"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

genelde arkadaşlarının ya da akrabalarının etkisinde kalıp çocukla sorun yaşadığınızı söylüyorsun...
bu arkadaşlarının hepsi ilişkilerinde çok mutlu insanlar mı ; çözmüşler mi tüm dengelerin nasıl sağlanacağını; hiç sorun yaşamıyorlar mı?

ilginç olan ne dersen evet sorun yaşamıyorlar.hepsi yavas yavas evlenıyor.bu sene eylülden beri 4 arkadaşım evlendi.Yada gerçekten dışarda cok farklılar ve kendı ilişkilerinde 2 kişi kaldıklarında cok farklılar.bilmiyorum gerçekten ama bu aralar bende bunu sorguluyorum.

akışına bırakmayı zorlamadan hıcbırsey yapmadan denıyormusunuz?

Ya arkadaşlarımın dediği bır laf var bır erkek gelmek ısterse sert mizaçlıda olsan,kuralcıda olsan gelir.Gelmiyorsa zaten hayatında başta yanlış ınsandır gelmesin daha ıyı hakıkaten de boyle .sacıuzunaklıkısa bırak onlar senı büyütsün hepsınde bır mallık var.

İyi de erkeğin gelmesini kadın sağlamıyor muydu?

hemen ısınamıyorum sıcak olmam için en az 4-5 ay geçmesi lazım, tabi bu süre karşımdakinin tavrına da bağlı

O süreçte de sorun yaşanıyor dimi?:KK53:

Ne korkaksın kızım sen de yaa:))
Aaa bak korkularımız vardır belki de?
Benim var mesela.
Bi ilişkinin her gün her gün yaşanıp gidiyor olmasını aklım almıyor:))))
Ay bunu nasıl anlatmalı ki?
Her gün araşmak soruşmak buluşmak duyguların sürekliliğinin gerekliliği, iki insanın birbirinde keşfedecekleri şeylerin sıfıra düşmesi KORKUNÇ!!!

bence problem bu korkuların oldugu ıcın karşındaki insana yakınlaşamıyorsun ve erkekte uğraşmak istemediği için gidiyor.
neden sıfıra düşsünler sen hergün aynımısın?
hergün karşındaki insanda keşfedeceğin belkıde keşfettiğin seyler değişiyor.

Benim var mesela.
Her gün araşmak soruşmak buluşmak duyguların sürekliliğinin gerekliliği, iki insanın birbirinde keşfedecekleri şeylerin sıfıra düşmesi KORKUNÇ!!!

ceku demi korkak olan :)))

ben hergün konuşmalıyım ama öyle saatlerce diil ; sadece iyi olduğunu bileyim yeter ya da o benim iyi olduğumu bilmek için arasın yeter...
hem sen kendini geliştirebilen bir insansan zaten keşfedilecek şeyler bitmez ki...
ama tabii heyecan ilk heyecan gibi olmaz o ayrı... onu bekleyenleri de hiç anlamam ; zira terkediliş sebebim de bu olduğu için anlamaya çalışmayı bile denemek bünyeme ters :)

ben hergün konuşmalıyım ama öyle saatlerce diil ; sadece iyi olduğunu bileyim yeter ya da o benim iyi olduğumu bilmek için arasın yeter...
hem sen kendini geliştirebilen bir insansan zaten keşfedilecek şeyler bitmez ki...
ama tabii heyecan ilk heyecan gibi olmaz o ayrı... onu bekleyenleri de hiç anlamam ; zira terkediliş sebebim de bu olduğu için anlamaya çalışmayı bile denemek bünyeme ters :)

öyle deme bende anlamazdım ama benımkısınde bunu farkettim ben ilk olarak çok fazla heyecan duymuyordum ama her geçen gün ona olan ilgim,sevgim katmerli olarak artıyor.Ah dilime hakım olamıyorum o ayrı.

aslında bu ılıskımde sanırım bana kımsenın deger veremeyecegı kadar değer aldım hem aılesınden hem kendınden cok sevıldım ama sorun şımarıklıgımdı başkası ıcın sorun olmayan mantıklı düşündüğümde sorun olmayacak seyuler sorun oluyor.İstanbul kültürüyle el bebek gül bebek büyüdüm.O anadolu kültürüüyle zorlukla büyümüş birisi ettiğimiz kavgaları bır bılsenız gülersiniz tavada omleti yemesı,cekırdeği gazete kağidi üzerinde yemesi,ailesinin yaşadıkları ilçede bahcede kurban kesmesı hepsi bana garip geldiği için sürekli tartıştık.sonundada yapamam dedı sanırım ben kendı ısteklerım ıcın karşımındakini sevdıgımı unutuyorum.

Ciddi bir beraberlik kriterlerin bunlardan oluşmuyordur sanırım..
Bak şimdi ben erkek olsam senin aday adayın bile olamazdım bu durumda.. :)
Çok insani durumlar yazdıkların, hele bir erkek için ooo tavadan omleti alıp tabağa koyacak yada çekirdeği gazetenin üstüne rahat rahat savurmak yerine tabağa koyup kibarca yiyecek
diken üstünde yaşanmaz ki yaa ..

Benim var mesela.

İnan korkunç değil.
Ben dün size hikayemizi yazarken bile yenilendi tazelendi duygularım
hatta rüyamda ayrılık kabusu bile gördüm..
Kaybetme korkusu hala var içimde.
Bence böyle düşünme..

ilginç olan ne dersen evet sorun yaşamıyorlar.hepsi yavas yavas evlenıyor.bu sene eylülden beri 4 arkadaşım evlendi.Yada gerçekten dışarda cok farklılar ve kendı ilişkilerinde 2 kişi kaldıklarında cok farklılar.bilmiyorum gerçekten ama bu aralar bende bunu sorguluyorum.

aslında doğru olan bu... soun varsa 2 kişi arasındadır çünkü sen daha sonra bir hatayı istersen affedebilirsin; o kırgınlığı unutabilirsin... ama yakınların unutmaz...
o yüzden anlatmamak lazım... elbette çok güvendiğin insanlarla dertlerini paylaşmalısın...

ama en ufak sorunları bile anlatırsan zaten etrafındakilerde bir ön yargı oluşuyor... sen seviyorum derken onlar boşver; unut diyor... noluyor mantıklı geliyor ama sevginin hemen geçmesi mümkün olmuyor bir şekilde sorun çözülüyor ; etrafındakiler bu duruma iyice tepki gösteriyor... bu hep böyle... arkadaşlar olarak yorumları duygusuzca yapıyoruz niyeyse ; sanki arkadaşımızın hisleri yok...

ilişkini kendi başına yaşamayı dene bir süre belki işe yarar...

Ciddi bir beraberlik kriterlerin bunlardan oluşmuyordur sanırım..
Bak şimdi ben erkek olsam senin aday adayın bile olamazdım bu durumda.. :)
Çok insani durumlar yazdıkların, hele bir erkek için ooo tavadan omleti alıp tabağa koyacak yada çekirdeği gazetenin üstüne rahat rahat savurmak yerine tabağa koyup kibarca yiyecek
diken üstünde yaşanmaz ki yaa ..

İnan korkunç değil.
Bence böyle düşünme..

peki ekin bunlar ıcın zamanında laf söylemiş birisi,kavga çıkarmış,huzursuzluk yaratmış birisi olarak şuanda ne yapabilirim?
adam aılesıyle kendısıyle kabul ederken suanda ıstemıyorum mantıgında haklıda ama ıste benım görmediğim ve alışık olmadığım şeyler olarak olay yarattım halası ıle konuştıugıum gün anladım zaten hatalıyım.ama şu noktada napılır bılmıyorum.

peki ekin bunlar ıcın zamanında laf söylemiş birisi,kavga çıkarmış,huzursuzluk yaratmış birisi olarak şuanda ne yapabilirim?
adam aılesıyle kendısıyle kabul ederken suanda ıstemıyorum mantıgında haklıda ama ıste benım görmediğim ve alışık olmadığım şeyler olarak olay yarattım halası ıle konuştıugıum gün anladım zaten hatalıyım.ama şu noktada napılır bılmıyorum.

Daha önce ayrılık yaşadınızmı?
Yaşadınızsa onlardan dahamı farklı ve bu kez dahamı kararlı?

Asla üstüne gitme bir erkeği uzaklaştıran en hatalı davranış bu ayrılık sonrası kıymete bindim hissine girmesi.
Ben yapmadım mı? Yaptım ama ne zamanki bundan vazgeçtim.
Kıymete binen ben oldum:)

ahh ahh napayım işte hemen alışamıyorum ısınamıyorum karşımdakine

neyse ben de kaçar iyi geceler herkeslere

Güven problemin var senin bence.
Karşındakine güvenemiyorsun.

bence problem bu korkuların oldugu ıcın karşındaki insana yakınlaşamıyorsun ve erkekte uğraşmak istemediği için gidiyor.
neden sıfıra düşsünler sen hergün aynımısın?
hergün karşındaki insanda keşfedeceğin belkıde keşfettiğin seyler değişiyor.

O kadar basit değil ama haklılık payın olabilir.
Ben her gün aynı değilim karşımdaki insan aynı olursa?

Hıhı ceku:p
Hergün konuşmalıyım konuşmamalıyım meselesi değil mesela biriyle görüşmeye başlamıştık şu bankada tanıştığım adamla, adam beni önce günde bir kez sonra iki kez sonra 3-5 kez aramaya başladı görüşmeden önceki bir hafta. Bana geldiler yavaştan yavaştan. Kalktın mı yattın mı napıyorsun naptın? Bunlar çok sıkıcı şeyler.
İlk heyecanı bekleyecek kadar şapşal değilim tabi:) Heyecan olmalı kesinlikle ama.

canım soyle bırsey var çevremde erkek gelecekse kadın tüm kapıları kapatsada geliyor ve kendını kızın hayatına monte edıyor.bılmıyorum bızde mı tuhaflık var .

Monte ediyor ne doğru kelimeler:)
Bizde tuhaflık olduğuna iman getiriyorum ben:))

daha 1 aya bile sabredemiyolar hemen kucaklarına atlamamızı bekliyolar heralde

Ayyyne canım ayyynen.

Daha önce ayrılık yaşadınızmı?
Yaşadınızsa onlardan dahamı farklı ve bu kez dahamı kararlı?

Asla üstüne gitme bir erkeği uzaklaştıran en hatalı davranış bu ayrılık sonrası kıymete bindim hissine girmesi.
Ben yapmadım mı? Yaptım ama ne zamanki bundan vazgeçtim.
Kıymete binen ben oldum:)

daha öncede ayrılık yaşadıK.Aslına bakarsan bılmıyorum mesela bayramda halasına gıttıgımı duyunca küplere bineceğini düşünmüştüm çünkü sabah ona gitmiş o bıtırmişken halasına gıttım konuştum ve hatamı anladım.
Daha mı ciddi aslına bakarsan aynı o zamanlarda 2 ay telıme cıkmamıştı sımdıde cıkmıyor .
Ama suvar mesela o zaman hayatında bırısı oldugunu düşünmemi istemişti ama bugun ona bırsey farkedip sordugumda ve eger varsa senı unutıyımmı dıye sordugumda unut demek yerıne o benım en yakın arkadaşımın kız kardeşi dedi.bu kafamı karıştırıyor.
yada gerçekten uyurken bıle ızleyen ınsanken bı anda rest çekmesi ama geçen sefer konuşalım zaman ver dıyordu bu sefer yeter artık istemiyorum dıyor.
Halasına mesela geçen sefer acı çekiyorum hala derken bu sefer hala olmıyor ya naparsam yapıyım ona yetemıyorum ılerdede yetememekten korkıuyorum napsam dıye sormıuş ve halasına o zaman vazgeç oğlum demiş halası konuşmayı dene bızım ılk tandııgımız kız arkadaşısın 2 gün once daha konuştum ketumdur bıtıremez kolay kolay oda dıyor ama gittim ayağına cıkıp kapıda ağlattı ve gelmeseydın ben gel demedim dedi.Ona konuşmak ıcın ulaşamıyuorum gerçekten sinirinden korktuğum içinde karşısına geçip üsteleyemıyorumi

İnan korkunç değil.
Bence böyle düşünme..

Neden böyle düşünmeyeyim sence?:KK31:
İlişkilerdeki o devr-i daim beni öldürüyor.

Güven problemin var senin bence.
Karşındakine güvenemiyorsun.

O kadar basit değil ama haklılık payın olabilir.
Ben her gün aynı değilim karşımdaki insan aynı olursa?

Hıhı ceku:p
Hergün konuşmalıyım konuşmamalıyım meselesi değil mesela biriyle görüşmeye başlamıştık şu bankada tanıştığım adamla, adam beni önce günde bir kez sonra iki kez sonra 3-5 kez aramaya başladı görüşmeden önceki bir hafta. Bana geldiler yavaştan yavaştan. Kalktın mı yattın mı napıyorsun naptın? Bunlar çok sıkıcı şeyler.
İlk heyecanı bekleyecek kadar şapşal değilim tabi:) Heyecan olmalı kesinlikle ama.

Monte ediyor ne doğru kelimeler:)
Bizde tuhaflık olduğuna iman getiriyorum ben:))

Ayyyne canım ayyynen.

niye olsun ama ben napıyorum bılıyormusun bı süre o adamı göz önünde tutup deniyorum.ondan sonra başlıyorum ama mümkün değil.gün bile gece-gündüz olarak değişirken mevsimler değişirken hersey degısırken karşındaki insan aynı kalamaz.

X