Ben bu anemle ne yapacağım? Gelin paylaşalım

arkadaşlar ben alttan al fazla ilgilenme dedim ve yorumumun arkasındayım sizin gibi.sizi bütün savundugunuz degerler için kutluyorum haklısınız yazdıklarınızda.ama sonuçta bir anneden bahsediyoruz.elbetteki herkes gerçek bir anne sıfatına sahip olamayabilir ama bu demek degildir ki evladı onu dışlasın,kötü davransın vs...dilek arkadasımızın zaten psikolojisi altüst olmuş durumda böyle yorumlar yaparak onu annesine kötü davranmaya vede annesinden sogumaya itiyor olabileceginizi de düşünün.dilekçim tabiki uzmandan yardım alman şart aile terapistinede gidebilirsin.ama senin rahatlaman açısından alttan al moralini bozma diyorum.sinirlensen bagırıp cagırsanda eline birşey geçmeyecek zaten herşey daha berbat olacak.o yüzden relax olmaya çalış.ok tatlım

ah dilekcim ben de senin gibi diyordum hatta karşıma çıkan ilk kişiyle evlenecem diye yemin etmiştim ve evlenene kadar hergünüm idare etmekle anneme akıl vermekle ve delirmesin diye dua etmekle geçti sen de kendine yeni bir hayat kurana kadar idare et canım mutlaka bir gün yeni bir yuvan olacak yeni bir hayatın,daha çok birbirinize zara vermeyin odana gir kapıyı ört ilgilenme hep böyle olucak değilya annem bana çok çektiriydu ama yinede beni kucağına alıp şevkat gösteriyodu neticede biz oların yavrularıyız anladın mı canım

ne ayip bir anneye yakisiyormu su laflar konusma cevap bile verme hayalet gibi davran gorunmuyormusun gibi babanda o dedi diye seni dovecek degil ya bir anne nasil evladinin dovulmesini ister akil almaz delilik bu sakin ol :teselli:

bence psikoloğa gitmeye devam edin siz...En doğru yolu o gösterir size...Hem de hata yapmanızı önler...

Canım kardesım Dılek senın yazını takıp edıyorum ama netıcede o senın annen atsan atamazsın satsan satamazsın derler ya ıste öyle annen senın...onunla konusmaya calıssan, calısıyor yazmıssın acaba ısyerınde huzurumu yok, problemlerımı var bunları sorsan dertlesebılecek bır ortam saglasan onunla dertlessen, belkı bunların hepsını denedın ama bır daha denesen ,belkı bır yol acılır Allah büyüktür ...

ya canım biraz babanla konuşmayı dene,seni biraz kollasın.kafam karışıyor yani.olmazsa dertlerini babana anlat,çıkın bir gün babanla konuşun bu mevzuları. birde,sen de kardeşin gibi kasiyerlik yapsan olmaz mı?

yaa inanamıyorum burda ağzım açık okuyorum
ve benim çok iyi bi annem olduğunu düündüm
allahıma şükürler olsunn
sanada allah kolaylık versin dicek pek bişeyde yokk
anne bu atsan atılmıyo satsan satılmıyo
ama hiç mi düşünmüyo bu kız evlendikten snra ya beni ewine bile sokmassa istemezse
allah seni evlilikten güldürsün inş. arkadaşım
aynı yaştayız ve sorumlulukların çok büyükk
allahım kolaylıklar versin....

Ah canım ya kıyamam sana! yazılarını dehşetle ve soluksuz okudum bir anne nasıl bukadar bencil ve duyarsız olabilir,keşke baban biraz duyarlı olabilseydi arada dengeyi o kurardı ama anladığım kadarıyla oda yok.Allah sana sabır ve dayanma gücü versin,neyseki bir meslek sahibi olacaksın bu büyük teselli senin için.Umarım ilerde herşey gönlünce olur başka ne diyebilirim ki!

dilekcim merhaba...
ilk sayfa ve 8.sayfadaki yazını okudum sadece ve yazmak istedim...
canım bak ekim ayına kadar benm annem de boyleydi...burnumu kırmaya da kalktı...hic sene kaybı yasamadan ankara universitesinde muhendislik okuduum halde begenmedigi de oldu..hakaret de yedim...aynı babam da dediin baban gibi bunalmıs durumdaydı...zorla psikiyatra goturduk annemi...babam bosanıcam diyince gitti sonunda...
teşhis Kronik Psikotik Bozukluk...
6-7aydır ilac kullanıyor abilify diye bi antipsikotik ilac....22 yıl sonra ilkkez 6-7aydır anne ne onu goruyorum...
bence yapılabilcek tek sey onu bi psikiyatra goturmeniz... bak annemin dru anneme verdigi ilacları hormon ilaci die verdi basta...heyet raporunu babam ve ben saklıyoruz annem hic gormedi...simdi de bırakıcam diyodu dr kemik erimesi baslar bu ilacı omur boyu kullanmalısın dedi...yanı kandırarak iciriyoruz ilacı...
aynı anlattıgın seyleri ben de yasadım...bak anadolu lisesi mezunuyum seneye ank uni den mezun olcam...yıl kaybım yok...13yasından beri tum evin yemegi temzlii bana aittir ama yetmiodu anneme...
aynı seyler annenin hareketleri sozleri....en kısa zamanda bi psikiyatra goturun derim...
eger istersen annemin drunu tavsiye ederim hacettepe uni psikiyatriden suzan özer... biz cok memnunuz...ve gercekten anne ne demek simdi anlıyorum...
umarım senn de durumun hemen duzelir...yapılabilcek bisi bi oneri yok malesef...tek cozum psikiyatr...mutlaka goturun...
sakın evden ayrılmayı falan da dusunme...zamanında ben de dusunmustum...boş hayallermis...
dikkat et sen suan o eve lazımsın... belki de bi sureligine evin annesi sen olcaksın ama idare et..annen nihayetinde...
mutlaka psikiyatra goturun...tek önerim bu... ve ise yarayacak emin ol....a.s.

istersen bak bende konu acmıstım...hemen hemen benziyor olaylar okuyabilirsin cnm...
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=187172&highlight=kronik+psikotik+bozukluk

Son düzenleme:
alllah yardımcın olsun şok oldum be canımm gerçkten yazıklar olsun öle anneye ve artık sana burda kızmışlar beddua etmişler onlarada yazıklar olsun o anne kaç yaşında böle davranıor bu kız ne yapsa haklı cahil daha 19 yaşında yaa insaff be insaf kardeşim allahh inş sana yardım eder merak etmee ama ben heralde oeve dayanamazdım giderdim öle bi anneye tabiki oda zor geçmiş ve artıkk dengesi bozulmuş ama sen aslaa haketmiosun bunu deli gibi hem okuyup çalışmak için iş arıosun hemde her dedigini yapıorsun gerçkten böle anneler varmıdiorum ama varmışş gerçkten yazıklar olsunn....hiç düşünmüomu bu yaşta kızımı hasta edecem oda yarın yuva kurucak hayaleri var ahh ahh allah sabır versin

bendede var o anneden bitane ve az önce 3 yıldır cıktıgım cocugun ailesi tanısmak için gelmek istediklerini belirten bi konusma yaptılar annemle telde ve annem kabul etmedi yani tek sende deil bende cocuklugumdan beri herseyi yapıyorum bide ablam var hep onu mutlu edelim die neler yaptık birinde bile mutlu olmadı tam tersi bagırdı cagırdı her daim hiç bizaman bizim mutlulumuza sevinmedi engelmeye calıstı aynı baba aynı anne işte ama gitmez bizimki dr cok kereler dedik ama anlamıyr ve artık benim psikolojim bozulmaya basladı bas agrısından saclarımı yoluyorum artık ki ben 17 yasımda stresden yüz felci gecirdim agzımda sürekli aft cıkıo dr sakin olcaksın takmıcaksın behcede cevirir dedi kimin umrunda anca kendini düsünüo ....

yüzfelci bende gecirdim 2kere üzüntüden...üzülmemen enseni sogukta tutmaman lazım...dikkat isteyen bi hastalık....
dikkat et kendine..o hastalıgı da sadece ceken bilir cnm... senn kendine bakman lazım onceliklea.s.
emoşcum biliorm iyi niyetle yazıyorsun ama bunu yapan anneler ya da babalar veya evlatlar psikolojik sorunlardan dolayı boyle yapıolar..eminim ki onun annesi de düzenli bi dra gidebilse sorun ortadan kalkar..bilincli hic bi aile bunu yapmaz emin ol....

yazdıklarına inanmak istemiyorum inanamıyorum. vala nedeyeceğimi şaşırdım. Allah sabır versin ne diyeyim ki. eğer doğruysa ki özür dilerim bu kadarı çok fazla inanamıyor insan ama annenin psikoloğa gitmesi şart.

Bu kardesimizin yazdıklarını dikkatle oku insallah bir cözüm olabilir sende rahat edersin...

tamam dr gitmesi gerekiyor ama annede kanacak kadar cahil biri degilmis
calisiyordemis bir dairedemi?
ben de annemden cok cektim ama yinede belki bu kadar degil
rest cektim,ne diyorsa desin ,duymuyordum ve dedigi herseyi yapmiyordum
babam cok sakin biri, kolay kolay gelipte cocuklarini dövmezdi
hele annem kudurmussa anlardi ,karsilik vermezdi sussardi
annem bir kavgadan sonra yola cikmisti kendini bir TIR önüne attacakti,
o zaman birisi polis cagirmis ve öylece klinige gitti
yoksa asla Dr gitmezdi,gerci bizim ilaclar cok fayda etmiyor ama,yinede onlari iciyor artik
benim diyecem egitimine önem ver ,cok önem ancak o zam kendi ayaklarin üstünde dura bilirsin

canım tüm kalbimle senin ilerde mutlu bir eşle karşılaşmanı ve güzel bir yuva kurmanı diliyorum ancak böyle unutursun yasadıklarını benim de başımdan cok şey geçti hala da geçiyor sana iyi şanslar...

cnm benm annem de cahil biri degil...lise mezunu ama knedini gelistirmis biri...
biz derken bizi dinlemezdi..dayıma soylettirdik bak git haklılıgın cıksın ortaya diye...o kendini haklı cıkartmak icin gitti basta...sonra dr uykusuzluguyla ilgili konusmus onunla..annem hic uyumazdı geceleri...dr demis bu menopozdan hormon sorunları..biliosun kadınlar psikolojik etkilenir...senn hormon ilaclarını alman lazım... iste bunları kullanırsan uykun duzene girer falan fisman... ilacları aldı...heyet raporunu ben cıkarttırdım...ilacları babam alıyor ve ilac kutuda durmuyor posette.. onun dısındada mesela 2hafta once gitti kontrole..dr demis iste uyku durumun nasıl...sonra aileyle sorunlar nasıl diye sormus muhabbet eder gibi...sanki annemin asıl derdi uykuymus gibi baslıyor konusmaya dru...
biz de ustune gitmiyorz..zaten ilacların onu olmadık yerde uyutmadıgını uykusunun gercekten duzene girdigini gorunce de soylenmeden icmeye basladı...

ha bu arada...esas cahil psikiyatra gitmek istemez...
bakın bi paralı kulturlu okumus hemen herkesin psikologu vardır...biz ilaclı tedavi oldugu icin psikiyatr istedik...özellikle sizofreni ve bipolar bozukluk üstüne calısmıs biri bizim drumuz...
siz dersiniz ki terapi yeter..ozaman psikolog yeterli olur ...
yeter ki dogru yontemle goturmeyi basarın ve dogru dru secin.....

canım benim yaa içim acıyarak okudum :çok üzgünüm:
herkes anne baba olamıyor maalesef
tahmin ediyorum kii insanın evden kaçası geliyordur
sakın yanlıs bir yok izleme canım
anneni bir sekilde uzmana götürmeye bakk
insallah basarırısın bunu :teselli:
ve insallah ilerde mutlu bir yuvam olur ve cok iyi bir anne olursun a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…