ben nerde yanlıışş yaaptıığıımmm :d

Derdinizin olduğunu bildiği halde yada aile sikintilarinizin sirf konusturmak agzimizdan laf almak icin sacma sapan sorular soranlara da sinir oluyorum. Yakin olmadığın biri olsa susarim akrabalar bunu yapiyor ya.yada komsun sinir oluyorum kizsam mi bagirsam mi yaptigin hos mu kardeşim mi desem şaşırıyorum :KK43:

Ben de hep iyi diyorum hatta bazen iyice abartıp çok iyi sıkıntı yok falan diyorum ki içten içe mutlu olduklarını görmeyeyim.Suratlarındaki aa derdi yokmuş o konu aşılmış üzüntüsü çok saçma ve acınası.Başkalarınn mutsuzluğuna sevinip bir de sağa sola anlatma çabasındalar genel olarak öyleleri

Bu kisim bende de var ve cok fena. Hafizam copluk gibi. Soyleyip unutuyorlar bende kaliyor hep. Sonra bu konuda neden boyle b yalan soyledi diye ben kafayi yiyorum. Cogu zamanda sormak mumkun olmuyor :KK43:

Aynısı.Belki o insanlar dediklerini unutuyorlar ama benm aklımda film sahnesi gibi duruyor

Hanımlar günaydın :)) aslında hepimiz farklı şekillerde ifade etmişiz ama derdimiz bir :KK43: ben de aşırı sosyal oluyorum sonra hem ben insanlardan soğuyorum hem de onların gözüne batıyor oluyorum. Ödevleri yapıyorum yardıma ihtiyaçları oluyor koşuyorum, işleri bitince ben dışarıda kalıyorum.:işsiz:
Bunlar fazla tevazudan oluyor hanımlar :eek: olaylara anında ve aşırıya kaçmadan tepki versek, yerinde tepkiler versek yükümüz biraz hafifleyebilir:duduk:

hanımlar herkese günaydın. herkes yorumunu farklı renkte yazabilir mi :KK73: sayfamız rengarenk olsun .
1.şükür defteri yapalım:KK37:
2.her gün 50 sayfa kitap okuyalımEn Büyük KK
3. ne istediğimizi bilelim:KK47:
4.kendimizi doğru ifade etmeyi öğrenelim:rapci:
5. cesur olalım:sopa:
6.ruhumuzu besleyelim olumlu müzikler dinleyerek:KK75:
7. her güne güzel bir söz okuyup anlamını düşünerek başlayalım:KK16:
8.dua edelim:dua:
9. kendimize özen gösterelim:süslü:
10.yaptığımız işe saygı duyarak , işi ciddiye alarak yapalım( çöpçüysek yeri en güzel biz süpürelim , öğretmensek öğrenciyi en iyi biz yetiştirelim):bicak:
11. kilo verelim:spor:

Öyle gerçekten.herkesle anlaşınca da bu üzerine görev olarak yapışıyor.insan önce kendini düşünecek biraz bencillik de olsa
Iste ol deyince olmuyor baskasina bencil davranacagimiza kendimize bencil oluyoruz cogunlukla.bir ara cok düşünürdüm tamam bundan sonra ona söyle ona böyle davranacagim.farkettim ki ne kadar soylersem söyliyim olmuyor yani iyi niyetliyim napiyim bi anda bencil olamiyorum ki çevremdekine.Onun yerine herkesi olduğu gibi kabul ettim ,beni surekli yoran kisilerle iletisimimi ya kestim yada kaybetmek istemedigim arkadaşımsa uyardim ara verdim görüşmeye,.patavatsiz konuşan herkimse alttan almak yerine görmezden gelip gulmek yerine "ne alaka ?" Diye direkt soruyorum bırak aciklamayi o yapsin, ailemi oncelik olarak daha onde tuttum aile gibi gördüğünüz dostlar ve sevdiginiz kisi dahil tabiki ,karşılık beklemeden kendimi sorumlu hissetmeden iyilik yapmayı yardım etmeyi öğrendim yani o da bana yardim etmeyince takmiyorum artik sevmedigim biri de olsa görmezden gelemiyorum çünkü yardım çağrısıni vs vs ..:KK75:

hanımlar herkese günaydın. herkes yorumunu farklı renkte yazabilir mi :KK73: sayfamız rengarenk olsun .
1.şükür defteri yapalım:KK37:
2.her gün 50 sayfa kitap okuyalımEn Büyük KK
3. ne istediğimizi bilelim:KK47:
4.kendimizi doğru ifade etmeyi öğrenelim:rapci:
5. cesur olalım:sopa:
6.ruhumuzu besleyelim olumlu müzikler dinleyerek:KK75:
7. her güne güzel bir söz okuyup anlamını düşünerek başlayalım:KK16:
8.dua edelim:dua:
9. kendimize özen gösterelim:süslü:
10.yaptığımız işe saygı duyarak , işi ciddiye alarak yapalım( çöpçüysek yeri en güzel biz süpürelim , öğretmensek öğrenciyi en iyi biz yetiştirelim):bicak:
11. kilo verelim:spor:
Ah 11 ah :kk77: tamam ben burdakilerin bazisini yapıyorum diğerlerinden bazilarini da deneyeceğim:spor:

Kızlar ben yumuşak yüzlü bir insanım ve insanlar benden hem faydalanıyor sonrasında ise komplekslerinden ötürü beni dışarıda bırakıyorlar. Bu da beni yıpratıyor.
insanlara karsı yumusak olunca insanı esek yerine koyduklarını anladım bu yüzde 95 gibi .oyuzden artık gardını alıp geziyorum

Ah 11 ah :kk77: tamam ben burdakilerin bazisini yapıyorum diğerlerinden bazilarini da deneyeceğim:spor:
insana enerji mutluluk veriyor renkler hem de mutluluk :KK37:
hem artık eskiden olduğumuz kişilikleri boş verelim:KK30: yeni kimliklerimiz için dönüşmeye başlayalımmmm:KK6::KK71::KK5:

insanlara karsı yumusak olunca insanı esek yerine koyduklarını anladım bu yüzde 95 gibi .oyuzden artık gardını alıp geziyorum
cesaretlisin ve kendine güveniyorsun ne kadar güzel bir örneksin :) bize hayatındn kesitler anlatır mısın örnek olsun :)

ben kendimi biraz fazla geliştirdim (bu gerçekten benim çilem kesinlikle övünmek gibi bir şey değil ) çünkü öğrenme hastalığı var bende :KK43: insanlar biraz daha yüzeysel yaşıyor. Arkadaşımla konuşuyoruz. Çanakkale' de deprem oldu ya diyor ki Çanakkale'de insanlar azdı da o yüzden deprem oldu. Yoksa neden orda olsun! vs. ben de dedim ki Türkiye genç oluşumlu bir ülke 3. jeolojik zamanda oluştu. haliyle yer yapısı oturmamış. bu da zamanla dünyanın iç yapısı sayesinde oturuyor. o sallantıya da yer yüzünde deprem diyoruz. dedim.. kız bana senin Allah inancın yok dedi gitti :KK43: bu kız 2 yıl sonra öğretmen olacak. bir diğeri itiraf sayfasına yazmış ki ; eski erkek arkadaşımı kıskandırmak istiyorum yakışıklı bir hayır sever bana arkadaşlık etsin.. ve hocalar da bu kişilerle iyi hakara kikiri.. ben sığamıyorum.. bu defa da kompleks yapıyorlar, üstten bakıyor oluyorum. mobbing uyguluyorlar.
cahil ne anlasın bu tarz cahil insanların yanında bildiğinife söylemeyeceksin anlamayacak cünkü

:KK200::KK200:teşekkür ederim canım :KK15:olursunuz değil oluruz canım benim artık birlikteyiz ve kazanan hepimiz olacağız
Teşekkür ederim canım :KK15: benim şahsı fikrim kişiliğin belli bir yastan sonra degismedigidir.Yani bir soz varya 7 nde neyse 70nde o diye o biraz dogru .Söyleki insan kişiliği nin cogu 4 5 yaşında oluşuyor şekillenmis oluyor bunda ilk faktör aile oluyor tabi. Ama ondan oncs genetik varya .Yapilan araştırmalar bir druka duruma olaya nasil tepki vereceğimiz genetikte ilk kodlanmis diyor .Sonra tabi aile yaşantısı sosyo ekonomik durum egitim sorumlulullarin ihtiyaclarin farklilasmasi çevre , edindigin arkadaşlıklar senin kisiligini şekillendirip 18 20 yaşında son şeklini alıyor. Bundan sonrasi ise kendine birseyler katmak.Kisiligini degistirmekten ziyade hatalarini torpulemek.Sahip oldugunuz feromen bile yakın arkadaşınızı esinizi etkiliyor ama kisilik bakimindan onu istediginiz şekilde değiştirip mukemmellestirmekte bence olmaz. Ha olduğu durumlar var örneğin agir psikoljik stres kişiligi degistiren hastalıklar vs vs .bana göre kendini olduğun gibi sev, irdeleme beklentin cok yuksek olmasin insanlardan, ama onyarginda olmasin ilkesi daha uygulanabilir.
Bu da benim kişiliğim bende en yakinimdan darbe aldim maalesef :KK43: daha az guveniyorum gozlemliyorum 1 sene bile her animi anlatmiyorum kullanabiliyorlar bunu da yasadim .bende tepkilerini beğendigim arkadaslarimdan ornek alıyorum eskiden daha anlayışlıydim saflik yani ama şimdi artniyet hissedince pat pat söylüyorum.Is hayati da değiştiriyor insani evde farkli daha iliman.. iste mesafeli oluyorum bu da benim tarzım.Hep kazanmiyorum ama kaybetmiyorum da .ama kisiligim ayni ve seviyorum bunu
..ya cok uzun oldu yine pardon :KK70:

Iste ol deyince olmuyor baskasina bencil davranacagimiza kendimize bencil oluyoruz cogunlukla.bir ara cok düşünürdüm tamam bundan sonra ona söyle ona böyle davranacagim.farkettim ki ne kadar soylersem söyliyim olmuyor yani iyi niyetliyim napiyim bi anda bencil olamiyorum ki çevremdekine.Onun yerine herkesi olduğu gibi kabul ettim ,beni surekli yoran kisilerle iletisimimi ya kestim yada kaybetmek istemedigim arkadaşımsa uyardim ara verdim görüşmeye,.patavatsiz konuşan herkimse alttan almak yerine görmezden gelip gulmek yerine "ne alaka ?" Diye direkt soruyorum bırak aciklamayi o yapsin, ailemi oncelik olarak daha onde tuttum aile gibi gördüğünüz dostlar ve sevdiginiz kisi dahil tabiki ,karşılık beklemeden kendimi sorumlu hissetmeden iyilik yapmayı yardım etmeyi öğrendim yani o da bana yardim etmeyince takmiyorum artik sevmedigim biri de olsa görmezden gelemiyorum çünkü yardım çağrısıni vs vs ..:KK75:

Valla tebrikler.yöntemini sevdim

Teşekkür ederim canım :KK15: benim şahsı fikrim kişiliğin belli bir yastan sonra degismedigidir.Yani bir soz varya 7 nde neyse 70nde o diye o biraz dogru .Söyleki insan kişiliği nin cogu 4 5 yaşında oluşuyor şekillenmis oluyor bunda ilk faktör aile oluyor tabi. Ama ondan oncs genetik varya .Yapilan araştırmalar bir druka duruma olaya nasil tepki vereceğimiz genetikte ilk kodlanmis diyor .Sonra tabi aile yaşantısı sosyo ekonomik durum egitim sorumlulullarin ihtiyaclarin farklilasmasi çevre , edindigin arkadaşlıklar senin kisiligini şekillendirip 18 20 yaşında son şeklini alıyor. Bundan sonrasi ise kendine birseyler katmak.Kisiligini degistirmekten ziyade hatalarini torpulemek.Sahip oldugunuz feromen bile yakın arkadaşınızı esinizi etkiliyor ama kisilik bakimindan onu istediginiz şekilde değiştirip mukemmellestirmekte bence olmaz. Ha olduğu durumlar var örneğin agir psikoljik stres kişiligi degistiren hastalıklar vs vs .bana göre kendini olduğun gibi sev, irdeleme beklentin cok yuksek olmasin insanlardan, ama onyarginda olmasin ilkesi daha uygulanabilir.
Bu da benim kişiliğim bende en yakinimdan darbe aldim maalesef :KK43: daha az guveniyorum gozlemliyorum 1 sene bile her animi anlatmiyorum kullanabiliyorlar bunu da yasadim .bende tepkilerini beğendigim arkadaslarimdan ornek alıyorum eskiden daha anlayışlıydim saflik yani ama şimdi artniyet hissedince pat pat söylüyorum.Is hayati da değiştiriyor insani evde farkli daha iliman.. iste mesafeli oluyorum bu da benim tarzım.Hep kazanmiyorum ama kaybetmiyorum da .ama kisiligim ayni ve seviyorum bunu
..ya cok uzun oldu yine pardon :KK70:
Canım hep uzun yazıyoruz bi sen değil dert etme :) yüzyüze konuşmayınca çok yazıyoruz anlaşılmak için. Ben anaokulu öğretmeniyim

Okul öncesi dönem yaşamın en önemli dönemi çünkü zekanın bilincin yaklaşık %50 si bu dönemde oluşuyor. Genetik çevre ve aile çok önemli. Değiştirilemeyecek bazı şeyler var ama davranış kalıplarımız sonradan öğrenildiği için değiştirilebilir.

Okul öncesi dönem yaşamın en önemli dönemi çünkü zekanın bilincin yaklaşık %50 si bu dönemde oluşuyor. Genetik çevre ve aile çok önemli. Değiştirilemeyecek bazı şeyler var ama davranış kalıplarımız sonradan öğrenildiği için değiştirilebilir.
Aa ne güzel ..en sorumluluk gereken sevdiğim ve taktir ettigim öğretmenlik dalı anaokulu öğretmenliği :KK9:

Ben artık çok güçlüyüm gerçekten:skandal: eski ruhumu öldürdüm andan itibaren yükselişe geçiyorum başlangıç noktam 'sıfır' da olsa '-' de olsa:KK55:

X