belalı birinden kurtulma duası var mı?

benim nefesim çok kuvvetli ben sana üflerim.

ya kardeşim nolur biraz mantık, istek üzerine dua mı olur? bana da pubg da birinci olma duası lazım bilen var mı?

İnançlı bir insanım, duanın gücüne de inanırım. Ancak Yaradanın duayı kabul etmek için şartları olduğunu düşünmüyorum. "ancak şu cümleleri söylersen duanı kabul ederim. Aksi takdirde etmem" diyeceğini sanmıyorum. Beni yaratma kudretinde olan, kulunun isteğini duymak için ritüele mi ihtiyaç duyar? Bugüne kadar ne istediysem, ne için dua ettiysem kendi bildiğim şekilde ettim. Size de tavsiye ederim.

Ayrıca peygamberimiz zamanında da suçluları dua ile defetmemişler. Bu yüzden şeriat kanunları varmış. Hazreti Ömer "Allahım lütfen zulmedenler hayatımızdan çıkıp gitsin" dememiş mesela. Öyle olsaydı peygamberler tarihinde hiç savaş olmazdı. Dua ile belalardan kurtulurdu herkes. Duanın gücü var lakin bir de akıl var. Kanun var, devlet var. İslam tarihinde de vardı şimdi de var çok şükür. Söyleyeceklerim bu kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…