ben nerde yanlıışş yaaptıığıımmm :d

Sakın şükür konusuyla dalga geçtiğimi düşünmeyin. Öyle hastalıklar var ki bize çok basit gelen vücudumuzun rutin hareketlerini yapmayı dinliyorlar :KK43: amacım her hücremize kadar farkındalık oluşturmak ve Allah'a minnettar olmamız :)

Çare tam bulamadim ama sunu öğrendim eger erteleme huyu basladiysa büyük buyuk planlar kurup gerçekleşme itimali düşük kendine soz verip sunu yapacam bunu yapacam kesin dememek .yapamayinca ozguven bir tik daha düşüyor sonra yine utuopik planlara sevam oluyor. Onun yerine küçük küçük minik adımlarla başlamak daha istikrarli sanırım

Erteleme huyu ataletten gelir yani üşengeçlik. Onun sebebi ise motivasyon eksikliği. Yanii depresyona giriş...çünkü sizi o şeyi yapmaya itecek yeterli istem yok. Bunu oluşturacaksınız, hayatlarınızı ellerinize alın

Erteleme huyu ataletten gelir yani üşengeçlik. Onun sebebi ise motivasyon eksikliği. Yanii depresyona giriş...çünkü sizi o şeyi yapmaya itecek yeterli istem yok. Bunu oluşturacaksınız, hayatlarınızı ellerinize alın
Evet depresyonun da belirtilerindendit ancak.bu durum öncelik siranizin farkli olmasından da kaynaklaniyor olabilir. Planlardan hoslanmayan birisi de olabilirsiniz

Birde kendinize zaman vermek onemli soyut seyleri ertelememek acinjz varsa yaşayın mutlu gibi hersey normalmis givi yapmaya çalışmayın. Maneviyata oenm vermek neye inanciniz varsa ona yönelmek ona da zaman ayirmak..benim kendime yaptığım telkin üzerine set dekip unutmak icin degil yanlis anlasilmasin o da . Sadece sorunlarimi halletmek icin kendime zaman ayırıp pozitif destek vermeye çalışıyorum .aksi halde o anlık duyguyla olumsuz düşüncelerle kendimi yorup yanlis karar bile alabilirim belki başkasıni da uzebilirim

Birde kendinize zaman vermek onemli soyut seyleri ertelememek acinjz varsa yaşayın mutlu gibi hersey normalmis givi yapmaya çalışmayın. Maneviyata oenm vermek neye inanciniz varsa ona yönelmek ona da zamıan ayirmak..benim kendime yaptığım telkin üzerine set dekip unutmak icin degil yanlis anlasilmasin o da . Sadece sorunlarimi halletmek icin kendime zaman ayırıp pozitif destek vermeye çalışıyorum .
Tatlım bunlar senin bakış açın. Kesin doğrular değildir bakış açıları :) bilimsel destekli yorumlar yapmadığımız sürece hepsi de kişiden kişiye değişiklik gösterecek fikirlerdir. Burada elbette birbirimizi tamamlamaya geldik yapboz parçalarıyız her birimiz. Kimse tam değil. Şayet kendimizi tam olarak görsek bu başlıkta buluşmazdık :)

İnsanın maneviyata ihtiyacı var ama maneviyat sadece inanmakla olmaz neye inandığımızı bilmemiz araştırmamız görmemiz gerek. Yoksa bilinçsiz inanç insanı inkara bile sürükler. Platon ahlak ve iman bilgi ile doğru orantılıdır diyor bilgi arttıkça bilinç arttıkça inanç da artar

Merhabalar. Sukur defteri olayini cok sevdim. Yapar miyim bilmem. Pek cok sey isteyip bekleme listesinde tutuyorum hala cunku :KK43: Benim uzerinde calistigim (ve kesinlikle calismaya devam etmek zorunda oldugum) seyler:
sabirli olabilmek,
insanlari oldugu gibi kabul edebilmek,
herseyin yolunda gitmeyebilecegini kabullenip elinden geleni yapmis olmanin vicdan rahatligiyla yetinebilmek,
Kucuk seylere takilmaktan (detayciligimdan) kurtulabilmek,
gecmisin gecmis ildugunu kabullenebilmek...
Daha da vardir aklima gelenler bunlar.
Ben de gercek bir hobisi olan biri degilim. Bu buyuk bir eksiklikmis. Bunun uzerinde de calisiyorum.
Cok kucuk yastan beri okumak ve yazmak hobim diye dusunurdum. Bunlar hobi degil. Gereklilik ya da keyif ama o kadar. Hobi dedigimiz seyin derdimiz oldugunda kafamizi bosaltacak birsey olmasi gerekiyor diye dusunuyorum. Aglamak yerine yapilabilecek ve her dakikasinda biraz daha meditasyon sayabilecegimiz birsey yani.
Bu anlamda kafam doluyken miralim bozukken zaten kafami okudugum seye veremedigimi goruyorum. Yazmak yine bir derece ama tam degil...
Bu sayfaya denk geldigime cok sevindim bu arada :)
Ben kahvemi yanimda getirdim :KK66: kimse kalkmasin:)
Canım hoş geldin yazacaktım araya msj lar girdi kusuruma bakma lütfen :KK43: masrafsız misafir :) bi dene şükür defterini, yarını iple çekeceksin şunları da yazayım bunları da yazsaydım diye :KK70:

Benm sorunum da herkesle anlaşmak.Çok saçma bi insan herkesle anlaşabilir mi ?Orta yolu buluyorum,uyumluyum genel olarak.

İnsanları kıramıyorum,kendim kırılıyorum.Canıma tak edince de saçma bi yerden başlıyorum serzenişe.

Bi de herşeyi bildiğini iddia eden insanlara cevap vermemeyi öğrendim anlamıyorlar zaten diyorum.Cevap vermiyorum 100 kez tekrar ediyorlar,tersliyorum o da olmuyor.İnsanlar bazen çok zorlayıcı oluyor.

Bi de unutamıyorum.İnsanların birkaç zaman önce söyledikleriyle yenilerde söyledikleri çelişince kafamda karmaşa oluşuyor.

Benm sorunum da herkesle anlaşmak.Çok saçma bi insan herkesle anlaşabilir mi ?Orta yolu buluyorum,uyumluyum genel olarak.

İnsanları kıramıyorum,kendim kırılıyorum.Canıma tak edince de saçma bi yerden başlıyorum serzenişe.

Bi de herşeyi bildiğini iddia eden insanlara cevap vermemeyi öğrendim anlamıyorlar zaten diyorum.Cevap vermiyorum 100 kez tekrar ediyorlar,tersliyorum o da olmuyor.İnsanlar bazen çok zorlayıcı oluyor.

Bi de unutamıyorum.İnsanların birkaç zaman önce söyledikleriyle yenilerde söyledikleri çelişince kafamda karmaşa oluşuyor.
Hoş geldin canım :) herkesle anlaşmak güzel ama tahammül gücün yıpranınca ne yapacaksın

Canim evet herkesin kendi düşüncesi :) ben bu topikte farkli din mensubu olur diye genelleme yaptım. Dediğine katılıyorum farkli kaynak bilgi inancinizi desteklemeli öğrenmeli arastirmaliyiz.sizin okumaktan keyif aldığınız kendimi gelistirdim dediğiniz kitap ya da izlediginiz belgesel var mi önerdiğiniz ?

Canim evet herkesin kendi düşüncesi :) ben bu topikte farkli din mensubu olur diye genelleme yaptım. Dediğine katılıyorum farkli kaynak bilgi inancinizi desteklemeli öğrenmeli arastirmaliyiz.sizin okumaktan keyif aldığınız kendimi gelistirdim dediğiniz kitap ya da izlediginiz belgesel var mi önerdiğiniz ?
Kırdıysam farkında olmadan lütfen kusuruma bakma :& canım erich fromm un sahip olmak ya da olmak' diye bir kitabı var, inan ki hayata bakışın değişecek yere basışını hissedeceksin :) bi de yaşama yerleşmek üstün dökmen ve savaşçı doğan cüceloğlu

Yoo lütfen mesajlar üzerinden iletisim kurduğumuz icin görmeden birseyler yanlış anlaşabilir diye soyledim yoksa kirilacak bir durum yok:) aksine farkli görüşler görmek onlar hakkinda düşünmek daha iyi olur:) evet onerdiklerinizde aklımda bulunsun :)

Hoş geldin canım :) herkesle anlaşmak güzel ama tahammül gücün yıpranınca ne yapacaksın

Galiba yıprandı ve şu an üzüntüden uyuyamıyorum.Ve bu ılımlılık fazla olunca hırçınlığa dönüyor bazen.Kırıcı olabiliyorum.Eşimi kırdım,aslında haklıyım benim fikrimi almadı.Ağladm ağladım sonra anlattım :110:1 gün önce Ailem 1 haftalığına gelecek hangi tarih olsn dedi fark etmez dedim,çay bahçesinde oturuyoruz telefonla görüştü 3 haftalığına geliyorlar dedi.İzinde olan ben,ev küçücük.Kv Allah razı olsn 36 gün kızma ve bana iyi baktı ama bana emzirmek dışında annelik yaptırmadı.Süt anne dedi hep çok ağırıma gitti.3 hafta tekrar anneliğime karışsın istemedim.

İnsanların herşeyi kabul ederim sanmasından yoruldum.

Desem ki kv ye böyle böyle direk söyleyip kırıcam.Bu bi örnek işte :bicak:

Keşke sadece en değer verdiklerimle anlaşsam.İnsan kv nin komşularıyla da mi iyi anlaşır.Bana ne di mi?Ama çizdiğim profil insanların bu beklenti içerisine girmelerine neden oluyor.

Bende taktir ederim biliyor musunuz böyle herkesle anlasan ılımlı olan insanlari ne guzel :) iste bazen insanlar somuruyor bunu kiymetini bilemeyenlerde var.bende eskiden yakin gördüğüm arkadaşlarıma cok verici davranirdim anlayışlı dertlerine hemen kosan .ama iste herkes ayni olmuyor sonra herkesle anlasmanin imkansiz olduğunu gördüm .illa sen ya da o kotu olcak diye bi k
Galiba yıprandı ve şu an üzüntüden uyuyamıyorum.Ve bu ılımlılık fazla olunca hırçınlığa dönüyor bazen.Kırıcı olabiliyorum.Eşimi kırdım,aslında haklıyım benim fikrimi almadı.Ağladm ağladım sonra anlattım :110:1 gün önce Ailem 1 haftalığına gelecek hangi tarih olsn dedi fark etmez dedim,çay bahçesinde oturuyoruz telefonla görüştü 3 haftalığına geliyorlar dedi.İzinde olan ben,ev küçücük.Kv Allah razı olsn 36 gün kızma ve bana iyi baktı ama bana emzirmek dışında annelik yaptırmadı.Süt anne dedi hep çok ağırıma gitti.3 hafta tekrar anneliğime karışsın istemedim.

İnsanların herşeyi kabul ederim sanmasından yoruldum.

Desem ki kv ye böyle böyle direk söyleyip kırıcam.Bu bi örnek işte :bicak:

Keşke sadece en değer verdiklerimle anlaşsam.İnsan kv nin komşularıyla da mi iyi anlaşır.Bana ne di mi?Ama çizdiğim profil insanların bu beklenti içerisine girmelerine neden oluyor.
Aslinda bende taktir etmisimdir ne güzel ne kadar uyumlu herkesle anlasan insanları :) iste her insan iyi olmuyor bazıları bunlari kullanabiliyor bazilari da kotulugunden değil ama farkında olmadan abartiyor işleri :KK43: herkesin bir sınırı var

Bu kisim bende de var ve cok fena. Hafizam copluk gibi. Soyleyip unutuyorlar bende kaliyor hep. Sonra bu konuda neden boyle b yalan soyledi diye ben kafayi yiyorum. Cogu zamanda sormak mumkun olmuyor :KK43:

Derdinizin olduğunu bildiği halde yada aile sikintilarinizin sirf konusturmak agzimizdan laf almak icin sacma sapan sorular soranlara da sinir oluyorum. Yakin olmadığın biri olsa susarim akrabalar bunu yapiyor ya.yada komsun sinir oluyorum kizsam mi bagirsam mi yaptigin hos mu kardeşim mi desem şaşırıyorum :KK43:

Bende taktir ederim biliyor musunuz böyle herkesle anlasan ılımlı olan insanlari ne guzel :) iste bazen insanlar somuruyor bunu kiymetini bilemeyenlerde var.bende eskiden yakin gördüğüm arkadaşlarıma cok verici davranirdim anlayışlı dertlerine hemen kosan .ama iste herkes ayni olmuyor sonra herkesle anlasmanin imkansiz olduğunu gördüm .illa sen ya da o kotu olcak diye bi k

Aslinda bende taktir etmisimdir ne güzel ne kadar uyumlu herkesle anlasan insanları :) iste her insan iyi olmuyor bazıları bunlari kullanabiliyor bazilari da kotulugunden değil ama farkında olmadan abartiyor işleri :KK43: herkesin bir sınırı var

Öyle gerçekten.herkesle anlaşınca da bu üzerine görev olarak yapışıyor.insan önce kendini düşünecek biraz bencillik de olsa

X