Belkide evlilik herkese gore degildir!!

Yawrukush

....*4. TAKIM*....
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
21.767
87.834
Herkese Selamlar,
Esimle 2008 yilinda tanistik,2009 yilinda da evlendik.
Tanisma surecinden evlilige kadar,evlilikten de bugune kadar ailevi konularda hep sorunlar yasadik ve cozum bulamayip ustlerini orttuk.
Esim 1 yasindan itibaren koye gonderilip ilkokula kadar babannesinin yaninda buyumus.
Ilkokula gitmeden once anne babasi koye gidip onu almislar ve ozamana kadar ailesini hic gormemis.
Ilkokul yillarindan itibarende isportacilik,yollarda su satma, tamircide calismak vs akiliniza ne is gelirse calisip eve yardim etmis.
Iyi bir universiteyi okuyup, iyi bir meslek sahibi olmus.
99 depreminde en kucuk kiz kardesi vefat etmis,bundan oturu tum aile cok yipranmis.
Ozellikle annesi yillarca psikolojik tedavi gorup,hala daha ilaclar kullaniyor.
Tum bunlari bilerek ailesiyle tanismistim ve esim annesinin rahatsizligi konusunda beni onceden uyarmisti.
Ancak evlat acisi cok buyuk bir aciydi bu sebeple ne olursa olsun ailesiyle iyi gecincektim.
Fakat ailesiyle tanisinca ne yapacagimi bilemedim.
Kendi ailemden de bahsetmem gerekirse ben 5 yasindayken anne babam ayrildi.
Babam birkac yil sonra evlendi fakat annem kendini bana adayip bir daha evlenmedi.
Esim ilgisiz bir baba,ne konustuguna,nerede konustuguna hic dikkat etmeyen bir anne ve her daim abisinin destegine ihtiyac duyan bir kiz kardese sahipti.
Esimin ailesi kendi akrabalarindan ya da tanidiklarindan olmadigim icin beni hic istemediler.
Beni istemeye geldikleri gun esim doktora yaptigi bende henuz universite ogrencisi oldugum icin istemeden kalkip gittiler.
Nisanimiz olmadi,nisan alisverisi,dugun alisverisi,taki akliniza gelebilecek hic birsey olmadi.
Cunku esimin annesi hastaydi, babasi kimseyle ilgilenmeyen kendini dunyaya kapatmis birisiydi.
Esim yurtdisinda doktora yapiyordu,kiz kardeside ayni ulkede doktora yapiyordu.
Ailemin icine hic sinmesede,karsi ciksalar da, ben ve esim kader bu ya herseyin ustesinden geliriz diye dusunup bu yola cikmistik.
Butun dugun hazirliklarini ailemle yaptik,esim turkiyeye geldikten 5 gun sonra nikahimiz 2 hafta sonrada dugunumuz oldu.
Evlendikten sonra bile ailesi tarafindan hic istenmedim, kayinvalidemin cirkin laflarina, hakaretlerine ses cikarmadim.
Evlerinde bir gun bile bir sicak yemek gormedim.
Ne yemek ne temizlik ve nede bir duzenleri yoktu.
Turkiyede olup onlarin yanlarinda kaldigim zamanlarda yemek ,temizlik her seyle ben ilgileniyordum.
Birde ustune esimin halalari, yengeleri, kv.min deli oldugunu,dikkat etmemi,evlerinde hicbirsey yiyip icmememi,buyu yapabilecegini vs soyluyorlardi.
Babam kayinpederimle restoranlarda gorusuyordu cunku evlerine davet eden yoktu.
Annem kayinvalidemle gorusuyordu ama her gorusmelerinde kayinvalidem olmayacak bir soz soyleyip, akrabalarimizin yaninda yapilmayacak birsey yapip annemi uzuyordu.
1 yillik evliligimizin sonunda ailem ilkkez esimin ailesinin evini gordu.
Babamlar bassagligina gittiler kayinvalidemlere simitle agirlandilar, annemde asure goturmeye gitti asure zamani.
Annem asure goturdugunde kayinvalidem anneme ben hastayim olursem esimle evlen cocuklarima bakarsin demis.
Annem aglayarak eve gelmis ve ben dulum diye hakkimda neler dusunuyor birdaha asla gorusmem dedi.
Bu sirada biz esimle ne mi yapiyoruz yurt disinda , olaylardan bir nebze uzak ama her turkiyeye gittigimizde kavga ve kiyametler icinde kaliyoruz.
Turkiyede esimle beraber gecirdigimiz vakit,akraba ziyaretleri yaptigimiz hersey sorun ve kavga oluyor.
Turkiyedeyken annemin yaninda kaldigim icin kayinvalidemden annenin evindesin gozumuz gormuyor kim bilir ne haltlar karistiriyorsun diye mi itham edilmedim,
Gorumcemden gencsin abimle yurtdisina gitmek icin evlendin orada master doktora yapacaksin,sonrada baskasini bulup abimi birakacaksin laflarini mi duymadim,
Kayinpederimden gencsin git baskasiyla evlen oglumun yakasindan dus sozlerini mi isitmedim,
Bu hengamede esimle tartismalar havalarda mi ucusmadi.
Bunlara sebep ne diyeceksiniz esim benden 8yas buyuk ve yuzune bakilmayacak biriside sayilmam, iste bunlar yeterliydi.
Bir ailenin bir cocuguydum ve mutlaka simarik buyutulmus olmaliydim,ev isi vs.de muhtemelen bilmezdim,esimde gide gide universite ogrencisi boyle hoppa biriyle evlenmisti onlarin gozunde.
Oysaki ben annesi ne zorluklarla cocugunu buyutmus,tutumlu olmanin,parasizligin ne oldugunu bilen,yemek temizlik islerinde kucuklugunden beri annesine yardim eden,babasina ozlemle buyumus,babasinin esindende uzulecegi cok sey gormus tum bunlarin sonucunda kendisi gibi zor bir cocukluk yasamis,beni anlayip,birbirimizi sevip-destek olabilecegimizi dusundugum esimle evlenmek istemistim.
Oysaki kayinvalidem hastliginin arkasina saklanip istedigi herseyi hem aileme hem bana soyledi.
Beni istemedigini,esimin benimle evlendigi gun onun icon oldugunu,anlayacaginiz rug sagligi yerinde olmayan bir insanin yapabilecegi herseyi yapti.
Gorumcem evlendi ama 2 yil sonra esinden bosandi,yurtdisindaki doktorasini iptal etti, turkiyeye dondu.
Bana yurtdisi icin abimle evleniyorsun,doktora icin derken,kendisi esinden ayrildi,doktorasini birakti,annesi babasinin evine dondu.
Acaba kayinpederim kendi kizinada gencsin guzelsin git baskasiyla evlen diyebildi mi?
Bu seferde gorumcemin bu durumuna hem esim, hem ailesi haliyle cok uzulduler.
Gorumcem kendini parolees adadi,evde 2 sokak kedisine bakiyor ve psikolojisi hic iyi devil.
Peki ben ne mi yaptim her seferinde turkiyeye onlarin evine korkarak, kavga edicez diye gittim.
Esimle bu konulari hic halledemedik cunku ailesiydi neticede.
Ilk baslarda iki tarafinda duymak istedikleri soyledi esim hem ailesine hem bana.
Sonra biz ailesiyle bir araya geldigimizde esimin bu tutumundan dolayi hep sorun yasadik.
Allahtan 2 yil sonra vazgecti bu durumdan ve beni ailesine karsi savunmaya basladi.
2013 yilinin mayis ayinda dunya tatlisi bir oglumuz oldu.
Hamileligim ve dogumumda esim cok buyuk destek oldu.
Bende dogumuma bir hafta kalana dek calistim, butcemize destek oldum.
Ha buarada doktora falan yapmadim,esimi birakip baskasiylada evlenmedim!
Eve destek olmak icin varolan vizemle calisabildigim islerde calisip parayi oldugu gibi ortaya koydum.
1 odali ever 1uyduruk cekyat ve bir uyduruk masayla 3 bucuk yil yasadim.
Dugundeki altinlarin hepsini bozdurup esimle dugun borclarimizi kapatmak icin kullandik.
Cocugumuz olmadan once 2odali eve tasindik.
Ustume basima hicbirsey alamadim aka sea etmedim.
Yurtdisinda kapakli telefon kullandim neticede olmedim:)
Cocugumuz olana karat 2 yil boyuncada turkiyeye vize sorunlarindan oturu gidemedik ve bu sebepten ailevi tartismalarimiz azalmisti.
Dogumuma annem geldi esim ve annem arasinda hicbir sorun yasanmadan annemi yolculadik.
Ki esimin benim ailemden kimseyle hicbir sorunu olmadi bugune dek.
Sonra ben kv.min esimi ve torununu gormesi hakki diye davet edelim dedim.
Ve kv.de yanimiza 1 ayligina geldi.
Bana yardimci olamadi cunku temizlik,yemek vs kendi evindede yapan birisi degil.
Surekli gezmek istedi kucucuk bebegimle hergun ilgilendim onunla.
Ama eski konular acildi, esim isteyken yine sorunlar yasadik ve birkez ciddi anlamda tartistik.
Gitmesine 1 hafta kala yere yigildi, bilincini kaybetti ne yapacagimi sasirdim ambulansla hastaneye kaldirdik ve tum tahliller temiz cikti.
Ben hem 5 aylik bebege hem hasta birisine hemde evime baktim.
Velhasili kelam kv. Turkiyeye dondu ve o gideli 5 ay olmasina ragmen biz esimle asla duzelemedik.
Ben farkettimki ne yaparsam yapayim esimin ailesinin yaptigi hicbir kotulugu unutmuyorum ki cok uzun yazdigim icin bir kisminida yazmadim.
Onlarda torunlari olduktan sonra bana sadece goruntude iyi davranmak istediler ama olmuyor.
Esim ve ben tamamen cocugumuzla igilenen, ayni evin icinde cocugumuz icin mecburen yasayan bireyler olduk ciktik.
Ben kirginliklarimla, o tum yasadiklarimizin yorgunluguyla koselerimize cekildik.
Kendi dusuncelerimizi, istklerimizi bir kenara birakip cocugumuz icin birbirimize saygisizlik yapmadan boyle devam etmemizi teklif etti esim.
Bense hem bosanmis bir ailenin cocugu olarak, hem babasiz bir erkek cocugunu yetistirmenin zorluklarini dusunerek hic bir adim atmaya cesaret edemedim.
Annem, babanla gecinemiyorduk ve seni oyle bir ortamda buyutmek istemedim derdi hep olayin birde bu tarafi var elbet.
Ya da turkiyeye gidince mecburen esimin ailesiye birarada olma durumumuz var ki cocugumun tartisma ortaminda bulunmasini hic istemiyorum.
Esimde kendince cok fedakarlik yapmistir, bende oyle.
Esler arasi durumlarda kime yasadiklarini sorsaniz hep kendilerini hakli bulurlar.
Esiminde bekleyip bulamadigi,benimde isteyip kavusamadigim cok sey var.
Acaba birbirimizi azad etmek mi dogrusu yoksa benim yasadiklarimi cocuguma yasatmamam mi?
Acaba sevgi,ilgi tum bu beklentilerden vazgecip saygi cercevesinde evlilik birligini mi saglamali yoksa zaten evliliklerde bir sure sonra varolan sey sadece saygi mi?
Boyle bir durum yasayan arkadaslar var mi acaba?
Dahasi yasayipta tavsiyede bulunabilecek arkadaslar var mi?
Zaman ayirip okuyan, yorum yazan herkese tesekkur ederim.
Mutluluk,huzur,sevgi ve dilediginiz her seyin oldugu bir omur dilerim hepinize...

Arkadaşım aldatma yok şiddet yok hakaret yok eşinizle severek evlenmiş bunca olumsuz olaya karşı birlikteliğinizi korumuşsunuz.
'Okyunusu geçip derede boğulmak' denir boşanma kararınıza.
Kavınvalideniz aleni hasta yada hasta ruhlu.
Ama siz uzaktasınız problemlerden kendinizi ve eşinizi bertaraf edebilirsiniz.
Boşanmış bir anne babanın çocuğu olarak en iyi siz bilirsiniz aile kavramının eksikliğini.
Hem düşünün bir kere boşansanız o hasta ruhlu aile cocuğunuza ve size rahat verirler mi?
Dışarıdan baktığımda çözümlenemiyecek bir proplem yok evet eşinizle aranıza bir soğukluk olmuş ama zamanla düzelir inşallah.

Yaşadıklarınızın çok zor ve kötü olduğunu kabul ediyorum.

Fakat zaten baştan beri sizi istememişler, herkes sizi uyarmış, yani bile bile lades demişsiniz.

Sizinkisi sorunlu bir evlilik.sana tavsiyem aileni uyar karsi tarafla gorusmesin.esin ailesini ziyarete gittiginde sende kendi ailene xiyarete git aksam belli bir saatte ortak bir noktada bulusun.tlf numarani degistir gorumcenle yuz goz olma.aileler yuzundr yuvani yikma yok esinde sana kotu davraniyosa daha fazla kendini yipratma.

Annesi hasta belli, kızı desen ondan fena. Ben senin yerinde olsam hiç takmazdım söylediklerini annemede öyle söylerdim anne kadın hasta ne takıyorsun sen onun söylediğini diye baştan yanlış yapılmış bana göre. Ama eşini al karşına konuş mutlu değilsen çocuk için devam ettirmek yanlış çocuk diyip geçmemek lazım sonuçta aradaki mutsuzluğu sıkıntıyı hisseder ve onun için pek yararlı olmaz.

Peki artık eşinizi sevmiyor musunuz ? Önemli olan bu ama yazmamışsınız sevginiz bitti mi?

cok kotu, hasta bir aileye catmissin. Armut dibine duser derler ayrica. Ama belki de esin 7 yasina ailesiyle yasamadigi icin onlardan kucuklugunde etkilenmemistir ve bu konuda sansli olmus olabilirsin. esinin ailesi tam anlamiyla piskopat, bence onlardan artik bir sey bekleme. Eyer olanlari unutamiyorsan esinin ailesiyle gorusmeni kesinlikle tavsiye etmem. Ama hazir esin yurt disinda doktora yapiyorken keske sen de en azindan master bisey yapmaya calissaydin. biliyorum tum bunlar paraya bakiyor neticede ama simdi de esine mecbursun evde oturuyorsun. Evde oturmasan bile yurt disinda es vizesi ile ne tur islerde calisabilirsin ki zaten ?
sana tavsiyem sabirli olman. Cunku esinle bosanman herseyin ilaci olucak gibi gorunmuyor. Ama esin madem dedi birbirimize saygili olup hayatimizi yasayalim tamam he de. Ailesiyle kopar tum baglarini. Cunku onlardan sana ancak zarar gelir. Ve sana tavsiyem kendin icin de bir seyler yap. Esin doktorasini bitirince Tr ye donerseniz yada donmez orda kalirsaniz sen de bir sekilde kendine bir kariyer edin. ne yap et ama edin. Ben iliskinizin yavas yavas rayina oturacagini dusunuyorum.
Bir yandan esine de acidim. Korkunc bir ailesi var, ve eminim ailesinden utaniyordur. Ailesi hakkinda yuzlesmek de her babayigidin harci deyildir.

Son düzenleme:

Cok tesekkurler yorumunuz icin uzakta olsakta problemlerden uzak kalmak zor oluyor ama haklisiniz..

Yaşadıklarınızın çok zor ve kötü olduğunu kabul ediyorum.

Fakat zaten baştan beri sizi istememişler, herkes sizi uyarmış, yani bile bile lades demişsiniz.

Evet bastan beri istenilmemistim ancak bu denli sorunlar yasayabilecegimi tahmin etmemistim.Evlenmeden once cok kisitli zaman gecirdim esimin ailesiyle.Ve esim iyi niyetli, koruyucu, kendiside aileden yana mutlu olmadigi icin yasayamadigi seyleri esine,cocuguna fazla fazla yapmaya calisan biri.Evlenmeden oncede onun bu yonlerini gordugum icin onu yuzustu birakip gitmek istemedim.Hicbirimiz ailemizi secemiyoruz malesef.Cok tesekkurler yorumunuza..

Sagolun yorumunuz icin.Annem asure gunu kayinvalidemin soyledigi sozden sonra bir daha asla esimin ailesiyle gorusmedi yaklasik 2bucuk yildir.Babamda kayinpederimin bana soyledigi kotu sozden sonra onunla gorusmeyi kesti.Yani aileler zaten birbirleriyle hic gorusmuyorlar.Ziyarete gittigimizde dediginiz yontemi uygulamak cok yerinde olur fakat 10aylik bir bebegimiz var ve hem sut emiyor hemde benden uzun sure ayri kalamaz.Ancak esimin aileside torunlarini gormek isteyeceginden mecburen kisitlida olsa gorusmek durumundayim.Tekrar tesekkurler..

Cok haklisiniz kendimden biliyorum cocuklar herseyi hissedip,algiliyorlar, tesekkurler yorumunuz icin.

Okudugum ve anladigim kadari ile senin ve esin arasinda olan bariz bir problem yok?
Tek problem esinin annesinin, genel anlamda ailesinin dengesizlikleri...
Seni en basindan beri istememisler ve bunu da aleni bir sekilde belli etmisler.
Esin de bu durumun farkindadir eminim ki... Bunca senedir anlamistir herhalde...

Bir tane yavrunuz var, Allah ona uzun omurler versin...
Bence yapman gereken tek sey esinin ailesine karsi mesafe yaratman.
Tabii ki sen en basta elinden geleni yapmissin, onlarin acisini anlayarak yaklasmissin.
Fakat herseyin bir SINIRI, her insanin da bir tahammul gucu vardir.
Bunu esin ile konusarak halledebilirsin, seni anlamaya calismasini saglayabilirsin.
Bosanmak tabii ki senin icin su an en kolay cikis yolu olacaktir.
Tavsiyem, esin ile konus, arana kv. ve ailesi ile mesafe koy, Turkiye ziyaretlerinizde sen kendi ailende kal.
Esin isterse kendi ailesi ile gorussun, surtusmeler azalir, elbette ne zaman isterlerse torunlarini gorsunler.
Bana en mantikli cozum bu geliyor...

Insan her ne yasamis olursa olsun hayatinda, sana bu kadar hakaret etme, ailene bu kadar hakaret etme haklari yok onlarda. Onlar evlat acisi yasamis olabilirler, fakat bu onlara bunun acisini sizden cikartma gibi bir luksu vermez... Dunyada nice insanlar var, nasil acilar yasiyorlar, ama yine de yasamaya devam etmeye calisiyorlar. Esin de bunu anlamali. Keske herkes bir hastaligin ardina saklanabilse, dunyaya karsi, etrafina karsi bu kadar umarsiz olabilse...

Durumunuza cok uzuldum, Rabbim hayirlisini versin hakkinizda. Sanirim en buyuk sansiniz yurtdisinda olmaniz. Turkiyede yasamis olsaydiniz, eminim bu problemlerin cok daha buyukleri ile karsilasacaktiniz...

Peki artık eşinizi sevmiyor musunuz ? Önemli olan bu ama yazmamışsınız sevginiz bitti mi?

Esimle eskisi kadar sicak ve samimi olamasakta elbette onu seviyorum.
En maddi sIkIntili zamanimizda bile benim her turlu ihtiyacima kosmaya calisan gucu yettigince,hastalandigimda bakan,isinden evine-evinden isine giden,sigara-icki ya da herhangi baska kotu bir aliskanligi olmayan.Calisip cabalayan,esini-cocugunu koruyup kollayan birisi.
Hakkini yiyemem bu konularda,bizim birbirimizden ziyade hep onun ailesi kaynakli sorunlarimiz oldu.
Ve esimde ailemin durumunu biliyorsun, seni defalarca uyardim,burada onlardan da uzakta yasiyoruz idare et dedi her seferinde.
Ama olaylar boyle olunca ve karsimdaki insanlarda sagliklari yerinde,beni anlayabilen birileri olmayinca malesef surekli alttan alamadim.
Annem icin soylenen seyleri hazmedemedim,kim annesine laf soylettirir ki?
Bu sebepten oturude esim artik cok yoruldugunu ve saygi cercevesinde cocugumuz icin evliligimize devam etmeyi onerdi.
Birbirimize karsi soguk ama ikimizde uzerine dusen isleri yerine getiren(esim calisip evine bakiyor,ben cocuguma ve ev islerime kosturuyorum)gorev insanlari olduk...
Tesekkur ederim yazdiginiz icin.

biz kadınlar ne fenayız.geçen bir tanıdığım anlattı.evlenirken eşinin ailesiyle sorun yaşamışlar ve sürekli eşine söyleniyormuş.en son eşi,yeter artık oğlumuz askere gidecek hala aynı şeyleri tekrarlıyorsun demiş.o zaman çok utandım dedi.bir daha söylenmiyorum artık dedi.

konu sahibi sen de durumu bile bile tanışıp,evlenmişsin.zaten uzakta yaşıyorsun.tıka kulaklarını duyma.eşine ve çocuğuna daha sıkı sarıl

Esim cok sukur ailesine hic benzemiyor.Annesinden goremedigi sevgiyi,babasindan goremedigi babaligi cocuguna gostermeye calisiyor.
Cok maddi sIkInti cekmisler ailecek ve hic para harcayamazlar suan durumlari olsa bile fakat esim oyle degil.
Esimin ailesinden hicbir beklentim yok, huzurumuzu bozmasinlar yeter.
Olanlari unutamiyorum ancak esim icin mecbur gorusmek durumunda kaliyorum.
Cunku tum baglari koparmama esim razi degil.
Bizim suanki durumumuza gelince haklisiniz esimden olan vizeyle cok kisitli islerde calisabildim.
Bir ilkokulda ogretmenlik yaptim,etut hocaligi yaptim ve hatta 6 ay kadar bir arkadasimin cocuguna bile baktim.
Ancak gecen sene bulundugumuz ulkede green card aldik, yani artik vize problemimiz yok.
Yabanci dil sIkIntimda yok cok sukur ancak simdide bebegim var.
Onu krese yada bakiciya birakmaya gonlum el vermiyor.
Cok icten yorum yapmissiniz Allah razi olsun.
Buarada esim bile zaman zaman arkadaslarinin ailelerine, benim anneme bakip ic cekiyor kendi ailesini bildigi icin hatta dile de getiriyor.
Ve ne acidir ki yaptiklari seylerden de utaniyor.
Cok tesekkur ederim yorumunuza..

Cok sagolun cevabiniz icin,soylediklerinizde cok haklisiniz, araya mesafe koymak zamani geldide gecti.

Vay be dedim arkadaşım konyyu okuyunca. Vay ki sana bu kadar cesaret edip bu kadar şeyi goguslemissin. Simdi en tatli zmanda bu vazgecis neden? Bence sadece yorulmussun. Vizede sorun var de trye gelme eminim yine toparlanirsin. Ama masallah cesaretine, azmine ve gücüne. ..

Haklisiniz Egem,
Biz bayanlar bazen temcit pilavi gibi devamli ayni seyleri dile getirebiliyoruz.
Bende ilk zamanlar kendi adima bunu fazlasiyla yaptim sanirim.
Ancak esimden destek, ya da hakli olduguma dair bir yakinlik bekledigimden dile getirdim hep.
Sonra esim sagolsun beni tanidikca ailesinin yaptiklarini gordukce bana destek olmaya basladi ve bende sonrasinda bu konulari acmamaya gayret ettim.
Ta ki kayinvaalidemle biraraya gelinceye kadar.
Ozaman eskilere yenilerde eklendi..
Durumu bile bile tanismadim esimle aslinda kuzenim araciligiyla tanistirildim.
Ailesi icin ise esim kardesini kaybettigi icin annesinin psikolojik tedavi gordugunu, cok uzuldugunu ve asla toparlanamadigini,babasininsa kendi dunyasinda yasayip eviyle, kimseyle alakasi olmadigini soylemisti bana.
Bende bunlari bastan kabul etmistim.
Ancak sonrasinda isler degisti, kayinvalidem hastaligindan guc alarak yapti herseyi.
Yani ben evlat acisi cekmis ve yikilmis bir annenin gelini olmayi bastan kabul etmistim, bunlari yasayacagimi hic tahmin etmezdim.
Cok tesekkurler zaman ayirip cevap verdiginiz icin..

Evli değilim ama bir arkadaşım demiş ortada aldatma,şiddet,yalan vs yok diye. İnsanlar tüm bunları hatta fazlasını bile yaşıyor da boşanmıyor.

Eşin evine ve çocuğuna düşkün sadık biriymiş.

Ne olursa olsun ailesini durmadan savunabilir,seni suçlayabilir sırf bu yüzden seni bırakabilirdi de.

Bu şekilde davranan fazlasını yapan birçok konu gördük burada.

Bu konuda da sıkıntın yok şükür.

Eşinin ailesine söyleyecek laf yok, belli zaten oldukça anormal oldukları ki eşin de bu durumun farkında.

Kayınvaliden evlat kaybetmiş, Allah sabır versin.

Fakat keşke seni bir kızı olarak görüp sevebilseymiş.

Sırf ailesi yüzünden böyle bir adamı bırakma, çocuğunu baba sevgisinden mahrum etme.

Ailesinden olabildiğince uzak dur.

Muhattap olma durumunda kaldığın zamanlar hiiç umursama, duyma görme.

Eşine ve çocuğuna odaklan.

Ki eminim bir süre sonra eşinle eskisi gibi olacaksın.

Sevgini ilgini eksik etme. Belli ki o da çok üzülüyor.

Allah yardımcın olsun umarım senin eşin ve çocuğun için hayırlısı neyse o olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…