"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

derinss düşüncelerinde son derece haklısın formulu bulmuşşsun:) ama anlamadıgım bi nokta erkeği evliliğe kadın götürürü anlamadım, erkek bazen kadından daha cok hevesli olabiliyor sence bunu da mı kadın yapıyor davranışlarıyla, mesela benm erkek arkadasım cok istekli ama benim korkularım var evlilikten korkuyorum :KK43:

O senden şöyle bir elektirik almış..

""" seninle evlenebilirim,ama hmmm kaygılarım var,yoksa fazla mı sinirlisin,bana layık mı değilsin acaba,daha iyisini de bulurum ama poff karar veremedim seviyorda gibiyim"

adam bunu hissetmiş,kız kaçmasın diyor.işini garantiye almak istiyor..
ve bence ki şahsi fikrim kendisinde gizlemek istediği negatif bir özellik var evliliğe dair.
bakınız şahsi fikrim yanlış anlama sakın :97:

""" seninle evlenebilirim,ama hmmm kaygılarım var,yoksa fazla mı sinirlisin,bana layık mı değilsin acaba,daha iyisini de bulurum ama poff karar veremedim seviyorda gibiyim"

ve bence ki şahsi fikrim kendisinde gizlemek istediği negatif bir özellik var evliliğe dair.

evet söylediğin gbi fazla sinir durumu, kıskanclık var bazen cok fedakar bazen kişisine göre cok bencil bunlar beni düşündürüyo cok seviyorum onsuz yapamıyorum ama asık deilim yani heycan vs. yok, diyorumki kendime herkesin kötü özellikleri var benim de var, ama sevdigim insann o eksi yanlarını bir ömür tolere edebilirmiyim? gibi gibi sorular sorular:)

evet söylediğin gbi fazla sinir durumu, kıskanclık var bazen cok fedakar bazen kişisine göre cok bencil bunlar beni düşündürüyo cok seviyorum onsuz yapamıyorum ama asık deilim yani heycan vs. yok, diyorumki kendime herkesin kötü özellikleri var benim de var, ama sevdigim insann o eksi yanlarını bir ömür tolere edebilirmiyim? gibi gibi sorular sorular:)

bu ısrar sen daha iyi bir seçenek ile karşılaşana veya pess artık anne olmak istiyorum,konu komşu herkes evlendi evlenelim be hacı :) diyene kadar sürer..

Hiçbirimiz mükemmel değiliz haklısın
Ama evliliğe etki edebilen ve edemeyen huylar var.
Sinir ve kıskançlık hayatı zindan eder,kendimden değil ama annemden biliyorum.
Babamdan yani,zor .. Kadın için ve çocuklar için çok zor :26:

hayırlısı olsun diyor ve her zamanki gibi zamana bırakıyorum, yorumların için teşekkür ederim tekrar konuşmak isterim. sitede yeniyim arkadas olarak eklemek isterdim ama nasıl oluyo bilmiyorum, tekrar karşılaşmak üzere iyi geceler.

İçten yanıtın için teşekkürler, çok haklısın. Ben de doluyuum o kadar ki her an ağlamaya başlayabiliyorum kolaylıkla. Normalde çok neşeli hareketli biriyimdir insanlar bu evlilik meselesini kafama taktığıma bile inanmazlar, istese hemen evlenebilir diye bakarlar ama olmuyor olmuyor olmuyor. :84:

Hani diyorsun ya kendine layık görememek... Cidden normal ve kaliteli erkek sayısı o kadar az ki denk gelenlerin de uyuz uyuz huyları var. O kadar üzülüyorum ki bazen. Görmeyeceksin zayıf yönlerini diyorlar, herkes mükemmel evlilik yaptığından mı evleniyor sanıyorsun diyorlar, bu günler geri gelmez diyorlar, diyorlar da diyorlar.

Fakat içimde bir inatçı keçi var sanki, bekle bu değil bekle diyor sürekli.

bende bekliyorum; ama yok işte yok !

sanırım yalnız ölcem :KK5:

derinss yorumlarini gercekten begeniyle okuyorum, ve katiliyorumda..
bu yönde benimde sorum olacak fikrini almak isterim, belki vaktin olur bu konuyla ilgili paylastigim/actigim konuyuda okuyabilirsin..
kisacasi sevgilime yaklasimim nasil olmasi gerek bilmiyorum.. ona kalsa hemende evlenebiliriz,
tabii benim fikirlerime saygi duyuyor ben nezmn olur dersem olacak bu belli birsey.yasimiz henüz 21/22
ama istekleri fln var iste $öyle giyin $öyle yap et diye (ileriye yönelik) hani nasil karsilik vermem dogru olur hic bir fikrim yok. ve ailele oturmak etmek bu gibi seylere cok sicak bakiyor.. istemiyorm ben aslinda ayri evler daha makbul gibi geliyor bana ama nasil ikna edebilirm??:92::92:

Kesinlikle katılıyorum.
Eşimi gördüm ilk gün daha henüz tanışıyoruz.
Ben bu adamla evlenerim dedim.Hatta yakın arkadaşıma o günün akşamı söyledim.
Hayırlı olsun dedi.O lafı söyledikten 4 yıl sonra evlendik :)
evliliğin vaktine bile kadın karar verir.
Erkeklere kalsa ya acilen evlenirsiniz ya da menapoza girene kadar beklersiniz.
Onlarda denge sorunu var.

"evliliğin vaktine bile kadın karar verir" bu düşünceye kesinlikle katılmıyorum... çünkü benim başımdan geçen olaylar hiçde öyle değildi bence bir erkek evliliğe hazır değilse asla ama asla ikna edemezsiniz, ben bunuçok kere yaşadım erkek eğer evlilik fikrine psikolojik olarak hazırsa sonuna kadar her konuda yanınızda oluyor çünkü ne istediğini bilen biri oluyor... ama hazır değilse bir şekilde kıvırmaya başlar, olmadı direk uzaklaşır.

şu an için işim yok.elimde olmayan nedenlerden dolayı :KK5:

ama eğitimliyim,güzelim....malesef bitirdiğin okullar,aldığım iş eğitimleri,sertifikalar v.s... yetmiyor işte!
yetmiyor bi ilişkiyi evliliğe götürmeye.ya da ben beceremiyorum

her ilişkimde çok güvenilen taraf oldum,çokta sevildim
ha diyeceksiniz yahu bu kadar donanımlısın,övmüşsün kendini neden yalnızsın

ben galiba cevabını buldum:KK28: eskiden hayatıma giren kimi şahıslar baskı altına almak istedler girmedim; bu otorite altına girmemek için bitirdim.benm evlilikten anladığım bu değil işte

bu adam bana kapan dedi istemedim,kimsi annemle aynı binada oturalım dedi olmaz dedim.

kimisiylede her yönden uyuştuk ama bitirdim,işte en çok buna üzülürüm:26:

bazen bakıyorumm etrafıma.her erkekle gezen,hoppa kızların bir çoğu
(reel hayattan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın) evlenmiş barklanmış

hani herkeste bu kızlar hakkında konuşur.inanın yalan değil.nasıl ikna ettiler,bu yaşadıkları gerçek sevgi miydi?

bir ilişkiyi evliliğe götüren sadece sevgi değil ki....peki saygı ve güven nerde?

ya bi de evlendikleri adamlara bakıyorum kul köleler bu kadınlara.ya diyorum neym eksik işte burda her şey tıkanıyor!...

bence bu biraz kısmet meselesi.istersek dünyaının en mükemmel kadınları olalım,olmayınca olmuyor işte

düşün düşün bitmiyor,bir yere varılmıyor.bi eli tutmayalı o kadar uzun zaman oldu ki...

aşkın varlığına inananlardanm ben,aşk istiyorum

çevremdekilerin bana layık gördüklerine bakıyorum çıldırmamak işten değil!
çok svdiğim bi aile dostumla tartıştım bu yüzden :KK5: aklıma geldi şmdi bak,ağlayasım var:KK5:

bazen annem şakayla der şu tam senlik,kızarım anne bu mu layık bana aşkolsun.yaa off hadi annem şaka yapıyo.sevgililerimi bilir tanır hepsini

ya çevre?

banada eksiklerim,varsa hatalarımı söyler misiniz.inanın açık yüreklilikle konuşmak istiyorum....:

"çevremdekilerin bana layık gördüklerine bakıyorum çıldırmamak işten değil!"

evet bunu bende çok yaşadım:KK1: insan kendi kendine "nasıl yani?" diyor:86:

Başlık ne kadarda uyuyor bana... Bunun nedenini ve sorgulamasını aylar önce bıraktım ben, kaderden kısmetten öteye geçilmiyor hayatta. Çok sevdim, çok sevildim, çok insan yetiştirdim, çok kişiye öğrettim bildiklerimi, çokluklarımda boğuldum kimi zamanda. Ama pes etmedim hiç, hep doğru insan budur diye başladım ilişkilerime, ki 28 yaşındayım 4 kişi oldu şimdiye dek hayatımda, biriyle evliliğin kenarından döndüm herşey gerçekten çok güzel giderken bir anda 2 gün içerisinde bitti, başkası girmiş hayatına ve bu olaydan 15 gün sonra evlendi, kolay olmadı atlatmak, ama sorumlu olduğum sevildiğim bir çevrem ve ailem vardı toparlanmak zorundaydım, toparlandım...Arkasından 3 kişi girdi hayatıma ve onlara da bu ilk ilişkimin faturasını kestim sanırım, şöyleki; öyle güvensizdim ki en ufak bir hatayı affetmedim, ki gerçekten haksızlık ettiğim zamanlarda oldu insanlara olan güvenimi yitirdiğim için... Artık oluruna bıraktım, direnmiyorum hayata... Çokta önemli değil evlenmek diyorum, alınyazımın ötesini yaşayamamki zaten diyorum... Ailem var, okuttuğum çocuklarım var, kurumdan çocuklarım var, dostlarım arkadaşlarım var, onlarla yetinmeyi öğrenmeye çalışıyorum, ve dua ediyorum rabbime, bakalım neyler neylerse güzel eyler

"evliliğin vaktine bile kadın karar verir" bu düşünceye kesinlikle katılmıyorum... çünkü benim başımdan geçen olaylar hiçde öyle değildi bence bir erkek evliliğe hazır değilse asla ama asla ikna edemezsiniz, ben bunuçok kere yaşadım erkek eğer evlilik fikrine psikolojik olarak hazırsa sonuna kadar her konuda yanınızda oluyor çünkü ne istediğini bilen biri oluyor... ama hazır değilse bir şekilde kıvırmaya başlar, olmadı direk uzaklaşır.

Off ben de karar veremedim bi türlü erkek mi karar verir evliliğe kadın mı?! :KK53:

Başlık ne kadarda uyuyor bana... Bunun nedenini ve sorgulamasını aylar önce bıraktım ben, kaderden kısmetten öteye geçilmiyor hayatta. Çok sevdim, çok sevildim, çok insan yetiştirdim, çok kişiye öğrettim bildiklerimi, çokluklarımda boğuldum kimi zamanda. Ama pes etmedim hiç, hep doğru insan budur diye başladım ilişkilerime, ki 28 yaşındayım 4 kişi oldu şimdiye dek hayatımda, biriyle evliliğin kenarından döndüm herşey gerçekten çok güzel giderken bir anda 2 gün içerisinde bitti, başkası girmiş hayatına ve bu olaydan 15 gün sonra evlendi, kolay olmadı atlatmak, ama sorumlu olduğum sevildiğim bir çevrem ve ailem vardı toparlanmak zorundaydım, toparlandım...Arkasından 3 kişi girdi hayatıma ve onlara da bu ilk ilişkimin faturasını kestim sanırım, şöyleki; öyle güvensizdim ki en ufak bir hatayı affetmedim, ki gerçekten haksızlık ettiğim zamanlarda oldu insanlara olan güvenimi yitirdiğim için... Artık oluruna bıraktım, direnmiyorum hayata... Çokta önemli değil evlenmek diyorum, alınyazımın ötesini yaşayamamki zaten diyorum... Ailem var, okuttuğum çocuklarım var, kurumdan çocuklarım var, dostlarım arkadaşlarım var, onlarla yetinmeyi öğrenmeye çalışıyorum, ve dua ediyorum rabbime, bakalım neyler neylerse güzel eyler

Çok acı ama yaa. :KK43:( Başkasıyla evlenmesi olayını ben de yaşarsam diye ödüm kopuyor. Bi de sürekli gördüğün biri olunca daha da beter olur Allah'ım sen koruu!!!! :18:

Bende de güven sıfır. Evlensem de güvenemem ben. İnsana güvenmek mümkün değil, normal de değil bana göre.

Benim de öğrencilerim var da biraz teselli buluyorum, çocuk yapmak için geç olmasa bari. :KK43:

Kayınvalideyle oturmak zorunda kalmayabilirsin.
Öyle bir kıvama getirirsin ki eğer kadın düzgün bir kadınsa tabi alt dairenizde oturur.
ne bileyim aynı mahallede oturulur eliniz üstünde olur ama ayrı olursunuz.
Senin yapman gereken ilk önce kadını tanımak,baktın yanlış biri..
vazgeçmek için bir bahanen daha olur ama baktın idare edilebilir sıcak içten işleri yoluna koymaya çabalayabilirsin. İkna edemem yapamam vs diye düşünme,bir erkeğin eşini mutlu etmek için yapmayacağı birşey yoktur..

Ben kayınvalide fobisi olan biriydim,kayınvalidem yoktu bekardım mesela ama saçmasapan bir kinim vardı. Düşün o kadar önyargılıyım yani.Kayınvalidem bir melek çıktı.Senin gözünden bir damla aksın akıtana huzur vermem benim için çok değerlisin diyor geçen gün telefonda.Allah razı olsun..

Ayrı illerdeyiz ama hayat olur ya bir oluruz yaşayabilirim ben o kadınla..Bana yaşam alanı sağlar saygılı olur sınırını bilir.. belki senin kayınvalide adayıda böyle bir tipdir olamaz mı?

Geç kalmışlık ruhumda var sanırım yanıtı da geç okudum. :KK60:

Zaman neler gösterir bilmiyorum, büyük konuşmak da istemiyorum zaman insanı çok fena ikna edebiliyor çünkü amaaa onun ailesiyle oturmak aklımın ucunda yok. Sevebilirim iyi anlaşırım sorun yatarmam sorun yaratmasına müsaade etmeyebilirim kayınvalidenin belki ancak berberlik çok zor.

Ruhum daralır. Bu yüzden bir sabah kalktığımda senin için yaratılmış bu adam diyorum, katlanırsın her şeye, bir sabah kalktığımdaysa adam senin için yaratılmış olabilir ama annesi için daha çok yaratılmış bu gerçeği gör diyorum. Kafam karışık kuruşuk.

Yirmili yaşların başında olsa insan, gözünü karartır belki de aşktan, şimdi 30 yaşı iki ay da geçmişken :KK9: rahatın daha önemli durr diyorum.

Bilmiyorum zamana bırakmak en kolayı aslında da sabrını zorluyor insanın bu sorun.

Kayınvalideyle tanışır mıyım bu tanışma hiç mi gerçekleşmez emin değilim çünkü dediğim gibi bir saatim bir saatimi tutmaz oldu. Flört aşamasındayız, yavaş yavaş şartlarını sunuyor bana ve tepkilerimi ölçüyor, ilgili çok, özel bir iletişim var gibi aramızda ama donmuş durumdayız. :KK37:

Aşağa yukarı aynı şeyleri yaşamışız, bende evlilikten döndüm ve ayrıldığım kişi bir ay içerisinde başka biri ile evlendi, sonraki ilişikimde bunun acısını çıkardım, daha sonra ben iyi davranmaya çalıştığımda bunu kötüye kullananlar oldu sebepsiz nedensiz terk edenler, aldatanlar vs... dediklerinin bir kısmına katılıyorum herşey kısmet bazı şeyleri ne kadarda zorlasanda kısmetinden ötesine geçemiyorsun ve elindeki var olan bir kuş daldaki iki kuştan daha değerli olduğunu anlıyorsun... hatta bazen geriye dönüp düşündüğümde görüştüğüm insanlarla iyiki evlenmemişim diyorum çünkü evlenseydim mutlu olamayacağım bir hayatım olurdu, ama insan bir yandanda bunu bazı insanlar başarırken ben neden başaramıyorum diyorum.. benim hayatımda evlilikten çok mutlu olabileceğim bir insanın varlığını istiyorum bu sadece erkek arkadaş bile olabilir ama birinin varlığını istiyor insan yalnızlık nereye kadar...?

Yalnızlık git gide hafiflemiyor ağırlaşıyor. Şimdi böyle hissediyorum bunu kaldıramıyorum sonra ne olur düşünmek bile kötü.

Bazen yalnız kalacaksam öleyim diye dua ederim.

Şöyle bir örnek vereyim.
Geçen gün biri bir yazı yazmıştı Ayşe özyılmazel galiba.
Yahu biz bir türlü evlenemiyoruz yeşim salkım,iclal aydın gibi kadınlar adamları hemen nasıl nikah masasına oturtuyor diye.düşün kadınların kaçıncı evlilikleri ama birlikte oldukları adamlar ki hepsi ünlü evliliğe zor meyili olan tipler ama evleniyorlar bu kadınlarla..
üstüne uzun uzun düşündüm ,ne farkı var bu kadınların?
evlilik niyeti olmayan adamla vakit kaybetmiyorlar ve bence hep kendi dişlerinin br tık altındaki kategoriyi tercih ediyorlar.
bence sırları bu..
insan aşık olacağı adamı seçemiyor elbette ama evleneceği adamı seçebiliyor.
ikisinin arasında çook ince bir çizgi var.
belirli bir yaştan sonra..
tanışırız,flört ederiz,sevgili oluruz,baktık hala yürüyor,ailelerimizle tanışırız sonra da evliliğe gideriz türünden sıralama gerçekliğini kaybediyor.
kadının evlilik niyeti olan adamı seçmesi diğerleriyle vakit kaybetmemesi gerekiyor.
elbette kadın temelli bakış açım bu ben hep kadını kayırmaktan yanayım.

vasıflı mutsuzda bısey:)yapacak bısey yok,kader kısmet..

Evet hem vasıfsız hem mutsuz da olunabilirdi Mazallah demek istedin herhalde. :KK9:

Kader olmasına elbette kader de bu yoldan geçmiş ve bir şekilde mutlu olmuş başka arkadaşlarımız yok mu bize bir şeyler söyleyebilecek olan? Yani hatamız nerde acaba, taviz vermeden evlilik olmaz mı mesela? Erkekler "sen kadınsın kadınlığını bil" modundalar sanki. Hem birey olup hem evli olmak söz konusu olamaz mı? Köle mi olmak lazım!!!!

Neyse... Azmış sayımız, çözüm de yok zaten, konuyu kapatalım en iyisi. Evlilik programlarına falan çıkalım hepberaber. :86:

bende varımmmm ne yazık kii:KK50:kader,kısmet diyorum bekliyorum bekliyrum ama tık yokk nasıl bir adalettir bu yaaa.eli işte gözü oynaşta olanlar hemen buluyorrr,ama edepli oturaklı aklı başında düşünenler bulamıyor:KK14:ne eksikk bende anlamıyorum bir türlüüü:26:ne zamana kadar bekleyeceğim daha bende bunu çok merak ediyorum:KK1:

bende varımmmm ne yazık kii:KK50:kader,kısmet diyorum bekliyorum bekliyrum ama tık yokk nasıl bir adalettir bu yaaa.eli işte gözü oynaşta olanlar hemen buluyorrr,ama edepli oturaklı aklı başında düşünenler bulamıyor:KK14:ne eksikk bende anlamıyorum bir türlüüü:26:ne zamana kadar bekleyeceğim daha bende bunu çok merak ediyorum:KK1:

"Edepsiz" mi olmak lazım? :KK3:

X