Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Ben basardim düzeldi diyen var mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba, bende 10 senedir bu dertten muzdaribim. Çok şeyler kullandım. Açtığım konularda da görebilirsiniz. Ben şuanda kullandıklarımla saç dökülmem epey azaldı. Çok çok az dökülüyor bu da normal. Ben cilt dr una gittim o bana asos aga-k tablet yazdı. Bende o zaman başka vitamin kullanıyordum ve dr un yazdığı bana pahalı geldi 200tl. Fakat içeriğine baktığımda gerçekten saç için gerekli pek çok içerik var. 60lı tablet normalde günde 2 adet fakat ben 1 tane kullanıyorum epey faydalı oldu. Bunun Dışında saçım için aveda invati advanced scalp revitalizer treatment serum kullanıyorum. Bu bitkisel içerikli bir serum bu da pahalı ama 2-2,5 ay gidiyor. Ben 2li pAket aldım böyle daha ucuza geliyor. Daha önce minoxil ve spirilunalakton losyon beraber kullandım. Bunlarda etkilş fakat içinden çıkılmaz bir döngüye giriyorsun. Kullananlar bilirler ilk 1-2ay saç döküyor. Sonra dökğlme duruyor 3-6ay arasında daç çıkıyor. Sonra düzenli kullsnımda vücut ilaca alışıyor ve sanki ilaç işe yaramıyor. Birde saçları ağırlaştırıyor ve spiro losyon beyaz döküntü yapabiliyor. Bu şekilde maliyet yaklaşık aylık 100tl. Minoxil en son 80-90 dı sanırım. Ben daha önce mezoterapi, prp, evde mezoterapi, pek çok vitamin, hatta lazer kaskı denemiş insanım bu da eksik kalmasın deyip aveda ve asos tableti kullanıyorum. Bu tür ilaçları devamlı kullanmak gerekiyor. Birde beslenme önemli. Sağlıklı beslenmek için sebxe yemek çok önemli tabiki fakat et yani protein içerikli besinler de yemek gerekiyor. Haftada 2-3 kez 80-100gram et tüketmeye özen gösterin. Düzenli et yediğim zamanlar benim dökülmem azalıyor. Öğünlerinizde sebzede bulunmalı. Birde kadın hastalıkları kaynaklı dökülme de olabilir. Demir, b12, d vitamin, magnezyum referans değerlerinde ortalarda olmalı bence. Çünkü benim alt sınırdayken dökülüyor. Dr lar alt sınırı da normal kabul ediyor. Stres kaynaklı dökülmelerde zaten asıl sebep stres oluyor. Stresi azaltmak için size meditasyon ve spor yapmanızı tavsiye ederim. Zaten vücudunuzun normal çalışması için bunları yapmak gerekiyor. Stresinizi kontrol etmekte uyku düzeni de çok önemli. Saat 23:00-02:00 arasında beyin kafanızdaki çöp bilgileri temizliyor yani saat 11de uyuyunki sabah uyandığınızda saçma düşüncelerden arunmış, dinlenmiş bir şekilde uyanın. Bu şekilde uyuduğunuzda daha kontrollü olursunuz. Yeme ataklarınızda olmaz. Çok uzun yazdım ama bu konular hep birbiriyle alakalı. Stresli olunca saç dökülüyor, dökülünce daha stres yapıyoruz. Umarım faydalı olur. Sevgiyle kalın

Bazı arkadaşlar saçına yağ sürüp dökülmeyi durdurmuş ama benim saçım zaten yağlı ve bazı yağlar cildi daha çok yağlandırıp gözenekleri tıkıyor. Bu yüzden hangi yağın ciltte ne etkisi var bunu bilip kullanın bence. Saç için en faydalı yağlar hindistancevizi yağı ve argan yağı. Ben bu yağları haftada 1 veya iki kez kullanıyorum ama hindistancevizi yağını saç derime değil saçlarıma sürüyorum. Onu saçımdan arındırırken iki kez şampuanlama yapmıyorum. Saç Kremini önce sadece saçlarınıza sürüp sonra şampuanlama yaparsanız böylece saçınızı iki üç kere yıkayıp saçınızı gereksiz kimyasallara msruz bırakmazsınız. Argan Yağını da hem saç tellerime hemde şakak bölgemdeki deriye sürüyorum. Argan Yağının içinde doğal keratin olduğu için saçlar için faydalı. Saç derime argan yağını saçımı yıkayacağım gün sürüyorum. Çok az bir miktar. Bunların dışındaki yağlar bende dökülme yaptı

O kadar güzel ve detayli yazmissiniz ki hic karisik degil. Kendimi gözlemliyorum neye bagli dökülüyor olabilir diye. Mesela adet dönemi öncesi yogun dökülme oluyor, banyodan sonra sacimi taradigimda cok dökülüyor, sac diplerime yag bakimi yaparsam cok dökülüyor. Su an biraz azaldi gibi cünkü iki haftadir sacimi sabunla yikiyorum saclarim sonra biraz donuk ve sönük görünüyor ama zaten genelde evde oldugum icin umursamiyorum. Su an günlük 40 tel falan dökülüyor ama saclarim azalmis baglayinca falan bagladigim yer incecik görünüyor. Yeni sac olusumunu destekleyici bir seyler yapmam lazim.

Ben sac diplerimi hangi yagi sürersem süreyim sonrasinda cok dökülme oluyor. Hindistan cevizi yagindan cok cok az parmaklarima sürüp masaj yapiyorum, dökülme olmuyor o zaman. Argan yagini hic denemedim. Bu ara sabunla yikiyorm ve sonra islakken lorealin sac bakim yagini uclarina sürüyorum ve tariyorum ve kurutma makinasiyla kurutmuyorum. Su an iyi gibi

Ben doğal sabunla yıkamayı denedim ama sanki saçlarımda kalıntılar kalıp saçlarımı ağırlaştırıyordu bu yüzden devam edemedim. Şampuan olarakta sles, praben, sülfat, silikon içermeyen bir şampuan kullanıyorum. Saçınızın dökülmesi durursa zaten yeni saçlarda çıkar diye düşünüyorum. Dr a gittiniz mi? Mutlaka endokrinoloji ve kadın hastalıklarına gidin. Sadece cilt dr u ile olmuyor.

Bende saçlarımı saç kurutma makinesiyle kurutmuyordum fakat havalar soğuyunca kurutmaya başladım yine

Benim de sacim dokuluyor her zamam dokuluyor normalde ama bu defa sac yelimin yapisindan incelmis sac telleri goruyorum beni bu korkuttu suan icin sacimda bi acilma soz konusu degil ama onlemimi almaliyim daha once dermoskin sampuan kullanmistim ama bana etkisi olmadi bide gebelik dusunuyorum o yuzden folik asit kullaniyorum hangi sampuani kullanmami onerirsiniz bide ilik suruldugunu duydum bunu hic denediniz mi

Benim saçlarımda inanılmaz dökülüyo bide kotu bi huyum var saç koparıyorum genelde stresli oldugumda farkında olmadan pıt pıt saç koparıyorum kökünden son zamnlarda yapmmya çalışıyrm hindistan cevizi yağı maskesi yapmaya basladgmdan beri hem sacım gürleşti bence hemde dokulme azaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…