık tek seans ta sigara bağımlılığından kurtuldum. Daha önce bir çok sigara bırakma merkezine gitmiştim, akupunkturla sigara bırakmayı denedim, 45 dakikalık seansla soğuk lazeride duymuştum, nikotin bandı ve nikotin sakızı ile sigarayı bırakmayı denedim fakat başarı elde edememiştim. bioplus moraterapi sigara bırakma merkezi nde benim gibi sizde 45 dakikalık tek seansta sigarayı bırakabilirsiniz.

Bu Terapi, biorezonans sistemi ile bu konuda dünyanın en gelişmiş cihazı olan MORA cihazı ile uygulanıyor. Ağrısız, ilaçsız ve yan etkisiz sadece 45 dakika süren terapi ile şaşırtıcı bir şekilde sigaraya ömür boyu veda edebilirsiniz.

Nasıl uygulanıyor?
Son sigaranızı bioplus sigara bırakma merkezinde içiyorsunuz. Sürekli içtiğiniz marka sigaranızı seans öncesi 2 adet yanınızda getirmeniz gerekiyor. Sigaralar daha sonra bioplus moraterapi biorezonans sistemine tanıtıyorlar. 45 dakika süren tek seans boyunca bir koltukta oturacak, rahatlatıcı müzik eşliğinde Mora Terapi uygulanacak. Seans esnasında rahatladığınızı hissedeceksiniz. Tedavi bitiminde göbeğinizin alt bölümüne yapıştırılacak bir çip, sigara içme isteğinize 1 ay boyunca karşı frekans yayarak destek verecek. Çipin hiçbir yan etkisi yok. Bant yardımıyla göbeğe kolayca yapıştırılıyor. Sudan etkilenmiyor.

Biorezonans nedir?
Maddelerin çevrelerine yaydığı mikro-elektromanyetik titreşimlerin ya da vücudun kendisinden alınan elektromanyetik bilginin tedavi için kullanılmasıdır.

Bioplus moraterapi biorezonans 45 dakikalık tek seansta sigara bırakma terapisi ni birçok kurumuda uyguluyor. Ayedaş türktelekom igdaş gibi…
Sizde sigaranın yol açtığı hastalıklara , kanser akciğer hastalıkları ve bunun gibi birçok sigaraya bağlı hastalığa yakalanmamak için sigarayı bırakın
BioPlus adresinden inceleyebilirsiniz.

meltoo öncelikle hayırlı olsun bebişin , umarım sağlıkla kucağına alırsın :)
ben hamile kalmadan önce günde 2 paket sigara içiyordum ve maalesef pat diye sigarayı bırakamadım , açıkcası sana cevap yazan diğer arkadaşları okumadım çünkü neler yazdıklarını tahmin edebiliyorum.. ancak gerçekten tiryaki isen bebek için bile bırakmak çok zor çünkü vücut başka şekide tepki gösteriyor sigarasızlığa , ben içmediğim zamanlarda aşırı agresif oluyorum , o kada sinirliyim ki herşeye saldırasım geliyor , bu konuyu pek çok doktorla konuştum.. en son karısı da hamile olan bir doktor kendi karısının günde 7-8 tane sigara içtiğini söyledi , içmediği takdirde yaşadığı sinirle bebeğe daha fazla zarar verdiğini belirtti..Açıkcası sana burdan iç diyemem , sonuçta bir tanesi bile zararlı bebeğe , ancak içmediğin takdirde bebeğe daha çok zarar vereceksen günde 5 taneye kadar içebilirsin diyor benim doktorum..
Ayrıca içtiğin sigaranın dumanı plasentayı geçerek bebeğe ulaşmıyor , yani bebeğin ciğerlerine giden bir duman yokmuş , bebeğe zararı sigaradan senin kanına bulaşan sigaranın içindeki kimyasal maddeler senin kanından plasentaya gidiyor , orda kanın temizlenerek kordonla bebeğe geçiyor ama o kan temizlenirken sigarnın zararlı maddeleri tamamen temizlenmiyor ve zehri bebeğe yine geçiyor yani.. tüm bunları göz önüne alarak kendi kararını kendin ver hayatım.. sonuçta keşke hiç içmesek ama içeceksen de abartmadan içmeye çalış , mesela ben sigarayı yakıp kültablasına bırakıyorum , kendi kendine yanıyo dumanını da başka yere gidecek şekilde ayarlıyorum ama onun orda durması bile psikolojik olarak beni rahatlatiyor , kendine bu tarz yöntemler bularak azaltmayı deneyebilirsin..[/QUOTE

Ben zaten depresyonla boğuşarak çok zor bir hamilelik geçirdim ve geçirmekteyim,daha önceleri 1 paket bazen daha fazla sigara içen biriydim,maalesef sigarayı bırakmayı başaramadım,ancak günde 10 taneye düşürebildim. korka korka suçluluk hissede hissede içtim,berbat bir duygu.
bazı arkadaşların yaklaşımları o kadar haşin ki insanın ruh sağlığını iyice bozuyor .lütfen fikirlerinizi belirtirken saldırgan olmayın.sigarayı bırakmayı başaramayan o saldırgan haşin mesajlarla zaten bırakamaz.hoş,benim için zaten artık birbuçuk ay kala bırakmakda bişii farkettirmez ama iyi niyetli tavsiyelerinizi kötü biçimlerde ifade etmeyin.İndiana arkadaş yazın gerçekten sadece sigarayı kötülüyor ve yıpratıcı değil.teşekkürler.

7,5 aylık hamilesin,günde 10 tane sigara içiyorsun ve hala anlayış dolu yazılar bekliyorsun:1closedeyes:
sen karnındaki bebeğinin nefes alma hakkına anlayış gösteriyormusun ki burdan anlayış bekliyorsun.
sen karnındaki sana ait olan,senin canın kanın olan bebeğe acıyormusun ki,senin kırk kat yabancın olan bizler yorumlarımızda sana hassas davranalım.fisfisfis
üzgünümyasakkelime
ben bu şekilde yorum yapamam.
2,5 yaşında bir çocuk annesi olarak,o bebek doğduktan sonrada muhtemelen devam edeceğin sigaranın onları nasıl zehirlediğini bile bile sana bu kadar yumuşak yorumlar yazamam.Çok üzgünüm çoook

aksamdan sigara icilen bi odada sabah kalktiginda nefes alamiyorsun,bi düsünsene minnacik sana tutunmaya calisan bir yavruyu???biraz sert konusucam ama kusura bakma arkadasim hakediyorsun,iyiligin icin söyledigimizide hesaba katip darilmamani diliyorum
yorganin altina gir,sigarani yak,her ictigin sigara icin 48 saat orda öylece bekle bakalim ne oluyor!
kendini düsünmüyorsan o minicik yavruyu düsün,anne olacaksin,nelerden taviz vereceksin evladin icin,bi zehirden vazgecemiyorsdan bilemem ama yazik!!!sadece bebege ve onun gelecegine acirim!!

X