Ben doğurdum kocam lohusa oldu

Ya cok komik anlatmissiniz, guldum affedin. Trend topicler falan.
Siz niye kendinizi paraliyorsunuz ki ben anlamadim. Yatin odaniza uyuyun. Madem her gun fit fit geliyorlar bir zahmet siz uyurken bebege baksinlar.
Cay kahve servisi ne, dikislerim var diyorsunuz bir de. Hata sizde bence.

Kendine yazık ediyorsun, bir cinnet geçir bakalım etrafında bir tane gerizekali akraba kalıyor mu , neden hizmet ediyorsun, kapa kapını evinde çocuğunla ilgilen sadece , bu kadınları anlayamıyorum gerçekten, hizmet edip edip şikayet ediyorsunuz...

Doğumdan önce burada konu açmıştınız,kocanızı ölümüne savunmuştunuz.Kocanız gerçek yüzünü ortaya çıkardı.Size prensesler gibi bakmaları gerekirken siz hizmet ediyorsunuz.Aileniz niye gelmedi yanınıza?Bırakın bok yesinler.Sadece kendi karnınızı doyurun.Kocanız hizmet etsin çok sevdiği ailesine

Böyle kocaları savunup sonra dediğimize gelen kadınlara ne demeli , öyle kocayı parçalarım net...

Lohusalik kadınların eşleri tarafından el üstünde tutulması gereken bir zaman. Öncesinde duyarlı olmayan, karısına gereken ilgiyi, hassasiyeti göstermeyen kocaya da sihirli değenek değmez. Eşinizin ailesiyle aynı binada otururken, onlar hayatınıza bu kadar müdahale edebilirken ne olabilirdi en fazla? İşte bu yaşadıklarıniz. Kendi kendimize yazık ediyoruz bazen.
Anneniz yakınsa gidin, size o evde rahat vermezler kolay kolay. Kocanızın değişmesi lazım ilk önce.

Oncelikle hayirli olsun.
Ilk olarak sarilik cok normal, her yeni doganda olabilecek bir durum. Siz kesinlikle 2-3 saat araliklarla emzirmeye devam edin. En kotu durumda hastanede mavi bir isin altina koyuyorlar bebeginizi bu sekilde tedavi ediliyor. O bizim bildigimiz gibi bir sarilik degil. Daha sonrasinda kilo alimi var ise hic bir sorun yok demektir. Ana nokta 2-3 saatte bir emzirmeniz. Isterseniz evinize bir bebek tartisi alin ve her gun kilo aliyor mu olcun. Iciniz daha rahat edecektir. Kilo vermemesi lazim bebeginizin.
Ikinci olarak sutunuzu bir tek su icmek arttirir. Gunde 3-3.5 litre su icmeniz lazim. Suyunuzu iceceksiniz ve bebeginizi emzireceksiniz. Emzirmeniz bittikten sonra da sutunuzu sagacaksiniz. Bunu her emzirmeden sonra yapmaniz lazim.
Benim de meme ucum yoktu ama bebeklerim duzgun bir sekilde emmeye basladiklarinda birden cikti. Bebeginizin sizi emip emmediginden supheleniyorsaniz bir emzirme danismanindan yardim alabilirsiniz ya da ebeden. Bunu da kimseye soylemek zorunda degilsiniz.
Bir diger konu ben de sezeryan oldum ve agrilarim 20 gun kadar surdu. Maalesef sezeryan zor, bazen keske imkanim olsaydida normal dogum yapsaydim diyorum ama benim ikizlerim var. Kendinize cok iyi bakmaniz lazim. Eger evdekilerden memnun degilseniz annenizin evine gidin ya da evdekileri kovun. Sonrasinda lohusaligima verin ya ne bileyim diyip ortami yumusatirsiniz.

Sezaryen ve beraberinde miyom ameliyatı sonrası 3 gün hastanede kaldım. Kan verildi, tansiyon hastasıyım şu an. Eş ailesi 3 gün boyunca hastaneye gelip foto çekilme ve yemek yeme aktivitelerinde bulundu. Eve geçtiğimizde annem hem bana bakıyor, hem bebeğe bakıyor hem de eşimin yemeğe eli boş gelen ailesine hizmet ediyordu. Kayınvalidemin bir yastık verin de altınları salona koyalım demesiyle cinnet geçirdim ve odama kapandım. O saatten sonra adım olduğum ortamda adım atarken bile neredeyse bana soruyorlar, bebeğime asla karışamıyorlar. Cinnet o kadar da kötü bir şey değil emin olun. Geçirin göreceksiniz, tavsiye ederim. Siniz benden daha fazla ihtiyacınız var buna.

annen yardim edebilir mi? bir buyugun olaya el koymasi gerekiyor. esinde o zeka yok

Sana bir ebe olarak söylüyorum, sütü azaltan en belirgin iki şey bir stres iki dinlenme.lutfen uzak dur o ortamdan.kimseye hizmet etmek zorunda değilsin, sarılık olmayan cocuk yok benimde bebeler oldu. Kimseye kulak asma bu düşüncelerin da gayet normal, lohusasin ve daha hassassin. Sen çok güzel bı annesin

İşte bu senin ölümüne savunduğun kocan , kocan da ailesi gibi zamanla anlayacaksın, azıcık aklın varsa rest çeker ailene gider ve o binadan çıkarsın...

Bu arada kocan beş para etmez , sandığın kadar karısına düşkün bir adam da değil, akıllı ol artık, pasifligi bırak evladına yazık edeceksin , niye bu kadar korkuyorsun en fazla boşanırsın yani ...

Bana sinir bastı lütfen kimseye hizmet etme lütfen odaya geçip bebeğinle vakit geçir gereken zamanlarda uyu. Eşin olacak herifi odaya çağır dikişlerini kanamanı göster hiç iyi değilim dinlenmem lazım oram buram açılıyor rahat edemiyorum yalnız kalmak istiyorum de. lohusalığı yaşayıp hiç yardımcı olmayan pis kadını Allah bildiği gibi yapsın terbiyesizler

Hatasını anladı ama geç oldu.Ömür boyu unutmayacak bu yaşananları.Koca hatırına böyle bir aileye katlanılmaz
Eski konularında kocası için ne kavgalar etmiş, evinin anahtarı kayınvalidede mesela bunu hiç sorgulamıyor demiyor ki eşim izin vermese neden evime gizlice girsinler , eş ailesi bildiğin çingene ( asil çingenelerden özür dilerim) kadına defalarca bak sorun esinde diye yazmış herkes ama konu sahibi bir hışımla sadece kocasını savunmuş, akıl yok demiyor ki benim eşim bu insanları eve sokmasa benim başım neden ağrısın, adam çocuk olana kadar mazlumu oynadı simdiyse içinden anası gibi canavar çıktı, böyle insanlar hakediyor böyle muameleyi, sesini çıkarmayıp pasif agresif takılıp kocam da kocam paşam da paşam deyip sadece eş ailesini suçlamak akıl kârı değildir, şimdi yeni evliler, nişanlılar, evlenecek olanlar açın bu konu sahibinin eski konularını ve yorumlarını okuyun , ve de şimdiki açtığı konuyu da okuyun , bu kadının yaşadıkları size ders olsun , bu kadar erkek aşığı olmayın, azıcık akledin...

Ya kendiniz kapıyı kitleyip odadan bebekle çıkmayın ya çıkarın tırnaklarınızı eve kimseyi almayın ya da bebeği alıp annenize gidip kafa dinleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…