Ben hayırsız evlat mıyım

Hayırsız evlat değilsin ama keşke babanla konuşsaydın. Ben bu kadar destek olmaya çalışırken bugüne kadar hiçbir yanlışım yokken sen gittin beni yok sayıp herşeyi abimin üzerine yaptın onun hatalarına rağmen. Ben adaletsizliğine kırıldım diye. Gerçi geç değil hala konuşabilirsin bunları. Madem seni yanlış anladığını düşünüyorsun neden susup o şekilde anlamasına izin veriyorsun? O ev araba olayını duyduğunda açık açık hesap sorman lazımdı.
Sordum ben bunu. Gitse satsa ne yapabileceksin dedim Haklısın dedi :)

Her gece uyumadan önce muge anlı acar izler, izlerken de uyuyakalırım.

Muge anlı, boyle hayırsız cocuklarına bokunda boncuk var muamelesı yaparken sokakta kalan, evlat ayrımından utanmayan ebeveynlerle dolu.

Allah goruyor olanı biteni, bırakmaz yanlarına.
Bırakmasın da zaten.

Yerinde olsam onlarla yasamam, bayramdan bayrama gorusurum.
Evlenip uzaklaşabilsem annem dışında hiç biri ile görüşmeyi düşünmüyorum

Artık herkes yetişkin yaşlarda, eliniz de ekmek tutuyor. Kendi yolunuza gitme zamanınız gelmiş de geçiyor. Elbette hayırsız evlat değilsiniz. Aileniz bu saatten sonra değişmez ve asıl suçlu onlar. O zaman bu hayatı neden sürdüresiniz? Onlar için yapabileceğiniz bir şey de yok. Abiniz tedavi olmalı, anne babanız erkek çocuklarını kayırmaktan vazgeçmeli. Ama sanmıyorum bunların olacağını. Abinizin durumunun ciddiyetini anlamaları için, Allah korusun da, ölümün kıyısına gelmesi gerekiyor herhalde. Bence kendinizi bu hengameden çıkarın.

Hayırsız evlat filan değilsin. 7 sene dayanıp mühendis olmuşsun bu büyük bir başarı. Bu sorunlar yüzünden sende kaybolup gidebilirdin. Allah tan kredisi odemisler üstüne kalmamış. Ailen tam Türk ailesi. Erkek evlat seviyorlar yapacak bir şey yok. Ayrı bir eve çık. Bence bu kafa yorgunluğu ile de evleneyim deme evlilik bambaşka bir mesele çünkü. Kendini kurtar o evden.

Tabii ki hayırsız evlat değilsin... Normal bir aile yaşantın olsa canım feda para neymiş. Sana tavsiyem kendi hayatını kur.
Yoksa sende arada kaybolacaksın

İyi de arkadaşım insan derdini konuşarak anlatır, abi de olsa, baba da olsa, koca da olsa erkeklerin %99 'u susarak vermeye çalıştığın mesajı anlamaz ki.

Üstelik kredi muhabbeti üzerine sen böyle yapınca, vardığı sonuç doğal.

Krediyi ödemelerine sevindim , bian bende arkadaslar gibi borç size kaldı dıye dusundum
sakın sakın bır daha kredı cekmeyın baslarının caresıne baksınlar
evde olay oldugu zaman gırın odanıza takın kulaklıklarıda duymayın gormeyın , madem yaptıgınızın bır kıymetı yok ezıyetıne de katlanmanın anlamı yok o zaman .

İyi de arkadaşım insan derdini konuşarak anlatır, abi de olsa, baba da olsa, koca da olsa erkeklerin %99 'u susarak vermeye çalıştığın mesajı anlamaz ki.

Ne yapmış ? Sorduğu şeye bilmiyorum demiş ah ne büyük suç !

Ne yapmış ? Sorduğu şeye bilmiyorum demiş ah ne büyük suç !
Suçlu mu dedim, babaya mı hak verdim? Bana niye atar yapıyorsunuz? Artık hiç konuşmuyorum babamla demiş. Aynı evde yaşadığın insana hiç konuşmamak normal mi? Derdini konuşarak anlat, erkek milleti anlamaz, kredi için surat yaptığını sanmıştır doğal olarak dedim.

Suçlu mu dedim, babaya mı hak verdim? Bana niye atar yapıyorsunuz? Artık hiç konuşmuyorum babamla demiş. Aynı evde yaşadığın insana hiç konuşmamak normal mi? Derdini konuşarak anlat, erkek milleti anlamaz, kredi için surat yaptığını sanmıştır doğal olarak dedim.
Böyle dedığınız ıcın ne yapmıs dıye sordum , zaten konu sahıbı demıskı bırsey sordu bılmıyorum dedım dıye bana tavır yaptı bende konusmuyorum artık , kız kendı kendıne tavır yapmamıs .

Böyle dedığınız ıcın ne yapmıs dıye sordum , zaten konu sahıbı demıskı bırsey sordu bılmıyorum dedım dıye bana tavır yaptı bende konusmuyorum artık , kız kendı kendıne tavır yapmamıs .
"Bu kredi çekilen dönemde yine olaylar patlak verdiği için ben babama karşı çok soğudum. Ve neredeyse hiç konuşmuyordum. " demiş, öncesinde konuşmuyormuş. Arabadaki kavgadan sonra değil.

Tavırında haklı ama konuşmadan anlamazlar. Anlasa da bildiğinden şaşmayacaktır babası ama en azından derdinin para olmadığını dile getirebilirdi.

"Bu kredi çekilen dönemde yine olaylar patlak verdiği için ben babama karşı çok soğudum. Ve neredeyse hiç konuşmuyordum. " demiş, öncesinde konuşmuyormuş. Arabadaki kavgadan sonra değil.

Tavırında haklı ama konuşmadan anlamazlar. Anlasa da bildiğinden şaşmayacaktır babası ama en azından derdinin para olmadığını dile getirebilirdi.
Evet çok doğru konuşsa da konuşmasa da anlamazlar ,

Öncesinde ben defalarca bu evde mutsuzum diye dile getirdim. Anlam çıkarmak isteyen için zor birşey değil ki bu.
Benim maddi yönden nasil biri olduğumu yalnızca ailem değil tüm çevrem bilir. Konu o olamaz zaten. Buna beni tanıyan kimse ihtimal vermez

Krediyi ödemelerine sevindim , bian bende arkadaslar gibi borç size kaldı dıye dusundum
sakın sakın bır daha kredı cekmeyın baslarının caresıne baksınlar
evde olay oldugu zaman gırın odanıza takın kulaklıklarıda duymayın gormeyın , madem yaptıgınızın bır kıymetı yok ezıyetıne de katlanmanın anlamı yok o zaman .
Yok bir daha asla. Zaten kredi cektireceklerini de zannetmiyorum. Babam düşman gibi bakıyor. Agresif sinirli ve nefretle. Dün evde bi aparat bozulmuş bende akşam dışarı çıkıyordum dönüşte alayim dedim. Bozuk falan değil ne gerekiyorsa yarın ben alırım dedi tersleyerek.

X