Ben Alya Derin..Gümbür gümbür geldim:)

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
30 Haziran : Annem bugün içinde olduğumu öğrendi.Şüpheleniyordu 2 tane test yaptı.Ama innamadı.Hatta sidiği üstünde babama da gösterdi..Benim sesimide duymadı tabi.Neyse inandılar ya,şükür!Bugün tam 4 hafta 4 günlükmüşüm..:ecrin_bebek:
12 Ağustos : Ben kızmışım.Yani cinsiyetim.Babamın yüzü düştü.Üzülme babacım,sen demezmiydin erkek adamın erkek damadı olur diyehihoyyytOynadığım ipi benim pipim sandı akıllı babam.Doktor Amcaya,erkek olmasın dedi..Hahayy çok eğlenicem ben bu ikisiyle.Yeni hayatımda herşey çok komik olacak.
2 Şubat : Annem bugün Doktor Amcaya alın artık diye yalvardı.Aman bende sanki bayılıyordum bu salak organlarla kavga etmeye.Az hareket etmeyeyim hemen kapıyorlar yerimi.Valla Allah sizi inandırsın içi su dolu balonum olmasa beni kesin döverlerdi..
17 Şubat : Doktor Amca yarın alıyoruz,tamamdır dedi.Tahliller yapıldı.Annem için odası seçildi.208 numaralı oda.:asigim:Tahlil sonuçlarını saat 2,30da almaya gittik hep beraber.Anestezi uzamnı görüp karar verecekmişmiş.Çirkin ve suratsız bir kadın.Sevmedim.:mymeka:Anneme spinal yapabiliriz dedi.Ama iğne kullandığını duyunca oo çok riskli,genel yapalım dedi.Karar verildikten sonra odamıza gittik.Manzara berbat.Otopark görüyor yav burası..:çok üzgünüm:
18 Şubat : Ben bıktım bu kadının uykusuzluklarından.Gece gene uyumadı.Neyse kurtuluyorum artık.Ayağımı ittirip gerinmeye kalktığımda ellemeye çalışan iki rahatsız olmayacak.Yaparlarsa da kendileri bilirler.Anında depiği yerler:mymeka:
Veee gelelim doğum hikayeme..
Babannem sabah erkenden kahvaltıyı hazırlıyor.8e doğru kahvaltıyı yapıyoruz.Evde herkesde heyecan.Telefonlar susmuyor.Saat 11 e doğru babam annemin lavmanını yapıyor,hep pis işlerinde beni kullanıyorsun diye söylenerektenkaydirigubbakcemile3
Sonra duşa giriyorlar,babam son kez hamile olarak annemi yıkıyor.Duştan sonra hazırlanmaya başlaıyor.Saçlarını,cilt,ayak bakımını yapıyor.Babam söyleniyor,sanki düğüne gidiyorsun diyor..
Sonunda saat 1 e gelirken evden çıkmayı başarıyoruz.Ellerinde çantalar süsler filan.Teyzemi gidiyor alıyoruz,hastane çok yakın.5 dakika sonra ordayız.Odamıza çıkıp hemşireye geldiğimizi haber veriyoruz.Annem yatağını hazırlıyor babannem ve teyzem yardımıyla.Kapı süsleri ve nazar boncuklu balonlarımız asılıyor.Hemşire geliyor o ara.3 de gelecek doktorunuz diyor.Oda kalabalıklaşıyor.Gelen gelene.Saat 3,10.Ameliyat önlüğü giymesi isteniyor annemde.Annem giyiniyor.Apar topar sonda takılıyor.Tabi annemin canı tatlı hemşireye söyleniyor,hatta kadından tüm korkusunu çıkarmaya kalkıyor.Kadını bıraksak dövecek..Çok üzgünüm çoook
Sedyeye yatırılıyor.Herkesle birlikte ameliyathenenin yolu tutluyor.Göler dolu dolu.Annem ağlamaya başlıyor.Babamda peşine.Teyzem,babannem de ağlayanlardan..Ve o kapıdan içeri giriş.Doktor Amca bizi karşılıyor.Hoşgeldin ama neden ağlıyorsun??..Bu anı beklemedik mi biz diyor.Annem dönüyor kapıdan son kez herkese el sallıyor.Kapı kapanıyor.A bir nokta..Annemin önlüğü üstünde altında çoraplar.Babannem çıkarttırmıyor çünkü çorapları,üşütürmüş ameliyathane soğuk olurmuş çünkü.Doktor Amca için alay konusu bu.Altın buzhane,üstün şişhane diyor..
Ameliyat masasına alınıyoruz sedyeden.İçerde müzik yayını.Doktor Amca soruyor,istediğin özel bir şarkı var mı?Annem hayır yok,sadece ağlamak istiyorum diyor.Annemin tansiyonu ölçülüyor,damar yolu açılıyor.Saat 3,17.Baticon dökülüyor.3,25 bebeğinin doğum saati Gülşah..Annem o ara tamam diyor.İçinden tüm evlat isteyen arkadaşlarına dua ediyor,hamilelere kolaylıklar diliyor.İyi uykular dileyerek uyutuluyor annem..
Doktor Amca beni içerden alıyor onu hissediyorum.Yeni hayatıma alışmaya çalışırken beni bunca zamandır besleyen,oyun arkadaşım,herşeyimden ayırıyorlar.Ağlamaya başlıyorum.Ve saat 3,25.:çok üzgünüm:
Annemi dikiyor Dokto Amca.Dışarı çıkıyor.Teyzemde onun hastası olduğu için onu alıyor ameliyathaneye.İlk sütümü içirmesi için.Annem baygın.Teyzem annemin göğüslerini sıkıyor.Geliyor içiyorum..Ama açım..cokacimcoook
Sonra odaya doğru yol alıyoruz.Saat 4e gelirkene..Ben hemşirenin kucağında,peşimizde herkes.Ve annem.Odaya girdiğimizde hastabakıcı ve babam annemi yatağına yatırıyorlar.Annemi ayıltıyorlar.Dediği ilk cümle ' ay canım çok yanıyor,ağrı kesici yaptınız mı?'Ben ağlıyorum.Hastaneyi yıkıyorum.Beni görmüyor,karnım aç.Kucaktan kucağa geziyorum.Ama istediğim meme.Yemek..Annem bağırıyor o an.'Susturun şunu ya..'Şoktayım.'Bende seni seviyorum,sağol be anne'benneyaptımki
O gece annemi,n sızlamaları,sütünün gelmemesi ve bunalması ile geçiyor.Saat 12den sonra annem düzeliyor.Beni öpüyor.Ben ise yalamaya çalışıyorum onu.Gözlerim açık.Birden ağlıyor.Ne olduğunu anlamaya çalışmam hata,anlayamıyorum çünkü..Hemşire abla bana mama getiriyor.Sonra uyku..
İyiki doğmuş iyiki gelmişim..Beni çok seven bir annem ve babam var..Her aile evladını sever.Ama onlar farklı.Çok hemde..
İşte benim ağzımdan doğum hikayem..

HAMİŞ : Evet..Alya Derin'den yazmak istedim doğum hikayemi.Onun ağzından dinleme.İnanılmaz bir duygu dostlar.Saatlerce onu izlemek,ağladığında ağlamak,meleklerin güldürdüğünü bildiğin halde beni hissediyor diye düşünmek.:asigim:
Günlerdir uykusuzum.Ama hiç bir şey önemli değil.Hayat ondan önce yok gbi.Kimse umurumda değil.:dilcikar:Minicik minnacık o.Hayatımın dönüm noktası,yaşama sebebim.Herşeyim benim.9 ay boyunca uğruna her gün her gece iğne olduğum..Delik deşik olduğum..
Herkese dular ettim tek tek.Allahım her isteyene yaşatsın bu duyguyu.İnşallah:Saruboceq:
Çok uzun oldu ama ben çok severdim uzun hikayeler okumayı.Şimdi sıra fotoğraflarda..Nolur bakan maşallah desin..
Arayan soran,ulaşan,ulaşamayan,buraya yazan tüm Can'larıma tek tek teşekkür ediyorum.Hepinizi çok seviyorum.:1hug:
Son nokta..
Bugün kızımı tam 4 kere doktora götürdük.Yemiyor,içmiyor,hareket etmiyor sadece uyuyor.Rengi dönük..Demin geldik hastaneden.Korkulacak bir şey yok..Besleyebilmek adına bugün hastanede kalıyor.Belkide 48 saat..Bilemiyorum.Ama haberler iyi.Hemşireyle konuştuk verdiğimiz sütü yedi cok cok dedi.Gribal bir enfeksiyon geçirmiş,bununla birlikte de iştahı kesilmiş.Antibiyotik tedavisiyle daha iyi olacak kızım inşallah..Çok ağladım.Ağlamıyorum şimdi.Sadece çok özledim onu..:1hug:

Son düzenleme:
hosgeldiniz sefalar getirdiniz .
insallah hayirli bir evlat olur.
ne guzel bir duygudur anne olmak.allahim ikinizede uzun omurler versin. dugununude gormeyi nasip etsin insallah.

cok sirin ay bu masallah masallah
ay ay kiyamam minnacik yaaa

dunyaya cok tatli bir varlik getirdiniz cok sanslisiniz.

Canım Allah sana bağışlasın kızını,sağlık ve mutlulukla güzel günlere inşallah.

Kolay kolay etkilenen bir yapım yoktur aslında bakmayın kendimi tutamadığıma.
Harfiyen,ilik ilik,nefes nefes okudum hikayenizi.Tutamadım işte kendimi.Hayat bu..Ne kadar şahane ne kadar mucize her adımı.Tebrik ediyorum Allah size bağışlasın Alya Derininizi.Yeni bir anne yeni bir baba ve biricik prensesleri.Babanneye de bayıldım bu arada o çoraplardan ben de istiyorumŞeniz

maşallah ne kadar minik ne kadar tatlı :1hug:
çok duygulandım ne kadar güzel anlatmışsınız senağlama
umarım alya derinimiz en kısa zamanda sağlığına kavuşur :Saruboceq:

kendi doğumumdan sonra ilk defa bir doğum hikayesi okudum ve iyiki okumuşum ne mutlu diye düşündüm,ne kadar da güzel ifade etmişsin yaşadıklarını,ben doğum hikayemi yazamadım,yazmak istemedim çünkü ben senin kadar şanslı değildim,bebeğimi doğduktan 6 gün sonra kucağıma alabildim 10 gün sonrasında da küvezden çıktı bizim hikayemizde orada başladı:1hug:

adiyla yasasin alya derinimiz:Saruboceq:
ana babasina hayirli evlat olur insallah.
cok da sirin minik prensesimiz Allah nazarlardan saklasin

a.s. a.s. a.s. HOŞGELDİN ALYA DERİN a.s. a.s. a.s.

gülşahım okadar güzel anlatmışsın ki gözlerim dolu dolu okudum senağlama ALLAH

bağışlasın yavrunu 41.kere maaşallah çok büyük geçmiş olsun a.s. çok tatlı

tombiş tombiş yanakları var allah nazarlardan korusun canım bi daha sizi hiç

ayırmasın inşallah :Saruboceq: Darısı artık bizim başımızaa aminnn

canım arkadaşım ..bu kadar mı güzel anlatılır..bu kadar mı ,harikasın!!

''alya derin'' hoşgelmiş ,iyiki de gelmişyüce rabbim bir ömür sağlık ,mutluluk ve başarısını eksik etmesin sizlere göstersin ve beraber bu güzel duyguları yaşamayı nasip etsin yaradanım....sevgilerimle

gözlerim doldu okurken... allah alya derine uzun ömürler versin... seni ve eşini tebrik ediyorum..

canım ya ne kadar güzel bi hikaye tüylerim diken diken oldu inan:asigim:
Allah sizlere bağışlasın pamuğunu inşallah çok güzel bir hayat alya derini bekliyordur.adıyla yaşasın inşallah:Saruboceq:
Rabbim her isteyene yaşatsın inşallah:asigim::Saruboceq:

Alya Derin Hoşgeldi safa geldi dünyaya
Allah uzun yıllar birlikte yaşamanızı nasip etsin sağlıkla mutlulukla yaşayın inşallah
:Saruboceq:

maaşallah canım binkere maaşallah allah olmayan herkese versin yaşatsın bu duyguyu inşallah
allah anne babasıyla sağlıkla büyümeyi nasip etsin

yani sabah sabah beni ağlattın ya,sorarım sana bunun hesabını...
Gülşahım,bitanem bak anne oldun artık.
Allahım o ne güzellik,kırkbin kere maşallah..
kime benziyor ,gözleri seni andırıyor ama,
çok tatlı...
Allahım analı babalı büyütsün...
sevgiler...

Alya Derin in doğum hikayesini büyük bir keyifle okudum rabbim hayırlı, sağlıklı sıhhatli ömürler versin.

Oyyy ben yerimm onuu maşallahhh.
41 kere maşallah canım benim.
Sağlığınada en kısa zamanda kavuşacaktır tatlım
Rabbim nazarlardan korusun Allah analı Babalı büyütsün meleğini.

Son düzenleme:
Canııım yaa o kadar güzel anlatmışsın kii okurken ağladım.Rabbim bebeğinize can sağlığı uzun ömür nasip etsin inşallah. Sağ salim dünyaya gelmiş ya küçük bi gribal enfeksiyonuda atlatır inşallah. henüz bebeğim yok ama böyle yazıları okudukçada içim gitmiyor değil. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Canım hoşgeldin....
Alya Derin' imiz de hoşgelmiş.... Gözlerimiz yollarda sizi bekliyorduk inan ki....
Büyük geçmiş olsun canım. Alya' mızda adı ile yaşasın, şansı bahtı güzel olsun :Saruboceq:
Ne kadar güzel bir bebek yarabbim maşallah Rabbim nazarlardan korusun sizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…