Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Ben basardim düzeldi diyen var mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

melankolik_24

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2016
3.746
4.199
Iyi aksamlar, ben kendimi bildim bileli sac dökülmesi problemi yasiyorum. Evinde kaldigim insanlar bile kisa sürede farkediyor hali yerler falan sac oluyor. Doktora gittim ara sira kansizlik cikiyor ama degerlerim genelde iyi, adet döneminde de asiri dökülüyor farkertigim kadariyla. Onun disinda stresli bir hayatim var bosanma ve 6 senelik mutsuz bir evlilik yasadim su anda da egitimimden dolayi stresim var. Bugün sacimda baya bir eksilme farkettim cok üzüldüm taktikca daha da dökülüyor sanki. Lütfen bu sorunu yasayip cözüme kavusturan varsa yardim etsin. Benim planim su sekilde:

Daha düzenli beslenmeye calismak sebze ve meyve agirlikli.
Pri.... diye bir ilaca baslamak genelde genetik ve stres sebepli dökülmelerde ise yariyormus
Kafeinli sampuan kullanmak
Hayatimdaki stresi azaltmaya calismak
Bir de sac derisi icin tonik kullanmak

Sizin baska önerileriniz var mi?

Ben şu meşhur vitamin ampüllerini ve çeşitli yağları kullandım uzun süre.Kesti cidden 4-5 ay.Ama dökülme genetik vs ise ne yapılır bilmiyorum.Stres çook etkiler saçı ona dikkat et.Valla sarımsak falan diyeceğim onunda kokusu sıkıntı

Z ile başlayan markanın sarmısaklı şampuanını kullanmıştım. Eczacı içine aynı marka serum da kırmıştı, aynı anda p ile başlayan ilaçtan da içtim ama çok düzenli kullanmadım, onun etkisi çok olduğunu düşünmüyoru.
Ha bir de karanfili suda bekletip fısfıslı şişeye koyup sıkardım saç diplerime o şak diye dökülmeyi kesmişti. Şampuan da iyi geliyor ne zaman başka bişey kullansam saç yine az da olsa dökülüyor.

Yaglari sac diplerinize mi sürdünüz, ben hindistan cevizi yagi sürmüstüm daha feci dökülmüstü yikarken falan. Stresten mi genetik mi henüz anlamadim. Annemde yok babam da yok, dayilarim da var.

Yaglari sac diplerinize mi sürdünüz, ben hindistan cevizi yagi sürmüstüm daha feci dökülmüstü yikarken falan. Stresten mi genetik mi henüz anlamadim. Annemde yok babam da yok, dayilarim da var.
Evet hatta hatırladıklarımı yazayım.Çörek otu yağı ,tatlı badem yağı ,çam terebentin, argan yağı, susam yağı, defne yaprağı,ceviz yağı falan...Meşhur ampülleri içine kiriyordum hafif ıslak sacima özellikle diplerine suruyordum.Boneyle 5-6 saat duruyordum.Ilk 2 hafta falan çok döküldü sonra kesti baya.Hindistan cevizi yaginida ekliyordum ben hatta.Çok malzemeli 1 tatlı kaşığı hepsinden yetiyordu.Birde bulursanız saf zeytinyağıda çok iyi.

Zeytinyağı ve yumurta karışımını sürmenizi öneririm yeterli beslenememekden dolayı çok fazla dökülen saçlarımı toparladı ayrıca çok parlak güzel görünüyordu saçlarım gorenlerin ilgisini çekiyordu sampuanimi soruyorlardı

Yaglar kullanirken cok fazla sac döküyor sanki yumsattigi icin mi dipleri tikadigi icin mi bilmiyorm ama düzenli kullanimda azaliyorsa bilmiyorm. Tesekkürler tarif icin:)

Yumurtanin sarisini mi sürüyosunuz. Benim ki de beslenmeyle alakali olabilir ama evdeki herkes ne yerse bende aynisini yiyorum onlarin ki dökülmüyor benim dökülüyor

Benim en son cok mutlu bi dönemimde her gün avuc avuc dökülen saclarımdan bi tel dökülmez olmustu bunun yanı sıra yumuşacıktı ve asla dolasmıyodu. Saclarıma ne maske ne krem kullanıyodum ona ragmen parıl parıldı herkes ne kullandıgımı soruyodu. Simdi pek mutlu değilim, bosanma süreci vs agırlastı, yine saçlarıma vurdu ne yapsam engelleyemiyorum dökülüyo ve dolasıyo sürekli. Yine matlastı ve 6 ayda bi sürü beyazım cıktı daha 25 yasımdaym. İyi ürünler elbette kurtarıcı ama bence psikolojinin cok etkisi var.

Yumurtanin sarisini mi sürüyosunuz. Benim ki de beslenmeyle alakali olabilir ama evdeki herkes ne yerse bende aynisini yiyorum onlarin ki dökülmüyor benim dökülüyor
Ben ciddi anlamda hiçbişey yemiyordum belki bir çocuğun yedigiyle birdi o zamanki öğünlerim (mide ameliyatı oldum ) dolayısıyla çok fazla dökülüyordu saçım normal yumurtayı tabak da çırpın üzerine zeytinyağı ekleyin karıştırıp sürün yumurta saca çok faydalı zeytinyağı da yumuşatıyor besleyip parlatiyor.
Saçınıza göre bir yada iki yumurta ile ayarlayın karışımı surdukden sonra streç ile sarin yumuşak kalsin iyice deriye işlesin bir-kac saat bekletin bence o zamanlar ben 2 3 gün de bir bunu yaptım her banyodan önce sürüp saatlerce bekleyip öyle yıkıyordum çok iyi geldi bana yıkayınca da saçınızı o ne eğip ılık suyla durulayın karışım üzerinize gelmesin faydasını görürsünüz mutlaka

Ben de stresin cok zarar verdigini düsünüyorum ama döküldükcede daha cok stres oluyorum tirnaklarim cok hizli ve saglikli uzuyor saclarim tam tersi. Tirnak cefadan sac sefadan dedikleri böyle olsa gerek.

Çok haklısınız, benimde evlendikten sonra beyazlar çıktı saçımda

Ben hergün mutlaka et yumurta süt ürünü ve salata yiyorum. Meyve cok az yiyorum ama sirf o sebepte bu kadar dökülemez galiba. Hormonlardan ve stresten oldugunu düsünüyorm

Ben hergün mutlaka et yumurta süt ürünü ve salata yiyorum. Meyve cok az yiyorum ama sirf o sebepte bu kadar dökülemez galiba. Hormonlardan ve stresten oldugunu düsünüyorm
Mutlaka bir nedeni vardır önce bir doktora gidin daha sağlıklı olur, benimki sadece tavsiye kendim denediğim için önerdim hala yaparım arada

Ben de stresin cok zarar verdigini düsünüyorum ama döküldükcede daha cok stres oluyorum tirnaklarim cok hizli ve saglikli uzuyor saclarim tam tersi. Tirnak cefadan sac sefadan dedikleri böyle olsa gerek.
Aynen dediğiniz gibi o mutlu dönemimde iki kez popoma kadar uzattıgım saçlarımı kısacık küt kestirdim tam iki kez uzadı. Kuaförüm bile sasırııyodu. Simdi uzama durdu ve tırnak kesme sürem sıklastı.

Annemlerin ve kendi evimin banyosu tikandi sac dökülmem yüzünden Stresi azaltcak yollar bulmaliyim o zaman. O da biraz zor. Sürekli bir sey oluyor. Mutsuz evlilik, bosanma dönemi, sonra bir sorunlu iliskim daha oldu onu da bitirdim simdi onum üzüntüsünü yasiyorum. Benim dökülmem durmaz o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…