"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

bende..
6 yıllık ilişkim var, sevgilim daha önce evlenmiş boşanmış biri, evlilikten kaçıyor, bu sene evleneceğiz sözde hemde mayıs-haziran gibi ama daha hiçbir hazırlık yok

1 nisana kadar süre verdim eğer yine mırın kırın ederse ayrılmaktan başka çarem kalmıyor
bende güçlü bir karakterimdir ama işin içinde sevgi olunca akan sular duruyor ve evliliğe kesinlikle erkek karar veriyor eğer istemezse ne yapsanız boş...

Evlenip boşananlar ya evliliğe çok istekli olurlarmış, yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı, ya da evlilikten aşırı derecede kaçarlarmış. Sana kaçan denk gelmiş sanırım. :KK53:

Evlenip boşananlar ya evliliğe çok istekli olurlarmış, yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı, ya da evlilikten aşırı derecede kaçarlarmış. Sana kaçan denk gelmiş sanırım. :KK53:

Aşağa yukarı aynı şeyleri yaşamışız, bende evlilikten döndüm ve ayrıldığım kişi bir ay içerisinde başka biri ile evlendi, sonraki ilişikimde bunun acısını çıkardım, daha sonra ben iyi davranmaya çalıştığımda bunu kötüye kullananlar oldu sebepsiz nedensiz terk edenler, aldatanlar vs... dediklerinin bir kısmına katılıyorum herşey kısmet bazı şeyleri ne kadarda zorlasanda kısmetinden ötesine geçemiyorsun ve elindeki var olan bir kuş daldaki iki kuştan daha değerli olduğunu anlıyorsun... hatta bazen geriye dönüp düşündüğümde görüştüğüm insanlarla iyiki evlenmemişim diyorum çünkü evlenseydim mutlu olamayacağım bir hayatım olurdu, ama insan bir yandanda bunu bazı insanlar başarırken ben neden başaramıyorum diyorum.. benim hayatımda evlilikten çok mutlu olabileceğim bir insanın varlığını istiyorum bu sadece erkek arkadaş bile olabilir ama birinin varlığını istiyor insan yalnızlık nereye kadar...?

Bana da bu bir başarısızlıkmış gibi geliyor artık, yada ben çok fazla ince eleyip sık dokuyorum, benim öyle eyvallahım yoktur kimseye, en ufak bir hatada üzerine çizgi çekebiliyorum, bu özelliğimi bir türlü törpüleyemiyorum da... Deniyorum bu sefer ufak hataları görmeyeyim diyorum, görmeyeyim dedikçe içimde kuruluyorum o an hayatımda olan insana...Sonra bu içimde biriktirdiklerim büyüyor, sebepsiz yere öfke boşalmasına neden oluyor...Güvenmeyi yeniden öğrenmemiz için bir yol olmalı... Yada ben olsun istiyorum bilemiyorum...Garip, ben artık birinin varlığını da istemiyorum, sosyal biriyimdir zaten dostlarım ailem çocuklarım arkadaşlarımla yetinmeyi öğrenmeye çalışıyorum :78::97:

Kizlar bir daha öyle keske erken yasta evlenseydimde meslek yapmasaydim gibi cümleler okumak istemiyorum. Sakin ha!
Tabiki vasifli dediginiz insanlar secici olur, kendisine yakisani bulana kadar bekler.
Bende gec evlendim ama o dogru insani bulmak istedigim icin. Evlenmek icin evlenmedim.
Ben istedigim icin, ben begendigim icin, ben o insani dogru buldugum icin.
Ama bir günde aman yasim geldi niye iliskiler kuramadimda demedim, cünkü kurulmayan iliskiler zaten evlilgi hak eden iliskiler degildi.
Ne mutlu meslek sahibi olanlara. Hic bir zaman bir evlilikle esit tutulmamali.

bende..
6 yıllık ilişkim var, sevgilim daha önce evlenmiş boşanmış biri, evlilikten kaçıyor, bu sene evleneceğiz sözde hemde mayıs-haziran gibi ama daha hiçbir hazırlık yok

1 nisana kadar süre verdim eğer yine mırın kırın ederse ayrılmaktan başka çarem kalmıyor
bende güçlü bir karakterimdir ama işin içinde sevgi olunca akan sular duruyor ve evliliğe kesinlikle erkek karar veriyor eğer istemezse ne yapsanız boş...

Süre vermen iyi olmuş az da kaldı umarım hayırlı haberlerle gelirsin.

Bana da bu bir başarısızlıkmış gibi geliyor artık, yada ben çok fazla ince eleyip sık dokuyorum, benim öyle eyvallahım yoktur kimseye, en ufak bir hatada üzerine çizgi çekebiliyorum, bu özelliğimi bir türlü törpüleyemiyorum da... Deniyorum bu sefer ufak hataları görmeyeyim diyorum, görmeyeyim dedikçe içimde kuruluyorum o an hayatımda olan insana...Sonra bu içimde biriktirdiklerim büyüyor, sebepsiz yere öfke boşalmasına neden oluyor...Güvenmeyi yeniden öğrenmemiz için bir yol olmalı... Yada ben olsun istiyorum bilemiyorum...Garip, ben artık birinin varlığını da istemiyorum, sosyal biriyimdir zaten dostlarım ailem çocuklarım arkadaşlarımla yetinmeyi öğrenmeye çalışıyorum :78::97:

bende böyleyim.hemen siliyorum:KK31:

Kizlar bir daha öyle keske erken yasta evlenseydimde meslek yapmasaydim gibi cümleler okumak istemiyorum. Sakin ha!
Tabiki vasifli dediginiz insanlar secici olur, kendisine yakisani bulana kadar bekler.
Bende gec evlendim ama o dogru insani bulmak istedigim icin. Evlenmek icin evlenmedim.
Ben istedigim icin, ben begendigim icin, ben o insani dogru buldugum icin.
Ama bir günde aman yasim geldi niye iliskiler kuramadimda demedim, cünkü kurulmayan iliskiler zaten evlilgi hak eden iliskiler degildi.
Ne mutlu meslek sahibi olanlara. Hic bir zaman bir evlilikle esit tutulmamali.

Teşekkürler olivia güzel yorumun için. Böyle olumlu ve ayağı yere basan yorumlara htiyacımız var inan. Nasıl tanıştınız peki eşinle?

kızlar ben 24 yaşındayım ve okuduğum için asla belli bir memuriyet yada bankacılık olmadan evlenmem diye düşünüyorum( gerçi aday da yok ama) daha ince 3 yıl çıktığım oldu 1 sene önce ayrıldık iyi ki ayrıyız benim için bir ilişkinin ne olmadığını benim neyi istediğimi ancak ayrılınca anladım şimdi önce iş sonra eş diyenlerdenim.
ama acaba geç mi kaldım bu sefer de
haa bir de çeyizimi de kendim çalışıp kendim alacagım hiç bir dantel patik yazma da istemiyorum zaten az sık eşyadan yanayım e çalışacagım için temizliğini yapması da büyük sorumluluk zatne ben de en iyisi mi istemiyorum... herşeyin son modası en son çıkan oluyor e iki taraf da çalışırsa zaten üstesinden gelinir allahın izniyle...

bence yalnız olmanızın nedeni de bu başlık...
kendi kendini insan "beğenilen biriyim" , "param var" , "mesleğim var" diye övdükçe sadece erkekler değil herkes uzak durur...

bence yalnız olmanızın nedeni de bu başlık...
kendi kendini insan "beğenilen biriyim" , "param var" , "mesleğim var" diye övdükçe sadece erkekler değil herkes uzak durur...

Kendimizi övmüyoruz arkadaşım, kimseye böyle böyle denmez günlük hayatta zaten, ortada olan özellikler bunlar. Buna rağmen evlenemeyişimizden bahsediyoruz. Ortaya çıkıp kendini öven bir tip değil bu bahsi geçen.

Erkekler uzak durmuyor ki ayrıca, aday bulamamak değil sorun, seçim yaparken zorlanmak veya korkmaktan söz ediyoruz genelde.

Neden bu kadar sert yazdın?

Kendimizi övmüyoruz arkadaşım, kimseye böyle böyle denmez günlük hayatta zaten, ortada olan özellikler bunlar. Buna rağmen evlenemeyişimizden bahsediyoruz. Ortaya çıkıp kendini öven bir tip değil bu bahsi geçen.

Erkekler uzak durmuyor ki ayrıca, aday bulamamak değil sorun, seçim yaparken zorlanmak veya korkmaktan söz ediyoruz genelde.

Neden bu kadar sert yazdın?

sert yazmak değil amacım ama bana saçma geldi biraz başlık.
evlenememekle beğenilmeyi, bir mesleğe sahip olmayı nasıl bağdaştırdınız ki:KK53:
insanlar bu kız güzel evleneyim, ya da aaa mühendismiş kaçırmayayım demezler sanırım:KK37:

sert yazmak değil amacım ama bana saçma geldi biraz başlık.
evlenememekle beğenilmeyi, bir mesleğe sahip olmayı nasıl bağdaştırdınız ki:KK53:
insanlar bu kız güzel evleneyim, ya da aaa mühendismiş kaçırmayayım demezler sanırım:KK37:

Bu konuda bir rahatsızlığınız varsa paylaşın. Yoksa kapris yapmayın lütfen. İnsanlar bu kız güzel evleneyim mesleği var evleneyim diyorlar evet. Bunu ilk kez duymuş olamazsınız değil mi?

Bu konuda bir rahatsızlığınız varsa paylaşın. Yoksa kapris yapmayın lütfen. İnsanlar bu kız güzel evleneyim mesleği var evleneyim diyorlar evet. Bunu ilk kez duymuş olamazsınız değil mi?

nasıl bir rahatsızlığım olabilir ki? bunu yazdıysam ya çirkinimdir ya da mesleğim yoktur size göre sanırım.
açıkçası erkekler arasından ben öyle diyenine rastlamadım. güzellik ve para üstüne kurulu bir evlilikten de hayır geleceğini düşünmüyorum.
umarım kafanıza göre birini bulursunuz....

İlginç yorumlar olmuş, başlığın asıl amacı, nerede yanlış yaptığımızı, çok fevri davranıp davranmadığımızı, en ufak bir hatada silip silmediğimizi, yaşadıklarımızı paylaşarak bir adım daha öteye gitmek belki, evlenmek için gerekli olan kriterler vardır elbette, birde alın yazısı vardır kader kısmet denilen... ortamı germek, yok yere sert çıkışlar yapmak sadece kendinizden doğutur bizi, bilginize... gerçi bu sizin için ne kadar önemli orası da tartışılır ya,neyse... birini kaybetmek için anlık zaman yetiyor, birini kazanmak zordur ama... neyse selametle :KK31:

X