Ben bu deveyi güdemeyeceğim sanırım…

meredithgrey

2013-2022’de vivelamour ve 2022’deki felidaee’yim.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2013
13.435
31.575
Merhabalar herkese, yine çok bunaldım bunaldığım gibi de buraya geldim. Canımı sıkan mevzu işim. Beş senedir büyük bir şirkette ceo asistanıyım ancak görev tanımım ve şirket işleyişi ile ilgili ciddi sıkıntılarım var. Şöyle ki; işe girdiğimde sadece yönetim asistanlığı yapacaktım. Ben başladığımda şirkette Pazarlama & Yatırım & Satınalma & İk gibi departmanlar büyümemişti, laletayin şekilde idare ediliyordu yaklaşık 20-30 kişiydik ve bana telefonları da iadare edersin denmişti. Ve zamanla bu departmanmanlar inanılmaz büyüdü, işler ve şirket de öyle ve biz 150 kişiye yaklaştık ve tahmin edeceğiniz gibi telefon trafiği de arttı. Esas mesleğim bu olmamasına karşılık (Halkla İlişkiler ve Yönetici Asistanıyım) idare ettim ancak pandemiden beri işler değişti.

Kısa kısa yazacağım canımı sıkan şeyleri.

- Evden çalışmaya geçildiği zaman diğer grup şirketlerinin aksine kimse masa telini cebine yönlendirmedi. Haliyle iletişim kaosa döndü.
- Satış ve pazarlama ekibinden şirketin kendilerine tahsis ettiği hattın numarasını müşterilerle paylaşmamam gerektiğine dair talepler alıyorum. Gerekçeleri yoğun olmaları ancak ben de yoğunum ve üstelik kendi şahsi hattımı kullanıyorum. Satış elemanının ne cürretle şirket numaramı verme dediğini anlayamıyorum.
- Şirket mailini bile paylaşmam istenmiyor bazı departmanlarca, gerekçe yine aynı : yoğunluk. Arayanlarla muhattap yine ben.
- İK hiçbir şekilde işe giren, çıkan personeli bildirip koordineli çalışmıyor. Haliyle yine iletişimde kaoslar başlıyor.

Her gün “bu nasıl uzaktan çalışma, neden cep vermiyorsunuz, ne biçim şirket” diyen gayet de haklı insanlara laf anlatıyorum ve yıldım. Ya da mesela Vivelamour hanım’la görüşebilir miyiz diyen kişiye “ öyle bir çalışanımız yok” diyorum ama meğersem varmış İK bildirmemiş. Şirket imajına bakar mısınız? 🤦🏻‍♀️

Bunlara ilaveten bütün ama bütün online’a dönen toplantıların organizesi bende. O işe girdi bu çıktı, bilgi koordinesi sıfır, bir sürü insanla muhattapım Teams dursa cebim, cebim sussa telefon susmuyo bezdim.

Ceo’nun takvimi bende, tüm koordinesi günlün, haftalık, aylık olarak bende. Maaşım bu sene kavga dövüş 5000 TL oldu. Amirim inanılmaz pasif bir adam, bir kaç eleman haricinde bizleri asla görüp kollamıyor. Ondan bir medet ummuyorum, sadece üst yönetime oynuyor. Yani bu yazdıklarını kalem kalem amirinle / İK ile konuş diyeceksiniz ama ne amir ve ortada ne İK malesef.

Çalışmaya da gayet ihtiyacım var, eşim iş değiştirdi sektör üzerinde bir maaş alıyor ama benim de çalışmam gerekiyor İstanbul’da dört kediyle yaşayan (ev kira değil ama borç var) bir kadın olarak.

Yine de artık amirimle konuşup yapamıyorum diyeceğim sanırım. Çünkü çalışmak gerçekten acı veriyor bana artık. Sizce sabır edip bu deveyi gütmeye devam mı edeyim yoksa çıkayım iş mi bakayım? 😩

Merhabalar herkese, yine çok bunaldım bunaldığım gibi de buraya geldim. Canımı sıkan mevzu işim. Beş senedir büyük bir şirkette ceo asistanıyım ancak görev tanımım ve şirket işleyişi ile ilgili ciddi sıkıntılarım var. Şöyle ki; işe girdiğimde sadece yönetim asistanlığı yapacaktım. Ben başladığımda şirkette Pazarlama & Yatırım & Satınalma & İk gibi departmanlar büyümemişti, laletayin şekilde idare ediliyordu yaklaşık 20-30 kişiydik ve bana telefonları da iadare edersin denmişti. Ve zamanla bu departmanmanlar inanılmaz büyüdü, işler ve şirket de öyle ve biz 150 kişiye yaklaştık ve tahmin edeceğiniz gibi telefon trafiği de arttı. Esas mesleğim bu olmamasına karşılık (Halkla İlişkiler ve Yönetici Asistanıyım) idare ettim ancak pandemiden beri işler değişti.

- Evden çalışmaya geçildiği zaman diğer grup şirketlerinin aksine kimse masa telini cebine yönlendirmedi. Haliyle iletişim kaosa döndü.
- Satış ve pazarlama ekibinden şirketin kendilerine tahsis ettiği hattın numarasını müşterilerle paylaşmamam gerektiğine dair talepler alıyorum. Gerekçeleri yoğun olmaları ancak ben de yoğunum ve üstelik kendi şahsi hattımı kullanıyorum. Satış elemanının ne cürretle şirket numaramı verme dediğini anlayamıyorum.
- Şirket mailini bile paylaşmam istenmiyor bazı departmanlarca, gerekçe yine aynı : yoğunluk. Arayanlarla muhattap yine ben.
- İK hiçbir şekilde işe giren, çıkan personeli bildirip koordineli çalışmıyor. Haliyle yine iletişimde kaoslar başlıyor.

Her gün “bu nasıl uzaktan çalışma, neden cep vermiyorsunuz, ne biçim şirket” diyen gayet de haklı insanlara laf anlatıyorum ve yıldım. Ya da mesela Vivelamour hanım’la görüşebilir miyiz diyen kişiye “ öyle bir çalışanımız yok” diyorum ama meğersem varmış İK bildirmemiş. Şirket imajına bakar mısınız? 🤦🏻‍♀️

Bunlara ilaveten bütün ama bütün online’a dönen toplantıların organizesi bende. O işe girdi bu çıktı, bilgi koordinesi sıfır, bir sürü insanla muhattapım Teams dursa cebim, cebim sussa telefon susmuyo bezdim.

Ceo’nun takvimi bende, tüm koordinesi günlün, haftalık, aylık olarak bende. Maaşım bu sene kavga dövüş 5000 TL oldu. Amirim inanılmaz pasif bir adam, bir kaç eleman haricinde bizleri asla görüp kollamıyor. Ondan bir medet ummuyorum, sadece üst yönetime oynuyor. Yani bu yazdıklarını kalem kalem amirinle / İK ile konuş diyeceksiniz ama ne amir ve ortada ne İK malesef.

Çalışmaya da gayet ihtiyacım var, eşim iş değiştirdi sektör üzerinde bir maaş alıyor ama benim de çalışmam gerekiyor dört ve İstanbul’da yaşayan (ev kira değil ama borç var) bir kadın olarak.

Yine de artık amirimle konuşup yapamıyorum diyeceğim sanırım. Çünkü çalışmak gerçekten acı veriyor bana artık. Sizce sabır mı edeyim yoksa bu deveyi gütmeye devam mı? 😩
Degisik bir konu, ama ben olsam mail tel verme diyen calisana üst yonetim vermemi soyledi onlarla görüşün der çikarim isin icinden. Hicbiride gidip uat yonetime müşteriye telefonumu niye verdirdiniz vermeyin dedim diyemez.

Şirketin verdiği hattın numarasını ,mailin adresini vermeyin demekte aşırı saçma değil mi ki ya? Yerinizde olsam şirket hattı olduğu için veriyorum,vermem gerekiyor,şahsi numaranızı iletmedim en nihayetinde der geçerdim.
Gidip telefon numaramı veriyor diye sizi şikayet edecek halleri yok.
Öte yandan yanınıza birini isteyebilirsiniz iş yükünden bahsedip,bilemedim kabul edilir mi ama tıkandığınızı,döndüremediğinizi bilmeliler.

Şirketin verdiği hattın numarasını ,mailin adresini vermeyin demekte aşırı saçma değil mi ki ya? Yerinizde olsam şirket hattı olduğu için veriyorum,vermem gerekiyor,şahsi numaranızı iletmedim en nihayetinde der geçerdim.
Gidip telefon numaramı veriyor diye sizi şikayet edecek halleri yok.
Öte yandan yanınıza birini isteyebilirsiniz iş yükünden bahsedip,bilemedim kabul edilir mi ama tıkandığınızı,döndüremediğinizi bilmeliler.

Bunu da talep ettiğimde asla alınamaz dedi amirim. Zaten İK’nın alınanları saklaması da bu yüzden; departmanların eksikleri alınmıyor sadece kendi işlerine gelen yerlere alıyorlar tepki çekmesin diye.

Siz neden çalışanlara kulak asıyorsunuz ki? Gerekirse şirket geneline mail atın/attırın. Şirket hattı maili ne demek paylaşılamaz?
Ben olsam iş değiştireceksem asla iş bulmadan işten çıkmazdım. Girdiğim teknik mülakatlardaki deneyimimle, ister istemez çalışmayanlara ön yargı ile yaklaştığımızı net bir şekilde söyleyebilirim. İş arama sürecine 1-0 geriden başlamayın.

Sirket tel verdiyse mail verdiyse ne demek verme kimseye😂 kafaya bak yaa.. inadina verirdim ussume cikardim.. senin cozebilecegin sey var cozemeyecegin sey var yani.. direkt olarak o kisiyle muhatab olunmasi daha dogru..kimse kusura bakmasinda sen kafayi yerken kimse rahatindan odun vermiyor..yapamiyorum olarak soyleme bence ama bu sekilde yuruyemeyecegini bunun senle ilgili olmadigini soyle.. yani sonucta belli bi kapasitesi var herkesin

Çalışmaya da gayet ihtiyacım var, eşim iş değiştirdi sektör üzerinde bir maaş alıyor ama benim de çalışmam gerekiyor İstanbul’da dört kediyle yaşayan (ev kira değil ama borç var) bir kadın olarak.

Yine de artık amirimle konuşup yapamıyorum diyeceğim sanırım. Çünkü çalışmak gerçekten acı veriyor bana artık. Sizce sabır edip bu deveyi gütmeye devam mı edeyim yoksa çıkayım iş mi bakayım? 😩
Cidden yorucu yerinde olsam numaralari verirdim biraz da onlar sinir olsunlar

vive,
iş dünyasının kaoslu çekişmeli hallerinden anlamam ama şirket maili ve şirket adına alınıp personele dağıtılmış telefonlar süs olsun veya Ahmet'le Ayşe emmileriyle sohbet etsin diye değil, ver ablacım numaraları, veriyorum diye bilgilendirmeye de mecbur değilsin çünkü kişisel numara değil, şirketin ödediği hat onlar, herkes kendi işiyle alakalı mail/telefon trafiğini yönetsin.

Siz neden tel verme mail verme diyen insanları dikkate alıyorsunuz anlamadım. Bana verilmesi söylendi sıkıntınız varsa amirinize iletin deyin geçin.

Ben onun haricinde çok büyük bir problem görmedim. Sektör gereği orta ölçekli çoğu şirkette benzer bu durumlar. Maaşınız ülke ve sektöre kıyasla fena değil. Bence biraz salmaya çalışın, herkesi memnun etmeye çalışmayın. Ve ayrılacaksanız da önce başka iş bulun sonra ayrılın. Sizin yeriniz üç günde dolar ama siz ne kadar sürede iş bulabilirsiniz bilmiyorum, işsizlik korkunç boyutta maalesef.

Güdülecek gibi degil bunlar.. okurken yoruldum yahu sen nasil yapiyorsun

Konunun ortalarina gelince 15 bin maas alio ki (!) tahammul ediyor diye dusunmustum

Yerinde olsam yetkili mudurume gider,
yapamiyorum yetisemiyorum bunaldim...ya baska bölume kaydirin beni ya da diger arkadaslarla iş paylasimi yapalim kapasitemin cok ustunde bu iş, takip edemiyorum artik,hata yaparim diye korkuyorum, karistiriyorum artik herseyi ,panik atagim basladi, psk destek almaya kadar gider bu durum cart curt diye bahane yapar kendimi geri cekerdim...
Boyle iş mi olur yahu
Köle mi ariyorlar kendilerine.

Ayrica,
yok bana telefon baglama, yok mailimizi paylasma, yok benim telefonumu verme, yok benle konusturma kendin hallet diyen pazarlamaci ya cingar cikarim agzini burnunu kirar, sikayet ederdim.
Pazrlamacinin oyle bir luksu yok.prim alirken iyi mi arkadas derim. Ozel sekreterin miyim senin derim.
Musteri inatla istedi hangi birine dil dökeyim işim başımdan askin derim.. sirket hattini verdim iyi misin sen yaa der kavga cikaririm.
Olay yonetime giderse gık diyemezler
Pazarlamaci yapmak zorunda cunku, konusmak zorunda musterisiyle !!! Isi o onun
Kendileri bilir vallahi

Son düzenleme:
Siz neden tel verme mail verme diyen insanları dikkate alıyorsunuz anlamadım. Bana verilmesi söylendi sıkıntınız varsa amirinize iletin deyin geçin.

Ben onun haricinde çok büyük bir problem görmedim. Sektör gereği orta ölçekli çoğu şirkette benzer bu durumlar. Maaşınız ülke ve sektöre kıyasla fena değil. Bence biraz salmaya çalışın, herkesi memnun etmeye çalışmayın. Ve ayrılacaksanız da önce başka iş bulun sonra ayrılın. Sizin yeriniz üç günde dolar ama siz ne kadar sürede iş bulabilirsiniz bilmiyorum, işsizlik korkunç boyutta maalesef.

İşte sorun şuradaki biz orta ölçekli işletme değiliz koskoca sanayi deviyiz malesef. TR’de ihracat şampiyonu firmalardanız. Keşke orta ölçek olsak.

X