Ben mi yanlis düsünüyorum?

Vayy bacimm bugun sana yapmax yarin baskasina yapar şukret ki verilmiş sadakan varmis iki gun sonra eve ekmekte almaz para gider diye boşver sen daha iyisine layiksin gelinlik yok dugun yok bisey yok senin hevesin hep kursaginda kaldi bir kere evleniyorsun guzel olsun allah daha iyileriyle karşilastirsin

Çok saçmalamış ikiniz de sanki çoluklu çocuklu dul kalıp mı evleniyorsunuz ne öyle düğün yok gelinlik yok ailelerden gizli falan hiç iyi niyet sezemedim yol yakınken bence de hayatınızdan çıkarın
Çoluklu çocuklu evlenmekle ne alakası var bu işin. 4 çocuğu olup krallar gibi düğün yapanda gördüm,20 yaşında ilk kez evlenip düğün,kına,nişan yapmayıp gelinlik giymeyen de gördüm; örnek ben.

Ayrılmışsin geri dönme hepten bedavaya getirmek ne demek kabul etme herşeyi kabul edenlerin %90 ni mutsuz.

Yoookk artık bence iyi arastir mutlaka senden sakladığı bir şey vardır . . Ailesine eger ki söyleyip de kabul ettiremeyip resti cekseydi belki tamam hadi dururumuz yok derdin ama bu durumda hiç haklı yani yok düğünden çok seni saklamasina uzulmelisin bence bu adam ya evli yada kötü bir iş yapıyor . . Ama niyeti kesinlikle iyi değil

At başından gitsin..mutlaka karşına iyi biri çıkacaktır.. asla kendinden fedakarlık verme

Cünkü millete gösteris yapamazmis..millet icin masrafa giremezmis.. dügün gelinlik söz vs amaci gösterismis millet gösteris icin evleniyormus..amacim gösteris degilse eger o gelinligi baska zamanda giyersin dedi..hevesi yokmus dügün yapmaya annesine de diyecekmis ben sade nikahla evlencem..ve ben kücükde olsa dügün istiyorum dedim diye benden ayrildi ben yapamam sana dügün kabul ediceksen böyle kabul et.. yoksa git baskasini bulcakmisim.. ilk basda dügün olcak hersey olcak dedi simdi hic birsey yapmak istemiyor..

annemin kuzeni (erkek) de o mantıktaydı eşini ikna etti o şekilde evlendiler 12 yıl oldu

yalnız bunlar entel dantel tiplerdi uzun süre birlikte yaşadılar sonra duyduk nikah yapmışlar kot tişört giyip gidip imza atmışlar

ben çok kızmadım erkek arkadaşınıza , söyledikleri doğru aslında herkesin yaptığını yapmak zorunda değilsiniz geleneklere uyma zorunluluğu diye bişe yok

burdaki tek sorun fikir uyuşmazlığı

O bunları söyledikten sonra , sizin onu engellemiş olmanız gerekirdi. Sonuçta evlenince ahlakı değişmeyecek ki, insan kendine bunu yapar mı?

Sevgilim bana ne dügün ne kina yapmak istemiyor..ben dügün yapamam kina yapamam ailemi alip siza gelemem deyip duruyor bende tamam bare kücük birsey olsun ailem sonucda kücükde olsa bi ister..ama o tutturdu olmaz olacaksa sade bi nikah gelinlik de giyilmek beni kabul ediceksende böyle kabul et diyor..bide aileden gizli olacakmis kimse duymicskmis..ya arkdaslar siz ne düsünüyorsunuz? Tamam dügün olmasin ama yinede kücük birsey yapilmaz mi? Gelinlik giyilmezmi? Sonucda ailemin gönlü var ve sevgilim istemiyor diye bundan vazgecmek zorundamiyim?dügüne yapcam masarafi evime yaparim diyor hakli olabilir.. ben herseye de razi geldim ama ailem beni gelinlikle görmek istiyor..nikaha bile kimse gelmicek tek bir kac kisi..
Ben mi yanlis düsünüyorum lütfen yardim edin..bu konu yüzünden ayrildik beni heryerden engelledi..evleneceksen böyle kabul edipde evlen dedi yoksa kendini sana gelinlik giydiren birini bul dedi..
Bu adamı çok aradınız mı?

eski bir konu ama arkadaşlar biraz uyanık olun lütfen. masraftan kaçmak değil bu oldu bittiye getirmek. insan niye gizli saklı evlenmek ister? niye gelen olmasın der? adamın nikahsız eşi mi var çocuğu mu var ne bu böyle? anlaşılan sen genç bir kızsın, büyüklerin de mi hiç akıl vermiyor? şüphelen!

Bence adam zaten evli o yüzden kimse duysun istemiyor. Bunun başka açıklaması yok tamam masraf istemezsin durumun yoktur. Mahallede düğün yaparsin en kötü ya da küçük bir kafe vs tarzi bir yerde kına gecesi olur gelinliği giyersin. Istemeye bile gelmek istemiyor gibi.. altinda bi sebep var bence bilmeden evlenme. Adam gibi düğününu yapacak kiz isiyorsa yoksa evlenmeyecek

Bence adam zaten evli o yüzden kimse duysun istemiyor. Bunun başka açıklaması yok tamam masraf istemezsin durumun yoktur. Mahallede düğün yaparsin en kötü ya da küçük bir kafe vs tarzi bir yerde kına gecesi olur gelinliği giyersin. Istemeye bile gelmek istemiyor gibi.. altinda bi sebep var bence bilmeden evlenme. Adam gibi düğününu yapacak kiz isiyorsa yoksa evlenmeyecek
Kesinliklr katılıyorum adam evli olabilir.

Bırak sen ilk kez evleneceksin tam bütçwye göre davranılacaktır ama bu kadarıı 50 teyzeme bile fazla o bile evlenecekken neler neler hayal kuruyooo..bırakın saçma sapan adamlarııı değmezzz kuzum..gelinliği giymeye hakkın yokmu lütfen sakın evlenmeee bu tür adamla..

Ve kimseyi dinlemez evlenir.

Durumu mu yok ? Hadi durumu yok diye düğün istemiyor diyelim e nikah? Kına ?
Her iki izinde isteği olsaydı olabilir mantıklı da derdim ama ne o öyle. Evleneceksen böyle evlen hadi ya. Sanki kendi padişah çocuğu bir tek ona mı kaldın ? Ay çok sinirlendim. Bırak bunu seni mutlu etmek için uğraşmayıp sana ya böyle ya yok diyorsa şal gitsin. Düğün istiyorsan düğün olacak birlikte ödersiniz.hadi düğünü geçtim gelinlik giymemek almamak ne demek ya !! Bırak bu kendini bı halt zanneden adamı. Bu erkekleri kizlar böyle yapiyor kusura bakmayın ama bu yüzden egoları şişiyor

Sevgilim bana ne dügün ne kina yapmak istemiyor..ben dügün yapamam kina yapamam ailemi alip siza gelemem deyip duruyor bende tamam bare kücük birsey olsun ailem sonucda kücükde olsa bi ister..ama o tutturdu olmaz olacaksa sade bi nikah gelinlik de giyilmek beni kabul ediceksende böyle kabul et diyor..bide aileden gizli olacakmis kimse duymicskmis..ya arkdaslar siz ne düsünüyorsunuz? Tamam dügün olmasin ama yinede kücük birsey yapilmaz mi? Gelinlik giyilmezmi? Sonucda ailemin gönlü var ve sevgilim istemiyor diye bundan vazgecmek zorundamiyim?dügüne yapcam masarafi evime yaparim diyor hakli olabilir.. ben herseye de razi geldim ama ailem beni gelinlikle görmek istiyor..nikaha bile kimse gelmicek tek bir kac kisi..
Ben mi yanlis düsünüyorum lütfen yardim edin..bu konu yüzünden ayrildik beni heryerden engelledi..evleneceksen böyle kabul edipde evlen dedi yoksa kendini sana gelinlik giydiren birini bul dedi..
Kimden gizli olacakmış ? Kendi ailesinden mi ?

X