Ben savcıyım diyerek kayınpederim dolandırıldı🥲

Yapacak birşey yok.
Talihsiz bir olay ama sizin çözebileceğiniz birşey değil.
Zar zor biriktirdiğiniz parayı asla vermeyin.
Madem çekilecek bi paraydı neden sizin tedaviniz için düşünüp çekmediler?

Birde siz gördünüzmü tutanacağı felan?
Böyle konularda kaynıma asla güvenmezdim.
Böyle diyerek kendi bi işler çevirmesin?

Kaynını bilemem ancak kv üstünde ki evi arabayı ne varsa artık satış göstersin birine. İki üç taksit ödeyin ardından da kv ödemeyi bıraksın. Eve haciz gelir iki koltuk varsa birini alır maks o kadar her şeyi alamazlar. Emekli maaşına haciz konamaz zaten kira geliri vs varsa onlara haciz gelir hep, üstünden devrederse ama sıkıntı yaşamaz. Emin olun hapse bile girmez siz sadece tedavinizi olamadığınızla kalırsınız.

Eskiden ben de nasil inaniyor bu insanlar diyordum. Cok yakinim tipatip ayni sekilde dolandirildi. Kadincagizin yuzu kirec gibi olmustu, kalp krizi gecirecekti. Nasil bir psikoloji uyguluyorlarsa kurbani baska bir sey dusunemeyecek hale getiriyorlar korkudan. Cok uzulmustuk biz de.

Eskiden ben de nasil inaniyor bu insanlar diyordum. Cok yakinim tipatip ayni sekilde dolandirildi. Kadincagizin yuzu kirec gibi olmustu, kalp krizi gecirecekti. Nasil bir psikoloji uyguluyorlarsa kurbani baska bir sey dusunemeyecek hale getiriyorlar korkudan. Cok uzulmustuk biz de.
aynı durumu bahsediyorlar resmen hipnoz olmuşlar telefonu kapatmak aklıma bile gelmedi diyor aslında kapatsa acmasa bir daha bişi olmayacak

Yapacak birşey yok.
Talihsiz bir olay ama sizin çözebileceğiniz birşey değil.
Zar zor biriktirdiğiniz parayı asla vermeyin.
Madem çekilecek bi paraydı neden sizin tedaviniz için düşünüp çekmediler?
bir kac kez kredi basvurusu yapmışlardı emekli diye cıkmadı .Dun nasıl oldu da pat diye cıktı bizde anlamadık adamlar herhalde gelirini yükseltmişler

Ya ben cidden anlamıyorum bu yöntemi adamlar yıllardır kullanıyor ve devamlı telefonlarımıza mesajlar geliyor inanmayın diye.
Küçük bir yerde yaşıyorsun madem tamam biz geliyoruz deyip kapat telefonu.
Hikayede devamlı para gönderiliyor,sonra aklına emniyete gitmek geliyor insanların. Farklı bilinmedik bir yöntem değil ki,bu kadar bilinen,dikkat et diye bağırılan bir yönteme inanmak nedir. Kaynınız ve kayınpederiniz inanmış,oğluyla birlikte faize bakmadan ödesinler şimdi yıllarca. Tedaviyi niye erteleyip azıcık birikmişinizi de onlara vereceksiniz,bırakın kendileri halletsin.

Birde siz gördünüzmü tutanacağı felan?
Böyle konularda kaynıma asla güvenmezdim.
Böyle diyerek kendi bi işler çevirmesin?
Şimdi benim de aklıma şeytani fikirler getirdiniz, olur mu olur, babasını dolandıran evlatlar var, sanal kumar da çok yaygın, kumar borcu vs kapatmak için böyle bir dolap çevirip babasını kandırmış da olabilir.

Allahım ne günlere kaldık, belki gerçekten yaşanmış bir dolandırılma vakasının altında bile hinlik aratanlar utansın, insanların güven duygusunu yıktılar ama yine fikrim sabit onların saflığının ceremesini memurhanim memurhanim çekmemeli, az evvel ışıklı taç, bebek odası süsü satışı yaptığı topiklere baktım, kızın el emeği göz nuru o paralar:KK43:

Herkes verme demiş ama..Durumları yoksa emekli maaşından başka gelirleri yoksa,kaynin durumu nasıl..Oradan buradan para topaniliyorsa sizin de çocukları olarak vermekten başka şansınız yok gibi,Ben büyük ihtimal verirdim belki buda benim saflığım
oyle bir durum ki insan nasıl düşüneceğini sasırıyor

X