Belki de yaşayabileceğim en ağır şeyleri yaşıyorum ben bu 2016'da

Raiden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2012
3.266
3.777
21yaşındayım ve en büyük derdimin ders notlarım olması gerekirken ben öyle şeyler yaşıyorum ki.Konumun ziyadesiyle uzun olacağını düşünüyorum. Okuyup bana destek olacak, tavsiye verecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

2012 den beridir buraya üyeyim. Dertlerimi tasalarımı paylaşıp destek aldığım ve bi nebze rahatladığım için burayı hep bi kaçış yolu olarak görürüm. En son askerdeki erkek arkadaşımın yaptığı adiliği yazmıştım. Askerdeyken aldattı beni, sanalda hem de. Ve başkası sanıp netten konuştuğu kişi halihazırdaki kız arkadaşıydı. Beni orda bekleyen bi kız arkadaşım var, ona yanlış yapamam demek yerine gördüğü her kıza yamanmaya çalışan iradesiz, bi o kadar da kalitesiz biriymiş ki ben bunu görememiş olmama hala inanamıyorum. Başkası gibi konuşarak onu işletmem doğru değildi belki ama bunu yapmasam gerçekleri göremeyecektim. O çok güzel tongaya düşerek gerçek karakterini gösterdi bana. Ve ben o zamandan beri girmiyordum. 2 ay oldu, çok güzel toparlandım. tam o gün işbaşvurum olumlu sonuçlandı. Yeni bir çevrem, uğraşacak bir şeylerim oldu. Her şey çok makuldu şuana kadar derken bundan kat be kat kötü bir durumun içerisindeyim ve inanın ne yapacağımı bilemiyorum. Şunları yazacak gücü buluyorum kendimde ama harekete geçmeye inanın mecalim yok..

Evin en büyük çocuğuyum. Kendi halinde bi annem, askerde bi erkek kardeşim, lisede okuyan bi kız kardeşim, ömrü yollarda geçen bi babam var. 10 gün burdaysa 40 gün yurtdışında. Çocukluğunda tır sevdasına düşüp soförlük yapmaya başlayan sorumsuz bi insan kendisi. Evet babam hakkında bu kadar net ve çok çetin konuşuyorum. bize yaşattıklarını ve gamsızlığını yazsam buraya eminim sizin de diyecek çok şeyiniz olur. Maddi sıkıntılar, evi ipotek gösterip çektirdiği kredi, babannemlere çektirdiği kredi, akrabalardan aldığı borçlar bi yana derken babam olacak o insanın şahit olabileceğim en kötü durumuna şahit oldum ben bu sabah.. Sanane milletin özelinden? diyebilirsiniz ama bu özel şeyler beni, annemi, kardeşlerimi de etkileyecekse ben karışma hakkı buldum kendimde. ve bu sabah telefonuna bakıp gördüklerimle ciddi anlamda çetin bi sınavda olduğumuzu farkettim ben. Wp dan düzenli olarak konuştuğu bi kadın var erkek ismi olarak kaydetmiş. Ama bir görün neler yazmış.. :S İnanamadım, inanmak istemedim.. Anneme söylemediği her şeyi o kadına, bizimle ilgilenmediği kadar kadının attığı çocuk resimleriyle ilgilenmiş ya.. 5-6 yaşlarında bi çocuk vardı yanyana resim çektirdiği. Kadın buna 3 çocuk resmi daha atmış. Onun mu, yoksa kadının kendi çocukları mı bununla ilgilenemedim o an. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.. Hayır bu benim aklımda yarattığım baba figürü olamaz. Nefret ettim, soğudum.Bir babanın evde oluşu güven verir ya hani, onun bu evde olması beni korkuttu o an. Aynı sofrada iftar yaptığım bi insan bunları yapıyor olamazdı ya. Hala kendime gelebilmiş değilim.. Derken başka bi konuşmasını açtım. Afedersiniz f.hişenin birine yazmış görüşmek istiyorum nerdesin diye. Tarihine bakamadım ama bize İstanbul'a paramı almaya gidiyorum derken şu mübarek ramazan ayında... Karının çocuklarının rızkını sen nasıl elalemin.. Hayır her şey normal de değil hayatımızda. Bu adam yüzünden, aldığı borçlar yüzünden tüm akrabalar illallah etti bizden. Evi ipotek gösterip teyzemlere çektirdiği kredi yüzünden 150 bin eden evimiz 90 bine satıldı. Teyzemler sattı yani. Akraba ilişkilerini laçkalaştırdığı, her şeyi eline gözüne bulaştırdığı yetmiyo gibi bi de bu.. Allah'ım delirmemek elde mi ya? Erkek kardeşim askere gideceği gün yoktu, zaten hiç yoktu ki. Olan tek şey o ve saçma sapan borçlarıydı. Tırı falan olduğuna inanmıyorum ben artık. Burdan para kaçırıp oralarda yemiş resmen.. Ya bu durum nasıl kabullenilir hanımlar bana bi açıklayın lütfen.

Aynı apartmanın 3.katında biz, giriş katında babannem- dedem yaşıyor. En rahat edecekleri emeklilik döneminde onlara da her ay 500 tl veririm diyerek kredi çektirdi, sırf ev satılmasın diye. Onları da mağdur etti. Akrabalardan gelen yardımlarla yaşıyolar şuan. Ya böyle yazınca ne feci bi durummuş şuan ben inanamıyorum bunu yaşıyor olduğuma :S

Annemin durumu zaten.. Geçen yıl sırf onun işi görülsün diye gitti kurstan arkadaşından bilezik aldı.. 1aylık diye alındı, 1yıldır kadın bekliyor. Adamın umrunda değil.. Kim ödeyecek onları? Maaşımı bekliyorlar şuan. Ama benim maaşım evin geçimine, eşten dosttan alınan borçlara yetecek kadar çok değil... Daha alınan küçük, büyük çaplı borçları saymıyorum bile.. İşte durumlar böyleyken, sen bunları düzelteceğin yerde nasıl olur da elin k-vaşeleriyle aşna fişne düşünürsün ya, senin iraden yok mu nasıl bi mahlukatsın.. Kelimelerime hakim olamıyorum inanın! Ben sana dolmuş param yok baba derken nasıl elalemin kadınlarıyla çocuk yapma planlarına girişirsin ya!. Herkes bi ailem olsun, düzenim olsun derken sen tertemiz karına, çocuklarına bu pisliği nasıl yaparsın ya? Deliricem lütfen bana bir şeyler söyleyin.. Ben, ben bunları anneme nasıl anlatırım. Onu bırakın babannem- dedem duyarsa bu sefer kalplerine iner.. Yapamam böyle bir şey. Ben kaldırabilmiş değilim onlar nasıl kaldırsın? Biz neyine güvendik bunca zaman bu adamın, konduramamış olmak bahane mi ya? Neden güvenilmemesi gereken insanlara haddinden fazla güvendik.. Yeri gelince ekmek paramız için uğraşıyoruz, karılarla kızlarla mı yiyoruz derdi. Allah'ım kafayı yiyebilirim şuan. Babana bile güvenmeyeceksin cümlesi boşuna değilmiş gerçekten, gerçekten..

Benimle ilgili bi konu daha, şuan özelde çalışıyorum ama haziran sonunda atamalar var ve bi aksilik olmazsa son atamada yerleşebileceğimi düşünüyordum. Başka bi il olur gidip küçük bi ev tutar yaşarım kendim, sorumluluk alırım annemlere de para yollarım babam dışardayken diyordum.. Ama şimdi.. Atanırsam o aşağılık herifin ekmeğine yağ süreceğim gibi geliyor. Böyle bi durumun içinde düşünülmez evet ama ya benim hayallerim, ideallerim.. Yapacak çok şeyim vardı benim belli bi dönem yalnız yaşayıp hayatı tek başıma göğüslemek istiyordum ben. Annemin, kardeşimin başımın üstünde yeri var ama böyle değil.. o iğrenç yaratığın ''kızın başına sardım o baksın ben günümü gün edeyim'' diye düşünmesine fırsat vererek değil... Kabullenemiyorum, çocuklarına gelecek hazırlamak yerine sen nasıl bu işlere kalkışırsın, gözünün içine bakan bi karın varken. nasıl, nasıl. Allah'ım bi çıkış yolu ver. Ben napabilirim şu durumda? Bağıra çağıra hır gür çıkarıp evden mi kovayım cüssesi büyük ama aklı, iradesi küçük bu iğrenc yaratığı.. Aynı ortamda nefes bile almak istemiyorum, onunla bi bayram bile geçirmek istemiyorum. Lütfen bi yol gösterir misiniz? Psikolojim tamamen bozulmadan atlatabilir miyim ben bu durumu?

Sevdiğimi sanıp güvendiğim insanların türlü ihanetlerini hepsinin gerçek karakterini gördüm ben bu yıl. ağır oldu, ama gördüm

Son düzenleme:
annen eğer boşanmayacaksa hiç söyleme. daha da yüz göz olmasınlar.

ama boşanır diyorsan söyle. boşansınlar. nafaka bağlanır. sen de atanırsan beraber yaşar gidersiniz. belki o da ufak tefek bi işte çalışır. idare edilir bi şekilde.

ama dediğim gibi boşanmayacaksa söylemek pek mantıklı. sadece daha fazla para kaptırmasına engel ol yeter.

her aile mükemmel değil.
böyle anormallik durumlar ortaya çıkaran malesef ki aile büyükleri oluyor.
sırf o mutsuz olsun diye atanmamayı düşünmek hayatta yapacağın en saçma iş olur.
bunu kendine yapma bence.
sen en güzeli atan al anneni yanına birbir anlat herşeyi. sen kaldırabildiysen o da kaldırır. asıl anlatmazsan annenin gururunu, kişiliğini yerle bir etmiş olacaksın.
ortalama bir memur maaaşıyla gayette güzel geçinirsiniz. kardeşin gelince o da size katılır.
baban olacak adamda uğraşsın dursun borçlarla. hayır bu saatten sonra ona kimse de borç vermez. eee parası olmayan o adamı kadınlar napsın?? belli ki para yedire yedire tutmuş ellerinde.

sigortası yok.. borçlarını ödeyebilen biri değil ki kaldı ki nafaka. Dizilerde görür de inanmazdım resmen içindeyim.. Anneme her koşulda bakarım ama bu şekilde değil, bunları yaşayarak değil.. Babannemlerin maaşı da kesiliyor çektirdiği kredi yüzünden. biz gitsek onlar burda kalacak. Resmen hepsini ben düşünüyorum Allah bildiği gibi yapsın ..

babannenin başka çocuğu yok mu? onları da kendi çocukları düşünsün. sen kendi anneni ve kardeşlerini düşün. anenn kaç yaşında? çalışabilir belki. ama dediğim gibi boşanır mı o önemli.

Çok üzüldüm.
Annen boşanırım derse anlat her şeyi sen atanasa kadar bekleyin sonra boşansın al anneni kız kardeşini yeniden kendinize hayat kurun

İşte bozuk evliliklerin sürdürülmesinin neticesi maalesef bu oluyor.
Babanız kötü bir insan olabilir ama anneniz eyvallah diye diye babanıza bunları yapmasına izin vermiş.
Siz önce kendinizi düşünün atanın eliniz ekmek tutsun.
Sonrada babanızdan kurtulun ne diyeyim. Çünkü siz sınır koymazsanız adam sizide soyacak.
Anneniz boşanmayacaksa babanıza hayır diyemeyecekse bir noktada herkese karşı sınırınızı çizmeniz gerekecek. Çünkü sonunuz kandırılan akrabalar gibi olur.
Hakkınızda hayırlısı.

Nedense uzun yol şoforlerinde böyle aldatma vakalarını sürekli duyuyorum. Evlerinden ailelerinden uzakta kaldıkları içindir büyük ihtimalle ama bu asla aldatma hakkını vermez erkeğe. Allah yardımcınız olsun babanıza akıl fikir versin .

büyük kızı babam yüzünden küstü, küçük kızının eşi vefat etti 6 yıl önce babannem kredi çekip ev aldı. eksik ödeniyo diye o da küstü annesine.. Bizim sülalede bi tane normal yok ki.. Bi kardeşleri var. Babamın dayısı. o da zamanında bu gibi işlerle uğraşmış ailesini mahvetmişti.. Şimdi geliniyle onca şey yaşattığı karısıyla aynı evde yaşıyor.. Oğlan dayıya çekiyormus gerçekten. babamın dayısına çektiği gibi..

her ne olursa olsun annen bu durumdan haberdar olsun inşallah çok güzel bir yere atanır da kurtulursun hem aldatma ve çocukları da ispat ederseniz boşanmada çok işinize yarar.Al anneni kurtar bu adamın elinden .Bir tanıdığımın da başka bir kadından çocuğu var adam kadının yanına gittiği her sefer için kadın bir bilezik istiyormuş.Ortalık böyle or.larla dolu olunca elde avuçta birşey kalmaz tabi Allahın cezası bu kadınlar da adamlar da ...

Belki annen farkındadır, emin olmadan anlatma lütfen. Burda o tür konular da okuduk zamanında, kocasının yediği naneler anlatıldıktan sonra benim kocam yapmaz deyip anlatan kişiye düşman kesilen kadınlar...

Kesin boşanır annem diyorsan anlat, boşanıp defolup gitsin rezilliklerinin sorumluluğunu alsın, siz de sırtınızdaki kamburdan kurtulursunuz.

Teyzenler dedenler ne diye kredi falan çekip ev ipotek ediyor ki!!

Ve son olarak lütfen atan! O adama iyilik olarak değil kendi hayatını kurtarmak olarak düşün.

Suç sadece kadınların değil o adamların değil mi ?
Adam adam olsa kadın bilezik istese ne yazar?

işin tuhafı annem de aşkımlı mesajı gördü.. Salonda otururlarken duydum ondan sonra bakmalıyım ben artık o telefona demiştim.. Yani o da şüpheli ve güvenmiyor babama ama gitmesinden korkuyor resmen.. Atanırsan kredi çekersin ev alırsın bize dedi o gün annem.. Annemle çok sağlam iletişimimiz yoktur ama yıllarca çekti bu adamın kahrını. ona destek olduğu kadar bana olmadı. geçen sene aldığım maaşlar o salak kredilere gittiğinde ses cıkarmadı borc ödüyoruz diye. maaşımı vermediğim için hayırsız evlat oldum gözlerinde. ama yine de üzülüyorum, üzülüyorum..

Suç sadece kadınların değil o adamların değil mi ?
Adam adam olsa kadın bilezik istese ne yazar?
tam okumadınız sanırım son cümlemi? adamı ya da kadını savunduğum en ufak bir cümle gösterebilir misiniz ?

tam okumadınız sanırım son cümlemi? adamı ya da kadını savunduğum en ufak bir cümle gösterebilir misiniz ?
lütfen yapmayın. çok karmaşık duygular içindeyim sadece tavsiye yorumlar görmek istiyorum :{ Allah o adamların da o kadınların da belasını.. diyelim

Sizce kadına ettiğiniz küfürü adamda hak etmiyor mu ? Hani sanki bu kadınlar bunu yapmazsa erkekler bir şey yapmayacak gibi anlaşılıyor.

lütfen yapmayın. çok karmaşık duygular içindeyim sadece tavsiye yorumlar görmek istiyorum :{ Allah o adamların da o kadınların da belasını.. diyelim
zaten bu şekilde söyledim şekerim son cümlemde açık ve net yazıyor .

Sizce kadına ettiğiniz küfürü adamda hak etmiyor mu ? Hani sanki bu kadınlar bunu yapmazsa erkekler bir şey yapmayacak gibi anlaşılıyor.
hayır illa istiyorsa söyliyeyim yani o adam da adam o.su oldu mu ? illa söylemek mi lazım hepsi en aşağılık küfürleri hakediyorlar arkadaşın konusuna odaklanırsak daha doğru olacak yorumları irdelemek yerine..

Anneniz halinden memnun görünüyor.
Ne diyim ki? Bencil hayırsız evlat desinler siz kendi hayatınıza bakın. Çünkü anneniz geçen sene ses çıkartmadığı gibi çıkartmamaya devam edecek. Ev almak gibi niyetiniz var ise kendi üstünüze alın. Kati suretle aileniz için kredi çekmeyin. Elinizi verip kolunuzu kaptırırsınız. Çünkü anneniz duruma razı

Uygun bir ortamda, babanla başbaşa kalmanı öneririm. Öncelikle sakin ol.

Babanın her ne yaparsa senin baban olarak kalacagını ama bu zor günlerde, birlik olup feraha çıkabilecekken, onun gizli kapaklı yaptığı herşeyden haberdar oldugunu bildigini söyle. Ağlayarak üzülerek değil. Karşısında dimdik durarak...

10 yıl sonra baban elden ayaktan düşünce, ona bakacak kişinin dışarıdaki basit kadınlar olmadıgını, karısının, cocukları oldugunu hatırlat. Hep birlik olabileceğinizi bilsin.

Sanki o cocukmus da, sen onun annesiymişsin şevkatiyle anlat.

Ama baktın ki, kabul etmiyor ve tüm bunlara aynen devam ediyor. O zaman tüm aileni borçtan kurtarmak için, babanı reddedebilirsin, ne borcuyla ilgilenirsin, ne kendisiyle.

Fakat ne olursa olsun, o baban işte. Hiçbir gerçek bunu değiştirmiyor. (Öyle benzer şeyler yaşadım ki ben)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…