Beğenilmiyorum

ohii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
14
23
34
Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır bu forumu sessizce takip ediyordum ama artık işin içinden çıkamıyorum. Yazmak istiyorum belki farklı bir bakış aydınlanmam da yardımcı olur zira Düşünmekten hasta oluyorum. 37 yaşındayım. 2. üniversitemi şuan açıktan okuyorum. Benim çocukluktan itibaren kilo sorunum vardı. Hiçbir zaman beğenilen popüler ilgi gören bir genç kız olmadım. Lisede , üniversitede sevgilim olmadı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 110 kilo olunca ameliyat oldum. zayıflarsam ben de ilgi görür sevilirim hayatımın aşkını bulurum ya da o zaten beni bulur sanıyordum. Ama öyle olmadı. 50 kg verdim. Duruşum , giyim tarzım her şey değişti. Daha mutlu , özgüvenli biri oldum Kendimce. bir yıl öncesine kadar da çok sosyal bir insandım. Yaptığım iş gereği zaten asosyal olmam imkansızdı ama böyleyken bile günübirlik ilişki yaşamak isteyen erkekler çıktı karşıma ya da direkt evlenmek isteyen tuhaf erkekler ( adamla 1 ay olmuş tanışmamız tutturuyor evlenelim diye ) kaçtım tabi ki bu tip insanlardan. Eğitimler, çeşitli kurslar , geziler derken yaşım kırklara geldi ben hala hiç sevilmedim , sıradan basit heyecanları bile yaşamadığımı fark ediyorum ve bu beni çok üzüyor.

Karşı olmama rağmen hadi bir de bunu deniyeyim diye sosyal medyadan biri ile konuşmaya başladım. 2 ay boyunca sadece instagramda ki fotoğraflarımı gördü. her gün günaydınlar, iyi akşamlar , güzel iltifatlar eksik olmadı ( bunların samimiyetsiz olduğunu biliyorum klasik erkek kafası bunun da farkındayım ) Neyse, 3 gün önce kahve içmek için buluştuk. oturduk gayet iyiydi her şey. Ayrılırken ikinci buluşmayı ayarlamaya çalıştı hatta , klasik eve gittin mi haber ver mesajları attı sonra pufff adam yok oldu ortadan ! Anladım beğenmedi beni. ben de instagramdan sildim hala ses yok. Ya çok ayıp değil mi böyle şeyler ? iki ay boyunca gece gündüz biriyle ilgileniyorsun sonra bir açıklama gereği bile duymadan yok oluyorsun. Yeni nesil bir şeyler diyorlar sanırım o tarz bir şey bu yaşadığım ama ben eski kafalıyım . zaten pek hoş deneyimlerim yok üstüne bir de böyle şeyler yaşayınca hepten diplere düşüyorum. Sanırım yaş olayına çok takılmaya başladım. anne olmak istiyorum o da ayrı gerginlik baskı yaratıyor çevre desen ayrı sorun.. Artık gerçekten kendimde bir kusur olduğunu düşünüyorum. Çok güzel bir kadın değilim farkındayım. Mesela dostum dediğim arkadaşım bana '' güzel değilsin ama çirkin de değilsin '' demişti. orta idare edermişim yani. Ama yetmiyor demek ki. Güzellik bu çağda hakikaten çok önemli galiba . Herkes işte estetik vs eleştiriyor tü kaka diyorlar ama genelde o tarz kadınlar ilgi alaka görüyor gibi ( Buluştuğum adam benden 5 yaş küçük kel orta boylu klasik türk erkeği diyebilirim ) böyle yani.. üzgünüm çok.

Güzel bir ilişki yaşamakla dış görünüşün çok bir ilgisi yok bana göre. Çok güzel olupta berbat evliliği olan, hayatındaki erkekten asla değer görmeyen çok kadın tanıyorum. Yada aman aman bir güzelliği olmayıp el üstünde tutulan kadında çok. Bence sen kendini güzel bulmadığın için bu enerji karşı tarafa yansıyor. Önce bu düşünceni değiştir. Güzel olmak zorunda değilsin, zayıf olmak zorunda da değilsin. Estetik yaptırdığın için seni beğenip evlenecek adam yarın senden daha güzelini bulunca çeker gider zaten. Seni sen olduğun için sevecek birini bulman gerekiyor.

Açıkçası güzellik ever önemli ama aura,çekim enerjisi biraz daha önemli sanırım.
Ama hepsinin özünde şunu demek istiyorum. Sen kendini sev. Kendini gerçekten sevip önemsersen inan etrafında ki değişime inanamayacaksın.
Bu arada ben de güzel bi kadın değilim. Sıradan bir tipim sokakta hep olan cinsten. Ama kolay kolay akıldan çıkmam hahahaha

Kilolu bir arkadasim var o kadar hayat dolu ki cok pozitif biri. Yani bu islerin kilolu ya da zayif olmakla bir ilgisi oldugunu hic dusunmuyorum. Bazi insanlar cok negatif olur acaba boyle bir durum olabilir mi?

İnsan başkaları tarafından sevilmeden kendini sevmeyi nasıl öğrenir ? Bu döngü tam olarak nerede kırılıyor bilemiyorum

Kilolu bir arkadasim var o kadar hayat dolu ki cok pozitif biri. Yani bu islerin kilolu ya da zayif olmakla bir ilgisi oldugunu hic dusunmuyorum. Bazi insanlar cok negatif olur acaba boyle bir durum olabilir mi?

Tam tersi çok güleryüzlü olduğum söylenir hemen dikkat çektiğim falan ama erkekler tarafından değil. bu güzel sözleri hep hemcinslerimden duymuşumdur.

Güzellik değilde başka bir sorun olabilir mi? Kriterlerin mi yuksek veya cabuk mu siliyorsun. Belki ileride evleniriz demek istemiştir. Bunda yanlış bir şey yokki. Valla güzel olmayanlar bile buluyor. kilolularda zayıf erkeklerle oluyor o yüzden kendine haksızlık etme bence.

sizi güzelliğiniz için seçecek insan zaten seçmeyiversin boşverin. her insanın, her ilişkinin bir zamanı olduğuna inanırım ben.

siz ne zaman kendinizi bu sekilde yermek yerine iyi hissedip, barışırsanız o zaman mutlu olursunuz. ve insanlar da böyle insanların havasından, aurasından etkilenip, çekilir. her sey sizde ve tavrınızda saklı yani.

bence mesela ben de güzel değilim ama bu zamana kadar tanısrığım kadın-erkek herkes güzel olduğumu söyler. bence gördüklerinden değil hissettikleri yüzünden böyle söylüyorlar. muhakkak sizin de ünsanlara dokunan, kendinizi iyi ifade etiğiniz bir yönünüz vardır eminim. herkesin vardır. ama önemli olan bunu görebilecek gözlere sunabilmek bunu.

Bence bunun toplumun bize dayattığı güzellik standartları ile bir ilgisi yok, Adriana Lima’ nın aldatıldığı bir dünyada güzellik sevilmek ve ilişki yürütmek için tek kriter olamaz.
Ama şu bir gerçek 40 yaklaşırken artık , herşeyi tam , yüksüz sorunsuz adam pek kalmıyor, onları erkenden kapıp, nikahı basıyorlar. Geriye boşanmış , çocuklu , bazı mali ve ailevi , psikolojik sorunları ve travmaları olanlar kalıyor. Birde bu kadar zaman bekleyince sevgililik , evlilik konusu aşırı büyük bir konu haline geliyor.
Siz de inanın bir kusur falan yok. Eğer sorun evlenmek olsaydı siz de uyuşturucu kullanan , aldatan , anacı , kıskanç , kumar oynayan , döven birini zaten bulurdunuz. Kadınlar kulübü, sırf evlenmiş olmak için evlenen sonra pişman olan bir sürü kadınla dolu. Anladığım kadarı ile kendi kendine yeten , ayakları üzerinde duran bir kadınsınız, belirli bir hayat standartların var , bunları aşağı çekmeyecek birini istediğiniz için size uygun erkek sayısı oldukça az.
Benim 40 yaşında evlenip boşanmış 2 çocuklu , uyuşturucudan sabıkası olan , eski karısına şiddet uygulamış ve dolandırıcı bir müvekkilim var, helal süt emmiş birini bulup evleneceğim dedi geçen gün bana . Al sana evlenmek isteyen adam ama bu adamla evlenen kadın yazık evlendim koca buldum diye sevinecek. Böyle adam gelecekse hiç gelmesin.
Estetik konusunda ben de çok katı değilim, botoks , yanak ve dudak dolgusu, gıdı eritme işlemi , çeşitli cilt bakımları yaptrıdım. Maskelere , kremlere , kolojene bir sürü para saydım . İnanın cildim 30 dan daha iyi oldu. Sizde eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, ( artık 40 a yaklaşırken kesin gereklidir) yaptırın biraz aşırıya kaçmadan. Ben düzenli olarak işlem yaptırıyorum ama aşırı yüzümü değiştirecek kadar değil, bilmeyen arkadaşlarım sen bi gençleştin , parladın diyorlar .
amacınız birini bulmak olmadan, sosyallerin , çeşitli etkinliklere katılın, spora başlayın, saçınızı boyatıp yeni kıyafetler alın. İnanın bunlar size iyi gelecek.
Benim 35 yaşında çok güzel bir avukat arkadaşım var, çok evlenmek istiyordu , ama beğenmiyordu bir türlü hep derdik en azından bir tanış diye. Yaş 35 olunca artık tanışmak isteyenlerde azaldı, ailesi evlensin diye çok baskı yapıp canını sıkıyordu . Öğrendik ki yıllardır tanığımız bir meslektaşla ilişki yaşıyormuş . Adam aşırı muhafazakar, evlenmiş boşanmış iki çocuğu olan ve çocukları annesine çok göndermeyen, eski karısına kısa kolludan fazla açığını giydirmeyen, eşine içki içirtmeyen hiç sevilmeyen biridir. Arkadaşım seküler bir aileden , alkol kullanan, rahat giyinen birisi idi. Ailesini sildi evi terketti , gizli nişan ve nıkah yaptı. Ve bu avukat arkadaşım , eski eşi tanıyor ve evlilikteki sorunların hepsini biliyordu. Herkes dur yapma dedi, arkadaşımın babası nikahı bastı, yalvardı evlenme diye. Ben seviyorum evlenecem dedi . Ailesi kendi kararlarını kabul etmeme ve desteklememekle suçladı . Biz arkadaş grubu olarak en fazla 1 yıl veriyoruz bu evliliğe , şimdi o arkadaş evlenmiş oldu. Biz farkındayız evlenmek konusunda hırs yaptı ama görecek gününü .,

Sorun kilo falan değil bence tamamen karşı cinsle auranın tutması gerekiyor. Ortak paydaların olması lazım. Ben eşimle kiloluyken tanıştım 100+ kilodaydım. Yani sorun kilon değil. Kiloluyken evlenen binlerce kadın var. O mantıkla kimse evlenemezdi çünkü ülkemiz hatunları olarak halimiz belli Bu arada bende iki yıl önce ameliyat oldum zayıflayınca da değişmedi insanlarla olan iletişimim. Bence daha başka yönlerine odaklanmalısın.

Çevrenizde bir bakın; sevilen, evli, ilişkisi olan tüm kadınlar sizce top model fiziğinde, bebek yüzlü kadınlar mı?

Evet, dış görünüş fark edilmenizi sağlar; ama her şey demek değildir. Sizin sadece güzelliğine vurulan insanları, yarın bir ayağınız bir menenjit mikrobu yüzünden tutmadığında, doğumdan sonra kilo aldığınızda, vücudunuzun her yeri sarkıp çatladığızda, olur ya bir tümör yüzünden görme engelli bir birey olduğunuzda yanınızda bulamazsınız.

Beğenmezse beğenmesin, herkes herkesi beğenmek zorunda mı? Siz kendinizi beğeniyor musunuz? Değiştirmek istediğiniz neler var? Veya kendinizle tamamen barışık mısınız? Memnun değilseniz gayet de yaptırın istediğinizi, estetik konusunda da eleştirileri umursamayın. Önemli olan sizin ne istediğiniz ve kendinizi nasıl güzel gördüğünüz. Bakın siz söylüyorsunuz, o adam da kel göbekli ortalama bir Türk erkeği. Lütfen modunuz düşmesin.

Önce bakış açınızı değiştirin kendinizi sevin sonra başka insanların sizi sevmesini bekleyin bence. Ayrıca model diyebilecek güzellikte insanlarla çok çirkini insanlar beraber oluyor biraz nasip meselesi. Sadece güzellik çirkinlik mesele olsaydı sadece güzel insanlar evlenirdi çirkin olanların hepsi bekar kalırdı

Ya siz bu yazdıklarınıza cidden inanıyor musunuz? Karşınıza sevgisiz ve sevmesini bilmeyen tipler çıkmış o kadar. O kadar çok ki sayıları o yüzden evet size denk gelmiş bunlar. Sizdeki kusur kendinizi yeterince sevmiyor olmanız olabilir. Siz kendinizi severseniz o zaman içinde sevgi olan ve olmayanı, sevmeyi bilen ve bilmeyen insanları ayırt edebilirsiniz ve sevmeyi bilmeyen insanları hayatınıza sokmazsınız.

tam olarak durumum bu. gecen sene 3 erkek evlenme amacı ile yaklaşmak istedi ama aynen dediğiniz formlarda kişilerdi. ikisi daha önce evlenip boşanmış erkeklerdi. Ben onlar için türk toplumunda ideal eş standart kadın olduğum için seçmişlerdi ben olduğum için değil.. bunu görüyorum ben ve bu beni daha çok üzüyor dibe çekiyor. istiyorum ki bütün normlardan sıyrılıp sevsinler ben olduğum için.. ( imkansız bir şey farkındayım )

kendimi sevmiyorum doğru , bu yaşıma kadar kendimi sevmenin goruntumu düzeltmek olduğunu dusunuyordum yanılmışım. ama daha öncede yazdıgım gibi sevgiyi sevilerek öğreniyoruz ben hiç bilmiyorum ki .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…