"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

inşallah kopcam
aynen.boş yere olmasn istiyorm kısmet işte
sağol iyi dileklerin için

zhebani 21 yaşında olabilirim ama aşkla herşeyin olmayacağının gayet farkındayım.
aşktan gözü kör olan insanları hiç bir zaman asla anlayamam.
şu an 2.5 yılda tanıyamayacağımı düşündüğüm için nişanı bir sonraki seneye bıraktım ben.
çünkü ailesiyle aramdaki pürüzleri ne şekilde gidermeye çalışacağını gerçekten merak ediyorum.
hayata malesef hiç bir zaman toz pembe bakamadım.
ha görmek istemez miydim. çok isterdim.
eminim ki o şekilde yaşayan insanlar çok mutlu.

ama dedim ya kimse mükemmel değildir.
bu yüzden mükemmeli arayan insanlar hep yalnız kalmaya mahkumdur.
insan fedakarlık etmeyecekse, kıskanılmayacaksa ilişki yaşamanın ne önemi var?
o zaman en yakın dostumuzdan eşimizin tek farkı gece aynı yatakta yatmak olurdu.

iki insanın tek yumurta ikizi olsalar bile tamamen uyum sağlayamadıklarını göz önünde bulundurursak, sevgilimizin ya da eşimizin devamlı bizimle aynı fikirde olmasını beklemememiz gerekir.

hayat tabi ki toz pembe değil. ama devamlı karşıdaki insanı eleştirirsek, devamlı bir açığını ararsak ömür boyu yalnız kalırız.

Son düzenleme:

mükemmel olan ne var ki bu hayatta yaa allah aşkına dediklerine katılıyorum kuzucummm herkes tutturmuş yok güzelim işim var ama aradığımı bulamıyorumm ne arıyolarsa artıkkk

'begenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnizim..' probleminin nedeni mukemmeliyetcilik, ve artik belli bir yastan sonra fazla uyanik olmak...

en mutlu evlilikler icin hafif saf olmak gerek bence...
halbuki ne oluyor, okul bitiyor, meslek sahibi olunuyor, tabi butun bu sirada farkli farkli insanlarla tanisiliyor.. gittikce uyaniklasiyor insan... tecrube kazaniyor.. kendisi de herseyin en iyisini, en guzelini istiyor... ve mukemmeliyetci oluyor....
butun bu tecrube sonucunda, sevgilisinin en kucuk hatalarini bile cok daha rahat gorebiliyor, is evlilige gidemiyor.. arada gozleri kapamak, hata gormemek gerek...

ben de biraz mukemmeliyetci oldugum icin, arada esimin hatalarinin cok farkina varip / uyardigim donemlerde problem yasiyoruz... benden sonra olabildigince saf bir kiz al, herseyine 'he' desin diyorum...

En mutlu evlilikler için ufakta olsa saf olunmalı görüşüne kesinlikle katılmıyorum, bir insan seçiciyse akıllıysa ve mutlu olmak için saf'ı oynuyorsa o insanın tavrından şüphe ederim ben...

kadınlar aşka olan inancını yitirdiklerinde kariyer yapmaya adarlarmış kendilerini nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama öyle diyordu okuduğum kitaplardan birinde..

İlk gunden berı takıp edıyorum arada yazdımda ama cvpı bulmussunuz sız.
bukadr guzel ıfade etmısken soze ne gerek varkı..
boyle akıllı ve guzel kadınlar yanlız..
çunku sırtlarına yuk alamak degıl zaten yoluna koydukları hayatlarında yol arkadası ıstıyolar..
ama "bazı" kadınalr oyle bı sımartmıslarkı erkeklerı erkekler pohpohlanacakları sen en ıısını bılırısn dıyecek kadınlara tav oluyolar..
hatasız kul olmaz bızde dort dortlk bırısını ıstemıyoruz sadece bzıım dortdortlugumuze uysun ıstıyoruz hepsı bu..
ınsan yanındakı esıyle gurur duymak ıster
eh sen bıseyelrı astıysan yanındakı adam daha ısını yapmıs olsunkı gurur duy demı:)
konu sahıbı arkadas ve dıger akıllı elı cogu erkekden ıı ekmek tutan kadınlar hıcmı askı yasamadılar bı arkadas demıs cok sevdım ama bakın kapılmamıs aşkın pembe ruzgarına dert sevılmek degıl sadece
fazla seyler beklemek hakkınız cunku sız fazlasısınız...
bende cok sevdıgım bı sozu paylasmak ıstıyorm

"ölene kadar sevecegini yorulana kadar ara.."

kadın kendını sureklı gelıstırıyorsa ölene kadar sevecegı adamda yerınde sayan olmamalı..
tşk.ler guzel bı konu olmus akıllı kadınalrı gordukce gelecekten daha umutluyum..
yanlız olsada guclu ayakta olmayı evli ama mutsuz yada mutlu rolu yapmaya tercih ederim

Tam hatırlamıyorum, bir konunuz veya mesajınız vardı sanırım bu konuda danıştığınız, ordan. Güzelliğe ve paraya önem veriyorsunuz diyorsun hala, bunlar gerçekler demiştim daha önce. Güzel ve çirkin iki kız varsa güzelin önce evlenmesi beklenir. Meslek sahibi olmak günümüzde evlilikten önce geliyor pek çok çevre için. Bu iki artıya da sahip olduğu halde evlenemeyenler için açtım konuyu. Lütfen boşa zaman kaybetmeyelim. Konuşmamız gerekn onlarca şey olduğunu düşünüyorum.

şimdi benim anlamadığım nokta herkesin kariyeri olabilirr dış görünüşü vardır ama içi de kof olabilirr güzellik geçici kariyer biyere kadar benceee

Kariyeri olmayıp içi kof olanlar da olabilir. Olasılıklar çoğaltılabilir. Bu neyi çözer canım?

Saf olmak gerektiğini veya en azından saf görünmek gerektiğini belirten mesajlara bir ölçüde katılıyorum. Saf olmak bir şeylere farkında olmadan katlanabilmeyi gerektiriyor. Katlanabilmek diyorum çünkü evlilik veya ilişki çerçevesinde katlanmamız gereken pek çok şey oluyor kadınlar olarak. Bazıları bunu fedakarım kocamı seviyorum yada çaresiz hissediyorum başka bir şey yapamam diyerek içselleştiriyor. Bizim gibi çok bilmişler mi desem ne desem bana uymaz diyip kestirip atıyor.

Köşeye sıkışmış hissetmek mi lazım acaba bir erkeği ciddiye alabilmek için...

ben sizinle daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum
çünkü anlamamakta ısrar ediyorsunuz
ne ben öğretmenim,ne de burası okul

biz mükemmeliz,mükemmeli arıyoruz demedik
fedakarlık etmek ve ödün vermek arasında çok ince bir çizgi vardır
biz fedakarlık yaparız ama ödün vermeyiz

neyse bu topikte aynı şeyi yaşayan tüm kadınlar anladı biizim ne demek istediğimizi
gerisi içn diyeceğim bir şey yok
sevgiler size

sen neden üstüne alınıysnz ki onu anlamadım cnmmm kariyerin olunca işin de olmuyomuuu

mükemmel olan ne var ki bu hayatta yaa allah aşkına dediklerine katılıyorum kuzucummm herkes tutturmuş yok güzelim işim var ama aradığımı bulamıyorumm ne arıyolarsa artıkkk
dediğim gibi sizi rahatsız eden bir şeyler var galiba
algınızdak problemi bu kadarda belli etmeyin canım
kariyer ve meslek aynı şey değil bilginize
renk kattınız topiğe iyi günler sizede

ne kadar güzel anlatmışsınz söylemek istediklerimizi
çok teşekkür ederim size
anlayan insanları görmek çok güzel

kırmızıyla işaretlediğim yer off başka söz bulamıyorum

valla benimle zaman kaybettiğini düşünen hanımefendiye lafım yok.
siz buraya eksilerimizi görmek için topik açtık diyorsunuz ama " mükemmelim o yüzden hiç bir şey için ödün vermem" deyip duruyorsunuz.

sacıuzunaklıkısa hanımefendiye de cevap vereyim iyi akşamlar demeden önce.
bence de somut şeylerden bahsetmeliyiz.
açtığım konulardan da anlayacağınız gibi, körü körüne birine bağlanmayı asla istemiyorum.
sevgilimin kötü yönlerini de görebiliyorum.
erkek olarak baskın bir karakterde olması benim için ilerde sorun yaratır mı bunu anlamaya çalışıyorum.
bir ara neden nişana yaklaşmadığını anlamaya çalışıyordum.
o sorunu çözdüm şükürler olsun.
acele davrandığıma karar verdim ve askere gitmesini bekleyeceğim.
kaç yaşındasınız bilmiyorum ama bir insanla anlaşmanın yanı sıra, anlaşmaya çalışmak, bazen fikir ayrılıklarına düşmek, kıskanılmak, tartışıp stres atmak bile güzel şeyler.
tamamen huzurlu bir ilişkide ben çok sıkılırdım mesela.
siz de böyle misiniz?

Ben de bunu düşünmeye başladım şu günlerde.
Mesela derler ki güzellik, yakışıklılık oyunculuğun önüne geçebiliyor, nasılsa güzelim diye rol yapmakla uğraşmak yerine poz veriyor bazı oyuncular.
Kendime doğrulttum ben bu lafı.
O kadar çok iltifat alıyorum ki nasıl olsa ben güzelim deyip beyaz atlı prensimin peşimden koşmasını bekliyorum. ( Hatta bu iltifatlar bazen çok abartılıymış gibi geliyor insanların tepkilerini görünce.
Filmlerdeki gibi muhteşem aşklar yaşamayı hayal ediyorum ama nerdeee...
Hatta biriyle tanışınca bile konuşmak yerine, sadece beden güzelliğiyle orada olmayı tercih ediyorum.
Halbuki güzel olmayan bir insan konuşmaya başlayınca gözümüzde harika olabiliyor.
Ben de bu yüzden yalnızım diye düşünmeye başlamakla beraber, karşıma hiç beğenebileceğim düzgün bir erkek çıkmadığından kısmetsizlik olarak da nitelendiriyorum bu durumu.

Sonuç olarak bu kadar şekilci düşünmek çok çok büyük bir hata ama daha önce çaba da gösterdim.
Kendimi hiç güzel bulmadığım, saçımın şekil almadığı, makyajımın yakışmadığı bir günde... Biriyle buluştum. Şekilcilikten tamamıyla uzaktım; bir şeyler yapmaya çalıştım. Olmadı. Karşımdaki mal çıktı. Sonradan yalvardı yine buluşalım diye ama iş işten geçmişti.

İş yine kısmet meselesinde takılıp kalıyor bence. Ne yapsak boş. Olacağı varsa olur. Ben artık bu konu üstüne düşünmekten vazgeçtim çünkü hiçbir işime yaramadı.

En mutlu evlilikler için ufakta olsa saf olunmalı görüşüne kesinlikle katılmıyorum, bir insan seçiciyse akıllıysa ve mutlu olmak için saf'ı oynuyorsa o insanın tavrından şüphe ederim ben...

mutlu olmak icin "saf'i oynamak" diye birseyden bahsetmemistim ben...
cok uyanik olmak tehlikeli, hafif saf olup, bazi hatalarin farkina varmamak daha iyi demistim... :89:
mutlu olmak icin saf'i oynuyorsaniz, adi ustunde 'oynuyor' olursunuz ve hala butun hatalarin farkinda olursunuz...

Kızlar bende bir de şu var. Çevremdeki ilişkilerde hep kızlar erkeğin peşinde koşuyor, alttan alıyorlar, kendilerine hakaret bile edilse devam edebiliyorlar, buna ben inanamıyorum nasıl devam ediyor bu ilişkiler?

Gurur bir tek bende mi var?

bu konudaki ilk mesajımda dediğim gibi çok bilmeyeceksiniz, fazla akıl ve çok bilmek işte yanlızlık getiriyor. Birde sizin kalbinizi yerindne çıkaran birisi henüz çıkmamış yoksa ben görürüm sizin mantığınızı :76:

Bak ben hep sigara içen ve maç hastası birisiyle hayatta olmam, olamam derdim hatta böyle olanları hep elerdim ama sonra bil bakalım ne oldu

Hayır tabiki. Ben de çok gururluyumdur ve bu sebeple uzun yıllar hayatıma kimseyi sokmadım. Karşıma çıkanlar benden böyle olmamı istediği, bunu beklediği için. Neden kendimi bu duruma düşüreyim, neden düşürelim o kızlar çok mu el sütünde tutuluyor. Allah bozmasın şu ana bana saygı duyan, her türlü bana destek veren, yaptıklarımla beraber benle aynı heyecanı duyan yani komplekssiz bir adam buldum inşallah değişmez. Haa tüm bunlar göz boyamak için yapılmışsa ve birden değişirse çok severim ama anında da soğurum ve siler atarım bir kerette.

Çok aklı başında kızlarsınız inşallah tez vakit Allah gönlünüze göre verir. Aradığınız adamı bir an önce bulursunuz inşallah :)

Son düzenleme:
Tez vakitte İnşallah Brnsz. :))

Bak büyük konuşunca oluyor haklısın, oturup büyük konuşmaya başlamalıyım belki de başıma gelsin diye.

Ben de peşimden koşulsun isterim fazla değil ama isteniz bu doğaldır zaten. Kendimi beğenirim yalnız karakteri düzgün sohbeti tatlı geniş bakış açısı olan bir erkek her zaman ilgimi çeker. Çirkin diye de nitelense beğenebilirim o adamı. Fiziki görünüşe takıldığımı düşünmüyorum bu bakımdan.

Yalnız erkeklerde güzel olandan birazcık uzak kalmayı yeğleme durumları olabiliyor sanırım ne dersiniz?? Allah çirkin şansı versin diye boşuna dememişler.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…