"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

sert yazmak değil amacım ama bana saçma geldi biraz başlık.
evlenememekle beğenilmeyi, bir mesleğe sahip olmayı nasıl bağdaştırdınız ki:KK53:
insanlar bu kız güzel evleneyim, ya da aaa mühendismiş kaçırmayayım demezler sanırım:KK37:
neden?
beğeniliyoruz yalan değil.beğenmediğin insanla evlenir misin sen?
benim çevremde meslek sahibi olmak önemli bi kriterdir
aynen öyle diyorlar aaa memur,mühendis kaçırmayayım
yazık ki öyle...

gel bir sarılayım zebuşum :KK48::KK48::KK48::KK48:

öp öp öp doyamadım:KK19::KK19::KK19:

Kendimizi övmüyoruz arkadaşım, kimseye böyle böyle denmez günlük hayatta zaten, ortada olan özellikler bunlar. Buna rağmen evlenemeyişimizden bahsediyoruz. Ortaya çıkıp kendini öven bir tip değil bu bahsi geçen.

Erkekler uzak durmuyor ki ayrıca, aday bulamamak değil sorun, seçim yaparken zorlanmak veya korkmaktan söz ediyoruz genelde.

Neden bu kadar sert yazdın?

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Başlığa neden bu kadar çok tepki var anlamıyorum orada bahsedilmek istenen ayaklarının üstündedurabilen akıllı mantıklı eli ayağıda düzgün kendimize göre iyi birer insanız acaba biz nerde yanlış yapıyoruz un bir özeti.... demekki insanlar aynı şeyleri yaşayan insaların halinden anlayabiliyor... buradaki bir çok arkadasımın da dediği gibi topikteki asıl amaç acaba biz nerede yanlış yapıyouz u bulmak bir başlıktan karakter analizi çıkarmak ne kadar doğrudur... eğer bu konuda yaşanmışlıkları olan kimse yoksa yorum yazmak mecburiyetinde de değil...

neden?
beğeniliyoruz yalan değil.beğenmediğin insanla evlenir misin sen?
benim çevremde meslek sahibi olmak önemli bi kriterdir
aynen öyle diyorlar aaa memur,mühendis kaçırmayayım
yazık ki öyle...

öp öp öp doyamadım:KK19::KK19::KK19:

benim çevremde gerçekten güzelliği veya kariyeri için biriyle evlenen kimse yok.
bana bu yazdıklarınız çok garip geliyor.
benim demek istediğim acaba siz güzellik, kariyer,para gibi maddesel şeylere fazla değer verip o yüzden mi yalnız kalıyorsunuz?
yani bir insan benimle güzelliğim ya da kariyerim için ilgilense buz gibi olurum ben o ilişkide.
madem nerde hata yaptıgınızı görmeye çalışıyorsunuz bu topikte, ben de size yardımcı olmak için fikrimi belirtiyorum sadece.
ruhsal ve manevi şeylere tabi ki yöneliyorsunuzdur.
ama hani daha mı fazla yönelmeniz gerekiyor acaba?

benim çevremde gerçekten güzelliği veya kariyeri için biriyle evlenen kimse yok.
benim demek istediğim acaba siz güzellik, kariyer,para gibi maddesel şeylere fazla değer verip o yüzden mi yalnız kalıyorsunuz?
yani bir insan benimle güzelliğim ya da kariyerim için ilgilense buz gibi olurum ben o ilişkide.
madem nerde hata yaptıgınızı görmeye çalışıyorsunuz bu topikte, ben de size yardımcı olmak için fikrimi belirtiyorum sadece.

kastettiğim kariyer değil
bu devirde hemen hemen herkes çalışan gelin,çalışan eş istiyor
her çalışan kariyer sahibi değil ki...
kariyerimiz için evlensinde demedi hiç kimse

sadece kim olduğumuzun,ne istediğimizin farkındayız hepsi bu

yoo tam aksine.biz böyle şeylere değer vermiyoruz
insanları metalaştırmıyoruz
değer verdiğimiz ne istediğini bilen ve isteyen erkekler

çevremde evlenilen kadınların geneline bakıyorum
liseyi zar zor bitirmiş,görünüşüne önem vermeyen,kocam pardon kocişim kazansın ben yiyeyim gibi kadınlar

eee diyorum benm neyim eksik?

aslında neyim eksik tam çözemedimde neyim fazla biliyorum

hayatın gerçekleriyle çok karşılaştım,ağır bedeller ödedim,insanların iç yüzünü gördüm,çalışmak-emek nedir öğrendim
işte bu yüzden seçiciyim
bi insanla karşılaşınca bu insanla nereye giderim görebiliyorum

çok sevsemde kendimden ödün veremiyorum,ödün verenide istemiyorum

evet bunlar fazla geldi çevremdekine,sevdiğim adama

işte bizim fazlamız bu anlıyor musun?

Zibinim birazda kısmet işi herhalde tatlım bende mesela 25 ten önce düşünmüyordum hiç aklımın ucundan geçmezdi evlilik bana öyle uzaktı ki ama evlendim işte kısmet diyorum ben ve sanırım mükemmelliyetçi olmakta etkiliyor

Zibinim birazda kısmet işi herhalde tatlım bende mesela 25 ten önce düşünmüyordum hiç aklımın ucundan geçmezdi evlilik bana öyle uzaktı ki ama evlendim işte kısmet diyorum ben ve sanırım mükemmelliyetçi olmakta etkiliyor

haklısın kopcam:KK70:
cidden kısmet işi bu işler...
mükemmeliyetçilik(ulen inş.doğru yazmışımdır:KK52:) burcumun özelliği sanırım:97:

haklısın kopcam:KK70:
cidden kısmet işi bu işler...
mükemmeliyetçilik(ulen inş.doğru yazmışımdır:KK52:) burcumun özelliği sanırım:97:

Olabilir inşallah gönlüne göre bulursun :KK19:hayat hiç kolay değil evlilikte çok önemli bütün hayatını geçireceksin sonuçta km vurduya gelmesin öyle değil mi :KK31:Sen çok akıllı olduğun içinde hazmedemeyenler olur canım

liseyi zar zor bitirmiş,görünüşüne önem vermeyen,kocam pardon kocişim kazansın ben yiyeyim gibi kadınlar

eee diyorum benm neyim eksik?

hayatın gerçekleriyle çok karşılaştım,ağır bedeller ödedim,insanların iç yüzünü gördüm,çalışmak-emek nedir öğrendim
işte bu yüzden seçiciyim

siz hiç kalbinizin sesini dinlemez misiniz?
yani tamam karşınızda bir adam var ve o adamla en fazla nereye gidebileceğinizi görüyorsunuz.
e dünyada mükemmel insan olmayacağına göre,
mükemmel adamı bulabileceğinize inanıyor musunuz?
aşk bazı insanların gözlerini kör edemiyor.
ve bu kişiler çok daha seçici oluyor.
ben de aşık olduğum zaman "senin için her şeyi yaparım" moduna giremiyorum mesela.
ama eğer karşımdaki insanın pozitif yönleri negatif yönlerini hissetmeme engel oluyorsa, hayatımdan ufak şeyleri silip atabilirim.
bu ufak şeylerden kastım çalışmak,okumak,dışarı çıkmak,istediğimi giyememek vs. değil tabi ki.

En sevdiğim yazarlardan birisi olan Paulo Coelho ne güzel demiş:

Güzel kadınlar aşkla aptallaşır; ama hem akıllı hem güzel kadınlar, aşıkken de akıllıdır. Bu yüzden hep yalnız kalır.

:KK31:

Birde aşk gözü kör eder evlilik gördürür sözü var ama buraya ne kadar uydu bilmiyorum :KK37:

liseyi zar zor bitirmiş,görünüşüne önem vermeyen,kocam pardon kocişim kazansın ben yiyeyim gibi kadınlareee diyorum benm neyim eksik?

işte bu yüzden seçiciyim

:KK60: Özellikle bu kısım çok komik ve doğru. Erkekler kocişim kocişim diyen tipleri eşleri olarak görmek istiyorlar o zaman?

İş arkadaşlarımın yakıştırdığı bir meslektaşımla arkadaşça görüşmüştüm. Bana ilk görüşmemizde söz dinleyen, uyumlu biri olup olmadığımı, her dediğini yapıp yapmayacağımı sordu. Bunlar kadınları ne sanıyor kuzum? Bu soru bile en derin aşkı yok eder benim gözümde ki aşk filan da yoktu zaten.

Arkadaşım ister istemez eski konularına göz attım çirkinlik güzellikle ilgili sorunlar yaşadığını gördüm. Kayınpeder adayının sözleri çok incitici olmuş seni kınamıyorum. Etraf kazma dolu. Sen evlendin mi peki bahsi geçen adamla, evlendinse nasıl oldu, evlenmedinse neden uzuyor ilişkin evlilik olmadı? Daha somut şeyler üzerine konuşalım bence.

Güzel kadınlar aşkla aptallaşır; ama hem akıllı hem güzel kadınlar, aşıkken de akıllıdır. Bu yüzden hep yalnız kalır.

Birde aşk gözü kör eder evlilik gördürür sözü var ama buraya ne kadar uydu bilmiyorum :KK37:

Ee o zaman böyle gelmiş böyle gider uğraşmayalım. :KK9: Paylaşım için teşekkürler...

Bu arada Zhebani burcumdan olabilir demiş, burcu ne acaba?

Son düzenleme:
Arkadaşım ister istemez eski konularına göz attım çirkinlik güzellikle ilgili sorunlar yaşadığını gördüm. Kayınpeder adayının sözleri çok incitici olmuş seni kınamıyorum. Etraf kazma dolu. Sen evlendin mi peki bahsi geçen adamla, evlendinse nasıl oldu, evlenmedinse neden uzuyor ilişkin evlilik olmadı? Daha somut şeyler üzerine konuşalım bence.

evet sevgilimin babası 1.80 boyunda, sarışın, mavi gözlü olmayan herkesi çirkinlikle itham ediyor.
buna zaten ben, sevgilim, sevgilimin annesi dahil tüm çevremiz gülüyor. hatta sevgilimin babası kendi eşi sarışın ve renkli gözlü olduğu halde boyu 1.60 olduğu için çirkinlikle hala itham ediyor.
yani o bahsettiğiniz kişiden incinecek biri değilim. aklının pek yerinde olmadıgının ve yaşının 72 oldugunun farkındayım.
ikinci sorunuza ise şöyle cevap vereyim. ben 21 yaşındayım, sevgilim 27 yaşında. benim okulum bitmediği için nişanı seneye yapmaya karar verdik.

şimdi benim anlayamadığım şey; "kayınpeder adayının sözleri çok incitici olmuş seni kınamıyorum" cümlen.
72 yaşındaki, tv deki mankenleri bile beğenmeyen, kendisini Napolyon sanan birinin sözlerinden alınmam asla ben:KK53:
hem yükselenim hem de burcum aslan olduğu için, güzelliğe diğer insanlardan daha fazla önem veririm bu doğru. ama evlilikte ve aşkta güzelliğin pozitif bir etken oldugunu düşünmüyorum.

evet sevgilimin babası 1.80 boyunda, sarışın, mavi gözlü olmayan herkesi çirkinlikle itham ediyor.
buna zaten ben, sevgilim, sevgilimin annesi dahil tüm çevremiz gülüyor. hatta sevgilimin babası kendi eşi sarışın ve renkli gözlü olduğu halde boyu 1.60 olduğu için çirkinlikle hala itham ediyor.
yani o bahsettiğiniz kişiden incinecek biri değilim. aklının pek yerinde olmadıgının ve yaşının 72 oldugunun farkındayım.
ikinci sorunuza ise şöyle cevap vereyim. ben 21 yaşındayım, sevgilim 27 yaşında. benim okulum bitmediği için nişanı seneye yapmaya karar verdik.

şimdi benim anlayamadığım şey; "kayınpeder adayının sözleri çok incitici olmuş seni kınamıyorum" cümlen.
72 yaşındaki, tv deki mankenleri bile beğenmeyen, kendisini Napolyon sanan birinin sözlerinden alınmam asla ben:KK53:
hem yükselenim hem de burcum aslan olduğu için, güzelliğe diğer insanlardan daha fazla önem veririm bu doğru. ama evlilikte ve aşkta güzelliğin pozitif bir etken oldugunu düşünmüyorum.

Ama müstakbel kayınpederine bakış açının bu olduğunu bilemem ki ben yazdıklarına göre yorum yaptım. Her şey yolunda öyleyse? Mutuluklar darısı başımıza ahaha.

Ama müstakbel kayınpederine bakış açının bu olduğunu bilemem ki ben yazdıklarına göre yorum yaptım. Her şey yolunda öyleyse? Mutuluklar darısı başımıza ahaha.

yazdıklarımdan sevgilimin babasının bu sözüne üzüldüğümü nerden çıkardınız anlayamadım.
size güzelliğe ve paraya önem verdiğiniz için çıkıştım ya, yaram var sandınız sanırım.
her şey yolunda teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
hayırlı birini bulabilirsiniz umarım. iyi akşamlar.

şimdi benim anlamadığım nokta herkesin kariyeri olabilirr dış görünüşü vardır ama içi de kof olabilirr:KK51::KK51::KK51::KK51::KK51: güzellik geçici kariyer biyere kadar benceee

siz hiç kalbinizin sesini dinlemez misiniz?
yani tamam karşınızda bir adam var ve o adamla en fazla nereye gidebileceğinizi görüyorsunuz.
e dünyada mükemmel insan olmayacağına göre,
mükemmel adamı bulabileceğinize inanıyor musunuz?
aşk bazı insanların gözlerini kör edemiyor.
ve bu kişiler çok daha seçici oluyor.
ben de aşık olduğum zaman "senin için her şeyi yaparım" moduna giremiyorum mesela.
ama eğer karşımdaki insanın pozitif yönleri negatif yönlerini hissetmeme engel oluyorsa, hayatımdan ufak şeyleri silip atabilirim.
bu ufak şeylerden kastım çalışmak,okumak,dışarı çıkmak,istediğimi giyememek vs. değil tabi ki.

yoo ben kalbimin sesini de dinlerim.ama yaş 26 olunca artık sadece kalp sesi yetmiyor
akıl sesi,ruh sesi v.s.. liste uzar gider.tek ses yetmiyor yani

nereye gidebileceğimi görme meseleme gelnce; bi bakıyorum oturup bi çay içmek yetiyor bana
ölçüp tartıyorum.bu adamla güzel bi aşk yaşarım ama evlenemem
ya da bundan bi cacık olmaz gibi...

mesela adam kapanmamı istiyordu.aşkından ölsem olmaz!
diğeri kılık kıyafetime karışmaz ama siyasal görüşlerimiz farklı.olmaz işte bu
bir başkası ise her yönden uyduk ama olmadı işte

ayy sevgili listem çok kabarık hangi birini anlatsam şaşırdım :KK52:

evlilik sadece aşk değil ki...
sevgi,saygı,uyuşma gerektirir

işte benim gözümde artık şöyle:
eksiler artıları götürüyor

yaşın çok küçük.21 yaşındaher şey toz pembe olur inan bana.bu topikteki herkes emin ol aynı fikirde
sadece aşk yetmez.ya da bana yetmiyor

çok güzel aşklar yaşadım.çok sevildim.kimisi sevmedi belki
ama olmadı,olduramadık

hepsi doğru valla :KK60:
:KK60: Özellikle bu kısım çok komik ve doğru. Erkekler kocişim kocişim diyen tipleri eşleri olarak görmek istiyorlar o zaman?

İş arkadaşlarımın yakıştırdığı bir meslektaşımla arkadaşça görüşmüştüm. Bana ilk görüşmemizde söz dinleyen, uyumlu biri olup olmadığımı, her dediğini yapıp yapmayacağımı sordu. Bunlar kadınları ne sanıyor kuzum? Bu soru bile en derin aşkı yok eder benim gözümde ki aşk filan da yoktu zaten.
aynen öyle!
hakimiyeti altına girebilecek kişileri istiyorlar

bak şöyle.muhteşem yüzyılda nigar kalfa hürreme azcık sesin çıkarma,saf görün demşti
hürremde: aptal ol diyosun yani dedi,kalfada niye ölür müsün dedi ya hah işte formül bu
aptal olacaksın,değilsen aptalı oynayacaksın!

inanmıycaksın ama eski sevgilimin anneside sen tam bi cadolozsun.senle nasıl evlilik olur demişti
bende napim oğlunuz gibi saftirik olamyorm demiştim:89:

Ee o zaman böyle gelmiş böyle gider uğraşmayalım. :KK9: Paylaşım için teşekkürler...

Bu arada Zhebani burcumdan olabilir demiş, burcu ne acaba?

terazi burcuyum canım :KK61:

şimdi benim anlamadığım nokta herkesin kariyeri olabilirr dış görünüşü vardır ama içi de kof olabilirr:KK51::KK51::KK51::KK51::KK51: güzellik geçici kariyer biyere kadar benceee

haa sen bize içiniz kof mu demek istiyorsun şimdi :KK23:
dikkat edersen kariyer sahibiyiz demedik,meslek sahibi dedik

X